Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Ξερολες..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2010 - 05:51

Μετα την Εμπειρια μου να Προσπαθησω να Πουλησω το Αγαπημενο μου Λαπτοπ Ενιωσα την Αναγκη να ανοιξω αυτο το τοπικ.
Μαλλον Αυτη Ηταν μια σταγονα ακομα στο ηδη γεματο ποτηρι που το κακομηρο εχει γινει Βαζο στερνα κ σε λιγο το Βλεπω Πισινα (η Jakouzi Επειρεασμενος απο αλλο τοπικ).
Ξεκιναω λεγοντας το εξεις απλο.. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΑ.. γιατι απλα μπορει να μην ειμαστε εκει.. να μην εχουμε δει,ακουσει,να μην εχει βρεθει στον δρομο μας μεχρι σημερα.. το Αντικειμενο Υπολογιστες Gagets Δυκτια τηλεφωνα ειναι πλεον τοσο μεγαλο που φανταζει να ταξιδευουμε στον Ατλαντικο με Optimist(Ειδος μικρου ιστιοπλοικου σαν Σκαφη). Γι'αυτο θελει πολυ διαβασμα,Ευτυχος πλεον υπαρχουν τα παντα.. θελει ταξιδια θελει πειραματισμους.
Τα λαπτοπ που ειχα τα 4 τελευταια χρονια Αρχης γενομενης απο ενα Aceraki (Απλο σε ολα του)μετα σε ενα HP (Απροβληματιστο αλλα μετα απο εναμισι χρονο απλα Καταρευσε.. ενα Toshiba f50-10k (Το πιο Ακριβοπληρομενο) που πλεον απο τα πολλα προβληματα που σου εφτιαχναν ομως Τσαμπα και Αμεσα αντικαταστοντας καθε φορα ακομα και το ιδιο το λαπτοπ.. ειχα γινει φιλος με τα κοριτσια της Ιντεαλ καφε με κερνουσαν κ ειχαν το κινητο μου (το Σκοτωσα πριν με Σκοτωσει) ενα Dellaki Που η Σχεση ηταν Γκομενικι (One Night Stand)Απλο φτηνο αλλα με τα καλυτερα χαρακτιριστικα στην τιμη του (Ευχαριστημενος) αλλα μετα Ειρθε ο Ερωτας.Το Sony Vaio Που πουλουσα (οχι πλεον) που δεν εχει καμμια σχεση με κανενα.ουτε ομοιωτητα σχεδον ειναι αλλο πραγμα.. σε Ολα του.(δεν κανω διαφιμιση αφου πλεον δεν Υπαρχει στις Πωλησεις)(Απλα θα καταληξω καπου)..
Ξαχασα να σας πω οτι ενλογο κολληματος Ψαξιματος Αρωστειας κ ολοι οι φιλοι φερναν το δικο τους λαπτοπ σπιτι για Servis Αναβαθμηση κλπ..(διαφορες μαρκες τα πιο πολλα Toshiba) ααα περασε και ενα NetBookaki TurboX (Της μικρης) απο τα χερια μου και ειχε πολυ πλακα γιατι καθε φορα που το Αναβες δεν ηξερες τι προβλημα θα σου βγαλει (ηταν λιγο αυτο που λεγαν οι Μαναδες μας "τι θα φαμε παλι σημερα") αλλα αν ηταν στις καλες του σηκωνε τα ultimate χαλαρα.. (καλα να ειναι εκει που ειναι)..λοιπον μετα απο ολα αυτα καταλαβενει κανεις οτι κατι εχω μαθει διαβασει ταξιδεψει αλλα μεχρι εκει.. δεν τα Ξερω ολα και ουτε θελω να τα μαθω..
Λοιπον τα Sony Vaio αν εξερεσει κανεις την δυσκοιλια αλλα αποτελεσματικη ευρωπαικη εγγυηση τους .. Σου τα σπανε για ενα UpDate disk και μετα σου στελνουν 3 σε ολες τισ Versions κ σε παιρνουν τηλ αν εμεινες Ευχαριστημενος.. σε Ατσαλονουν αφου σε Πυρωσουν σε βουτανε σε παγομενο Νερο..
ειναι ΜΑΚΡΑΝ !! και το τονιζω αν δεν εγινε Αντιληπτο τα Καλυτερα και αν τα Ψιλοχωσεις και Αγορασεις καλη σειρα ειναι Κορυφη..(γνωμη κ εμπειρια μου).
Ειναι λαθος λοιπον επειδη δεν εχεις τα Χρηματα,επειδη τα εχεις η δεν θελεις να τα Δωσεις,η για δικους σου λογους να προσπαθεις να εχεις αποψη για κατι που εσυ εχεις δει μονο σε φΩτο και ο αλλος το εχει στα χερια του..
Ακουσα πολλα Αμφισβητιθηκαν πολλα μονο και μονο για μια Καλυτερη τιμη..και καταλιγοντας (επιτελους) θελω να πω..
Δεν Γινεται να τα Ξερουμε ολα.. και αν δεν εχεις τα Χρηματα αλλα θελεις την Κορυφη (ανθρωπινο ιδιωμα) πες Παλικαρισια φιλε να σου χρωσταω 200 ? 300 ? οχι το λαπτοπ σου δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο γιατι η acer Εβγαλε ι7 κλπ...)τοτε γιατι το θελεις ? γιατι δεν πας Πλαισιο να παρεις TurboX ? γιατι εισαι ετοιμος να χωσεις εναμισι χιλιαρικο ? σε Αγγελια.. Αυτα ειχα να πω.. με λιγη πικρα αλλα με πολυ εντιμοτητα και εντελος φιλικα.. Σορρυ για τα λαθη ειναι το Χαρακτηριστικο μου.. να Περνατε καλα.!(ειχα να πω και αλλα.. αλλα !)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/03/2010 - 12:14

Καλησπέρα :)

Καλά όλα αυτά αλλά ειλικρινά δεν κατάφερα να βγάλω νόημα απ' όσα διάβασα , που ήθελες να καταλήξεις και τι να μας περάσεις...


Φιλικά πάντα 8)

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#3   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2010 - 12:27

Καλησπέρα :)

Καλά όλα αυτά αλλά ειλικρινά δεν κατάφερα να βγάλω νόημα απ' όσα διάβασα , που ήθελες να καταλήξεις και τι να μας περάσεις...


Φιλικά πάντα 8)

Σιγουρα δεν θελω να "περασω" τιποτα σε κανεναν.. Μαλλον να καταθεσω τις σκεψεις μου ηθελα..
τωρα για το τι καταλαβες η τι δεν καταλαβες δεν εχω Γνωμη..

#4   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 18/03/2010 - 12:33

Πάντως η δικιά μου εμπειρία με vaio της πολύ καλής σειράς (3k+ €) ήταν τουλάχιστον τραυματική και απογοητευτική. Από τότε μακριά.

#5   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/03/2010 - 12:42

Αν είναι να μιλάμε για θέμα αξιοπιστίας υλικού ή για θέμα σέρβις έχει μεγάλη διαφορά :rolleyes: , αν και ότι πληρώνεις παίρνεις.
Sony Vaio όμως για πολλούς και διάφορους λόγους που δεν μπορώ να αναλύσω εδώ δεν θα πρότεινα και ούτε προτείνω σε κανέναν. :)

Όπως και να έχει η δική μου άποψη είναι toshiba & turbo-x* 8)


*δεν έχω σχέση με την Πλαίσιο , απλά από πολλάκις εμπειρία ;)

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#6   Pinky24

Pinky24

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@Margi_Sk
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:DaizyGR

Δημοσίευση 18/03/2010 - 12:56

Προφανώς ο καθένας κρίνει βάσει της δικής του εμπειρίας,αλλά αντικειμενικά τα Vaio έχουν μια ποιότητα,ακόμα και σε low-budget μοντέλα,που δύσκολα θα βρεις σε άλλες μάρκες (βλέπε πλαστικούρες Acer & Toshiba).

Από κει και πέρα,εγώ τουλάχιστον,δεν θεωρώ τον εαυτό μου ειδική να προτείνω ή όχι ένα λάπτοπ σε κάποιον επειδή πέρασαν 2,20 ή 50 λάπτοπ από τα χέρια μου.Κι εγώ είχα Turbo-X και δεν πρόκειται να ξαναπάρω ΠΟΤΕ,αυτό όμως δεν σημαίνει ότι ντε και καλά θα αποτρέψω κάποιον από το να τα προτιμήσει.

Ο καθένας κρίνει κατά το δοκούν.

Τελευταία επεξεργασία από: Pinky24, 18/03/2010 - 12:56


#7   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2010 - 13:09

Εγώ πάλι θα τα πω απλά και όμορφα! Βάση πείρας 12 χρόνων στα pc έχω καταλάβει ένα μόνο πράγμα! "Οτι πληρώνεις παίρνεις"!!!

Επισεις θεωρώ λάθος αυτό που κάνουν πολλοί να θεωρούν τα λάπτοπ ως κυρία pc! Υπάρχει ένας κανόνας που μας μάθανε στην σχολή... "αν πιάσεις ένα λάπτοπ και ένα σταθερό με τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστηκα το λάπτοπ θα είναι πάντα λίγο πιο αργό"! Όταν βγήκαν τα λάπτοπ, βγήκαν για επιχειρηματιες που είναι όλη μέρα στο δρόμο, ανθρώπους που κάνουν παρουσιάσεις και αν θυμάστε ήταν πανάκριβα! Εννοείται πως δεν μπορείς να περιμένεις από ένα λάπτοπ να σου τρέχει το Maya και το 3d studio max και να κάνει render το ίδιο γρήγορα με το σταθερό σου!

Βάση αυτών λοιπόν διαφωνώ κάθετα με το να προσπαθούν να δώσουν στα λάπτοπ πααααρα πολλές δυνατότητες! Εξηγώ! Είχα πάρει πριν χρόνια ένα hp pavilion 8983 που τότε ήταν η ναυαρχίδα της hp με 3ghz intel pentium 4, 1gb ram, 100gb δίσκο, ati radeon mobile 128mb, 17" οθονη κτλ κτλ

το αποτέλεσμα ήταν να κρατάει η μπαταρία του 1:30 ώρα! Αν δε, έβαζε και ένα DVD να δεις, δεν προλαβαίνει να τελειώσει η ταινία! Αν δεν το πειραζες κρατούσε 2 ώρες αλλά τι να το κάνω αν δεν το χρησιμοποιώ!

Με λίγα λόγια... Κάθε πράγμα που βγαίνει κάνει μια συγκεκριμένη δουλεια. Σε βολεύει; Το παίρνεις! Δεν μπορείς να πας με Ferrari στο χωράφι πως να το κάνουμε;

Πάντα τα σταθερά pc μου τα φτιαχνω εγώ κομμάτι κομμάτι και διαλεγω εγώ τι θα έχουν μέσα! Ξέρω τι λεφτά έχω να χαλασω και κάνω ανάλογες κινήσεις! Δεν μου αρέσει να χρωσταω σε κανέναν ούτε καν στον πατέρα μου. Μπορώ να το πάρω; Καλός. Δεν μπορώ; Θα δουλέψω σαν το σκύλο, θα κοιτάξω τις υποχρεώσεις που έχω πρώτα και αν μου μεινει κάτι το βάζω στην άκρη για μένα και τον σκοπό μου!

Αυτά!

#8   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 18/03/2010 - 13:11

Ο φίλος προσπαθεί απλά να πει τον πόνο του... Τον καταλαβαίνω, θα πρέπει να έπεσε πάνω σε πολλούς ξερόλες που για να μη δώσουν 100 ευρώ παραπάνω για ένα μεταχειρισμένο Vaio το έβγαζαν σκάρτο. Σε βγάζουν κυριολεκτικά απο τα ρούχα σου, άμα ρε φίλε Vaio και TurboX "όλα τα ίδια είναι" τράβα πάρε το TurboX, και άσε να το πουλήσω σε κανέναν άλλο χριστανό...

Απο προσωπική εμπειρία, ένα Vaio που είχα κάποτε (και το είχα πάρει ενάμισι χιλιάρικο) ήταν απλά το καλύτερο μηχανάκι που είχε περάσει απο τα χέρια μου, απο κάθε άποψη. Και το τύπος στον οποίο το πούλησα αργότερα (πολύ καλός φίλος), ακόμα το δουλεύει ο άνθρωπος και μου λέει ότι είναι σκυλί το άτιμο, και ας έχει χρόνια στην πλάτη του. Το ρεκόρ αξιοπιστίας πάντως το έχει ένα HP που είχα αγοράσει μεταχειρισμένο το 2000. Το μηχάνημα ήταν ήδη 2 ετών όταν το πήρα, και δούλευε άψογα. μετά απο 2 χρόνια το πούλησα, αυτός που το πήρε το πούλησε και αυτός μετά απο 3 χρόνια, και κάποια στιγμή το 2007 με παίρνει κάποιος τηλέφωνο να με ρωτήσει αν θυμάμαι το Password του Bios!!! Έριξα τρελό γέλιο εκείνη τη μέρα: ο τέταρτος κατά σειρά αγοραστής μετά απο μένα ήθελε να μπει στο BIOS ο άνθρωπος, είδε ότι ήθελε pass, και πήρε τηλέφωνο τον προηγούμενο, ο οποίος ουτέ που ήξερε καν οτι υπήρχε pass, δεν είχε μπεί ποτέ στο BIOS, και του έδωσε το τηλέφωνο του ανθρώπου απο τον οποίο το έχει αγοράσει, που ούτε και αυτός είχε ιδέα, οπότε απο τηλέφωνο σε τηλέφωνο έφτασε σε μένα. Πάλι καλά που το είχα σημειωμένο στο Wallet. Είμαι σίγουρος πως σήμερα αυτο το HP θα είναι σε κάποιο γραφείο και θα λειτουργεί ακόμα...

#9   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2010 - 13:18

Κάποτε τα hp ήταν καλά! Αλλά στην προσπάθεια να ρίξουν τις τιμές τα σκαρτευουν και όχι μόνο τα hp, όλα!!!

#10   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2010 - 13:26

εγω δεν αμφιβαλλω οτι ειναι ισως και το καλυτερο λαπτοπ και να δεχτω οτι απο ποιοτητα κατασκευης ειναι το υπεραριστο αλλα χωρις να στο θελω να στο θειξω,για ποιο λογο να δωσει κανεις 1500 ευρω οταν με αυτα τα λεφτα παιρνεις μακ?με τα μισα λεφτα παιρνεις ενα καλουτσικο λαπτοπ που παλι θα κανεις την ιδια δουλεια με το δικο σου?θες να μου πεις οτι δεν κανεις την ιδια εστω σου λεω εγω παρομοια(θα μου πεις ισως να μην παιζει τοσο καλα παιχνιδια οσο το δικο σου που ειναι και οι πιο απαιτητικες εφαρμογες)μπορεις να παρεις και ενα i5 αμα θες...δηλαδη το λαπτοπ σου ειναι καλο κατ εμε αλλα υπαρχουν και αλλες λυσεις(πχ εγω για μενα ξερω τι συμβαινει το macbook pro το πηρα 1470 ευρω πλαισιου αν το πωλουσα επειδη ειναι 2 μιση μηνων και δεν εχει κανενα προβλημα και γραντζουνια θα επιανε αντε να μην σου πω τοσα να σ πω 1300 ποιος θα το επαιρνε οταν θα εβαζε αλλα 100 ευρω και αγοραζε ενα καινουργιο η με τα μισα επαιρνε κατι αλλο?κακα τα ψεματα μηχανακια σαν το δικο σου η το δικο μου απλα τα παντρευεσαι)

#11   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2010 - 14:11

Κατ'αρχην Γουσταρω πολυ ολες τισ αποψεις τις οποιες θεωρω αν μου πεφτει λογος Αδολες και ξεκαθαρες.Επισης Σεβαστες.
Το Ενα παλικαρι δε με επιασε ακριβος.. παραπονο ειναι.. Απο εκει και περα εμαθα στην ζωη μου οτι πρεπει να Μοιραζομαι οσα πιο πολλα μπορω ποσο μαλλον σε ενα κοσμο που η "Παρτυ μου" ειναι ο Μοναδικος στοχος πλεον..
Κατεθεσα λοιπον την Εμπειρια μου και το Παραπονο μου.. που ισως σε καποιον Φανουν χρησιμα ακομα και για να περασει την Ωρα του..
Εξαλου και αυτος δεν ειναι ο ρολος ενος Forum ?
Turbo X ουτε να μου το χαριζαν.. για το φιλαρακι που λεει για mac book καλη επιλογη στα 1500 αλλα εγω στα 1500 ειχα 2 λειτουργικα που δουλευαν Αψογα και τα 2 γιατι Τα χαρακτηριστικα του Vaio to Επιτρεπουν Windows 7 k Snow Leopard Κανοντας βοοτ απλα απο εναν Usb Δισκο..
Μ'αρεσει να εχω επιλογες .. ισως και να ειμαι λιγο κυκλοθυμικος αρα το Λαπτοπ πρεπει να Μπορει να με Ακολουθησει.. ;)
Οτι πληρωνεις παιρνεις σιγουρα αλλα κ Αντιστροφα να εισαι ετοιμος να Πληρωσεις την Επιλογη σου.. Αυτα και χαρικα που βρηκα 9 Replys..

#12   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/03/2010 - 14:47

Κατ'αρχην Γουσταρω πολυ ολες τισ αποψεις τις οποιες θεωρω αν μου πεφτει λογος Αδολες και ξεκαθαρες.Επισης Σεβαστες.
Το Ενα παλικαρι δε με επιασε ακριβος.. παραπονο ειναι.. Απο εκει και περα εμαθα στην ζωη μου οτι πρεπει να Μοιραζομαι οσα πιο πολλα μπορω ποσο μαλλον σε ενα κοσμο που η "Παρτυ μου" ειναι ο Μοναδικος στοχος πλεον..
Κατεθεσα λοιπον την Εμπειρια μου και το Παραπονο μου.. που ισως σε καποιον Φανουν χρησιμα ακομα και για να περασει την Ωρα του..
Εξαλου και αυτος δεν ειναι ο ρολος ενος Forum ?
Turbo X ουτε να μου το χαριζαν.. για το φιλαρακι που λεει για mac book καλη επιλογη στα 1500 αλλα εγω στα 1500 ειχα 2 λειτουργικα που δουλευαν Αψογα και τα 2 γιατι Τα χαρακτηριστικα του Vaio to Επιτρεπουν Windows 7 k Snow Leopard Κανοντας βοοτ απλα απο εναν Usb Δισκο..
Μ'αρεσει να εχω επιλογες .. ισως και να ειμαι λιγο κυκλοθυμικος αρα το Λαπτοπ πρεπει να Μπορει να με Ακολουθησει.. ;)
Οτι πληρωνεις παιρνεις σιγουρα αλλα κ Αντιστροφα να εισαι ετοιμος να Πληρωσεις την Επιλογη σου.. Αυτα και χαρικα που βρηκα 9 Replys..



Αν ασχοληθείς με mac θα καταλάβεις το τι έχασες όσο καιρό ασχολήθηκες με pc :P

και μια σημείωση γι' αυτό με τα λειτουργικά που ανέφερες ;) -> NTFS-3G , Paragon NTFS for Mac

Τελευταία επεξεργασία από: kormos, 18/03/2010 - 14:50

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#13   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2010 - 14:59

Αν ασχοληθείς με mac θα καταλάβεις το τι έχασες όσο καιρό ασχολήθηκες με pc :P

και μια σημείωση γι' αυτό με τα λειτουργικά που ανέφερες ;) -> NTFS-3G , Paragon NTFS for Mac


Σ'ευχαριστω το εχω τακτοποιησει ηδη το θεμα Βλεπουν κ Γραφουν ολα σε ολα ;)
Το Μονο που δεν υπαρχει ακομα ειναι Κεχτ για το Agn 5100 αρα Wi-fi στα Leopard μονο με στικακι..
Δυκτιο ομως κανονικοτατα..

#14   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/03/2010 - 21:57

Θα ήθελα να πω και γω την άποψη μου πάνω στο θέμα. 'Εχοντας δουλέψει αρκετά χρόνια σε σέρβις Η/Υ ( Turbo-X, Toshiba, HP) έχω καταλάβει ότι όλες οι εταιρείες έχουν βγάλει μοντέλα που φυσάνε αλλά και σαπίλες. Η κάθε μια έχει τα προτερήματα της. Πλαίσιο : 20+ καταστήματα και σχετικά γρήγορο σέρβις, Τοshiba και Sony αξιοπιστία αν και τα κορυφαία μοντέλα τους είναι πανάκριβα, ΗΡ πιο mainstream αλλά συνήθως αδύναμες VGA. Όσον αφορά τα μεταχειρισμένα πλέον η αγορά έχει γεμίσει με δεκάδες μοντέλα σε προσιτές τιμές οπότε το μεταχειρισμένο σιγά σιγά πεθαίνει. Υπάρχουν και εταιρείες που με βάση την εμπειρία ως πρώην τεχνικός Πλαισίου θα της απεύφεγα όπως ο διάολος το λιβάνι κυρίως του απαράδεκτου σέρβις τους. Θα συμφωνήσω όμως με τα παιδιά που είπαν πάρε Apple να βρεις την υγεία σου!! Απλά άψογα αν και θα τους καταλόγιζα ως αρνητικό το γεγονός ότι έχουν λίγες εξόδους (πχ USB, Serial, HDMI).

#15   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2010 - 22:13

Θα ήθελα να πω και γω την άποψη μου πάνω στο θέμα. 'Εχοντας δουλέψει αρκετά χρόνια σε σέρβις Η/Υ ( Turbo-X, Toshiba, HP) έχω καταλάβει ότι όλες οι εταιρείες έχουν βγάλει μοντέλα που φυσάνε αλλά και σαπίλες. Η κάθε μια έχει τα προτερήματα της. Πλαίσιο : 20+ καταστήματα και σχετικά γρήγορο σέρβις, Τοshiba και Sony αξιοπιστία αν και τα κορυφαία μοντέλα τους είναι πανάκριβα, ΗΡ πιο mainstream αλλά συνήθως αδύναμες VGA. Όσον αφορά τα μεταχειρισμένα πλέον η αγορά έχει γεμίσει με δεκάδες μοντέλα σε προσιτές τιμές οπότε το μεταχειρισμένο σιγά σιγά πεθαίνει. Υπάρχουν και εταιρείες που με βάση την εμπειρία ως πρώην τεχνικός Πλαισίου θα της απεύφεγα όπως ο διάολος το λιβάνι κυρίως του απαράδεκτου σέρβις τους. Θα συμφωνήσω όμως με τα παιδιά που είπαν πάρε Apple να βρεις την υγεία σου!! Απλά άψογα αν και θα τους καταλόγιζα ως αρνητικό το γεγονός ότι έχουν λίγες εξόδους (πχ USB, Serial, HDMI).


Ομορφα κ σαφεστατα.. να σας πω λοιπον κατι ακομα.. ειναι και λιγο θεμα ιδιοσυγκρασιας τα Apple τα επιδιοξα επειδη αυτα που λες μου το εχουν πει πολλοι και ηθελα να εχω Αποψη. το Δοκιμασα.. το Ξαναδοκιμασα δεν μου εκατσαν οσο τα Windows.. νιωθω οτι ειναι Αψογα αλλα μου στενεβουν τον Οριζοντα.. Επειδη ειμαι και μηχανοβιος απο μικρος, μου θυμιζουν τα BMW Αξιοπιστα αφου δουλευουν μεχρι 8000 στροφες και ροπες.. αλλα Εγω και εκει Εχω ενα Kawassaki Zx12r 180 Αλογα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες