Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Παρουσίαση του iPhone OS 4.0


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
237 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 01:06

Δείτε το event ( video ! ) από εδώ : Apple iPhone OS 4 event

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 09/04/2010 - 01:25

Τα κόκκινα είναι δικά μου, επισημαίνοντας αυτά που έχουμε ήδη με το jailbreak. Τα υπόλοιπα δεν με ενθουσιάζουν και τόσο.


Ευτυχώς η apple σκέφτεται και εμάς που δεν έχουμε jailbroken iPhone ( νέα bootrom )

#168   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 01:28

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου.

Το ότι τα έχεις με jailbreak δεν σημαίνει ότι δεν είναι σημαντικό που προστέθηκαν από την apple γιατί όπως και να το κάνεις αλλιώς δουλεύει η clean συσκευή και αλλιώς η jailbroken.

Εγώ που έχω κάνει Jailbreak στο itouch μου παρατηρώ κολλήματα και crasharismata καθώς και άλλου είδους μικροπροβληματάκια. Η αίσθηση μιας clean iphone συσκευής δεν συγκρίνεται με τίποτα.

Οπότε ναι μεν τα έχεις με πλάγιο τρόπο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έκανε καλά η apple που τα έβαλε και πρέπει να υποτιμάς το καινούριο update.

Δηλαδή εσύ τι περισσότερο περίμενες από το update και δεν το είδες; Τι θα σε ενθουσίαζε; Και μη μου πεις ραδιόφωνο γιατί με τη λογική σου το έχεις ήδη με εφαρμογή από το appstore που είναι και καθ' όλα νόμιμη


Εγώ πάλι θα διαφωνήσω με την σειρά μου!

Δεν μπορώ να καταλάβω ρε παιδιά... Η εγώ έχω το σούπερ iPhone 3G ή ξέρω να το δουλεύω σωστά.
Αρχικά δεν του έχω περάσει όοοοοοτι βγαίνει απο το cydia και το AppStore! Λογικό είναι πως αν έχεις ένα κάρο daemons θα κολλάει! Περνάω ότι μου χρειάζεται καθημερινά! Το ίδιο ακριβώς κάνω και απο το Appstore! Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τους χρήστες που έχουν 150 εφαρμογές. Μόνο για να τις ανοίξεις και να ασχοληθείς μαζί τους 5 λεπτά θέλεις 12,5 ώρες, συν τα τηλέφωνα που θα πάρεις πάει η μέρα! Το 3G μου απο τα 8Gb που έχει εχει ελεύθερα τα 6,2 και πραγματικά πάει σφαίρα!

Προφανώς ο hostolis όπως και εγώ δεν κρίνει το update απλά κάνει σύγκρηση μιας jailbroaken συσκευής με μια clean σε OS 4.0! Παρατηρούμε λοιπόν πως η διαφορές είναι λίγες και μάλιστα η jailbroaken έχει χιλλιάδες παραπάνω πραγματάκια! Σου μιλάει για wallpaper. Συγνώμη αλλα εγώ γελάω, επρεπε να φτάσουμε στο ετος 2010 για να σου δώσει wallpaper ξερό ενώ το sony ericksson K700i έπαιρνε ολόκληρα θέματα και μάλιστα υπήρχαν εφαρμογές που τα έφτιαχνες στο pc.

Αυτό που λέμε είναι πως το OS 4.0 είναι πολύ καλό, σε σχέση με το προηγούμενο! Αν όμως το συγκρίνεις με άλλες συσκευές είναι πολύ πίσω!
Γενικότερα το iPhone είναι φοβερό εργαλείο αλλά παιδιά βαρέθηκα να περιμένω πότε θα δεήσει να βάλει κάτι χρήσιμο! Οι περισσότεροι λένε ουάου με αυτά! Εγώ λέω επιτέλους! Δεν βαρεθήκατε να περιμένετε να κάνει κάτι η Apple; Εγώ βαρέθηκα να μου δίνει 2 update το χρόνο και το ένα να είναι για ένα fix στα Ιαπωνικά!

#169   SuperNatural

SuperNatural

    iPH Enthousiast

  • 368 μηνύματα
  • Twitter:@TheSlayerPG
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:TheSlayerPG

Δημοσίευση 09/04/2010 - 01:33

Γίνεται κάποιος DEV να μας δώσει και εμάς το OS?

#170   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/04/2010 - 01:34

Όσοι από εσάς θέλετε να παρακολουθήσετε την σημερινή εκδήλωση (παρουσιαση του OS 4.0 ) η Apple την προσφέρει για Download μεσα απο το site της.

Αναρτημένη εικόνα



[Via Apple.com]


Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 09/04/2010 - 01:34

ezgif_com_crop_2.gif


#171   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 09/04/2010 - 01:37

Όσο για το ραδιο που όλοι θέλουμε, έγινε εκτενής αναφορά σε app radio το Pandora στην παρουσιαση, που προσωπικά με κάνει να πιστεύω πως ράδιο θα έχουμε μόνο μέσω ιντερνετ...

#172   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 01:44

Όσο για το ραδιο που όλοι θέλουμε, έγινε εκτενής αναφορά σε app radio το Pandora στην παρουσιαση, που προσωπικά με κάνει να πιστεύω πως ράδιο θα έχουμε μόνο μέσω ιντερνετ...


Άλλο ένα θέμα! Εκτός του ότι δεν μπορεί ο κάθε τοπικός σταθμός να εκπέμπει online θα πρέπει να χρεώνεις το συμβόλαιο σου για να ακούσεις ένα σταθμό ή να καθήσεις στο σπίτι που έχεις wifi! Γιατί δεν νομίζω να καθήσεις στο παγκάκι στο Σύνταγμα να ακούσεις τον αγώνα στην ΕΡΑ σπορ... Αν είναι λοιπον να καθήσω σπίτι μου ανοίγω και το μαραφέτι που έχω για αυτή τη δουλειά και δεν καίω και μπαταρία!

Και να πεις πως δεν έχει το hardware οκ! Αλλά λέγανε πως το έχει!

Τελευταία επεξεργασία από: michaelkrtikos, 09/04/2010 - 01:45


#173   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 09/04/2010 - 01:45

αν έχετε κάνει subscribe στα podcast της apple στο itunes store θα έχει κατέβει μόνο του..

#174   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 09/04/2010 - 08:47

Πόσο κουραστικό έχει καταντήσει ο καθένας να απαριθμεί τι θα ήθελε στο τηλέφωνο του και δεν το έχει το iphone και μετά να το συγκρίνει με οποιαδήποτε άλλη μπακατέλα κυκλοφορεί στην αγορά. Σε τελική ανάλυση το τι προσφέρει η εν λόγω συσκευή το ξέρατε πριν την αγοράσετε. Αν πάλι δεν ήσασταν ενήμεροι κακό του κεφαλιού σας. Αν πάλι δεν ήσαστε ικανοποιημένοι πουλήστε το και πάρτε από 1 sony να έχετε update κάθε μήνα εσαεί ώστε ποτέ να μη χρειαστεί να αλλάξετε τηλέφωνο. Τι διαβάζουμε 12 σελίδες τώρα :excl:
Παράκληση στους moderator, το συγκεκριμένο topic έχει τίτλο " παρουσίαση ου iphone OS 4.0" και όχι "Απαρίθμηση παραπόνων για το iphone & το OS γενικότερα" τα υπόλοιπα είτε μεταφέρτε τα είτε διαγράψτε τα. Είναι κουραστικό να διαβάζεις off topic σχόλια. Άντε και καλημέρα μας

#175   glypti

glypti

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 08:54

χτες παρουσιαστηκε το OS iphone 4. δεν μπορουσε να λεει για ραδιο. αφτο ειναι hardware χαρακτηριστικο

#176   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/04/2010 - 08:59

Εγω διαβαζω τοση ωρα τις σελιδες.....και βλεπω ολοι να λενε πραγματα για την apple το οτι δωσανε τοσα λεφτα και και και....
Το εχετε εσεις βαλει στο iPhone,iPod,iPad σας?Οχι τιποτα αλλο μην εχασα επισοδιο.Αμα δεν εχετε δει τιποτα με τα ματια σας να μην λετε πραγματα που δεν ισχυουν.

Αγορασατε ενα τηλεφωνο με 600 ευρω... πριν 2 χρονια και εχετε την απαιτηση την στιγμη που υπαρχει το 3GS και παμε και για πιο καινουργιο να εχετε multi tasking την στιγμη που εσεις οι ιδιοι υποστηριζετε οτι με 3 apps + crasharei?

Στο κατω κατω....δεν νομιζω να μην βρουν κατι μεχρι τοτε οι Devs...για να το βαλεις και στο 3G σου.Εγω εχω ενα iPod 2G και το μονο που δεν με ενδιαφερει ειναι αυτο....το θεμα ειναι να ειναι οπως τωρα....να πηγαινει σφερα και ολα τα αλλα θα τα βρουμε...εχουμε καιρο!

Και μην ξεχνατε...ειναι ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ και εχει και ορια...οποτε coolαρετε :)

#177   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 09:10

iPhone 3G Οχι Multitasking...Βλεπω Ηδη Post Στο ModMyi: "Enable multitasking..."
Αλλα 2 Χρονια Με Αυτο Θα Ασχολουμαστε!
Παντως Καλη Σε Γενικες Γραμμες Η Αναβαθμιση!!! Το Beta Που Το Βρισκουμε;
Γιατι Και Στο Os 3 Εγω Απο Beta Σε Beta Πηγαινα!!!...
ΥΓ. Μεσα Σε Μια Εβδομαδα Το Βλεπω Το JB Να Βγαινει!!!

Τελευταία επεξεργασία από: .Username., 09/04/2010 - 09:13


#178   ivas75

ivas75

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 09/04/2010 - 09:13

Πολύ καλά και τα νέα findings από τον epaminos!!! Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση!
Τελικά μάλλον θα το χαιρετήσω το jailbreak όταν βάλω το 4...

#179   antoniss

antoniss

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 09:31

Σήμερα είδαμε SOFTWARE..και τις εξελίξεις για το λειτουργικό σύστημα.
To τσιπακι για το ράδιο υπάρχει μέσα στην πλακέτα του τηλ. αλλά είναι ανενεργό.
Ας περιμένουμε την παρουσίαση του HARDWARE ton Ιούνιο (για τις 2 κάμερες front -back) και FM radio activation και το νεο A9 processor.

Never say Never!!!!!!!!!!


Είμαι αισιόδοξος οτι το Ράδιο θα έρθει...αφού έπεσε και αυτό το προπύργιο στο iPod.(nano)
Θυμηθείτε αυτες τις λεξούλες :iTunes Tagging (άλλος ένας τρόπος να βγάλει λεφτά η Apple. Ακούς ενα τραγούδι στο ραδιόφωνο και σου αρέσει..πατάς στο κινητό σου για το tagging και σε βάζει στο itunes στη στιγμή για να το αγοράσεις!!!!!

Δεέτε περισσότερα εδώ
The new FM tuner lets you see the names of songs and artists. And two amazing features — iTunes Tagging and Live Pause — make listening to the radio nothing like listening to the radio.

Πιστεύω ότι η ίδια τεχνολογίας θα έρθει και στο iPhone

Αναρτημένη εικόνα

#180   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/04/2010 - 09:48

Δηλαδη οι Developers εχουν την 4 εκδοση σε beta?Καλο ακουγεται...αλλα μιας και ειναι η πρωτη φορα σε κατι τετοιο...σε περιπτωση update στην 4 αυτη που εχουμε τωρα χανουμε το JB συνεπως και τις εφαρμογες μας?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες