Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τελικά ποιος ευθύνεται ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 20/05/2010 - 14:14

@GodLess:Ευχαριστουμε που μοιραστηκες μαζι μας το πως εχουν τα γεγονοτα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/05/2010 - 14:30

Ας μιλήσω και γω για το κινητό μιας και το έφερε ο Τάσος στο μαγαζί μου,και το έχω ανοίξει.Περιττό να πω οτι το τηλ ήταν χάλια απο μέσα και ήταν σαν να πέρασε tanks απο πάνω του.Το πρόβλημα βεβαίως δεν ήταν απο την πλακέτα του κινητού αλλα απο τον κονέκτορα φόρτισης.Τώρα που βλέπω την φωτογραφία φένεται ξεκάθαρα η γραμμή και ήταν η ίδια γραμμή στο ίδιο σημείο (σπασιμο) που είδα εχθές το πρωί απο κοντά.

Αυτά απο μένα.

#33   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/05/2010 - 14:45

Κουράγιο φίλε GodLess, δυστυχώς έτσι είναι η ζωή!
Κάποιος από τους mod ας κάνει ένα "δωράκι" στον TARIRS ... <_<
Είναι κρίμα μελλοντικά να την πατήσει και κάποιος από εμάς!!
Αναρτημένη εικόνα

#34   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/05/2010 - 15:22

Ας μιλήσω και γω για το κινητό μιας και το έφερε ο Τάσος στο μαγαζί μου,και το έχω ανοίξει.Περιττό να πω οτι το τηλ ήταν χάλια απο μέσα και ήταν σαν να πέρασε tanks απο πάνω του.Το πρόβλημα βεβαίως δεν ήταν απο την πλακέτα του κινητού αλλα απο τον κονέκτορα φόρτισης.Τώρα που βλέπω την φωτογραφία φένεται ξεκάθαρα η γραμμή και ήταν η ίδια γραμμή στο ίδιο σημείο (σπασιμο) που είδα εχθές το πρωί απο κοντά.

Αυτά απο μένα.



Μιας και δουλεύω σε μαγαζί με υπολογιστές κτλ κτλ και ανοίγουμε και εμείς συχνά πυκνά iPhone έχω δει και εγώ φίλε pantsos τα απίστευτα σε πλακέτες.Συγκεκριμένα πρόσφατα μου έστειλε ένα παλικάρι από εδώ στην Θεσσαλία (και το λέω έτσι διότι κανείς άλλο εδώ δεν ανοιγει iPhone)από Τρίκαλα συγκεκριμένα την συσκευή του για αλλαγή οθόνης.Ο φίλος αυτός αγόρασε αυτή την συσκευή από κάποιο Ελληνικό site ως μεταχειρισμένη ενός μήνα.Όταν έφτασε η συσκευή στα χέρια μου και την ανοίξαμε μόνο φωλιά από αλιγάτορα δεν βρήκαμε πάνω στην πλακέτα από βρόμα και της τσίμπλες από καλάι πάνω στην MotherBoard της συσκευής(προφανώς ο τύπος που το είχε πριν είχε αλλάξει μπαταριά μιας και βρήκα μια μπαταρία ΟΕΜ και σε διαφορετικά mA μέσα ).Ο πωλητής πριν το πουλήσει εφόσον το άνοιξε είχε προνοήσει να αλλάξει το πίσω καπάκι της συσκευής με ένα από τα γνωστά ΟΕΜ του Ebay.Όπως καταλαβαίνεις μιας και γνωρίζεις η συσκευή δεν έφτανε σε καμιά περίπτωση την τιμή των 450€ που πλήρωσε ο φίλος που μου το έστειλε εδώ για κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτά που βρήκαμε μέσα..!Όταν τον ενημέρωσα στο τι κατάσταση είναι η συσκευή του ο άνθρωπος τρελαθηκε..!

ezgif_com_crop_2.gif


#35   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/05/2010 - 15:33

Έτσι δυστηχώς φίλε μου. Και δω Σέρρες είμαι ο μόνος που ανοίγει iphone. Και γω έχω δεί περιπτώσεις να τρίβεις τα μάτια σου. Το πιο κορυφαίο ήταν ένας μπήκε στο μαγαζί και μου φέρνει ενα 3G σε σακουλάκι. Ήταν εντελώς σπασμένο, και μου λέει φτιάξε το. :lol:

Μετά ήρθε απο 3 μέρες και τελικά το είχα κάνει και έμεινε ο άλλος :blink: ??? :huh:

Άσε άσε...

#36   GodLess

GodLess

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2010 - 18:08

Ο φίλος αυτός αγόρασε αυτή την συσκευή από κάποιο Ελληνικό site ως μεταχειρισμένη ενός μήνα


Και μενα Θαναση τα ιδια μ λεγε οτι το χε χρησιμοποιησει ελαχιστα γιατι ειχε το 3GS και τελικα ο Πανος
μ πε οτι η συσκευη ειχε ανοιχτει τουλαχιστον 3-4 φορες..

Τελευταία επεξεργασία από: GodLess, 20/05/2010 - 18:16





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες