Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone 4G/HD Prototype Spotted outside (?)!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
540 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 15:58

Πολυ ομορφο ειναι αλλη γραμμη της apple που δεν εχει καμια σχεση με τα προηγουμενα μοντελα αυτο μαλιστα μεχρι και στο σχεδιο εχει κατι καινουργιο να μας δειξει

συγγνωμη να ρωτισω κατι αν εχει υποδοχη για micro sim εμεις στην Ελλαδα πως θα μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   kalev

kalev

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 16:03

Είναι βασισμένο σε αυτό που "χάθηκε στη μπυραρία" με τη μοναδική αλλαγή-πρόταση να μην γίνουν τα buttons στρογγυλά...Κι εγώ αν βγει έτσι θα πάρω ένα μπας και ξεφύγω από το 1st gen που έχω.

#183   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 16:18

Θελω να ελπιζω οτι , οτι εχουμε δει μεχρι τωρα ειναι απλα στην σφαιρα της φαντασιας καποιον και τιποτα αλλο (εννοω το εξωτερικο design).
Απαραδεκτη συσκευη !!!!
Θυμιζει κινεζικα clones phones μιας 5ετιας τουλαχιστον πισω.
Και οσο αφορα την μπαταρια του, μια η αλλη ηρθε με τον καινουργιο επεξεργαστη και τη εξτρα καμερα.

#184   TARIRS

TARIRS

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/04/2010 - 16:21

Μου θυμιζει HTC HD2,χωρις κουμπια.....παντως αν ξεκινησε και η Apple τις αντιγραφες ειτε απο κινεζικα τηλεφωνα,ειτε απο αλλους κατασκευαστες,μιλαμε υπαρχει τεραστια κριση παντου..... :lol: :P

#185   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 16:27

πολυ καλο..παρα πολυ καλο θα ελεγα..αν βγει ετσι σιγουρα το εχω παρει :P

#186   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/04/2010 - 16:56

μαλιστα..:) αψογο!:)
@darkrider αυτο με την microsim που ρωτας ειναι οντως πολυ καλη ερωτηση..ελα μου ντε..!

Τελευταία επεξεργασία από: inside, 21/04/2010 - 16:59


#187   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/04/2010 - 17:14

Καλα παιδες δεν υπαρχει!!!

Το αλλο που βρηκαν ειναι μια βλακεια και μιση..
ελπιζω να ειναι ετσι ή και πιο ωραιο ακομα το νεο iPhone!!! :D

#188   Querd

Querd

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 17:25

ρε παιδιά ποσες διαφορες βλέπετε στο mockup πλέον.. εμενα μου φαίνεται μονο το volume button να είναι αλλαγμένο.. και όπως βλέπω έχετε αφήσει και τα κενα στο μεταλλικό περίβλημα τα οποια δεν μου αρέσουν.. :s άποψη m πάντα..

#189   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 17:30

μαλιστα..:) αψογο!:)
@darkrider αυτο με την microsim που ρωτας ειναι οντως πολυ καλη ερωτηση..ελα μου ντε..!

φιλε Inside οπως το βλεπω εγω αν ισχυει αυτο με την MicroSIM μας βλεπω ολους να αρχιζουμε να καβουμε τις SIM μας :P :lol:

#190   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 17:42

To Gizmodo "διέλυσε" το πρωτότυπο iPhone 4G/HD που είχε στην κατοχή του και δημοσιεύει τα ευρήματα μαζί με αρκετές φωτογραφίες του εσωτερικού της συσκευής.

Αναρτημένη εικόνα

Πρώτη εντύπωση ανοίγοντας το εσωτερικό του iPhone 4G/HD κάνει ο μεγάλος χώρος που καταλαμβάνει η μπαταρία, περίπου το 50% της συσκευής. Αυτό αποτελεί ιδιαίτερα ευχάριστο νέο καθώς η κατά 19% μεγαλύτερη από το iPhone 3GS μπαταρία θα μας χαρίσει περισσότερες ώρες αυτονομίας και καθημερινής χρήσης.

Το τηλέφωνο, επίσης, διαθέτει πάρα πολλές βίδες, περίπου 40-50, πολλές από τις οποίες είναι σε αρκετά δύσκολες να ξεβιδώσεις.

Αναρτημένη εικόνα

Η Logic Board είναι περίπου στο 1/3 του μεγέθους αυτής στο iPhone 3GS έχοντας συρρικνωθεί σημαντικά. Πέρα από αυτό, όμως, δεν ήταν εφικτό να πάρουμε κάποια άλλη πληροφορία καθώς δεν υπήρχε καμία σημείωση πάνω στο πλαίσιο. Πέρα από αυτό, ωστόσο, η logic board εσωκλείεται σε ένα μεταλλικό περίβλημα και δεν είναι δυνατό να το ανοίξεις χωρίς να σπάσεις τη συσκευή. Πάνω από αυτό το μεταλλικό περίβλημα υπήρχε ένα είδος θερμικού υλικού και πάνω από αυτό μια μαύρη ταινία.

Αναρτημένη εικόνα

Η οθόνη στο πίσω μέρος της έχει μια επιφάνει σαν καθρέφτη και είναι δυνατόν να γρατσουνίσεις την οθόνης από το μέσα μέρος εάν δεν είσαι προσεκτικός κατά το άνοιγμα.

Το Gizmodo θεωρεί πως αυτό είναι ένα τελικό προϊόν. Τα κομμάτια ταιριάζουν τέλεια μεταξύ τους και δεν υπάρχει χώρος για οποιαδήποτε νέα προσθήκη. Εκτός βέβαια αν η Apple αποφασίσει να μεγαλώσει την εξωτερική θήκη αν και λίγο απίθανο. Ωστόσο, δεν είναι απίθανο για λόγους συμβολαίου, κόστους ή προβλήματος στην κατασκευή/παραγωγή να αφαιρεθούν ορισμένα εξαρτήματα.


Αν θυμάστε στις 29 Μαρτίου είχε γίνει ένα ποστ που έδειχνε ένα βίντεο απο την οθόνη του νέου iPhone... ( http://www.iphonehel..._1 )! Thanks to iPodTouchPro!

Σύμφωνα με το ποστ του Sepsis λοιπόν και το Screenshot που τράβηξα απο το βίντεο βλέπω πως πρόκειται για την ίδια οθόνη!

Συνημμένο αρχείο  similarities.png   558,36KB   15 λήψεις

Μην βαράτε μια παρατήρηση έκανα...

#191   mario

mario

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/04/2010 - 17:47

Καλα παιδες δεν υπαρχει!!!

Το αλλο που βρηκαν ειναι μια βλακεια και μιση..
ελπιζω να ειναι ετσι ή και πιο ωραιο ακομα το νεο iPhone!!! :D


Ακριβώς έτσι!!!
Είναι δυνατόν μία εταιρία σαν την Apple, που 10+ χρόνια έκρυβε την συνεργασία της με την Intel και δεν πήρε κανένας χαμπάρι, να ξεχάσει ένα από τα TOP προϊόντα της σε πωλήσεις σε μια μπυραρία ή σε μια τουαλέτα, ή δε ξέρω που αλλού, έτσι απλά;;; Μ ε τ ί π ο τ α ! ! ! Εγώ βλέπω μια πολύ καλά στημένη φάρσα του Jobs, ο οποίος κάθεται σε μια "γωνίτσα" του γραφείου του στο Cupertino και γελάει με όλους εμάς που καθόμαστε και σχολιάζουμε το θέμα. Ακόμη και σε αυτή τη φωτογραφία που μας πλάσαρε η engadget λίγο πριν την κυκλοφορία του iPad, ήταν μια μούφα!
Γενικότερα, όσοι είναι παλιά παιδιά της Apple (±20 χρόνια) και δεν έγιναν τα τελευταία χρόνια χάρη σε ένα iPod ή iPhone, ξέρουν πολύ καλά ότι ο Jobs είναι ή του ύψους ή του βάθους. Τι σημαίνει αυτό; Καλύτερα περιμένετε μέχρι τις 22 Ιουνίου 2010 (πιθανή ημερομηνία της παρουσίασης) και αφήστε τους άλλους να βγάζουν καθημερινά ότι πληροφορία θέλουν...

#192   XCoNaN

XCoNaN

    iPH Enthousiast

  • 383 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/04/2010 - 17:47

Αν θυμάστε στις 29 Μαρτίου είχε γίνει ένα ποστ που έδειχνε ένα βίντεο απο την οθόνη του νέου iPhone... ( http://www.iphonehel..._1 )! Thanks to iPodTouchPro!

Σύμφωνα με το ποστ του Sepsis λοιπόν και το Screenshot που τράβηξα απο το βίντεο βλέπω πως πρόκειται για την ίδια οθόνη!

Συνημμένο αρχείο  similarities.png   558,36KB   15 λήψεις

Μην βαράτε μια παρατήρηση έκανα...

Άρα το είχαν ποιο πριν και δεν χάθηκε σε μπαρ

Τελευταία επεξεργασία από: XCoNaN, 21/04/2010 - 17:49


#193   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 17:51

Άρα το είχαν ποιο πριν και δεν χάθηκε σε μπαρ


Το βίντεο είχε δημοσιευθει απο την ομάδα SmartPhoneMedic! Δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση με το Gizmodo! Πολλά έχουμε δεί!

Αναμονή έως το καλοκαίρι!

Τελευταία επεξεργασία από: michaelkrtikos, 21/04/2010 - 17:56


#194   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/04/2010 - 18:14

Γενικότερα, όσοι είναι παλιά παιδιά της Apple (±20 χρόνια) και δεν έγιναν τα τελευταία χρόνια χάρη σε ένα iPod ή iPhone, ξέρουν πολύ καλά ότι ο Jobs είναι ή του ύψους ή του βάθους. Τι σημαίνει αυτό; Καλύτερα περιμένετε μέχρι τις 22 Ιουνίου 2010 (πιθανή ημερομηνία της παρουσίασης) και αφήστε τους άλλους να βγάζουν καθημερινά ότι πληροφορία θέλουν...


+1 ;)

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 21/04/2010 - 18:15


#195   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 21/04/2010 - 19:57

Παιδιά αυτο που βρήκανε ειναι prototype ....δλδ ειναι απλα ενα κελυφος για το hardware οχι εκτος τοπου και χρόνου με το κανονικό αλλά ειναι κακοφτιαγμένο αν το δείτε που δηλώνει προχειρότητα ,καθόλου καλό φινίρισμα και πολλά άλλα...μην λέτε κινεζικες ποιοτητες και αντιγραφες περιμενετε να δείτε και μην κατακρίνετε αμέσως ..έλεος πια.. :excl:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες