Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τελικά ποιος ευθύνεται ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2010 - 00:05

φιλε και τα ελτα ειναι για το λουτσο..εστειλα εγω κατι καιτο εβαλα με εγγυηση αμα χαθει να παρω τα λεφτα μου πισω και το πηρε ο παραληπτης αλλα εμενα η βεβαιωση δε με ηρθε ..και μπορουσα να τους κανω μανουρα...ανευθυνω κρατος και ετειριες εντελως τιποτα αλλο ελλαδα..κοιτα την συζυγο σου και μην ασχολησε ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   TARIRS

TARIRS

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/05/2010 - 00:38

Mα αυτο λεω οτι αν χανοταν το κινητο στα Ε.Λ.Τ.Α ποιος θα με αποζημιωνε..μηπως στην παρουσα φαση ο αγοραστης?Μαλλον θα μου ελεγε οτι δεν παρελαβε τιποτα και δεν πληρωνει την ζημια θα την ειχα παθει εγω ομως....

#18   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2010 - 00:43

Τρεχα γύρευε φίλε.. Πάντως αν ο άλλος δε εφτειγε δε θα εκανε τόση μανουρα θα τα βρίσκετε πιστεύω.. Σκύλος που γαβδιζει δε δαγκωνει... Πανε στα ΕΛΤΑ και ρωτά στον διεύθυντη όμως..,

#19   TARIRS

TARIRS

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/05/2010 - 00:46

Να τον ρωτησω τι,οτι ετσι και ετσι εγινε?Θα μου πει και με το δικιο του ο ανθρωπος οτι 3 ημερες που το εχει ο αγοραστης το εσπασε μονος του,δεν εχω κατι να το αποδειξω αυτο.... :huh:

#20   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2010 - 00:57

Το είχες βάλει στο κουτί του ή χύμα στο κύμα του το τύλιξες; Αν το είχες βάλει στο κουτί λίγο δύσκολο να σπάσει ακόμα και να πέσει η συσκευασία κάτω. Μπορείς να μάθεις αν η συσκευασία ήταν χτυπημένη; Αν είναι κάποιος τότε έκανε την μαμακία...

#21   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2010 - 00:58

Μιλησες μαζί του και δε τα βρήκατε... ; Το μόνο που μπορείς να κανείς είναι να το δει και να δεις άμα είναι και το δικό του καπάκι .. Πίσω λέει το serial number και θα διαπιστώσεις τι παίζει...

#22   TARIRS

TARIRS

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/05/2010 - 01:01

Το είχες βάλει στο κουτί του ή χύμα στο κύμα του το τύλιξες; Αν το είχες βάλει στο κουτί λίγο δύσκολο να σπάσει ακόμα και να πέσει η συσκευασία κάτω. Μπορείς να μάθεις αν η συσκευασία ήταν χτυπημένη; Αν είναι κάποιος τότε έκανε την μαμακία...



Kαι κουτι ειχε και συσκευασια και το ειχα βαλει μαζι με το υλικο αυτο με τισ φουσκαλες που τυλιγουν ευθραστα πραγματα....δυσκολα να γινει κατι απο τα Ε.Λ.Τ.Α και το κουτι που ρωτησα τον αλλον ηταν ενταξει....

#23   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2010 - 01:07

Όπότε το κινητό δεν έχει πέσει κάτω. Όπότε ή αυτός έκανε τη λαλακία ή εσυ του έδωσες ραγισμένο κινητό. Σου έστειλε σε φωτογραφία τη ζημιά που αναφέρει; Αν δεν είναι συνεργάσιμος είναι πολυ πιθανόν αυτός να ευθύνεται. Συνήθως ο ένοχος φωνάζει περισσότερο προσποιούμενος φυσικά τον αθώο.

#24   TARIRS

TARIRS

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/05/2010 - 01:10

Οχι δεν μου εστειλε ενω πριν του το στειλω ειχα βγαλει φωτο και του τις εστειλα και μου ειπε ειμαστε οκ,στειλτο..... :(

#25   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2010 - 01:14

Τότε είναι πολυ πιθανό αυτός να έκανε τη λαλακία. Αν κινηθεί δικαστικά θα κινηθείς και εσύ κατηγορόντας τον για ψευδή στοιχεία. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Για τι ποσο μιλάμε η αξία του κινητού;

#26   TARIRS

TARIRS

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/05/2010 - 01:16

230 ευρω...απλως δεν θελω να φτασω σε αυτο το σημειο διοτι οπως προειπα ηδη τρεχω με την συζηγο λογο εγκυμοσυνης....

#27   TARIRS

TARIRS

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/05/2010 - 02:36

Και μου λλει να του πληρωσω εγω να το φτιαξει............... :o :huh:

#28   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2010 - 02:59

εγω ξερεις τι θα κανα?θα τον απειλουσα οτι θα προσφυγω πρωτος σε δικηγορο και σε εισαγγελεα...αν αρχισει να κανει ο αλλος νερα τοτε ξερουμε ποιος ειναι ο ενοχος

#29   TARIRS

TARIRS

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/05/2010 - 09:43

Ετσι και εκανα χτες το βραδυ, και μου λεει το αλλο θεικο,οτι αμα ειναι εχει ανθρωπους στην Αθηνα (απο Σερρες ειναι) να του δωσω τα χρηματα και γινει η ανταλλαγη, και του λέω αυτο επρεπε να το κανει απο την αρχη να μην ειχαμε αυτη την διαδικασια....

#30   GodLess

GodLess

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2010 - 14:08

Αντε σαν 'ΤΥΧΕΡΟΣ' αγοραστης ας πω και γω την αποψη μου.. και το πως εχει η Ιστορια απο την πλευρα μου. Οταν μιλουσαμε μου ειπε πως η συσκευη ηταν σε πολυ καλη κατασταση
και πληρως λειτουργική. Παρελαβα το κινητο παρασκευη μεσημερι και δεκα λεπτα μετα με το που εφτασα σπιτι ανοιξα το κουτι παρατηρωντας αρχικα το σπασιμο πισω.. κακο σημαδι
μεν αλλα ειπα μπορει να εγινε τπτ κ με το ταχυδρομιο, ανοιγωντας το τηλεφωνο παρατηρησα πως ηταν φορτωμενο με 3 σελιδες εφαρμογες Rock Cydia ktlp.. 2ο κακο σημαδι καθως υποτιθεται
ειχαμε πει πως θα του εκανε restore (μηπως δεν μπορουσε ουτε αυτος αφου δεν συνδεοταν ?).. βαζοντας το στον υπολογιστη ειδα πως δεν συνδεεται δεν φορτιζει δοκιμασα διαφορα για να
αποκλεισω το Software και συντομα κτλβα πως μαλλον τον εφαγα! Εστειλα κατευθειαν mail αναφεροντας
στον πωλητη το τι γινεται και ζητοντας τα χρηματα μ πισω γιατι ακομα κ τα ελτα να εκαναν τη ζημια εγω δν εχω ευθυνη και δικαιουμαι αποζημιωση συμφωνα με το νομο. Ο TARIRS μου ελεγε
να απευθυνθω στα ελτα και πως αν ηθελε να μου πει π@π@ριες θα μ λεγε οτι εγω το χαλασα. (μετα αυτες οι π@π@ριες εγιναν το ακλονητο επιχειρημα του βεβαια). Οταν τον απειλησα καθως ο
πατερας μου ειναι δικηγορος πως θα κινηθω εναντιων του, λιγο ηθελα για να το τραβηξω ως εκει (οχι τοσο για τα λεφτα, οχι κ μικρο ποσο βεβαια για μενα π μαι φοιτητης αλλα για το γαμωτο
π νιωθεις οταν πιστευεις οτι σου επαιξαν πουσ%^#$ και θες το δικιο σου κ να μην του περασει ετσι του αλλου) αυτος μου ελεγε πως η διευθυνση δν υπαρχει πια πως εσβησε ολους τους λογαριασμους
του πως το μαγαζι του εκλεισε τον απελυσαν και αλλα τετοια.. πραγμα που δν ξερω για εσας αλλα μαλλον δν φαινεται κ οτι εχεις να κανεις με ανθρωπο που σου λει αληθεια κ ειναι ενταξει απεναντι σου.
Η αληθεια ειναι πως αργοτερα κοιτωντας τη φωτο που μ χε στειλει πιο προσεκτικα αν κ η αναλυση της δν ηταν ιδιαιτερα καλη, την παραθετω πιο κατω παρατηρησα πως το σπασιμο πρεπει να προυπηρχε αλλα ολα αυτα περι
αθωας παρθενας που δν εχει ιδεα για το τι μιλαω ηταν μουφες.. και πως απλα απο τη φωτο δν φαινοταν σαν σπασιμο αλλα σαν γρατζουνια.. Το προβλημα τελικα ήταν στον Connectora και μαλλον προκληθηκε απο
τον ιδιο λογο που ειχε γινει κ το σπασιμο και ναναι καλα ο 'Pantsos' απο το φορουμ που το πηγα στο μαγαζι του κ μ πε οτι εκει οφειλεται και οχι στη μητρικη οπως μ πε ο πρωτος τεχνικος που το ειδε
και πιστευα πως το κινητο ηταν για να το κανω γλαστρα, ακομη οσο ήμουν στο μαγαζι του ο Pantsos κατι πεταξε αν δν κανω λαθος πως ο TARIRS του ειχε πει πως μερικες φορες δν κανει καλη επαφη και πως
θελει να το βαλεις καπως για να πιασει γιατι οσο διαπραγματευομασταν το να μ δωσει καποια λεφτα πισω παραλληλα ο Tarirs ρωτουσε κ ποσο θελει για φτιαξιμο η συσκευη. Στην τελικη θα πληρωσω κατι παραπανω
για την επιδιορθωση του αλλα τα νευρα που ειχα αυτο το 3ημερο δεν περιγραφονται,, τοσα χρονια παραγγελνω iPhones απο εξωτερικο και φετος που αποφασισα να το παρω απο Ελλαδα την επαθα εδω.

ΥΣ Η προταση που του κανατε να με απειλησει πως θα κανει αγωγη πρωτος ηταν πραγματικα ατοπη, παρολαυτα ευτυχως την εκανε καποιος απο εδω και οχι ο αδερφος του ο δικηγορος οπως
μου λεγε γιατι θα ανησυχουσα για τι σοι δικηγορο μιλαμε.

ΥΣ2 Να ναι καλα και παλι ο pantsos και το φιλαρακι του, παιδια που πραγματικα φαινεται οτι κατεχουν το αντικειμενο με την επισκευη iPhone και τους συστηνω ανεπιφυλακτα.

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: GodLess, 20/05/2010 - 14:10


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες