Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γρατζουνιές στο εσωτερικό της οθόνης;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   barcode

barcode

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2009 - 16:55

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι κάτοχος iphone 3g και το καλό μου κινητάκι εμφάνισε σε διάστημα 2 εβδομάδων 2 γρατζουνιές

στο εσωτερικό της οθόνης στο μάυρο μέρος του panel γεγονός που δε με ενθουσίασε και πολύ.

Έχω και 2 καμμένα pixel. Λέτε να το πάω στη vodafone? Το θέμα είναι αν θα αλλάξουν και το μαύρο panel.

Το έχει ξαναδεί κανείς ποτέ ; Επισυνάπτω και φωτογραφία.

Χαιρετώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 02/03/2009 - 21:45

αν τα καταφερεις 8α παρεις ολοκαινουργιο

#3   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2009 - 15:52

καμένα Pixel είναι λόγος αντικατάστασης συσκευής, δρόμο για Vodafone  ;)

#4   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/03/2009 - 16:38

αμαν ρε φιλε....ελεος....

#5   n00binator

n00binator

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2009 - 19:34

Δεν είναι εσωτερικες γρατζουνιες έχει ραγισει η οθονη σου απο πέσιμο. Παρολλα αυτα το καμμενο pixel ειναι λογος για αντικατασταση συσκευης οποτε βουρ για vodafone.

#6   barcode

barcode

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2009 - 19:54

Quote

αμαν ρε φιλε....ελεος....


Προς τι το αμάν  ;;:o :o :o

Quote

Δεν είναι εσωτερικες γρατζουνιες έχει ραγισει η οθονη σου απο πέσιμο. Παρολλα αυτα το καμμενο pixel ειναι λογος για αντικατασταση συσκευης οποτε βουρ για vodafone.


Νομίζω ότι δεν είναι σπάσιμο. Εξάλλου μου έχει πέσει μόνο μία φορά κάτω και αυτό σε χαλί. Είναι σα να έχει φύγει το χρώμα από μέσα .. Δε μπορώ να το δείξω με μεγαλύτερη ανάλυση δυστυχώς.

#7   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 19/03/2009 - 01:26

γτ δεν πας vodafone να παρεις 1 brand new iphone ???

#8   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/03/2009 - 01:34

Φίλε δεν το συζητώ έχεις φύγει ήδη... για vodafone... θα συμφωνήσω οτί είναι τρελός λόγος για αλλαγή συσκευής..
το έχεις καθυστερήση...


#9   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 19/03/2009 - 01:48

Θα πάρει brand new; Έχω και γω το πρόβλημα με τις γρατσουνιές. Τι μπορώ να κάνω; Στο εξωτερικό δίνουν σίγουρα χωρίς καν απόδειξη αγοράς...ούτε πώς σε λένε δεν ρωτάν...Εδώ κάτι μου λέει πως θα πάει Αθήνα για διαπίστωση και αν είσαι τυχερός σε καμιά βδομάδα θα πάρεις απάντηση.

Πάντως από προηγούμενη εμπειρία μου με Vodafone service είμαι πολύ επιφυλακτικός. Είναι ένα περιστατικό που είχε συμβεί πριν αρκετά χρόνια και λόγω της μικρής ηλικίας μου και τη άγνοιάς μου δεν έδωσα συνέχεια στο θέμα. Ήταν ένα ολοκαίνουριο Sharp GX30 που δεν διάβαζε κάρτες SD. Το έστειλα για service και ήρθε μετά από ενάμιση μήνα με απάντηση: διαβάζει κανονικά κάρτες SIM!! Μετά από λίγο καιρό το ξαναέστειλα και έκανε δύο μήνες να έρθει λέγοντάς μου πως λειτουργεί κανονικά. Την τρίτη φορά που το έστειλα συνέβη ακριβώς το ίδιο και χωρίς να το πάρω από το κατάστημα το έστειλα και τέταρτη φορά. Για να μη σας πολυλογώ ήρθε εντελώς χαλασμένο (ούτε καν άνοιγε!!!) λέγοντάς μου πως έχει χαλάσει η πλακέτα και επειδή έχει λείξει η εγγύηση θέλουν δύο κατοστάρικα για να το φτιάξουν. Μου χάλασαν ένα κινητό δηλαδή που το είχα πληρώσει 300 Ευρώ με σύνδεση, που το είχα στην κατοχή μου λιγότερο από 3 μήνες συνολικά) και ήθελαν να τους δώσω και άλλα 200 επειδή μου το χάλασαν....ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ

Από τότε δυστυχώς ξαναμπήκα σε κατάστημα vodafone μιας και αυτή έφερε το iPhone. Τώρα τι να κάνω; Να ξαναμπλέξω;;;

#10   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/03/2009 - 02:11

Quote

Θα πάρει brand new; Έχω και γω το πρόβλημα με τις γρατσουνιές. Τι μπορώ να κάνω; Στο εξωτερικό δίνουν σίγουρα χωρίς καν απόδειξη αγοράς...ούτε πώς σε λένε δεν ρωτάν...Εδώ κάτι μου λέει πως θα πάει Αθήνα για διαπίστωση και αν είσαι τυχερός σε καμιά βδομάδα θα πάρεις απάντηση.



Πάντως από προηγούμενη εμπειρία μου με Vodafone service είμαι πολύ επιφυλακτικός. Είναι ένα περιστατικό που είχε συμβεί πριν αρκετά χρόνια και λόγω της μικρής ηλικίας μου και τη άγνοιάς μου δεν έδωσα συνέχεια στο θέμα. Ήταν ένα ολοκαίνουριο Sharp GX30 που δεν διάβαζε κάρτες SD. Το έστειλα για service και ήρθε μετά από ενάμιση μήνα με απάντηση: διαβάζει κανονικά κάρτες SIM!! Μετά από λίγο καιρό το ξαναέστειλα και έκανε δύο μήνες να έρθει λέγοντάς μου πως λειτουργεί κανονικά. Την τρίτη φορά που το έστειλα συνέβη ακριβώς το ίδιο και χωρίς να το πάρω από το κατάστημα το έστειλα και τέταρτη φορά. Για να μη σας πολυλογώ ήρθε εντελώς χαλασμένο (ούτε καν άνοιγε!!!) λέγοντάς μου πως έχει χαλάσει η πλακέτα και επειδή έχει λείξει η εγγύηση θέλουν δύο κατοστάρικα για να το φτιάξουν. Μου χάλασαν ένα κινητό δηλαδή που το είχα πληρώσει 300 Ευρώ με σύνδεση, που το είχα στην κατοχή μου λιγότερο από 3 μήνες συνολικά) και ήθελαν να τους δώσω και άλλα 200 επειδή μου το χάλασαν....ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ



Από τότε δυστυχώς ξαναμπήκα σε κατάστημα vodafone μιας και αυτή έφερε το iPhone. Τώρα τι να κάνω; Να ξαναμπλέξω;;;



Φίλε αποψή μου είναι οτι αν δεν διεδκδικήσεις δεν θα πάρεις ... αυτοί σε έχουν ανάγκη και όχι εσύ αυτούς ...
καιρός είναι να ξαναπάς και στα λεγομενά σου να εμπλακεί και λίγο η προστασία καταναλωτή www.kepka.org, ίσως και να μην λεέι τίποτα αλλά τουλάχιστον θα έχεις προσπαθήσει.

#11   barcode

barcode

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2009 - 16:13

Ξέρει κανείς πόσο καιρό θα κάνει η αντικατάσταση συσκευής;

Δε θέλω να μπλέξω με τις γρατζουνιές γιατί φοβάμαι ότι θα μου πουν ότι το έχω ανοίξει πράγμα που δεν το έχω κάνει.

Αν και φαντάζομαι θα υπάρχει τρόπος να δουν αν έχει ανοιχτεί ένα iphone.

Βασικά τα pixel είναι αυτά που με ενοχλουν γιατί είναι σε τρανταχτά σημεία. Η αντικατάσταση γίνεται επί τόπου ή

το παίρνουν για έλεγχο;

#12   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 21/03/2009 - 01:52

1 εξαρτατε που θα πεσεις νομιζω κανονικα γυρω στη βδομαδα δεν ειμαι σιγουρος ας με διορθοσει κανεις αν κανω λαθος

2 αποκλιετε να γινει αυτο

3 ναι

4 το περνουν για ελεγχο νομιζω πρωτα

#13   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2009 - 13:36

Θα το πάνε στο τμήμα του service και αφού επιβεβαιώσουν τα καμμένα pixels, σύμφωνα με την εγγύηση θα πάρεις καινούριο... Φρόντισε όμως να πάρεις ένα backup αυτά που χρειάζεσαι...

#14   Ananeotis

Ananeotis

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/03/2009 - 14:03


  Μιας και ειχα προσφατα την εμπειρια του service θα σου πω τι να κανεις...


  1)Θα παρεις το iphone σου και θα πας ΠΡΙΝ ΤΙΣ 10 η ωρα το πρωι σε ενα καταστημα της Vodafone...Θα τους πεις οτι εχεις προβλημα κι οτι χρειαζεσαι επειγοντως service..Εκεινοι θα σου πουνε οτι θα παρει κανα 20ημερο εως μηνα και βαλε για να στο φτιαξουνε-αντικαταστησουνε....Εσυ θα τους πεις οτι συμφωνα με τον κανονισμο της Vodafone επειδη τους το πηγες πριν τις 10 το πρωι ειναι υποχρεωμενοι να καλεσουνε επιτοπου ανθρωπο να ερθει να το παρει...

2)Θα τσαντιστουνε...Μετα θα σου πουνε να συμπληρωσεις μια φορμα...Εκει θα τους πεις να γραψουν στα σχολια ¨ΚΑΤΕΠΕΙΓΟΝ¨..Θα ξανατσαντιστουνε αλλα θα τους πεις οτι ειναι οδηγια της Vodafone...

3)Προσοχη!!!Θα πρεπει να τους πας το iphone μαζι με ολα τα συμπραγκαλα γιατι αλλιως παιζει το service να στο γυρισει πισω...Ευκαιρια ψαχνουν τα καθαρματα...Καποιοι ακουσα ζητανε ακομα και το κουτι..

4)Για το τι λεει το service για το κινητο σου μην ρωτας το καταστημα...Θα σε φλομωσουν στο ψεμα...Υπαρχει σελιδα που μπορεις να βλεπεις την προοδο της διαδικασιας επιδιορθωσης του κινητου σου...

5)Μετα απο ολα αυτα θα πρεπει να περιμενεις το service να στειλει κατι χαρτια στο καταστημα για να γινει η αντικατασταση...


Εμενα  μετα απο ολα αυτα κανανε ενα 20ημερο...Ξερω αλλες περιπτωσεις που χωρις λα αυτα φτασανε στον εναμιση μηνα αναμονης....


ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ !!!!

#15   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 22/03/2009 - 14:25

παιδια δεν ξερω σε τι ατομα πεφτετε αλα εμενα οταν μου χαλασε το iphone το παω αμεσος  το απογευμα στο καταστημα που το πηρα.λεω στον ιδιοκτητη το κ το δεν δουλευει το τηλ στο wifi καθολου.μου λεει τι του εκανες???του λεω τιποτα.του ειχα τραβιξει ενα restore το βαζω μεσα στο κουτι αλα ειχα ξεχασει να βαλω τα ακουστικα.οταν το θυμηθικα τρελαθικα.τελος παντον το αφινω κ φευγω.περνανε 4 μερες κ μου στελενει μυνημα η vodafone που ελεγε η συσκευη εχει παραδοθει στο καταστημα κ να περασετε να την παραλαβετε.τρεχω αμεσος.μολης παω λεω στο καταστηματαρχη ηρθα να παρω το iphone.εμεινε καγκελο.ελεγε που το ξερεις οτι ηρθε!!!!!!!μου λεει μετα κοιτα κενουριο iphone σου βαλανε.παψ σπιτι το ανοιγω οντος new.κ το παραξενο μου ειχαν βαλει κ ακοὖστικα!!!!!θελω να πω με αυτα οτι ειν αι μια χαρα η vodafone......κ μακαρι να μου χαλαγε καθε τοσο!!!!!!!!!!θα επερνα ολο καινουργια iphone!!!!!!!!!!!!χαχαχα ;D ;D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες