Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Πώς να συγχρονίσετε φωτογραφίες και βίντεο από το iTunes στο iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
76 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.559 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/07/2012 - 17:46

Τίποτα.. Να 'σαι καλά..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   hnepes

hnepes

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 12/04/2013 - 12:06

Παιδιὰ χαίρετε! Ἔχω μιὰ ἀπορία σχετικὰ μὲ τὴν μεταφορὰ φωτογραφιῶν μεταξὺ PC/Mac καὶ iPad καὶ τὴν ὅλη στριφνότητα τῆς διαδικασίας. Σκοπὸς τοῦ ὅλου ἐγχειρήματος εἶναι νὰ μεταφέρω φωτογραφίες ἀπὸ PC/Mac στὸ iPad σὲ ἄλμπουμ, νὰ γίνει μιὰ τακτοποίηση ἐκεῖ καὶ ξεκαθάρισμα (σβήσιμο κάποιων καὶ ὀργάνωση τῆς σειρᾶς τους) καὶ ἔπειτα νὰ μεταφέρω καὶ πάλι τὸ τακτοποιημένο ἄλμπουμ στὸ PC/Mac. Δηλαδὴ θέλω νὰ χρησιμοποιήσω, ἂν εἶναι αὐτὸ ἐφικτό (ποὺ μάλλον χλωμὸ τὸ βλέπω), τὸ iPad γιὰ ὀργάνωση τῶν φωτογραφικῶν μου ἄλμπουμ ἀντὶ γιὰ τὸ PC.

1) Μεταφέρω μέσω συγχρονισμοῦ μὲ itunes τοὺς ὑποφακέλους τῶν φωτογραφιῶν ποὺ θέλω καὶ δημιουργοῦνται τὰ ἀντίστοιχα (κλειδωμένα ὰπὸ ἄποψης ἐπεξεργασίας) ἄλμπουμ στὸ iPad.
2) Προκειμένου νὰ ἔχω τὴν εὐχαίρια νὰ ἐπεξεργαστῶ τὶς φωτογραφίες ποὺ μετέφερα (σβήσιμο κάποιων καὶ ὀργάνωση τῆς μεταξύ τους σειρᾶς) δημιουργῶ μέσα ἀπὸ τὸ iPad καινούργια κενά ἄλμπουμ, ἀντίστοιχα στὸν ἀριθμὸ ἐκείνων ποὺ συγχρόνισα νωρίτερα, καὶ μεταφέρω ἐκεῖ τὶς φωτογραφίες ἀπὸ κάθε ἄλμπουμ.
3) Σὲ αὐτὴ τὴ φάση δουλεύω πάνω στὰ καινούργια ἄλμπουμ καὶ τὰ φέρνω στὴν κατάσταση ποὺ θέλω.

Ἀπὸ ἐκεῖ καὶ πέρα, τί δυνατότητες ἔχω νὰ μεταφέρω τὴ δουλειά ποὺ ἔχω κάνει πάλι στὸ PC/Mac; Δήλαδή τὰ τελικά, ἐπεξεργασμένα ἄλμπουμ ποὺ δημιούργησα μέσα στὸ iPad καὶ περιέχουν ὅσες φωτογραφίες θέλω καὶ μὲ τὴ σειρὰ ποὺ θέλω. Εἶναι καταδικασμένα νὰ παραμείνουν στὸ iPad;

Ξέρω ἐπίσης σίγουρα ὅτι ἂν κάνω ἐκ νέου συγχρονισμὸ μὲ iTunes προκειμένου νὰ σβήσω τὰ ἀρχικὰ ἄλμπουμ ποὺ μετέφερα ἀπὸ PC/Mac, αὐτομάτως σβήνονται καὶ οἱ φωτογραφίες ποὺ ἔχουν περιληφθεῖ στὰ καινούργια μου ἄλμπουμ ποὺ ἔχω δουλέψει, καὶ μένουν κενά (πάει χαμένη ἡ δουλειά μου).

Συμβουλέψτε με ἂν ὅλο τὸ ἐγχείρημα εἶναι μάταιο μιὰς καὶ τὸ iPad ποτὲ δὲν πρόκειται νὰ μὲ ἐξυπηρετήσει ὅπως ἕνα λαπτοπ σὲ αὐτὴ τὴ δουλειὰ ἢ ἂν ὑπάρχει κάποια ἄλλη ἐφαρμογούλα γιὰ ὀργανωση φωτογραφιῶν στὸ iPad καὶ μετὰ σώσιμο τῶν ἄλμπουμ σὲ PC/Mac.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες