Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MobileMe for free? Try Funambol


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   argento

argento

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/02/2011 - 05:00

Αν το ζήτημα είναι να έχετε κάπου αποθηκευμένες τις Επαφές σας για ώρα ανάγκης και να μπορείτε φυσικά να κάνετε over the air συγχρονισμό, γιατί δεν χρησιμοποιείτε το Google Account σας; Με το Google account (και σετάροντας αντίστοιχα το iPhone) έχετε Calendar, Contacts και Mail να συγχρονίζονται over the air, συν του ότι έχετε και Google Docs (υπάρχουν πολλές εφαρμογες για το iPhone που συγχρονίζονται με Google Docs, όπως πχ το Documents 2 ή το Awesome Note), Google News (μέσα απο το Safari σαν web app) και Google Reader (έχω σετάρει το Newsstand να τραβάει όλα τα feeds που έχω στο Google Reader). Και όλα αυτά με ένα account...


Ενας mail λογαριασμος ομως σε οποια εταιρεια κ αν ειναι, δε παυει να ειναι μη ασφαλες, προχθες πηγαν να μου παρουν το account στο Gmail και με ειδοποιησε ευτυχως εγκαιρως η Google κοινως το Gmail οτι καποιος προσπαθει να αποκτησει προσβαση στον λογαριασμο σας,παρακαλω αλλαξτε κωδικο αμεσως..και παλι καλα το προλαβα.
Οπότε μου φαινεται πολυ καλυτερη η λυση του FunAmbol.

Βεβαια απο την αλλη εκανα ενα λογαριασμο εκει, σεταρα το iphone4 μου εβαλα το app κτλ, εκανα sync,αλλα δεν ξερω,ουτε εχω καταλαβει ακομη πως βλεπω αυτα που μου εκανε sync και που ακριβως τα εκανε και απο εκει και περα πως τα βλεπω και τα κανω και export αν θελω κτλ..?

Αν καποιος γνωριζει ας μου πει.

Ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2011 - 07:34

εαν μπεις στην σελιδα του funambol και βαλεις τα στοιχεια σου θα βρεις οτι εχεις στειλει να συχρονισεις θα τα βρεις ολα μεσα ...εγω το δουλευω απο το σεπτεμβρη και με εχει σωσει πολλες φορες...σου εσβησε πχ το τηλεφωνο μπαινεις στην σελιδα και βλεπεις τις επαφες σου.....

για μενα αξιζει πολλα ...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες