Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone 4G/HD Prototype Spotted outside (?)!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
540 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/04/2010 - 11:34

Να υπενθυμίσω τα εξωφρενικά που είχαν ακουστεί για το 3gs (για τις δυνατότητες του) καθώς και για τις leaked photos που κυκλοφορούσαν ακόμα και λίγες μέρες πριν το περυσινό Apple Event που παρουσιάστηκε το κινητό και δεν είχαν καμία σχέση με την πραγματικότητα...

Τελευταία επεξεργασία από: Lefteris23, 18/04/2010 - 11:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   twood

twood

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:burnedcells

Δημοσίευση 18/04/2010 - 11:55

αυτός που αυτοκτόνησε το 2009 ήταν για το 3GS prototype, δεν έχει σχέση με την φετινή χρονιά (4G-HD).



Αυτό που είχε χαθεί από τον υπάλληλο της Foxconn ο οποίος και αυτοκτόνησε, ήταν το 4ης γενιάς iPhone prototype, δηλαδή το επόμενο απο το iPhone 3GS.
link

Χρονικά το γεγονός αυτό συνέπεσε κοντά με το launch του iPhone 3GS το περασμένο καλοκαίρι...
Τώρα αν αυτό που βλέπουμε στις εικόνες είναι ή δεν είναι το 4G iPhone, προσωπικά δεν αποκλείω τίποτα, απλά είναι ακόμη λίγο νωρίς και τα leaks θα έρχονται βροχή!

#33   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 18/04/2010 - 12:03

Αν και κανένας δε γνωρίζει μέχρι αυτή τη στιγμή αν πράγματι πρόκειται για prototype του iPhone HD/4G καλό θα ήταν να ξεκαθαρίσουμε κάτι:

Τα prototypes δεν έχουν ποτέ το φινίρισμα του τελικού προιόντος! Πάντα χρησιμοποιούνται cases που είναι έτσι σχεδιασμένα ώστε να μην προκαλούν με την εμφάνιση τους!

Έτσι για παράδειγμα αν κάποιος έχει ένα prototype για δοκιμή μπορεί να το χρησιμοποιεί σε συνθήκες καθημερινής διαβίωσης χωρίς να γίνει αντιληπτός.

Μην μένετε στην εικόνα του περιβλήματος αλλά στο τι υπάρχει κάτω από το περίβλημα...
Behind the Scenes...

#34   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 18/04/2010 - 12:07

όχι παιδιά αυτό που χάθηκε δεν ήταν το iPhone 4G αλλα το 3Gs έχει γίνει λάθος, άλλωστε αυτή είναι η φωτογραφία, φαίνεται ο κωδικός κάτω δεξιά k το κινητό ΔΕΝ ανοίγει, η pic είναι real γιατί αυτός που το βρήκε το πουλούσε στο ebay (δεν ανοίγει αλλα είναι συλλεκτικό κομμάτι όπως και να το κανεις)
Φιλικά Πάντα ;-)

Αναρτημένη εικόνα

#35   manoshahou

manoshahou

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 12:14

@manoshahou: Το ότι γράφει XXGB δε σημαίνει ότι είναι 100% μούφα, εφόσον ακόμα σκέφτονται τις χωρητικότητες που θα έχουν τα μοντέλα (32GB, 64GB, .....) .


το ανέφερα αυτό επειδή έγραφε ότι έχει χωρητικότητα 80gb. αν όντως έχει γιατί δεν το γράφει πίσω? :rolleyes:

#36   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/04/2010 - 12:24

αθλιο μου φαινεται.... ασε που αν προσεξετε στν φωτογραφια που το δειχνει απο ολεσ τις μεριες δεν υπαρχει το μηλαρακι (εχει ενα αλλο σημα...) ενω στις αλλεσ υπαρχει....


Για καποιο λογο μου αρεσε πολυ :lol:

Βρε παιδεια αυτος που το εχασε στο bar δεν ακουσε τιποτα?? :P

#37   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 12:31

Θα αυτοκτόνησε... :lol:

#38   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 18/04/2010 - 12:33

Ας πει κάποιος στα παιδιά του engadget ότι υπάρχουν και τα πανάκεια καθαρισμού όταν βρωμίζει η οθόνη !! : :P :P

Τελευταία επεξεργασία από: slay3rg1, 18/04/2010 - 12:33


#39   DarkNik

DarkNik

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 12:46

αθλιο μου φαινεται.... ασε που αν προσεξετε στν φωτογραφια που το δειχνει απο ολεσ τις μεριες δεν υπαρχει το μηλαρακι (εχει ενα αλλο σημα...) ενω στις αλλεσ υπαρχει....

+1 fake πρέπει να είναι...

#40   TARIRS

TARIRS

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/04/2010 - 12:49

Παιδια,θελω οταν ερθει η ωρα να δουμε κανα σχεδιο αλλα 3G/S,διοτι οταν δουμε οτι ενα σχεδιο πουλαει τρελα δεν το αλλαζουμε ευκολα,παρα κανουνε ενα lifting χωρις πολλεςακροτητες,εκει να δουμε τι θα πουμε........

#41   antoniss

antoniss

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 13:25

Σίγουρα δεν είναι κινεζική απομίμηση διότι έχει πάνω του κανονικό apple dock connector, ενω τα μαϊμού μοντέλα απο Κίνα έχουν USB ports.
Επίσης από οτι λένε (forums) το τηλέφωνο έτρεχε την τελευταία έκδοση του iPhone OS (4.0) και ξαφνικά κάποια στιγμή έκλεισε.
(Μάλλον remote kill or wipe switch).
Απο τα παραπάνω, πιστευω οτι πρόκειται για κάποιο protype model με το οποίο παίζουν οι μηχανικοί της Apple και κάποιο design που μπορεί ή όχι να βγει στη παραγωγή.

#42   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 18/04/2010 - 13:27

Aπο την μία είναι τόσο άσχημο που ΜΑΛΛΟΝ είναι fake, απο την άλλη o dock connector φαίνεται να είναι του iPhone. Όπως και να χει είναι άθλιο.

#43   phed

phed

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 13:37

Ελπίζω να μην είναι πραγματικό και αν είναι πρωτότυπο να μην έχει καμία σχέση με αυτό που τελικά θα βγει, γιατί αν βγει έτσι εγώ τουλάχιστον δεν θα το πάρω αλλά θεωρώ ότι και πολλοί άλλοι...
Θέλω επίσης να θυμίσω σε όλους ότι πριν μερικούς μήνες έγινε μια συμφωνία μεταξύ πολλών μεγάλων κατασκευαστών κινητών, και μεταξύ τους και η Apple για ένα κοινό βύσμα φόρτισης κινητών, ότι πρέπει δηλαδή όλες οι εταιρείες που υπέγραψαν την συμφωνία να έχουν ένα universal βύσμα στα κινητά και να φορτίζουν όλα με ένα φορτιστή.
Αν λοιπόν τελικά αυτό ισχύει, ειδικά σαν ημερομηνίες εκκίνησης έχουν το πρώτο εξάμηνο του 2010, τότε εγώ δεν βλέπω πουθενά στη φωτογραφία το βύσμα micro usb που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να είναι, αλλά βλέπω το κλασσικό Apple βύσμα. Να ένας λόγος να μου δίνει ελπίδες ότι το επόμενο κινητό μου δεν θα είναι μπακατέλα αλλά Apple, γιατί αυτό εγώ ΔΕΝ το παίρνω...

Οι πηγες που τα λενε αυτα ειναι:
εδω
και ελληνικά εδώ
Ίδωμεν...

#44   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 18/04/2010 - 14:21

Ελπίζω να μην είναι πραγματικό και αν είναι πρωτότυπο να μην έχει καμία σχέση με αυτό που τελικά θα βγει, γιατί αν βγει έτσι εγώ τουλάχιστον δεν θα το πάρω αλλά θεωρώ ότι και πολλοί άλλοι...
Θέλω επίσης να θυμίσω σε όλους ότι πριν μερικούς μήνες έγινε μια συμφωνία μεταξύ πολλών μεγάλων κατασκευαστών κινητών, και μεταξύ τους και η Apple για ένα κοινό βύσμα φόρτισης κινητών, ότι πρέπει δηλαδή όλες οι εταιρείες που υπέγραψαν την συμφωνία να έχουν ένα universal βύσμα στα κινητά και να φορτίζουν όλα με ένα φορτιστή.
Αν λοιπόν τελικά αυτό ισχύει, ειδικά σαν ημερομηνίες εκκίνησης έχουν το πρώτο εξάμηνο του 2010, τότε εγώ δεν βλέπω πουθενά στη φωτογραφία το βύσμα micro usb που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να είναι, αλλά βλέπω το κλασσικό Apple βύσμα. Να ένας λόγος να μου δίνει ελπίδες ότι το επόμενο κινητό μου δεν θα είναι μπακατέλα αλλά Apple, γιατί αυτό εγώ ΔΕΝ το παίρνω...

Οι πηγες που τα λενε αυτα ειναι:
εδω
και ελληνικά εδώ
Ίδωμεν...

Δεν καταλαβαίνετε τι διαβαζετε μου φαίνετα...Το λέει ξεκάθαρα πως είναι μόνοο για τα κινητά που κυκλοφορουν στην Ευρώπη!Και ο κος.Αρμοδιος επι του θέματος λέει <<Μακάρι να ακολουθήσουν και τα άλλα κράτη το παραδειγμα της Ευρώπης!(ναι ξέρω η ευρώπη δεν είναι κράτος)>>Η Αμερίκη δεν υπάγεται στην Ευρώπη όπως ειναι ευραίως γνωστό,άρα θα έχει άλλο βύσμα...Γιατί οταν γίνεται συμφωνία για κάπου συγκεκριμένα για την Ουγκάντα ας πουμε πως θα κυκλοφορήσουν μόνο τα κινητά αυτά που θα παίζουν σε Χ συχνότητες δεν σημαινει πως και αλλου δεν θα εχουν το standard (ενα παράδειγμα ηταν αυτο).

Τελευταία επεξεργασία από: animus, 18/04/2010 - 14:21


#45   phed

phed

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 14:30

Καταρχήν το στυλάκι του καταλαβαίνουμε η όχι τι διαβάζουμε κράτα το για σένα και το υφάκι επίσης, είπα την γνώμη μου είτε είναι σεβαστό είτε όχι...
Ακόμα και για την ευρώπη μόνο να είναι αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να βγει άλλο μοντέλο από την αρχή, γιατί εδώ δεν μιλάμε για μια μικρή χώρα αλλά για την πιο σημαντική αγορά μετά τις ΗΠΑ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες