Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iMedicines Εφαρμογή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
104 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2011 - 09:54

ΑΥΤΗ η εφαρμογή αξίζει τα χρήματά της ξεκάθαρα! Συγχαρητήρια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 08/04/2011 - 10:38

Εμένα πάλι δεν μου επιτρέπει να την αναβαθμισω. Μου εμφανιζει μήνυμα σφαλματος ότι δεν έχω αγοράσει προηγούμενο major realease της εφαρμογής οπότε δεν δικαιούμαι update ή κάτι τέτοιο με λίγα λόγια. Επίσης δοκίμασα να την διαγραψω και μετα να κάνω update αλλα πήρα το ίδιο σφάλμα. Θα δοκιμάσω ξανά αργότερα.

Να σημειώσω ότι για την εφαρμογή είχα κερδίσει promo code απο εδω και είχα συγγραψει κριτική στο AppStore.

#78   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/04/2011 - 10:49

Κυκλοφόρησε η νέα έκδοση της εφαρμογής iMedicines.

  • Η εφαρμογή έχει γραφτεί όλη ξανά από την αρχή με πολλές βελτιώσεις και διορθώσεις.
  • Πλέον η εφαρμογή είναι Universal, δηλαδή λειτουργεί τόσο σε iPhone/iPod Touch συσκευές όσο και σε iPad συσκευές (native app).
  • Μπορείτε πλέον να κάνετε αναζήτηση με wildcard χαρακτήρες (δηλαδή να χρησιμοποιείται το * στο πεδίο της αναζήτησης για ταίριασμα οποιουδήποτε γράμματος)
  • Η εφαρμογή μπορεί και κατεβάζει τα Rss Feeds του Ε.Ο.Φ. ώστε να βλέπετε τα τελευταία νέα και ανακοινώσεις στον χώρο των φαρμακευτικών σκευασμάτων.
  • Έχουν προστεθεί η νοσοκομειακή και χονδρική τιμή των σκευασμάτων.
  • Τα φάρμακα που περιέχουν την ίδια φαρμακευτική ουσία μπορούν πλέον να ταξινομηθούν με αύξουσα τιμή από το φθηνότερο στο ακριβότερο.
  • Το interface μπορεί πλέον να γυρίσει τόσο σε κάθετο όσο και σε οριζόντιο προσανατολισμό.
  • Έχει βελτιωθεί ο Pdf reader με δυνατότητα αναζήτησης στο κείμενο, καλύτερη απόκριση στο γύρισμα των σελίδων, ενώ πλέον μπορείτε να περιηγηθείτε σε οποιαδήποτε σελίδα του συνταγολογίου ακόμα και όταν το βλέπετε μέσα από μια φαρμακευτική ουσία.
  • Υπάρχει δυνατότητα αναζήτησης στον κατάλογο των φαρμακευτικών εταιρειών.
  • Πλέον η εφαρμογή ψάχνει αυτόματα για ενημερώσεις στην βάση δεδομένων των φαρμάκων και σας ειδοποιεί όταν υπάρχει νεώτερη έκδοση της βάσης δεδομένων.
  • Έχουν προστεθεί ρυθμίσεις για το ποιες τιμές θέλετε να βλέπετε (λιανική, χονδρική, νοσοκομειακή), το κάθε πότε θα ψάχνει η εφαρμογή για νεώτερες εκδόσεις της βάσης δεδομένων, το αν θα περιστρέφεται το user interface και το αν θα χρησιμοποιούνται τα swipe gestures για την αλλαγή σελίδας στον Pdf reader.
  • Προστέθηκε διάλογος για την απευθείας αποστολή email σε εμάς για οποιοδήποτε πρόβλημα ή απορία έχετε σχετικά με την εφαρμογή.
  • Τέλος σε συσκευές Iphone 3gs και Iphone 4 υπάρχει η δυνατότητα σκαναρίσματος του barcode του σκευάσματος και την απευθείας προβολής των στοιχείων του σκευάσματος άμεσα. Η τελευταία δυνατότητα προσφέρεται προαιρετικά ως in app Purchase στην εφαρμογή.

Εντός της ημέρας θα ανοίξω χωριστό Θέμα (ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα εδώ) με βίντεο παρουσίασης της εφαρμογής σε iPad και iPhone, ανώ θα προστεθούν και screenshots της νέας έκδοσης.

Τέλος θέλω να ευχαριστήσω θερμά και όσους συμμετείχαν στο beta testing της νέας έκδοσης και έδωσαν το feedback τους.


Χαίρομαι ιδιαίτερα για τη δυνατότητα σκαναρίσματος του barcode!
Πολύ σημαντική λειτουργία ειδικά για όσους διατηρούμε φαρμακείο και αυτό αποτελεί την καθημερινότητά μας!
Συγχαρητήρια!
Είναι πολύ καλό το ότι παίρνετε υπόψιν σας τις προτάσεις των χρηστών (ήμουν από αυτούς που είχαν επικοινωνήσει μαζί σας για το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό) και δεν μένετε στάσιμοι!
Συνεχίστε έτσι!

#79   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/04/2011 - 10:49

Εμένα πάλι δεν μου επιτρέπει να την αναβαθμισω. Μου εμφανιζει μήνυμα σφαλματος ότι δεν έχω αγοράσει προηγούμενο major realease της εφαρμογής οπότε δεν δικαιούμαι update ή κάτι τέτοιο με λίγα λόγια. Επίσης δοκίμασα να την διαγραψω και μετα να κάνω update αλλα πήρα το ίδιο σφάλμα. Θα δοκιμάσω ξανά αργότερα.

Να σημειώσω ότι για την εφαρμογή είχα κερδίσει promo code απο εδω και είχα συγγραψει κριτική στο AppStore.


Μήπως έχεις έκδοση iOS παλαιότερη από την 4.0 στην συσκευή σου?

Τελευταία επεξεργασία από: Lefteris23, 08/04/2011 - 10:49


#80   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 08/04/2011 - 10:51

Μήπως έχεις έκδοση iOS παλαιότερη από την 4.0 στην συσκευή σου?


Αυτή τη στιγμή είμαι με iOS 4.2.1 jb.

#81   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/04/2011 - 10:52

Χαίρομαι ιδιαίτερα για τη δυνατότητα σκαναρίσματος του barcode!
Πολύ σημαντική λειτουργία ειδικά για όσους διατηρούμε φαρμακείο και αυτό αποτελεί την καθημερινότητά μας!
Συγχαρητήρια!
Είναι πολύ καλό το ότι παίρνετε υπόψιν σας τις προτάσεις των χρηστών (ήμουν από αυτούς που είχαν επικοινωνήσει μαζί σας για το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό) και δεν μένετε στάσιμοι!
Συνεχίστε έτσι!


Ευχαριστώ πολύ!

Στο iPhone 4 που έχω και δοκίμαζα το barcode scanning τα αποτελέσματα ήταν εντυπωσιακά, ακόμα και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού!
Και στο 3gs που το δοκίμαζε πάντως ένας beta tester είχαμε θετικότατα αποτελέσματα στο σκαννάρισμα!

Να πω και ένα tip το οποίο αναφέρεται βέβαια και στον διάλογο της ανάγνωσης: Αν δεν εστιάζει το κινητό στο barcode, απλά το κουνάμε (shake) και θα εστιάσει άμεσα!

#82   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/04/2011 - 10:54

Ναι το γνωρίζω είναι συνηθισμένο θέμα με όλα τα προγράμματα ανάγνωσης barcode!

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω πιθανά θέματα!

#83   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/04/2011 - 10:56

Αυτή τη στιγμή είμαι με iOS 4.2.1 jb.


Μήπως τον promo code τον είχες εξαργυρώσει με άλλον λογαριασμό από αυτόν που έχεις τώρα ενεργό?
Π.χ. στο Αμερικάνικο Itunes Store ?

#84   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 08/04/2011 - 10:58

Μήπως τον promo code τον είχες εξαργυρώσει με άλλον λογαριασμό από αυτόν που έχεις τώρα ενεργό?
Π.χ. στο Αμερικάνικο Itunes Store ?

Ενδεχομένως, γιατί θυμάμαι παλιότερα τα redeem τα κάναμε στο US store. Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω με εντυπώσεις αν τα καταφέρω.

#85   giannis1010

giannis1010

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2011 - 11:22

Το τελευταίο update ήταν super!ειδικά το scan πολυ καλό και χρήσιμο!(και σε καλή τιμή μάλιστα!)

Ευχαριστούμε πολυ

#86   gold

gold

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2011 - 11:35

Στο Twitter που παρακολουθώ δεν είδα κάποια ενημέρωση!

#87   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/04/2011 - 11:37

Με πρόλαβες την ώρα που ετοιμαζόμουν να το γράψω εκεί... :lol:

#88   gold

gold

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2011 - 11:41

εξαιρετική δουλειά μπράβο!

#89   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 08/04/2011 - 12:36

λοιπόν τώρα που γύρισα σπίτι, τελικά όντως έπρεπε να κάνω log in από το US appstore για να πάρω την αναβάθμιση, την οποία και έκανα αμέσως. το πρώτο πράγμα που παρατήρησα ήταν η ταχύτητα που είναι ειλικρινά απίστευτη σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση και το ασφαλώς βελτιωμένο UI της εφαρμογής. από κει και πέρα, αν ήθελα να προτείνω κάτι νομίζω αναφέρθηκε και παραπάνω, - θα έλυνε πραγματικά χέρια και θα αποτελούσε τρομερό εγχειρίδιο πέρα από φαρμακοποιούς και για τους φοιτητές ιατρικής - η προσθήκη πληροφοριών για κάθε φαρμακευτική ουσία κατά τα πρότυπα του epocrates/medscape. σε περίπτωση που καταφέρετε κάτι τέτοιο να είστε σίγουροι ότι όσοι έχουν iphone/ipad θα το αγοράσουν πριν το κυκλοφορήσετε :lol:

#90   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 08/04/2011 - 19:17

ΜΠΡΑΒΟ!!!
ΑΨΟΓΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ!!!
Μακραν η καλυτερη εφαρμογη στο χωρο και ενα μεγαλο μπραβο στον δημιουργο της που εξακολουθει να υποστηριζει με αναβαθμισεις...
Η τιμη ειναι "τσιμπιμένη" αλλα αξιζει!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες