Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Καλώς το δέχτηκα! (iPad)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
168 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   lambroukosbalander

lambroukosbalander

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 30/06/2010 - 15:26

από το appstore κατέβασε το greekkeyboard for ipad. αν κατάλαβα καλά τι ζητάς..


εξωτερικο πληκτρολογιο...:)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 30/06/2010 - 15:57

ebay.uk ITOM mini 8)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#153   lambroukosbalander

lambroukosbalander

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 06/07/2010 - 11:07

τι να περιμενουμε απο ios4; εχουμε τιποτα νεα;; επίσης. εσεις τι χρησιμοτητα εχετε βρει για την ωρα?

#154   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 11:15

Προτεινόμενες λύσεις!

1: Απεγκατέστησε , και επανεγκατέστησε την εφαρμογή!
2: Κάνε copy/paste το password και το username του login στο 'κανονικό' πληκτρολόγιο, και πέρασε τα (copy/paste) στην εφαρμογή doublesms!
3: Αν τελικά το πρόβλημα σου δεν λυθεί! κάνε και μια ερώτηση εδω ; )


Nα προσθέσω το αυτονόητο, δηλαδή να έχουν ενεργοποιηθεί τα αγγλικά ως δεύτερη γλώσσα. Στο screenshot δε φαίνειται η υδρόγειος για εναλλαγή γλώσσας... ::)

#155   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 11:17

εξωτερικο πληκτρολογιο...:)


Έχω αυτό: http://j.mp/c491yE

Σου το συστήνω ανεπιφύλακτα μιας και έχει απόλυτη συμβατότητα και συνεργασία με το iPad, τόσο σε επίπεδο menu όσο και σε επίπεδο εφαρμογών. Το design που είναι ολόιδιο αλουμίνιο και είναι σαν ζευγαράκι δε το αναφέρω! :)

#156   kondan

kondan

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:40

Μολις γυρισα απο ΝΥ, το ΙΡΑD μου το ειχαν φερει, αλλα πηρα ενα πληκτρολογιο το οποιο δειτε το στην σελιδα της Αpple, λεγεται iPad Keyboard Dock. Το λεω για το παιδι που ρωτησε για το πληκτρολογιο, οτι δεν ειναι και το βολικοτερο του κοσμου.

Αυτο ειναι πολυ εξυπηρετικο, και κανει το IPAD πολυ διαστημικο

Αν δεν μ εβριζε η γυναικα μου, θα μπορουσα να ημουν στο μαγαζι αυτο ολη την εβδομαδα ασταματητα...

Συνημμένα αρχεία



#157   lambroukosbalander

lambroukosbalander

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/07/2010 - 15:21

Παιδια, ευχαριστω ολους σας για το εξωτερικό πληκτολογιο..θα ηθελα ομως το wireless @Researcher που μπορω να το βρω;;;

#158   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 07/07/2010 - 19:20

Δυο επιλογές! εδω και εδω.







ps: Για την διαφορά τιμής, (60€ total το πρώτο και 105€ total το δεύτερο!) πιστεύω καταλαβαίνεις τον λόγο! Η απόφαση δική σου. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 07/07/2010 - 19:24

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#159   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 02/08/2010 - 19:36

Greek keyboard support for the iPad


Μέσω Cydia, και ΜΟΝΟ για JB iPad (7,99$)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#160   Frank16

Frank16

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/08/2010 - 19:09

Καλησπερα,

αυριο ερχεται το δικο μου ipad και δεν εχω ξανα πιασει ipod touch, iphone κλπ επομενως εχω πολυ γελοιες για εσας βασικες για εμενα αποριες.
εχω ψαξει αρκετα το forum αυτες τις μερες ομως με μπερδευει αρκετα ακομα το να ξεχωρισω τα του iphone/ipod/ipad 3G απ αυτα για το απλο ipad.

απ οτι ειδα το πρωτο πραγμα που θα πρεπει να κανω μολις ερθει ειναι να το συνδεσω με iTunes.
Λεω να το κατεβασω απο τωρα ωστε να εχω περασμενα εκει τα τραγουδια, φωτογραφιες κλπ για να κανω τον συγχρονισμο μολις ερθει και να ειμαι ετοιμος.

ομως πριν το κατεβασω ζηταει "Location" εκει τι βαζω ? Λογικα βαζω "Greece (Greek)" ομως δεν θα υπαρχει προβλημα αφου το ipad δεν εχει ερθει ακομα Ελλαδα και το app store δεν ειναι διαθεσιμο ακομα ?

στην συνεχεια για να κανω το account θα πρεπει να κανω αυτην την διαδικασια ή μιας και απο εκει π το αγορασα μου λεει "ευρωπαικη εκδοση" θα πρεπει να κανω account στην Αγγλια πχ?

ειδα κατι ορους στο forum που τους ακουω πρωτη φορα: Jailbreak, Spirit, Cydia, Installous, repos κλπ και δεν εχω την παραμικρη ιδεα ...
το Jailbreak κανει αυτο που λεμε "σπασιμο" θα χακαρω δηλαδη την συσκευη και θα κατεβαζω μονο δωρεαν εφαρμογες ? δεν ειναι παρανομο δλδ ?
επισης ειδα οτι το Jailbreak απαιτειται για να βαλω Ελληνικο πληκτρολογιο, υπαρχει αλλος λογος που να πρεπει να το κανω ?
τελος αυτο το Jailbreak να το κανω αμεσως η να περιμενω να περασω κανα app κανα τραγουδι, καμια φωτο και μετα ?

επισης θελει καποια συγκεκριμενη φορτιση μολις ερθει οπως τα κινητα ? η απλα το συνδεω με το pc κανει οτι κανει με το itunes και το αφηνω οσο θελω ?
για το app store, πως θα κατεβαζω ενα app που πρεπει να πληρωσω ? σε περιπτωση που δεν υπαρχει πιστωτικη δεν μπορω να χρησιμοποιω paysafecards ?

υπαρχει κατι αλλο να μου επισημανετε που πρεπει να ξερω και μου διαφευγει?

σορι για τις πολλες και ηλιθιες ερωτησεις αλλα πρωτη φορα παιρνω apple συσκευη και δεν μου ειχαν χρειαστει πουθενα ολα αυτα μεχρι σημερα.

Τελευταία επεξεργασία από: Frank16, 04/08/2010 - 19:11


#161   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/08/2010 - 19:32

καταρχην καλοριζικο και καλως να το δεχθεις!

ο,τι ισχυει για το iphone .. ισχυει και για το ipad καθως εχουν το ιδιο λειτουργικο και την ιδια φιλοσοφια..

1) εαν κατεβασεις τωρα το itunes.. το μονο που μπορεις να περασεις ειναι music, videos. και να φτιαξεις ενα λογαριασμο.. σου προτεινω.. μονο να το κατεβασεις.. και να περιμενεις αυριο που θα ερθει η συσκευη σου να καθησεις να διαβασεις τις παρακατω ενότητες.. για να μαθεις τα βασικα..

1) ξεκινησε απο την υπογρααφη μου ( οδηγος για νεους χρηστες )
2) Πώς να συγχρονίσετε φωτογραφίες και βίντεο από το iTunes στο iPhone, ipad
3) Συγχρονίστε επαφές, mails accounts, ημερολόγια με το Outlook
4) Πώς να συγχρονίσετε μουσική από το iTunes στο iPhone, ipad

JAILBREAK : Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch

εγω προσωπικα θα σου συστησω να κανεις jailbreak μονο για 2 λογους : GREEK KEYBOARD, SBSETTINGS.. για τα υπολοιπα εγω τα θεωρω παρανομα και δεν ασχολουμαι.

το ipad δεν φορτιζει απο το pc.. αυτο ομως που κανει ειναι να διατηρει την φορτιση.. οσο ειναι συνδεδεμενο.

οσο αφορα το appstore.. εχοντας ακολουθησει τα βηματα που θα σου πει το itunes μολις συνδεσεις το ipad .. μπορεις να βαλεις ειτε πιστωτικη καρτα.. ειτε pre paid ( προπληρωμενη ) βαζοντας μετα το account σου.. στο appstore θα μπορεις να κατεβαζεις apps free or paid.

οσο αφορα τα υπολοιπα.. σιγα σιγα θα τα μαθεις.. :)

PS: πολυ σημαντικη ενοτητα στο forum ειναι τα iPhone, iPad, iPod TouchHints & Tips

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 04/08/2010 - 19:40


#162   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 05/08/2010 - 00:14

Καλορίζικο και από εμένα φίλε μου,

Πιστεύω ο Κώστας (DINFUN) , να σου έλυσε την απορία! Αν έχεις ακόμα κάποιες ερωτήσεις, μην διστάσεις. ;)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#163   Frank16

Frank16

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/08/2010 - 08:22

αργησα μια βδομαδα αλλα ηθελα να βεβαιωθω οτι το μαθω οσο καλυτερα μπορω, σας ευχαριστω για την βοηθεια τωρα ειμαι κομπλε ;)

jb δεν εκανα τελικα. κατι free apps που κατεβαζα τις πρωτες μερες ηδη εχουν "ληξει" και χτες εβαλα μια prepaid τελικα και τους εσταξα αλλα 35-40 ευρα ...
το καλο ειναι οτι δεν βρισκω ουτε εναν λογο πλεον να παρω το laptop μαζι μου εξω. το κακο ειναι οτι το πηρα 700 απο το ιντερνετ απο Β.Ελλαδα, με ταλαιπωρησαν τρομερα αυτοι και ειδα αυτες τις μερες καποια ποστ για 500 ευρω το ιδιο μοντελο απο Ελλαδα και επαθα ενα ψηλοεγκεφαλικο, αλλα νταξ "χαλαλι"

και παλι ευχαριστω για την βοηθεια :)

#164   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 09:29

Παρακαλώ φιλε μου .. Εγώ εκανα jailbreak μόνο για τα ελληνικά... :)

#165   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/08/2010 - 10:24

Ένας από τους βασικούς λόγους και για εμένα..... ::)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες