Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Πώς να συγχρονίσετε φωτογραφίες και βίντεο από το iTunes στο iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
76 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2011 - 06:55

Εάν δεν έχεις φτιάξει φάκελο - φωτογραφίες .. Δεν τις κανει sort .. Τις βλέπεις όλες μαζί .. Απο την βιβλιοθήκη;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 20/04/2011 - 06:58

Και γιατι να το κανει μονο σε 5 ? :blush:

#48   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2011 - 07:09

Αυτο δεν το γνωρίζω .. Δες τι του φταίει απο το όνομα .. Μήπως αυτές είναι τραβηγμενες απο την συσκευη και βρίσκονται στο camera roll ???

#49   rouroukos

rouroukos

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/04/2011 - 10:08

Όλες ειναι το ίδιο αρχείο. Αυτές οι φωτο ειναι όλες τρεβηγμενες απο το τηλ. ήταν παλιά στο camera rol και τώρα που το έκανα set up as new τις έβαλα σε ένα φάκελο και προσπαθώ να τις προσθεσω με τον γνωστό τροπο. Δηλαδή για να καταλάβετε παρόλο που ειναι απο το ίδιο τηλέφωνο τραβηγμενες και λογικά στο exif των φωτο ειναι όλα με σειρά (όνομα, χρόνος κλπ), τισ βαζει δεν ξερω και εγω με τι τροπο. Και το κατάλαβα γιατί έχω 10 φωτο συνεχόμενες που έχω βγάλει τον μικρό, και μου βάζει τις 6 κανονικά χρονολογικά και τις άλλες 4 ανάμεσα σε κάποιες προγενέστερες τουλάχιστον 3 μηνών!

Τελευταία επεξεργασία από: rouroukos, 20/04/2011 - 10:10


#50   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2011 - 10:40

Για δοκιμασε αυτο .Βαλε τις συγκεκριμενες φωτο σε ενα φακελο και τρεξε το προγραμμα.Αφαιρει τα χρονολογικα στοιχεια οποτε οι φωτο μετα πανε μονο βασει ονοματος.Δεν θελει εγκατασταση....κρατα ενα copy των φωτο πρωτα.

#51   rouroukos

rouroukos

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/04/2011 - 11:01

Οκ θα το δω μόλις γυρίσω σπίτι γιατί είμαι έξω τώρα. Ευχαριστώ!

#52   rouroukos

rouroukos

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 21/04/2011 - 00:50

Για δοκιμασε αυτο .Βαλε τις συγκεκριμενες φωτο σε ενα φακελο και τρεξε το προγραμμα.Αφαιρει τα χρονολογικα στοιχεια οποτε οι φωτο μετα πανε μονο βασει ονοματος.Δεν θελει εγκατασταση....κρατα ενα copy των φωτο πρωτα.


Τελικά δούλεψε με αυτό το προγραμματάκι. οι φώτος είναι κανονικά σε σειρά. Μια παρατήρηση είναι ότι τα βίντεο δεν τα
έχει ανάμεσα στις φώτος χρονολογικά. Τα έχει στην αρχή, και αυτά όμως σε σειρά, μικρό το κακό. Θα το δοκιμάσω και σε άλλους φακέλους με φώτος και θα σας πω.

Ευχαριστώ πολύ!!!

#53   rouroukos

rouroukos

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 21/04/2011 - 01:02

Τελικά δούλεψε με αυτό το προγραμματάκι. οι φώτος είναι κανονικά σε σειρά. Μια παρατήρηση είναι ότι τα βίντεο δεν τα
έχει ανάμεσα στις φώτος χρονολογικά. Τα έχει στην αρχή, και αυτά όμως σε σειρά, μικρό το κακό. Θα το δοκιμάσω και σε άλλους φακέλους με φώτος και θα σας πω.

Ευχαριστώ πολύ!!!


Λοιπόν το δοκίμασα και σε άλλους φακέλους, όλα πήγαν ρολόι. Το buckup νομίζω είναι περιττό, εν πάση περιπτώση αν κάποιος δεν είναι σίγουρος για το τι θα κάνει ας ακολουθήσει τις οδηγίες του προγράμματος. B)

#54   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2012 - 03:38

Ρε παιδιά εγώ με Iphone 4 jb προσπαθώ να κάνω sync τις φωτογραφίες που θέλω ακριβώς όπως αναφέρει ο οδηγός και ενώ ξεκινάιε το sync step x by 7 κλπ και αφού τελειώσει το αποσυνδέω ψάχνω για φακέλους και φωτογραφίες και τίποτα!Κάνω respring τιποτα κάνω hard reset τίποτα!Στο capacity κάτω κάτω ενώ αυτές οι φωτό που θέλω να βάλω είναι καμιά 50αριά μου λέει photos 0,01.Επείσης παρατηρώ οτι δεν κάνει sync ούτε τραγούδια!Και κάθε φορά μου λέει οτι πρέπει να αφαιρέσει 9 apps και του πατάω remove μετά μου λέει να τα κάνω tranfer είτε ναι είτε όχι του πατήσω τα ίδια!Η έκδοση του itunes ειναι η πιο πρόσφατη.
Edit:Βασικά από φωτογραφίες 0 λέει γιατι 0,01 ήταν μια φωτό που είχα τραβήει πριν.

Τελευταία επεξεργασία από: giorgarasGRE, 28/02/2012 - 03:40


#55   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 28/02/2012 - 03:46

Είναι authorized(Store-Authorize This Computer) ο υπολογιστής σου;;

#56   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2012 - 03:50

Nαι!Και πριν το jb έκανα μια χαρά sync!

#57   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2012 - 04:00

Τώρα θα απεγκαταστήσω το itunes και πάλι εγκατάσταση μπας και γίνει τίποτα...

#58   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 28/02/2012 - 04:01

Δοκίμασε να πας "Ο Υπολογιστής μου", μετά στο iPhone σου και διέγραψε το "iPod Photo Cache". Mετά προσπάθησε να συγχρονίσεις πάλι!

#59   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2012 - 04:05

Δοκίμασε να πας "Ο Υπολογιστής μου", μετά στο iPhone σου και διέγραψε το "iPod Photo Cache". Mετά προσπάθησε να συγχρονίσεις πάλι!

Λογικά θα εννοείς Νίκο στον υπολογιστή μου που είναι το κιητό συνδεδεμένο σαν φωτογραφική μηχανή.Όταν μπαίνω εκεί βλέπω μόνο τις 2 φωτογραφίες που έχω τραβήξει με την κάμερα.
Edit. Kαι με επανεγκατάσταση του itunes τα ίδια.

Τελευταία επεξεργασία από: giorgarasGRE, 28/02/2012 - 04:08


#60   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 28/02/2012 - 04:21

Λογικά θα εννοείς Νίκο στον υπολογιστή μου που είναι το κιητό συνδεδεμένο σαν φωτογραφική μηχανή.Όταν μπαίνω εκεί βλέπω μόνο τις 2 φωτογραφίες που έχω τραβήξει με την κάμερα.
Edit. Kαι με επανεγκατάσταση του itunes τα ίδια.



Κοίτα αν το iPod Photo Cache υπάρχει εκεί που βρίσκεται ο φάκελος που πας να συγχρονίσεις(στο PC εννοώ)!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες