Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone 4G/HD Prototype Spotted outside (?)!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
540 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   Kamui

Kamui

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2010 - 12:45

Συνεχίζω πάντως να πιστεύω πως είναι υπερβολικά άσχημο (τετραγωνισμένο, ο optimus prime πιο πολλές καμπύλες είχε :P ) για να είναι apple. Μπας και στείλανε τον πιτσιρικά να αφήσει μερικά μούφα iphones σε 5-6 μαγαζιά να τα βρούμε και να χαρούμε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   aridaias

aridaias

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2010 - 13:13

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι εμφανισιακά άθλιο... Το αν υπερέχει σε software από τα προϊγούμετα αυτό είναι άλλο θέμα. Η ουσία είναι πως ακόμα και αν είναι original Apple, δεν νομίζω πως η εταιρία θα έβγαζε στην παραγωγή κάτι τόσο αντιαισθητικό, ακόμα και αν ήταν πυραυλοκίνητο. Στάνταρ θα υπάρξουν αλλαγές στο εξωτερικό καθότι αυτό (ξαναλέω-ΑΝ είναι Apple) είναι απλά ένα concept iPhone... Είμαι βέβαιος ότι οι μισοί από όσους το βρήκαν όμορφο δεν το πιστεύουν ούτε οι ίδιοι, αλλά το λένε απλά και μόνο χάρη ενθουσιασμού μπρός στην προοπτική μέσα στο καλοκαίρι να πούν κάτι του τύπου "ΜΑΜΑ ΔΕΣ!!! ΠΗΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ IPHONE!!!"

#138   gtzilas

gtzilas

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2010 - 13:30

χμ ναι,
αν το είχε παρουσιάσει η apple πρώτη, είμαι σίγουρος πως 70% +++ των απόψεων που λένε ότι δεν τους άρεσε, θα τους άρεσε σίγουρα. Για τέτοια πλύση εγκεφάλου μιλάμε.

#139   mamaotao

mamaotao

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2010 - 13:52

τι τιμή λέτε να έχει το HD ?

#140   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2010 - 14:24

Πρώτα- πρώτα εμένα μου φαίνεται μια καλογυρισμενη ταινία και από τις 2 μεριές. Νομίζω ότι η apple με αυτό τον τροπο διαφημίζει το νέο iphone που όπως και να το κάνουμε είδη ξέρουν πως θα είναι μιας και εδώ στο forum ακούγεται πολύ η 22 ιουνιου.

#141   vapits

vapits

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:vapits

Δημοσίευση 20/04/2010 - 14:39

τι τιμή λέτε να έχει το HD ?

Αν υπολογίσεις ότι το 32άρι 3GS κάνει περίπου 680 στη Vodafone χωρίς σύνδεση φυσικά τότε βάλε κάτι ακόμη :P

Τώρα όσον αφορά το topic είμαι κι εγώ σχεδόν σίγουρος ότι μιλάμε για marketing strategy εδώ. Δεν νομίζω ότι είναι fake πάντως είναι όμως πιθανό στο τέλος να δούμε μια ελαφρώς τροποποιημένη συσκευή ποιο πολύ προς τα μέτρα της Apple παρά προς τα δικά μου μέρη (SE) :P

Οφείλω να πω ότι με ενδιαφέρει πολύ η περίπτωση του HD ή 4g ή όπως αλλιώς το πουν καθώς μέχρι τώρα το iPhone (θα πέσετε να με φάτε το ξέρω) δεν ήταν σοβαρή επιλογή για κάποιο ο οποίος ήθελε ένα τεχνολογικά προηγμένο κινητό (hardware). Το μόνο που προσφέρει και φυσικά είναι πολύ σημαντικό είναι τα αμέτρητα applications...
Πιστεύω ότι η νέα έκδοση θα καλύψει την διαφορά αρκετά και αφού δούμε την τιμή πρώτα ίσως το τιμήσουμε (μη ξαχνάμε τους νέους παίχτες που μπήκαν στο χώρο (βλ. Google))...

Τελευταία επεξεργασία από: vapits, 20/04/2010 - 14:44


#142   antoniss

antoniss

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2010 - 15:20

Πρώτα- πρώτα εμένα μου φαίνεται μια καλογυρισμενη ταινία και από τις 2 μεριές. Νομίζω ότι η apple με αυτό τον τροπο διαφημίζει το νέο iphone που όπως και να το κάνουμε είδη ξέρουν πως θα είναι μιας και εδώ στο forum ακούγεται πολύ η 22 ιουνιου.


Μα πολύ καλογυρισμένη.... Με την μια η Apple πάγωσε όλους τους αγοραστές που μιλάγανε για Android devices ή για άλλους κατασκευαστές...
Όλοι με τα συμβόλαια τους να λήγουν τους επόμενους μήνες θα περιμένουν και την επίσημη ανακοίνωση μετά το controlled leak που έκανε την apple kai to iPhone νούμερο 1 ιστορία στο internet και στα μέσα μαζικής ενημέρωσης. (το CNN επίσης έτρεξε την ιστορία)
Και εσείς κ.Gizmodo (μεγάλο blog τεχνολογίας) όταν ανοίξατε τα καπάκια δεν μας είπατε τίποτα για τον επεξεργαστή (μα εντελώς τίποτα), που θα ήταν το πρώτο πράγμα που θα περίμενε κανείς. Επίσης, ούτε ένα video - photo με την περίφημη "connect to Itunes screen" για να δούμε όλοι την νέα high resolution οθόνη.
Και η αυστηρή Apple (ειδικά σε τέτοια θέματα )απλά στέλνει ένα γραμματάκι του τύπου..."hey guys can we have it back...", που μπορεί να τους λιώσει για την αγορά και παράνομη αποδοχή και εκμετάλλευση προϊόντος (millions of hits)
Τελος, και ο τύπος που το πούλησε στο Giz για 5 grand, πιάστηκε "λακαμας", αντί να είναι τώρα στην Φιλανδία για ποσό με 6 ψηφία...!!!!

Welcome to Viral Marketing 101....

#143   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 20/04/2010 - 16:19

Καλά έμεινα λίγο άφωνος αλλά.....το θέμα είναι πως εμενα μου αρέση αλλα σίγουρα θα είναι πιο καμπυλοτο αλλα όχι σαν το iPhone 3GS/3G.Περιμένουμε απλά παιδία δν έχω προσωπικά να πω κάτι άλλο!

#144   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2010 - 16:22

να γραψω και εγω?το κινητο ειναι ******* και το εχω ερωτευτει αν ετσι ακριβως......

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 20/04/2010 - 22:07
censored


#145   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 20/04/2010 - 16:24

Εγω δεν μπορω να αποφασισω εαν μου αρεσει...εαν ειναι ετσι οπως φαινεται(που δεν το πιστευω)...Ειδωμεν...

#146   iAgis

iAgis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2010 - 16:41

σιγουρα και η apple κρυβεται πισω απο το "χαμενο" iphone. παντως και ετσι να βγει (χωρις τα κενα οπως ειπαν και τα παιδια πιο πανω) εμενα μου αρεσει!

#147   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 20/04/2010 - 16:45

παιδια η γνωμη μου ειναι πως, αν θα ειναι ετσι εμφανισιακα στην τελικη του εκδοση, ειναι πισωγυρισμα για την Apple, διοτι το 3G και το 3GS ειδικά σε λευκο ειναι πολυ ομορφα και για μενα οτι πιο ομορφο εχω δει σε κινητο!

*αποψη μου παντα! :)

#148   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2010 - 16:48

και μενα μου αρεσει αρκετα ... και οπως λεει και ο λαος ... οπου υπαρχει καπνος ... υπαρχει και .. iphone 4G :P

#149   SStamatis

SStamatis

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2010 - 17:25

Η Apple δεν θα έστελνε ποτέ τέτοιο mail. Το επόμενο iPhone δεν θα έχει καμιά αλλαγή απο το 3GS σε ότι έχει να κάνει σχέση με την σχεδίασή του.

#150   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 20/04/2010 - 17:46

Η Apple δεν θα έστελνε ποτέ τέτοιο mail. Το επόμενο iPhone δεν θα έχει καμιά αλλαγή απο το 3GS σε ότι έχει να κάνει σχέση με την σχεδίασή του.


Φίλε μου δεν έχεις διαβάσει τα προηγούμενα γεγονότα καθόλου έτσι;;Απλά είπες να γράψεις να πεις την γνώμη σου..Σου λέμε ότι η Apple το έστειλε το mail στο Gizmodo δεν υπάρχει λόγος να το αμφισβητείς το βλέπεις και στην εικόνα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες