Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Παρουσίαση του iPhone OS 4.0


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
237 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:16

βασικα εν γνωση σου ηξερες πως το κινητο σου δεν υποστηριζει multitasking..δεν ειχες πιο πριν αρα τωρα δεν χρειαζεται να σηκωνεις το χερι σου.. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:16

Όποιος νιώθει βλάκας που πήγε και έδωσε τόσα λεφτά για το 3g που δεν μπορεί να υποστηρίξει Multitasking ας σηκώσει το χέρι του

όταν αγόρασες το 3g δύο χρόνια πριν, δεν νομίζω να το αγόρασες με την προοπτική ότι μετά απο δύο χρόνια θα βγάλουν multi...έτσι και αλλιώς με την διαθέσιμη ραμ που έχει και πολλά κάνει...

#78   mike22

mike22

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:17

όχι ακόμα "sort break for Q&A"

#79   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:18

θα σπάσω το κεφάλι μου στον τοίχο.. η apple μας παρουσίασε 7 από τις 100 νέες δυνατότητες του επερχόμενου iphone os 4 και εδώ διαμαρτύρονται γιατί δεν ενεργοποίησε το ραδιόφωνο. πραγματικά πηγαίντε στα android, δεν παλεύεστε.

δε ειναι ετσι φιλε...ραδιοφωνω εχει και η κουτση μαρια...το 3g γιατη το αφησε στην ακρη?τοσοι χρηστες τους λεει να πανε να γ@μηθ@τε..?δε καταλαβα?

#80   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:20

δε ειναι ετσι φιλε...ραδιοφωνω εχει και η κουτση μαρια...το 3g γιατη το αφησε στην ακρη?τοσοι χρηστες τους λεει να πανε να γ@μηθ@τε..?δε καταλαβα?

Αν σου έδεινε ότι δίνει και στο 3gs ή στο 4g τότε εσύ δεν θα είχες κανένα κίνητρο να πας να τα σκάσεις πάλι...οπότε όπως καταλαβαινείς η apple και γενικά οι σοβαρές προσπαθουν να σε έχουν για πολλα πολλα χρόνια μαζι τους...

#81   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:20

Όχι, θα κάτσω να χολοσκάω, θα βγει νέο iPhone με το ίδιο, κωλοβαρετό interface.

στοιχηματίζω ότι είσαι 12 ετών στην καλύτερη.

#82   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:21

βασικα εν γνωση σου ηξερες πως το κινητο σου δεν υποστηριζει multitasking..δεν ειχες πιο πριν αρα τωρα δεν χρειαζεται να σηκωνεις το χερι σου.. ;)

το σηκωνεις το χερι και με το παραπανω και μουτζωνεις προς αμερικη πρωτα...ξανα λεφτα εγω σε αυτους δε δινω...μαμω την οικονομικη τους βλεψη...

#83   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:23

ΤΟ 3g με μιση μνημη απο το 3Gs θα ειχε multitasking??? Εγω βαζω gps στο 3gs με μουσικη και μενει διαθεσιμη 30 mb ραμ δηλ. sto 3g πως θα πηγαινε??? Η apple δεν θελει να εμφανιζει μηχανημα που να κολλαει οπως η microsoft που για να ανοιξω τον καδο κανει 1 λεπτο...Ενω της apple ανοιγει π.χ το itunes τσακ μπαμ..ουτε δευτερολεπτο δεν περναει!! :blink:

(φυσικα να πω οτι ειμαι τυχερος που πηρα 3gs ΤΥΧΑΙΑ χωρις να ξερω οτι υπηρχε)

#84   jazzman

jazzman

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:24

όταν αγόρασες το 3g δύο χρόνια πριν, δεν νομίζω να το αγόρασες με την προοπτική ότι μετά απο δύο χρόνια θα βγάλουν multi...έτσι και αλλιώς με την διαθέσιμη ραμ που έχει και πολλά κάνει...


ναι δεν λέω το αντίθετο ....απλά μου την σπάει η Apple σαν εταιρία που σε αναγκάζει να αλλάζεις συνέχεια συσκευή ...Εγώ είμαι μια χαρά ικανοποιημένος με αυτά που έχω ...αλλά είναι άδικο για κάποιον που έχει στερηθεί έναν ολόκληρο μισθό να μην του παρέχουν κάτι έστω και εναλλακτικό Ας έκαναν κάτι σαν Multitasking lite ....

#85   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:24

το σηκωνεις το χερι και με το παραπανω και μουτζωνεις προς αμερικη πρωτα...ξανα λεφτα εγω σε αυτους δε δινω...μαμω την οικονομικη τους βλεψη...

Αν προσέξουν λίγο με τα speccs του 4g τότε σίγουρα θα είναι πάλι πρώτοι στα κινητά, γτ σίγουρα τα android αναπτύσονται αλλά είναι σε πρώιμο στάδιο ακομα...οπότε σκέψου ότι πριν βγει το μηλοτηλέφωνο αλλάζαμε κινητό ανά 6μηνο ίσως και πιο νωρίς, μην αναφέρω ότι δεν ξέραμε τι σημαίνε update..

#86   jazzman

jazzman

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:27

Αν προσέξουν λίγο με τα speccs του 4g τότε σίγουρα θα είναι πάλι πρώτοι στα κινητά, γτ σίγουρα τα android αναπτύσονται αλλά είναι σε πρώιμο στάδιο ακομα...οπότε σκέψου ότι πριν βγει το μηλοτηλέφωνο αλλάζαμε κινητό ανά 6μηνο ίσως και πιο νωρίς, μην αναφέρω ότι δεν ξέραμε τι σημαίνε update..


κάθε εξάμηνο άλλαζες κινητό ; ....Τόσα χρόνια δεν έχω ακούσει κάτι παραπλήσιο μάλλον θα είσαι η εξαίρεση .

#87   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:27

Παραθέτω την δήλωση του jobs όσον αφορά το multi...
“There was no decision to make as far as multitasking. Some of the earlier hardware can’t support multitasking at all.” – Jobs

Τελευταία επεξεργασία από: peterboutsis, 08/04/2010 - 20:28


#88   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:29

Αν προσέξουν λίγο με τα speccs του 4g τότε σίγουρα θα είναι πάλι πρώτοι στα κινητά, γτ σίγουρα τα android αναπτύσονται αλλά είναι σε πρώιμο στάδιο ακομα...οπότε σκέψου ότι πριν βγει το μηλοτηλέφωνο αλλάζαμε κινητό ανά 6μηνο ίσως και πιο νωρίς, μην αναφέρω ότι δεν ξέραμε τι σημαίνε update..

συμφωνω φιλε μου...αλλα οχι να αφηνει τοσο κοσμο εξω..ενα προνομιο ειχε το 3gs εναντι του 3g και το εκμεταλευτικε οσο δε παει...θα το σκεφτω παρα πολυ ...και παω προς motorola...αλλα δε μπορω να βλεπω συνεχεια μια μια τα παλια να τα καταργουν...σε αναγκαζει να κανεις jaikbrake...ασε που ετσι που εχω το κινητο σαν το 4.0 ειναι...

#89   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:32

κάθε εξάμηνο άλλαζες κινητό ; ....Τόσα χρόνια δεν έχω ακούσει κάτι παραπλήσιο μάλλον θα είσαι η εξαίρεση .

βασικά πριν πάρω 3gs, Δεκέμβρη παίρνω Sonny Ericsson με τα 8mpx(δεν θυμαμαι πως λεγεται :blush: ) στο μήνα πάνω χαλάει το ακουστικό, ένα μήνα στο service(στο μήνα αυτό αγόρασα ένα του 30ευρου) μου το γήρησαν άφτιαχτο και μου έδωσαν τα λευτά μου πίσω, παίρνω n96 και κόλλαγε ακόμα και στα μνμτα, με το 3gs τον Αύγουστο είδα την υγειά μου, οπότε 4 κινητά σε λιγότερο απο 6μηνο...
έχον περάσει κινητά απο τα χέρια μου και σίγουρα η αμεσότητα που έχει το iphone δεν το έχει κάποιο άλλο...

#90   jazzman

jazzman

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 20:34

βασικά πριν πάρω 3gs, Δεκέμβρη παίρνω Sonny Ericsson με τα 8mpx(δεν θυμαμαι πως λεγεται :blush: ) στο μήνα πάνω χαλάει το ακουστικό, ένα μήνα στο service(στο μήνα αυτό αγόρασα ένα του 30ευρου) μου το γήρησαν άφτιαχτο και μου έδωσαν τα λευτά μου πίσω, παίρνω n96 και κόλλαγε ακόμα και στα μνμτα, με το 3gs τον Αύγουστο είδα την υγειά μου, οπότε 4 κινητά σε λιγότερο απο 6μηνο...
έχον περάσει κινητά απο τα χέρια μου και σίγουρα η αμεσότητα που έχει το iphone δεν το έχει κάποιο άλλο...


άλλο το ένα άλλο το άλλο ....απλά είσουν άτυχος ....Αυτό δεν έχει καμία σχέση με αυτά που λέγαμε όμως

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες