Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

iPad Review


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
66 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 08/04/2010 - 01:28

Από αύριο στο Πλαίσιο Live!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 08/04/2010 - 03:12

Άντε να δούμε ποτέ θα δοκιμάσουμε και εμείς το iPad..
Στο δεύτερο βιντεο αυτός που κρατάει την κάμερα βλέπει τι τραβάει; Γιατί σαν να τον έπαιρνε σιγά-σιγά ο ύπνος μου φάνηκε...
Και κατι ακόμα, είναι λίγο ειρωνικό να γίνεται review στο iPad και τα βιντεακια να είναι σε flash... ;)

#18   skiathos

skiathos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 03:18

Καλημερα,

2 ερωτησεις που με απασχολουν απο τις πρωτες ξενες κριτικες που διαβασα...

1)Προσεξατε κανενα προβλημα υπερθερμανσης;
2)Με το yahoo οντως υπαρχει προβλημα με το push mail;

εχετε καμια ιδεα αν τα παραπανω προβληματα θα λυθουν;

Ευχαριστω

#19   iDo

iDo

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 07:37

Afterva few hours spent with my ipad , i have to say that The surfing experience with iPad is impeccable. There is nothing similar In any device I have ever used. It. Is fast , easy, you just love reading without getting tired
I liked also the good quality of the sound thanks to the powerful speaker.
The iBook app is funny how it emulates the way of changing pages when reading a paper book.
iTunes works ok with Greek iTunes accounts but you need a Us app store account in order to download apps even the free ones.

Googlemaps: extremely responsive when browsing, locates you in a few seconds. If you liked the iPhone experience , you will adore it in iPad

Don't have to tell you anything about design I guess! Just turns heads. I was in a restaurant last night holding it and had 3 people coming to my table and asked me to take it in their hands just to feel it.

That's it.
No Greek keyboard as you guessed, sorry for the English writing

#20   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 08/04/2010 - 08:35

εγω ημουν και ειμαι απο αυτους που ελεγαν και λενε πως αυτη η συσκευη θα φερει την επανασταση στον τροπο που σερφαρουμε, βλεπουμε email διαβαζουμε βιβλια. ειναι εκπληκτικη συσκευη και χαιρομαι που και ο ιδιος ο admin ειναι υπερ της ιδιας αποψης!

να σημειωσω επισης πωσ το τραγουδι που παιζεται πισω στο 1ο video ειναι τρομερο. εγω δεν το ειχα ξανα ακουσει, σαζαμισα και λεγεται: anagram by Dousk, σε περιπτωση που αρεσε και σε αλλους. :rolleyes:

Τελευταία επεξεργασία από: JP335i, 08/04/2010 - 08:42


#21   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 08/04/2010 - 09:24

Προσωπική άποψη αφού είδα και το hands-on, είναι ότι ο "θησαυρός" είναι άνθρακάς.
Είναι ακριβώς αυτό που περίμενα, ένα μεγάλο iPodTouch, και η χρησιμότητα/αγοραστική του αξία για μένα είναι μηδαμινή.
Ωστόσο 2-3 παρατηρήσεις.

Οι σελίδες αργούν χαρακτηριστικά να ανοίξουν. Σε αυτό φταίει μάλλον το πρόβλημα του wifi που έχουν αρκετά iPads, το οποίο σε κάνει να αναρωτιέσαι πως μια ελιτιστική εταιρία σαν την Αpple μετά το φιάσκο με τα iPhones και iMacs και τις οθόνες τους συνεχίζει τα ίδια λάθη. Δεν είναι δυνατόν ένα μοντέλο που βασίζεται αποκλειστικά και μόνο πάνω στο wifi του να έχει προβλήματα. Για τα firmware updates που έγραψε ο iPhoneHellas δεν έχω διαβάσει κάτι, παρα μόνο κάτι "συμβουλές" της apple σε routers που παίζουν σε b+g.

To zoom in και το zoom out φαίνονται στο video κάπως υπερευαίσθητα και δεν λειτουργούν ακριβώς με την ίδια απόκριση σαν του iPhone. Έχω την εντύπωση και ότι ο reviewer παραξενεύτηκε στα πρώτα pinches.

Στο review no2 αν γίνεται θέλω να δώ εκτεταμένη χρήση πληκτρολογίου, παιχνίδια που βασίζονται στο acceleration meter και αντοχή μπαταρίας με εκτεταμένη χρήση html5 περιεχομένου.

ΥΓ. Τα 256mb RAM θα είναι αρκετά άραγε για multitasking;

#22   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/04/2010 - 09:58

Πραγματικα και εγω δεν μπορω να καταλαβω την αγοραστικη του αξια. Δεν ειναι τιποτα παραπανω απο ενα μεγενθυμενο iPodTouch, και μπροστα στις δυνατοτητες και στη φορητοτητα του iPhone δεν λεει τιποτα. Δεν προσφερει απολυτως τιποτα παραπανω. Και το χειροτερο ειναι οτι το παρουσιαζουν σαν κατι μοναδικο, μαγικο... Διαβασε τα κειμενα απο την καμπανια του Πλαισιου και θα καταλαβεις... Ειναι για γελια...

Οσον αφορα τα προβληματα με το WiFi και τις φορτισεις, ναι ειναι υπαρκτα, αν και δεν θα επρεπε. Ισως λογικο ομως για προιον πρωτης γενιας. Οι συμβουλες της Apple πανω σε αυτα τα προβληματα ειναι τουλαχιστον αστειες και αν δεν τα λυσουν αμεσα με firmware update (μακαρι να χρειαζεται μονο αυτο), θα αποκτησουν πολλους δυσαρεστημενους πελατες.

Και κατι αλλο που σκεφτομαι ειναι, οτι μπροστα στις επικειμενες κυκλοφοριες των iPhone HD και MBP_2010 μεσα στο καλοκαιρι, πραγματικα τι αξια εχει το iPad... Μακαρι το iPad 2ης γενιας να ειναι κατι μοναδικο...

#23   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 10:11

2-3 γενιες θελει για να φτασει εκει που εφτασε το iphone...

#24   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 08/04/2010 - 10:17

Κι εγω εμμενω στην αρχικη μου αποψη οτι το iPad δεν εχει καποια ιδιαιτερη χρησιμοτητα. Σαν να μην φτανουν οι τραγικες ελλειψεις που εχει, οριστε τωρα και τα προβληματα. Κριμα πραγματικα..

#25   amorealex

amorealex

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:amorealex

Δημοσίευση 08/04/2010 - 11:24

Όντως το παρουσιάζουν σαν κάτι το ξεχωριστό, ενώ στην ουσία δεν είναι.
Marketing rulez! ::)

#26   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 08/04/2010 - 11:29

Θα ξανατονίσω ότι αν δεν το πιάσει κάποιος στα χέρια του δεν μπορεί να καταλάβει την μαγεία του να κρατάς το internet στα χέρια σου. Κανένα review δεν μπορεί να το δείξει αυτό.

Οι πρώτες εντυπώσεις από άτομα του περιβάλλοντα χώρου ήταν κάτι παραπάνω από θετικές. Η Νο1 ερώτηση ήταν "πόσο κάνει" και ακολουθούσε η 2η δημοφιλέστερη "από που μπορώ να το αγοράσω".

Κανένας δεν ενδιαφέρθηκε/ρώτησε αν παίζει Flash, αν εχει USB κτλπ. Ο περισσότερος κόσμος δεν ενδιαφέρεται για αυτά - τα μέλη του forum αποτελούν μειοψηφία και είναι λογικό γιατί το 90% του κόσμου δεν έχει ούτε τις γνώσεις τους αλλά ούτε και τις "ανάγκες" τους.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι το iPad θα κάνει θραύση στα άτομα που φοβούνται τα PC και τα κάθε είδους gadgets γιατί είναι περίπλοκα. Για αυτούς τους ανθρώπους που κακά τα ψέματα αποτελούν την πλειοψηφία του πλυθησμού το iPad είναι όντως κάτι μαγικό και αναμένεται να αλλάξει τον τρόπο με τον οποίο βλέπουν το internet και την τεχνολογία γενικότερα.
Behind the Scenes...

#27   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 08/04/2010 - 11:31

Οσο τελειο το φανταζομουν! Να κανω μια ερωτηση? Αυτος που εφερε το Ipad το εφερε απο Αμερικη φανταζομαι εεε? Αν ναι, το πηρε ο ιδιος μαζι του η του το εστειλαν με ταχυδρομιο, γιατι με ενδιαφερει..

#28   mike22

mike22

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 11:32

Πήγε κανείς στο Πλαίσιο είχε πολύ κόσμο;

#29   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 08/04/2010 - 11:57

Καταρχήν συγχαρητήρια για το review της συσκευής αλλά και την αποκλειστικότητα!

Η γνώμη μου για το iPad είναι πως πρόκειται για μια εξαιρετική συσκευή η οποία μου είναι τελείως άχρηστη αλλά τη θέλω! :lol:


Υ.Γ.: Βρε παιδιά στο πρώτο βίντεο, πως λέγεται το κομμάτι μουσικής που παίζει;

#30   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 12:02

Παιδιά, χαίρομαι για την αντικειμενικότητά σας! Μπράβο! Μας δείξατε ακόμη μια φορά τι να τρέξουμε να αγοράσουμε, μια και είναι ένα τεχνολογικό θαύμα που λατρεύω να κρατήσω στα χέρια μου, και θα είμαι μπροστά από την εποχή μου! Και φυσικά, τα θέματα χρηστικότητας και χρησιμότητας είναι ασήμαντα, μπροστά σε αυτό το θαύμα! Εύγε!

Ειδικά εκείνο με το 3G, που θα παίρνει και την κάρτα SIM για να μπορεί θεωρητικά κανείς να πραγματοποιεί κλήσεις, είναι ιδιαίτερα χρηστικό! Θα θέλεις να πάρεις τηλέφωνο, και θα κολλάς την κουμούτσα στο πρόσωπο σου! Ωραία εικόνα, τη φαντάζεστε;

Όπως επίσης ότι το CNN ήδη προχώρησε σε διαφοροποίηση του site του για να είναι συμβατό με το i..., ακόμη πιο ενδιαφέρον, μια και όλη μέρα είμαι μέσα στο CNN! Εύγε και πάλι! Άλλα sites υπάρχουν; Ή είναι ακόμη πρωτόγονοι και παραμένουν σε παλαιότερες τεχνολογίες, χρησιμοποιόντας Flash τεχνολογία;

Η αλήθεια είναι ότι τελευταία έχω αγοράσει μερικά ηλεκτονικά βιβλία και θέλω να τα διαβάσω... Στα αγγλικά, βέβαια...

Εντάξει, θα το αγοράσω! Μια και το λέτε και εσείς! Αλίμονο!

Θα παρακαλούσα πολύ, ειδικά από ανθρώπους που ασχολούνται με το site αυτό, το οποίο λατρεύω να επισκέπτομαι κάθε μέρα, αν μη τι άλλο να κρατήσουν λίγο τα προσχήματα και να μη δημιουργούν μόνο τάσεις!

Όντως, το iPad είναι ένα ωραίο gadgetάκι, αλλά μην τρελαθούμε κιόλας! Σίγουρα μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμο σε αρκετούς από εμάς, όχι όμως σε όλους... Και όταν γίνεται ένα review, καλό είναι να υπάρχει η αντικειμενικότητά του, όχι για κανένα άλλο λόγο, αλλά για να εξακολουθεί και να παραμένει αξιόπιστο το iphonehellas.gr, και μαζί με αυτό όλοι όσοι ασχολούνται με την συγκεκριμένη ενότητα, μια και θίγουν τη δική τους αξιοπιστία τελικά!

Για να μην το κακολογώ, θα αγοράσω ένα αν θέλω να έχω πολύ καλά παιχνίδια, ή εξειδικευμένες εφαρμογές (π.χ. για μουσική ως DJ), ή να το χρησιμοποιώ μόνο για e-mails. Μια πιο προσγειωμένη προσέγγιση, θα ήταν αρκετή.

Συγγνώμη για το ύφος μου, γενικά είμαι λίγο επικριτικός, αλλά σέβομαι εσάς και την προσπάθεια που κάνετε. Μην την υποτιμάτε, μαζί με αυτήν και όλους μας! Φιλικά πάντα, Varaderistas!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες