Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απορίες, σχόλια για το iTunes


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2412 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2010 - 21:52

επανεκινηση εκανες.. μετα το update;
δεν ξερω τι λειτουργικο εχεις αλλα θα πρεπει να το κανεις install as admin.. μηπως και δουλεψει.. καντο επανεγκατασταση ως admin

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 02/02/2010 - 21:53


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2010 - 22:04

vista εχω και εκανα επανεκινηση αλλα συνεχιζει να μου βγαζει το ιδιο προβλημα επισης εκανα search στο google και μου εβγαλε αυτο http://discussions.a...155051&tstart=0 αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη...
AKYΡΟ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ :)

Τελευταία επεξεργασία από: djibril13, 02/02/2010 - 22:13


#228   manos112

manos112

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2010 - 23:47

Παιδια πως λεγεται εκεινο το app του cydia που συγχρονιζει τα crack applications με το iTunes???(γιατι το ξεχασα....)

#229   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/02/2010 - 23:54

Παιδια πως λεγεται εκεινο το app του cydia που συγχρονιζει τα crack applications με το iTunes???(γιατι το ξεχασα....)

Appsync for 3.1

#230   manos112

manos112

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2010 - 00:07

Appsync for 3.1

+ευχαριστω για την υπενθυμιση ;)

#231   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2010 - 00:10

για να το βρεις θα πρεπει να εγκαταστησεις το repo hackullo.us :)

#232   YuGo007

YuGo007

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:yugo007sporting

Δημοσίευση 04/02/2010 - 01:04

vista εχω και εκανα επανεκινηση αλλα συνεχιζει να μου βγαζει το ιδιο προβλημα επισης εκανα search στο google και μου εβγαλε αυτο http://discussions.a...155051&tstart=0 αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη...
AKYΡΟ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ :)

πώς λύθηκε ??
έχω το ίδιο πρόβλημα!!

#233   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 06/02/2010 - 17:45

Καλησπερα...
Θελω να κανω format τον υπολογιστη μου...
Για να κρατησω ΟΟΟΟΛΑ τα αρχεια στο itunes (applications-music-videos-etc) τι πρεπει να κανω;
Δλδ μετα το format τι ακριβως πρεπει να κανω να τρεξει το itunes οπως ηταν πριν το format...;
Ευχαριστω

P.S εχω windows 7

Τελευταία επεξεργασία από: Gagarin, 06/02/2010 - 17:49


#234   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2010 - 20:12

Κράτησε κάπου όλους αυτούς τους φακέλους

C:\Users\toonomasoy\Music\iTunes

C:\Users\toonomasoy\AppData\Roaming\Apple Computer

C:\Users\toonomasou\AppData\Local\Apple

κάνε format και αφού περάσεις το itunes μετά το format βάλε πάλι τους φακέλους στην θέση τους (θα γίνει αντικατάσταση)

Τελευταία επεξεργασία από: aldon, 06/02/2010 - 20:15


#235   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2010 - 20:29

Καλησπερα...
Θελω να κανω format τον υπολογιστη μου...
Για να κρατησω ΟΟΟΟΛΑ τα αρχεια στο itunes (applications-music-videos-etc) τι πρεπει να κανω;
Δλδ μετα το format τι ακριβως πρεπει να κανω να τρεξει το itunes οπως ηταν πριν το format...;
Ευχαριστω

P.S εχω windows 7

Το παρακάτω έχει γραφτεί από τη φίλη μας Marian..
Ωραία

Θα κάνεις το εξής.

Στο παλιό σου pc Θα ρυθμίσεις τα windows να εμφανίζουν τους κρυφούς φακέλους (control panel -> appearance and personalization -> Folder options -> view -> show hidden files and folders για vista/7) και θα πας στο C:\Users\"onoma soy"\AppData\Local και θα κάνεις αντιγραφή τους φακέλους Apple και Apple Computer σε ένα stickaki (βάλτους σε ένα φάκελο με όνομα Local για να θυμάσαι ότι τους πήρες από εκεί)

Μετά θα πας C:\Users\"onoma soy"\AppData\LocalLow και θα αντιγράψεις τον φάκελο Apple Computer σε ένα φάκελο με όνομα LocalLow στο στικάκι σου

Μετά θα πας στο C:\Users\"onoma soy"\AppData\Roaming και θα αντιγράψεις το φάκελο Apple Computer σε ένα φάκελο με όνομα Roaming.

Επίσης θα πας στο φάκελο C:\Users\"onoma soy"\My music και θα αντιγράψεις το φάκελο iTunes.

Αν έχεις αποθηκεύσει τα τραγούδια σου σε κάποιο συγκεκριμένο φάκελο κάν' τα και αυτά αντιγραφή στο στικακι

Θα πας στο καινούριο σου pc και θα αντιγράψεις όλους αυτούς τους φακέλους στα ίδια σημεία από τα οποία τα πήρες από το παλιό σου.

Με αυτό τον τρόπο θα μεταφέρεις ολόκληρη τη library (songs/videos/applications etc) στο καινούριο σου pc και αφού το έχεις κάνει authorize θα δουλεύει μια χαρά. Αν δεν χρησιμοποιείς πλέον το παλιό κάντο deauthorize.

Το ίδιο πράγμα θα κάνεις και όταν θες να κάνεις format.
This post has been edited by marian: 24 January 2010 - 03:35 PM

#236   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 08/02/2010 - 12:28

Καλησπέρα σε όλους! Ακόμη ένας κάτοχος iPhone κι εγώ πλέον και η ερώτηση μου έχει να κάνει με το ελλιπές album artwork του itunes ειδικά σε σχέση με του Windows Media Player. Υπάρχει κάποιος τρόπος να προσθέσουμε τις εικόνες για κάθε album χειροκίνητα στο itunes;

Επίσης, για να μην ανοίγω νέο θέμα, μπορούμε να συγχρονίσουμε το κινητό με το Windows Media Player ως προς τη μουσική και εφόσον γίνεται, να περαστεί και πλήρες album artwork;

Ευχαριστώ πολύ! :)

#237   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2010 - 13:58

1) εαν θες να προσθεσεις ενα artwork χειροκινητα.. με δεξι κλικ επιλεγεις το κομματι - get info - artwork - add και βαζεις το artwork που θελεις.
2) με το mediaplayer δεν μπορεις να συγχρονισεις.. μπορεις ομως να κανεις import τις playlist tunes - file - library - import playlist.. :)

#238   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 08/02/2010 - 15:48

1) εαν θες να προσθεσεις ενα artwork χειροκινητα.. με δεξι κλικ επιλεγεις το κομματι - get info - artwork - add και βαζεις το artwork που θελεις.
2) με το mediaplayer δεν μπορεις να συγχρονισεις.. μπορεις ομως να κανεις import τις playlist tunes - file - library - import playlist.. :)


Ευχαριστώ πολύ! :)

#239   AlexFrRiv

AlexFrRiv

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2010 - 21:24

........ οταν γραφω ενα review για εφ/γη στο itunes (...τα κανω ολα σωστα) και το ποσταρω...αυτο δεν εμφανιζεται ποτε στα reviews της εφαρμογης ουτε στo ιστορικο των reviews στον a/c μου...τι συμβαινει ?? ...

any idea ?
thx

#240   YuGo007

YuGo007

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:yugo007sporting

Δημοσίευση 08/02/2010 - 22:45

έχουμε καμία ιδέα για το δικό μου πρόβλημα ? που δεν μπορώ να ανοίξω το itunes ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες