Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως σας φάνηκε το νέο iPhone 4;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Πως σας φάνηκε το νέο iPhone 4;

Το iPhone 4G ήταν αυτό που περιμένατε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 21:46

το γεγονος οτι παρουσιαστηκε απο τριτους και οχι απο την apple μας εκανε και μας να περιμενουμε κατι διαφορετικο απο θεμα design

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 21:48

Καληνύχτα μάγκες!

Οποιοσδήποτε ενδιαφέρεται για αγορά ας διαβάσει προσεχτικά τα όσα έγραψα και να μην υποκύψει σε όσους θέλουν να κονομήσουν από την ανάγκη σας για ένα σοβαρό τηλέφωνο. ;) Υπάρχουν λύσεις, δε χρειάζεται να δώσετε περιουσίες.

#33   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 07/06/2010 - 21:48

δεν μου αρεση πολυ το κοψιμο που εχει...
θα μπορουσαν να το προικησουν με πολλα ακομα αλλα του χρονου θα ξανακανουμε σχολια για το iphone 4G(S)!!!
μεχρι να πεθανουμε θα εχουμε απο μονα τους τα iphone bluetooth κτλπ...!!! εχουμε καιρο μεχρι τοτε...!!! :lol:

#34   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 21:49

Καμιά τεχνολογία δεν είναι καινούρια. Τα είχε όλα διαθέσιμα απ το 1ο ifon. Μη τρελαθούμε κιόλας.


Τέλος θα συμφωνήσω σε ένα σημείο με τον αngmar. Τώρα όμως που δεν του λείπει τίποτα, είναι και κατά πολύ φθηνότερο, διαβάζεις τι λένε!

Smaug δε πειράζει, σε καταλαβαίνω.

#35   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 07/06/2010 - 21:50

Ούτε εσύ διαβάζεις προσεχτικά...

1ον εγώ ήδη έχω μιλήσει με Αμερική.
2ον παρέθεσα όλες τις τιμές αναλυτικά.
3ον εάν έχεις φιλαράκι που πουλά 3GS δυστυχώς ατύχησε. Σε καταλαβαίνω και γω βέβαια, αλλά έπρεπε να τα πουλήσετε πιο νωρίς. Έτσι είναι δυστυχώς (ευτυχώς) η ελεύθερη αγορά.

Για όποιον διαβάζει υπάρχει απαράβατος κανόνας στις τιμές των Apple προιόντων!

www.mac2sell.net.

Ήδη το 16άρι το 3GS χωρίς να λαμβάνει υπόψη τη νέα μείωση τιμών, το βγάζει στα 320 Ευρώ! ο νοών, νοείτω!


Μάλιστα...θέλεις να μου πεις πόσο είναι το τελωνείο?? θελεις να μ πεις αν θα σου κλειδώνει σε κάθε firm update?? με την εγγύηση τι παίζει??

#36   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 21:55

Καμιά τεχνολογία δεν είναι καινούρια. Τα είχε όλα διαθέσιμα απ το 1ο ifon. Μη τρελαθούμε κιόλας.

Έχει όμως αυτό με τον γύρο

#37   Slumber

Slumber

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 21:59

Ημουν απο τους "λιγους" που ειχαν ενθουσιαστει με την εμφανιση του απο το leak κιολας. Δεν ξερω γιατι...απλα μου αρεσει.
Πρεπει να ομολογησω ομως οτι το ασπρο δεν ειναι τοσο ωραιο :P
Αν ποτε το αποκτησω, θα το παρω 1000% σε μαυρο (fan και owner του white 3GS :P )

Παντως OK, χαλβαδιαζα το iPhone απο το 2G και καταφερα μετα κοπων να αποκτησω το 3GS πριν λιγους μηνες και παλι μου τρεχουν τα σαλια.
Ομως, στην παρουσα, αν αγοραζα το iPhone4 θα ηταν μονο λογο εμφανισης και πορωσης, μια και δεν κανω use σχεδον τιποτα απο οσα ανακοινωθηκαν σημερα.

Οτι μου λειπει το εχω προς το παρον και με το παραπανω με jailbreak.

#38   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 07/06/2010 - 22:00

Μόλις μίλησα με Αμερική. Το iPhone 3GS 32GB κοστολογείται στα 30$ συν ένα big mac. Επίσης η τεχνολογία του iPad κοστίζει 350.000$, κάθε ένα που πουλάει η apple μπαίνει 349.350$ μέσα. Τώρα αν δεν υπερκοστολογεί τόσο τα προϊόντα της πως βρίσκεται κάτω από την Exxon στις Η.Π.Α ένα έχω να σας πώ. Magically.

#39   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 07/06/2010 - 22:05

Μόλις μίλησα με Αμερική. Το iPhone 3GS 32GB κοστολογείται στα 30$ συν ένα big mac. Επίσης η τεχνολογία του iPad κοστίζει 350.000$, κάθε ένα που πουλάει η apple μπαίνει 349.350$ μέσα. Τώρα αν δεν υπερκοστολογεί τόσο τα προϊόντα της πως βρίσκεται κάτω από την Exxon στις Η.Π.Α ένα έχω να σας πώ. Magically.


Πες μ ότι λες για χαμπουργκερ...χαχαχαχα εκλασα στα γέλια!!! χαχαχα

ελα ντε πεστα ρε αδερφε!!

#40   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 07/06/2010 - 22:10

Εξωτερικά δεν μου αρέσει και τόσο! (πήγα με μεγάλα καλάθια σε αυτό το WWDC μου φαίνεται! :( ) Τώρα για εσωτερικά!...καιρός ήτανε!!...Αν θα το πάρω!!,,,,,Θα δείξει!! (μόλις το δω και από κοντά!! ) 24 Ιουνίου κανονικά αν όλα πάνε κάλα, για την Γαλλία! ;)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#41   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 22:15

αρκετα καλο το iphone 4 ομως θεωρω ηττα της apple και νικη του gizmodo to γεγονος οτι ξεραμε εδω και μερικους μηνες πως θα ειναι το καινουργιο iphone.απ'οτι φαινεται μονο διαφημιστο τρικ δεν ηταν η αποκαλυψη του.οπως και να εχει το 4 ειναι το μοναδικο iphone που μπορεις να κρατησεις πανω απο 2 χρονια αφου εχει οτι χρειαζεται ενας χρηστης σημερα εκτος εαν θελει να τραβαει βιντεο με 25 megapixel καμερα :D.ακομη κατα τη γνωμη μου το 4 θα εχει την πιο δευσκολη αποστολη σε οτι αφορα τις πωλησεις σε σχεση με τους προκατοχους του αφου πλεον ο ανταγωνισμος εχει βγαλει και συνεχιζει να βγαζει κινητα που ειναι πολυ ανωτερα σε hardware απ'οτι το iphone.ιδωμεν...

#42   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 22:22

Εμένα μ άρεσε πολύ.έχω ένα 3gκΙ εωχ αρχίσει να το βαριεμαι.αυτό π μ άρεσε πολύ στο 4 είναι το 720p βίντεο.

#43   Pinky24

Pinky24

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@Margi_Sk
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:DaizyGR

Δημοσίευση 07/06/2010 - 22:29

Εξωτερικά δεν μου άρεσε αλλά σίγουρα έχει βελτιώσεις.Είμαι περίεργη να δω την οθόνη που απ'ότι κατάλαβα θα'ναι μακράν καλύτερη του υπάρχοντος μοντέλου.Μόνο αυτό.

#44   Johnnywalker

Johnnywalker

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/06/2010 - 22:32

αρκετα καλο το iphone 4 ομως θεωρω ηττα της apple και νικη του gizmodo to γεγονος οτι ξεραμε εδω και μερικους μηνες πως θα ειναι το καινουργιο iphone.απ'οτι φαινεται μονο διαφημιστο τρικ δεν ηταν η αποκαλυψη του.οπως και να εχει το 4 ειναι το μοναδικο iphone που μπορεις να κρατησεις πανω απο 2 χρονια αφου εχει οτι χρειαζεται ενας χρηστης σημερα εκτος εαν θελει να τραβαει βιντεο με 25 megapixel καμερα :D.ακομη κατα τη γνωμη μου το 4 θα εχει την πιο δευσκολη αποστολη σε οτι αφορα τις πωλησεις σε σχεση με τους προκατοχους του αφου πλεον ο ανταγωνισμος εχει βγαλει και συνεχιζει να βγαζει κινητα που ειναι πολυ ανωτερα σε hardware απ'οτι το iphone.ιδωμεν...


Στο υλικό μπορεί να είναι καλύτερα αλλά στην λειτουργικότητα στις πιο πολλές περιπτώσεις (όχι σε όλες) η apple είναι χιλιόμετρα μπροστά τους και αυτό το ακούω και από φίλους και γνωστούς που τους δείχνω το κινητό (3GS). Σίγουρα σε μερικά σημεία έχιε κάνει λάθη και συνεχίζει να κάνει αλλά στα περισσότερα θετικά θετικά χαρακτηριστικά ήδη οι άλλοι την αντιγράφουν (με μεγάλη αποτυχία)....
Τώρα όσο για το νέο iphone μου άρεσε και σαν σχεδίαση αλλά και σαν δυνατότητες αλλά δεν σκέφτομαι να το αγοράσω.Αν είχα το 3G θα το αγόραζα αλλά για φέτος και έχοντας στην κατοχή μου το 3GS δεν με τραβάει και πολύ (ας πέσει η τιμή του, ας διορθωθεί το OS 4 στα βρεφικά του λάθη και από του χρόνου βλέπουμε....). Σαν συμβουλή (και έχοντας περάσει από τα χέρια μου το 3G και 3GS τώρα) θα το σύστηνα με κλειστά μάτια για κάποιον που ψάχνεται για σοβαρό κινητό.

Συγχαρητήρια στην Apple για άλλη μία φορά.

#45   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 07/06/2010 - 22:43

Όπως είπα και στο άλλο Thread:

Ούτε ζέστη ούτε κρύο. Ναι μεν πολλά νέα features και σίγουρα είναι το πιο ολοκληρωμένο iPhone μέχρι τώρα. Δεν μου αρέσει που το facetime είναι μόνο μέσω wifi και μόνο από iPhone4 σε iPhone4. Δηλαδή τόσο δύσκολο θα ήταν να είχε και backwards compatibility με το τυπικό 3g format; :rolleyes:
Επίσης πολύ "μαγειρεμένα" νούμερα στην παρουσίαση, κάτι που δε θα με πείραζε αν δεν συνοδεύονταν και από τα σχόλια του Jobs για να κερδίσει τις εντυπώσεις. Πολύ αντικειμενικά τα σχόλια του Saurik.

Επίσης από πότε η IPS είναι καλύτερη από τις AMOLED? Επειδή δεν μπορεί να φτάσει αυτή την ανάλυση; Θεωρώ σημαντικότερο προσόν το να έχει μεγαλύτερη αυτονομία στην μπαταρία από το να έχει ανάλυση μεγαλύτερη από αυτή που μπορεί να συλλάβει το μάτι... Ποιος ο λόγος δηλαδή για κάτι τέτοιο σε μια οθόνη 3,5".

Τέλος ελπίζω να μην το πετσοκόψουν πολύ το iOS 4 για το iPod Touch, γιατί πάνω που έλεγα ότι δε θα το κάνω jailbreak θα μου δώσουν πολλούς λόγους.

Αυτά. Γενικά πιστεύω ότι πλέον ωρίμασε αρκετά το iPhone και μαζί με το νέο λειτουργικό καλύπτει σχεδόν όλες τις χρήσεις που θα ήθελε κάποιος από ένα τηλέφωνο. Τα υπόλοιπα (bluetooth, διαγραφή μεμονωμένων κλήσεων κλπ) δεν είναι τόσο σημαντικά για μένα. Απλά περίμενα κάτι πολύ πιο δυνατό, βασιζόμενος στα σχόλια του Jobs πριν την παρουσίαση. Τίποτα που να υποστηρίζει tweets του στυλ: "Three hours from now you'll see the future." και "World-changing"



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες