Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone OS 4.0 beta4 released!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 21/06/2010 - 13:58

@ computeras Όταν λες Flash μιλάς πάντα για την κάμερα. 8)

:lol: :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 14:00

:lol: :lol:

Όταν το είδα πήγε αλλού το μυαλό μου...

#123   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/06/2010 - 14:07

Εννοείται πως μιλάω για την κάμερα :)

@ XCoNaN ούτε το λειτουργικό είναι ακριβώς το ίδιο. Είναι σχεδόν το ίδιο :P

#124   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 14:28

soory κιολασ ρε παιδεια μπορω να κανω μια ερωτηση???ποτε θα κυκλοφορισει η ιος 4???τα νεα που ειχαμε ακουσει για σημερα δεν ισχυουν???

#125   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 14:29

Γιατί να μην ισχύουν; Στην Καλιφόρνια ακόμα είναι 5:30 το πρωί.

#126   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 14:33

Γιατί να μην ισχύουν; Στην Καλιφόρνια ακόμα είναι 5:30 το πρωί.



ωραιοσς!!ευχαρηστω!!!ενταξη δεν ξερω και τι ωρα ειναι εκει καθως και την ωρα που το ελευθερονουν...!!
ευχαρηστω φιλε να σε καλα!!!!

#127   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/06/2010 - 14:35

Λοιπόν το έχουμε πει πάνω από 10 φορές στο συγκεκριμένο topic και πάνω από 100 φορές σε ολόκληρο το forum πως θα κυκλοφορήσει το απόγευμα. ΜΗΝ βαριέστε να διαβάσετε λίγα posts πιο πίσω και πάτε να γράψετε κατευθείαν!!!

#128   gtzilas

gtzilas

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 14:40

Με όλη την καλή διάθεση δεν είναι να αναρωτιέται κανείς γιατί έχουμε το φαινόμενο apple-lovers...

Να σου εξηγήσω πως λέω οτι είναι δύο διαφορετικές συσκευές (που το πιστεύω).

- Διαφορετική εξωτερική εμφάνιση
1) Διαφορετικός επεξεργαστής
1) Διαφορετική μνήμη
2) Διαφορετική κάμερα (+μπροστινή στο νέο)
3) Πολύ καλύτερη οθόνη (στο νέο)
2) Flash (στο νέο)
4) Προσθήκη κάποιων λειτουργιών επιπλέον λόγω των προαναφερθέντων αλλαγών
- Κάποια άλλα που ξεχνάω :P

Αν μετά από όλα αυτά πάλι σου φαίνονται ίδιες οι συσκευές, τότε ΟΚ, πάω πάσο. Απλά σκέψου είναι σαν να συγκρίνεις δύο τηλέφωνο της ίδιας εταιρίας με διαφορετικά χαρακτηριστικά και στο μόνο που μοιάζουν είναι κάποια κομμάτια (τα περισσότερα) του λειτουργικού τους...


Τα μόνα ουσιαστικά είναι η (3)ανάλυση, τα (2)5mpx και ότι θα πηγαίνει πιο (1)γρήγορα(αν και κατά πόσο θα μπορούμε να παρατηρήσουμε διαφορές). Για μένα κάποιος που έχει 3gs δεν έχει κανέναν λόγο να πάρει νέα συσκευή.

Σου έβαλα αριθμούς μπροστά από τα boulets και αντίστοιχα σε αυτά που είπα εγώ, γιατί πρακτικά λέμε τα ίδια. Το 4 είναι φυσιολογικό και κατά 99% θα τα βάλουμε και στο 3gs σε ένα βαθμό.

Οκ μπορεί να ακούγεται υπερβολικό από την μεριά μου να λέω ότι είναι δεν είναι και συντριπτικές οι αλλαγές αλλά από την άλλη να λέμε ότι μιλάμε για δυο διαφορετικές συσκευές είναι επίσης υπερβολικό. Το μεγάλο πλεονέκτημα του iphone είναι το λειτουργικό και η ευκολία εγκατάστασης εφαρμογών, όχι το hardware. Στους ανταγωνιστές βρίσκεις καλύτερο σε αρκετές περιπτώσεις. Και από την στιγμή που το 3gs υποστηρίζει το ios4 κατά 99% προσωπικά δεν τις βλέπω ως τελείως διαφορετικές συσκευές. Αναμένω βέβαια να δω κατά πόσο θα υπάχουν ουσιαστικές εφαρμογές που θα κάνουν χρήση του νέου hardware

φιλικά :)

#129   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/06/2010 - 14:49

Προς πληροφόρηση σου δεν είμαι apple lover, δεν έχω καν mac και η πρώτη μου επαφή με τα μήλα ήταν το iphone μου και τίποτα άλλο. :)

Ο καθένας το βλέπει όπως θέλει, εγώ θέλω να τις βλέπω σαν δύο διαφορετικές συσκευές, εσύ όχι. Σου έθεσα τα επιχειρήματά μου, τα οποία δεν σε έπεισαν, μου έθεσες τα δικά σου, τα οποία δεν με έπεισαν. Αυτή είναι η ομορφιά του διαλόγου!!!

Από την άλλη θα σου κάνω μια αναδιάρθρωση όσων είπα με ένα άλλο παράδειγμα. Υπάρχουν πολλά κινητά που τρέχουν adroid. Σημαίνει οτι όλα είναι ίδια μεταξύ τους; Εσύ στην ουσία λες οτι είναι όλα ίδια ;)

Ένα μηχάνημα, υπολογιστής ή κινητό, αποτελείται από δύο μέρη. Το software και το hardware. Ένα από τα δύο να αλλάξει έστω και λίγο, μιλάμε για δύο διαφορετικές συσκευές. ;)

#130   gtzilas

gtzilas

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 15:05

Καταλαβαίνω φυσικά το σκεπτικό σου :)

Φυσικά και δυο κινητά με android δεν είναι ίδια αλλά εκεί μιλάμε και για open λειτουργικό και κάθε εταιρεία προβαίνει σε αλλαγές πάνω στο software. Αντιθέτως εδώ μιλάμε για την ίδια εταιρεία. Πρακτικά, πόσες διαφορές θα έχει το ios4 σε 3gs και στο 4? Εγώ έχω ακούσει μόνο για ένα imovie (κάτι τέτοιο τεσπα) που θα το αγοράζεις κιόλας (το οποίο δεν με ενδιαφέρει καθόλου, ούτε σπασμένο δεν θα το έβαζα). Εκτός από αυτό υπάρχει άλλη διαφορά (ενημερωτικά ρωτάω)?

Για να μην ξεφύγουμε εγώ πήρα iphone καθαρά και μόνο για το software του. Γιατί είχα δουλέψει άλλα touch και η διαφορά μεταξύ τους στην ευκολία είναι χαώδης. Και πάνω από όλα είναι ένα κινητό, έτσι το βλέπω, να κάνω την δουλειά μου γρήγορα και καλά είναι αυτό που με ενδιαφέρει. Τα extra χαρακτηριστικά του 4 προς το παρών δεν με ενθουσιάζουν και βρίσκω χαμένα λεφτά να δώσει κανείς 700 ευρώ αν έχει 3gs. Γιαυτό επίσης αν κάνω λάθος μεγάλο μέρος των κατόχων 3g δεν αναβάθμισε.

Απλά δεν βλέπω και πάλι τον λόγο να μιλάμε για δυο τελείως διαφορετικές συσκευές. Διαφορετικές ναι, άλλα όχι και τελείως :)

υ.γ Άντε να κάνω αναβάθμιση να μπω linux γιατί θα πάθω τπτ όλη μέρα windows.
υ.γ.2 μήπως ξέρουμε πότε θα βγει το ios4? γιατί δεν είδα πουθενά να το αναφέρουμε!! :D :D

#131   pvinis

pvinis

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 15:13

το 3gs με το 4 δεν θα εχουν διαφορα στο τι περιεχει το iOS 4. μονο το 3g (κι αυτο χωρις jailbreak, αλλιως ειναι παλι ιδια, αλλα πιο αργο).

θα βγει σημερα το iOS 4. λογικα προς το βραδακι..

#132   virtu

virtu

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Twitter:@prokouk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:Cuckoo Pro

Δημοσίευση 21/06/2010 - 16:30

Κάπου άκουσα για 09:+ σε Pacific time zone

#133   papaleontiou

papaleontiou

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 17:08

απο διαφορες πηγες:

"Discussions have already started on the Apple forums, with users wondering when the iOS4 software release time will be. The date is June 21, and rumor has the time at 10am PST (Pacific Standard Time)."

"The expected iOS 4 release time release time is after 1PM Eastern/10AM Pacific today."

#134   aquamac

aquamac

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 17:10

iOS 4 UK launch time expected for 5pm today

#135   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 17:14

Λοιπόν το έχουμε πει πάνω από 10 φορές στο συγκεκριμένο topic και πάνω από 100 φορές σε ολόκληρο το forum πως θα κυκλοφορήσει το απόγευμα. ΜΗΝ βαριέστε να διαβάσετε λίγα posts πιο πίσω και πάτε να γράψετε κατευθείαν!!!



ενταξι δεν το παρατηρησα!!και συν ολα τα αλλα δεν το εκανα σκοπιμα!!!ενταξη δεν νομιζω πψς εκανα και κανα τραγικο λαθος...και στο κατω κατω δεν εχω παντα τον απετουμενο χρονο για να κανω αυτη την αναζητηση ουτε για να διαβασω ολοκληρο το τοπικ για να βρω αυτη την πληροφορια!!αλλωστε εαν ειναι τοσο ενοχλητικο το ποστ μου,αφενος ζητω συγγνωμη και αφετερου θα μπορουσε καποιοσ mod να το διαγραψει(συν τις αλλης αυτη ειναι μια ακομη αρμοδιοτητα τους,να αδιασουν τα περιτα ή τα υβριστικα σχολια)...
Δεν ειμαι αχαρηστως πολλα ατομα με ειχαν βοηθησει ποιο παλια..και τουσ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ πραγματικα για τις λυσεισ που μου εδωσαν και για τις γνωσεις που μου μετεφεραν!!!!
αλλα ορισμενη δεν πρεπει να ξεχνουν απο που ξεκινησαν, και πως καποτε πιθανον ουτε εκεινοι να μην ειχαν τοσεσ γνωσεισ του θεματος......δεν ειναι αναγκη επειδη εγιναν mod να νιωθουν πως .... και δερνουν πανω στο θεμα!και να μηλουν με τετοιο χαρακτηρα!!!!

anyway αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη και εαν το post μου φανει εκνευριστικο και ασχετο με το θεμα!!!ας το διαγραψουν...φιλικα παντα 8)

υ.γ. Ευχαρηστω και παλι ολα τα ατομα εκεινα μου εδωσαν λυσεισ σε διαφορα προβληματα μου(και οι οποιοι ακομα διατηρουν το υφος και το ιθοσ τους)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες