Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πληρώστε μια φορά για μια εφαρμογή και περάστε τη σε πάνω από ένα iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2010 - 00:07

Πρόκειται για ένα μικρό τρικ για να μπορείτε να περάσετε μια εφαρμογή που έχετε πληρώσει σε πάνω από μια συσκευή iPhone. Τα παρακάτω αφορούν συσκευές που σας ανήκουν ακόμα και αν χρησιμοποιούνται από κάποιο άλλος μέλος της οικογένειάς σας π.χ.

Σημειώνω ότι οι οδηγίες που ακολουθούν δεν εμπεριέχουν καμία παράνομη ενέργεια. Η διαδικασία είναι αρκετά εύκολη και προφανής:

Ας υποθέσουμε ότι εσείς χρησιμοποιώντας το Apple ID σας στο iTunes σας έχετε αγοράσει μια εφαρμογή.

1. Πηγαίνετε στον υπολογιστή του άλλου μέλους της οικογενείας (ή φίλου), συνδεθείτε στο iTunes Store με το Apple ID σας και όταν ζητηθεί κάνετε authorize τον υπολογιστή (έχετε δικαίωμα να κάνετε μέχρι 5 αλλά όταν συμπληρωθεί το όριο μπορείτε να τους κάνετε reset).

2. Βρείτε στο iTunes Store την εφαρμογή που έχετε αγοράσει στο δικό σας υπολογιστή και πατήστε να την κατεβάσετε. Το iTunes θα σας ενημερώσει ότι έχετε ήδη αγοράσει τη συγκεκριμένη εφαρμογή και ότι τώρα θα κατέβει δωρεάν.
3. Συνδέστε στο iTunes τη συσκευή του άλλου μέλους της οικογένειας ή φίλου και πατήστε να κάνει συγχρονισμό.
4. Πλέον, γρήγορα, όμορφα και ωραία, η εφαρμογή που έχει πληρωθεί άπαξ υπάρχει και σε δεύτερη συσκευή χωρίς να αγοραστεί δεύτερη φορά.

Για να μπορεί να γίνει update η εφαρμογή στη δεύτερη συσκευή πρέπει να κάνετε πάλι log in με τα δικά σας στοιχεία.
P.S. Εάν οι φίλοι σας έχουν iphone αλλά εσείς έχετε αναλάβει να τα συγχρονίζετε στο δικό σας.. pc.. τότε μπορείτε να τους περάσετε ο,τι εφαρμογές έχετε στο account σας. :)

'Αψογος!! +1

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 22/03/2010 - 14:36

να προσθεσω και εγω με την σειρα μου οτι μπορεις να το κανεις και μεσα απο το iPhone αυτο χωρις να μπεις στο iTunes...αλλαζοντας το id και password στην συσκευη μπορεις να την κατεβασεις free και μετα τους αλλαζεις κανεις sync με iTunes και την εχεις στην library...το κανω εδω και καιρο αυτο και δεν εχω κανενα προβλημα...πλεον εχω ολες τις εφαρμογες σε 3 συσκευες iPhone...

Κωστα μπραβο για αυτο το tip...

#18   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/03/2010 - 20:29

+1 το παίρνει ένας το μοιράζετε όλη η παρέα!

#19   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 22/03/2010 - 22:09

Παρ'οτι το γνωριζα! (και χρησημοποιουσα) αρκετο καιρο τωρα! παλι καλα που καπιος σκεφτηκε να μοιραστει την ιδεα! ::)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 22/03/2010 - 22:10

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#20   christoforos258

christoforos258

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Twitter:@chrisxenofontos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/03/2010 - 18:40

Παρ'οτι το γνωριζα! (και χρησημοποιουσα) αρκετο καιρο τωρα! παλι καλα που καπιος σκεφτηκε να μοιραστει την ιδεα! ::)


οταν το τηλεφωνο που θελω να βαλω την αγορασμενη εφαρμογη δεν εχει κανει ποτε συγχρονισμο με itunes και ειναι j/g υπαρχει καποια αλλη λυση εκτος itunes sync?

αν βαλω το αccount μου στο pc του και κατεβασω μεσω itunes την εφαρμογη μετα θα χαθουν ολες οι δικες του με το sync;

#21   christoforos258

christoforos258

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Twitter:@chrisxenofontos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/03/2010 - 19:34

να προσθεσω και εγω με την σειρα μου οτι μπορεις να το κανεις και μεσα απο το iPhone αυτο χωρις να μπεις στο iTunes...αλλαζοντας το id και password στην συσκευη μπορεις να την κατεβασεις free και μετα τους αλλαζεις κανεις sync με iTunes και την εχεις στην library...το κανω εδω και καιρο αυτο και δεν εχω κανενα προβλημα...πλεον εχω ολες τις εφαρμογες σε 3 συσκευες iPhone...

Κωστα μπραβο για αυτο το tip...


ενοεις βαζω τους κωδικους τους itunes μου στο κινητο που θελω και κατεβαζω την εφαρμογη κατευθειαν;

#22   ppetros

ppetros

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/03/2010 - 19:47

να προσθεσω και εγω με την σειρα μου οτι μπορεις να το κανεις και μεσα απο το iPhone αυτο χωρις να μπεις στο iTunes...αλλαζοντας το id και password στην συσκευη μπορεις να την κατεβασεις free και μετα τους αλλαζεις κανεις sync με iTunes και την εχεις στην library...το κανω εδω και καιρο αυτο και δεν εχω κανενα προβλημα...πλεον εχω ολες τις εφαρμογες σε 3 συσκευες iPhone...

Κωστα μπραβο για αυτο το tip...

Μπορείς να γίνεις πιο σαφής? (Πως ακριβώς και αν χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα για id-pass) Ευχαριστώ.

#23   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/03/2010 - 20:14

Μπορείς να γίνεις πιο σαφής? (Πως ακριβώς και αν χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα για id-pass) Ευχαριστώ.

δεν χρησιμοποιω καποιο προγραμμα φιλε μου.ειναι απλο:πες οτι εχεις δυο συσκευες,κατεβαζεις σε ενα την εφαρμογη που θες μετα πας στο δευτερο στις ρυθμισεις και εκει που λεει store αλλαζεις το id-password και την ξανακατεβαζεις.μολις κατεβει το κανεις οπως πριν και ετοιμος.το ιδιο κανεις βεβαια και στο iTunes για να την συγχρονισεις και να την εχεις και στην library.

#24   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/03/2010 - 20:15

ενοεις βαζω τους κωδικους τους itunes μου στο κινητο που θελω και κατεβαζω την εφαρμογη καευθειαν;

ναι φιλε μου ακριβως ετσι...

#25   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/03/2010 - 21:31

Μπορείς να πάρεις την εφαρμογή αν αυτός που την αγόρασε σου δώσει το ipa. Δε χρειάζεται καν να κάνεις authorize. Επίσης μπορείς προσωρινά να περάσεις τα στοιχεία του στο itunes toy iPhone και να κατεβάσεις την εφαρμογή. Θα σου πει πάλι ότι την έχεις κατεβάσει ήδη και θα την πάρεις δωρεάν. Μετά όταν το συνδέσεις στο δικό σου Η/Υ το itunes θα σου ζητήσει κατά το συγχρονισμό να μεταφέρει τις Paid εφαρμογές από τη συσκευή στον Η/Υ.

#26   Spank

Spank

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Twitter:@Spankio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:SPANKIO7

Δημοσίευση 10/04/2010 - 11:10

Μπορώ χωρίς να χρησιμοποιήσω καθόλου το i-tunes να κατεβάσω την εφαρμογή ? Δηλαδί βάζω στο κινητό μου τα στοιχεία του φίλου μου στο app store κατεβάζω παλι την εφαρμογή και αφου γίνει install κανονικά ξαναβάζω τα δικα μου στοιχεία ?

#27   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 10/04/2010 - 11:13

Μπορώ χωρίς να χρησιμοποιήσω καθόλου το i-tunes να κατεβάσω την εφαρμογή ? Δηλαδί βάζω στο κινητό μου τα στοιχεία του φίλου μου στο app store κατεβάζω παλι την εφαρμογή και αφου γίνει install κανονικά ξαναβάζω τα δικα μου στοιχεία ?

ναι φιλε μου μπορεις.να ξερεις ομως οτι για να συγχρονισεις την εφαρμογη με το δικο σου iTunes πρεπει να βαλεις τα στοιχεια του φιλου σου και στο κινητο και στο pc για να την περασει.

#28   Spank

Spank

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Twitter:@Spankio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:SPANKIO7

Δημοσίευση 10/04/2010 - 11:18

Αμα δεν θέλω να την συγχρονισεί με το itunes στο pc καθόλου απλα να υπάρχει μονο στο κινητό μπορώ ?

#29   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 10/04/2010 - 11:20

Αμα δεν θέλω να την συγχρονισεί με το itunes στο pc καθόλου απλα να υπάρχει μονο στο κινητό μπορώ ?

ναι αμε δεν εχεις κανενα προβλημα...

#30   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 11/04/2010 - 16:01

δουλεύει άψογα και σε 'μένα το ήξερα και το επιβεβαιώνω ... το κακό όμως είναι οτι για να έχεις όλες τις εφαργομγές του άλλου θα πρέπει να του δώσεις το τηλέφωνο σου άρα και τη μουσική σου και τα βίντεο σου και τα 1002 σου ... τέλος πάντως ... όπως και να'χει το authorize είναι αρκετό για τα μέλη της οικογένειας συνήθως ... πχ με τον πατέρα μου έχω κάνει authorize στα 2 mac pro που έχουμε και στο λάπτοπ που χρησιμοποιεί η αδερφή μου στο σπίτι ετσι ώστε ανεξαρτήτως πιο τηλέφωνο συγχρονίζεται και που να μπορούν να περαστούν όλες οι εφαρμογές που έχουμε αγοράσει συνολικά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες