Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Παρουσίαση του iPhone OS 4.0


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
237 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 08/04/2010 - 22:54

Ωραία όλα αυτά αλλά αν θέλουμε να κλείσουμε εντελώς μια εφαρμογή, πώς θα το κάνουμε???

Εδώ η απάντηση δια στόματος jobs:

Q: How do you close applications? And can people use stuff other than iAd and Game Center?
A: If you want to kill an app…you don’t have to. We architected something so the user doesn’t have to be the custodian of applications. We’ll give the apps in the foreground as needed. The user doesn’t have to worry about that at all. The user just uses things.

In multitasking, if you see a task manager, they blew it. Users shouldn’t have to ever, ever, ever think about that stuff.

And to answer the second question, yes, you can use any service.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   mat

mat

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/04/2010 - 22:59

Δεν καταλαβαίνω γιατί οι περισσότεροι λένε ότι άφησαν το iPhone 2G και 3G! Είναι δυνατόν μια συσκευή που κυκλοφόρησε το 2007, να προσφέρει ότι μια νέα συσκευή έτους 2010, με hardware σίγουρα όλα στο διπλάσιο(CPU, RAM)! Θυμηθείτε πως η Apple δίνει μεγάλη έμφαση στην σταθερότητα του OS. Δείτε τι κάνουν τα Windows Mobile, που τα κάνουν όλα πώς τα κάνουν... Κάντε συγκρίσεις με συσκευές και λογισμικό που κυκλοφόρησαν την ίδια χρονική περίοδο και όχι μετά! Επίσης η Apple είναι η πρώτη εταιρία που οι συσκυές της δέχονται major αναβαθμίσεις. Τόσο καιρό με Nokia αλλάζαμε συσκευή κάθε 6 μήνες και τώρα μας φαίνεται περίεργο; Και δεν μιλάω για τις φτηνές συσκευές αλλά τύπου N95, N97 κτλ.

Καλοδεχούμενη η νέα έκδοση, αν και όλα αυτά δείχνουν ότι πιέζεται από Android. Τώρα πια δεν μπορεί να πει ο Steve ότι βρίσκονται 3 γενιές μπροστά αλλά στα ίσα! Για εμάς ο ανταγωνισμός μόνο σε καλό βγαίνει.

#138   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 08/04/2010 - 22:59

5x zoom in the camera app

Αναρτημένη εικόνα



#139   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 23:01

μπορουμε να διαβασουμε καπου τα υπολοιπα 93 new features? :blush:

Για να πούμε του λόγου το αληθές ούτε η apple δεν ξέρει τα υπόλοιπα

#140   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 08/04/2010 - 23:02

κανα βιντεο απο την παρουσιαση εχει???


Θα ανέβει κάποια στιγμή στο site της apple όλη η παρουσίαση..

#141   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/04/2010 - 23:06

Καλό το os 4 αλλα και με αυτό δεν θα μπορούμε να μπαίνουμε στα site που θελουμε και να βλέπουμε τα πάντα όπως στα πι σι!η apple τελικά μας προσφαιρει μισή εμπειρεια στο ιντερνετ και όχι ολοκληρομενη όπως ισχυριζόταν!
Off topic αλλά ένα παράπονο μου για το iphohellas είναι ότι τα βινταεκια που ανεβαζεται εδώ μέσα δεν μπορούμε να τα δούμε από το iPhone μας!
Προς τους διαχειριστές:κάντε κάτι γι αυτό!

#142   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 23:16

εγω δεν θα κανω update οταν βγει...μια χαρα ειμαι και ετσι με μπλεδοντακι,κτλ κτλ ηδη η μπαταρια μου δεν την παλευει

#143   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 08/04/2010 - 23:20

Ένα θα πώ ... Να δούμε με την μπαταρία τι θα κάνουνε ..

Και συμφωνώ με @Mikexs . Και τώρα που το έχω φορτωμένο το 3G μου θέλει με το άνοιγμα mail ipod και safari καθάρισμα μνήμης.
Απλά με αυτά που άκουσα στην αρχή της παρουσίασης θεώρησα ότι κατάφεραν οι μάγκες να το περάσουν χωρίς προβλήματα !!!

Anywayz,
Ετσι και αλλιώς το 4G (ή όπως θα λέγεται) το έχω ήδη πρώτο στην wishlist μου!!! :lol:

Το 2G δεν άκουσα τι θα γίνει ? τέλος ???

#144   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/04/2010 - 23:32

Χαλλλαρααα...ενα update ειναι!Και οσοι εχουν δηλαδη το νοκια n96 θελουν να κανει τα ιδια με το 97-98-99...ημαρτον!Τη δουλεια τους κοιτανε κι αυτοι.Λεφτα πρπει να βγαλουν.Για τρια χρονια υποστηριζαν σχεδον ισαξια θα ελεγα,το πρωτο iphone σαν να βγηκε χθες.Ολες οι υπολοιπες εταιρειες το πολυ για κανα χρονο ασχολουντε με τις συσκευες τους,κι ας εχουν και 500-600€.Οποτε,ωρα για 3GS-4G λοιπον!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#145   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 23:39

Παραθέτω την δήλωση του jobs όσον αφορά το multi...
“There was no decision to make as far as multitasking. Some of the earlier hardware can’t support multitasking at all.” – Jobs


Δεν πρόλαβα να διαβάσω όλες τις σελίδες και συγνώμη αν το έχει πει κάποιο παιδί! Δεν άντεχα άλλο όμως...

Αν θέλετε δώστε μου το e-mail του κυρίου Jobs να του στείλω ένα screenshot απο το 3g μου με backrounder και proswitcher και 4 εφαρμογές ανοιχτές ταυτόχρονα με ελεύθερη μνήμη 15-20 mb...

#146   mike22

mike22

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 23:40



iPhone OS 4

#147   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:03



#148   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:20

στο voice control πλέον υποστηρίζει και ελληνικές εντολές..

#149   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:27

Διάβασα όλες τις σελίδες (χαρας στο κουράγιο μου) και αυτό που νομίζω είναι οτι το καλοκαίρι θα δούμε σπουδαία πράγματα.Το πιο εντυπωσιακό είναι σίγουρα το Multitasking. Πολλοι ξεχνάτε οτι μιλάμε για ένα update!Τώρα,όλοι εσείς που κατηγορείται την Apple γιατι λέει δεν έβαλε ραδιόφωνο!Έλεος όμως..Ή οτι το Multitasking δεν το έβαλαν για το 3G.Όταν θα σας σερνόταν,τι θα λέγατε?Εχει ανοίξει ένα ολοκληρο διαφορετικό θέμα εδω πέρα για το iPhone γενικότερα..Κακώς.Αυτό η συσκευή είναι πολύ μπροστά απο τους άλλους.Όταν οι υπόλοιποι καταφέρουν να κάνουν ένα αντίστοιχο iTunes ας πουμε ή appstore τα ξαναλέμε.Και στην τελική,αν σας χαλάει τόσο δώστε το και παρτε τιποτα άλλο..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 09/04/2010 - 00:29

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#150   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 00:34

Διάβασα όλες τις σελίδες (χαρας στο κουράγιο μου) και αυτό που νομίζω είναι οτι το καλοκαίρι θα δούμε σπουδαία πράγματα.Το πιο εντυπωσιακό είναι σίγουρα το Multitasking. Πολλοι ξεχνάτε οτι μιλάμε για ένα update!Τώρα,όλοι εσείς που κατηγορείται την Apple γιατι λέει δεν έβαλε ραδιόφωνο!Έλεος όμως..Ή οτι το Multitasking δεν το έβαλαν για το 3G.Όταν θα σας σερνόταν,τι θα λέγατε?Εχει ανοίξει ένα ολοκληρο διαφορετικό θέμα εδω πέρα για το iPhone γενικότερα..Κακώς.Αυτό η συσκευή είναι πολύ μπροστά απο τους άλλους.Όταν οι υπόλοιποι καταφέρουν να κάνουν ένα αντίστοιχο iTunes ας πουμε ή appstore τα ξαναλέμε.Και στην τελική,αν σας χαλάει τόσο δώστε το και παρτε τιποτα άλλο..


Φίλε μου σου είναι σπουδαίο οτι σου έδωσε multitasking? Σόρρυ αλλά σε 3G έχω εφαρμογές στο παρασκήνιο εδώ και πολύ καιρό! Και εσύ μπορείς να έχεις, δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι χαμογελάνε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)