Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MicroSIM Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 19/06/2010 - 09:21

Οπότε καταλήγουμε σε αυτό που λεω. Ενα νέο παιχνίδι ξεκινάει. Να είχαν κάτι παραπάνω αυτές οι SIM να το καταλάβω όπως ειπες πχ μικρότερη κατανάλωση .. αλλά τώρα???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 19/06/2010 - 10:35

Οπότε καταλήγουμε σε αυτό που λεω. Ενα νέο παιχνίδι ξεκινάει. Να είχαν κάτι παραπάνω αυτές οι SIM να το καταλάβω όπως ειπες πχ μικρότερη κατανάλωση .. αλλά τώρα???

Μα τι λέτε ρε παιδιά. Όσον αφορά τουλάχιστον το Iphone το είπε στο keynote o Steve. ΓΙΑ ΜΕΙΩΣΗ ΧΩΡΟΥ χρησιμοποιεί το νέο iPhone microsim. Άρα υπάρχει λόγος

#18   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 19/06/2010 - 11:35

Δηλαδή το Νέο iPhoen θα δεχεται μόνο microsim ή και κανονικές SIM? Δεν το χω καταλάβει ακόμα αυτό. Αν είναι μείωση χώρου ΟΚ συμφωνώ...

#19   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2010 - 11:48

Το νέο iPhone, όπως και το iPad δέχονται μόνο micro sim. Στο iPhone η επιλογή έγινε καθαρά για θέμα χώρου. Στο iPad δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Απλά είναι η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων να γίνονται πιο μικρά. Και φυσικά γίνεται για να πάρουν λεφτά οι παρόχοι που θα αντικαταστήσουν τις παλιές μας sim.

#20   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2010 - 12:16

εδω ολα τα smartphones εχουν αρχισει και μικρενουν π.χ x10,hd... οι sim θα μεινουν ιδιες?

#21   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2010 - 21:19

Βέβαια όλα αυτά σύμφωνα με τα όσα ξέρουμε σήμερα. Στο μέλλον μπορεί να αλλάξει το σκηνικό. Π.χ ένας συμφορουμίτης είπε ότι μπορεί να υπάρχει κάποιο encryption στις κάρτες αυτές έτσι ώστε να μην μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει άλλη sim απο πάροχο που δεν συνεργάζεται με την Apple ακόμη και αν έχει κάνει unlock τη συσκευή. Προσωπικά δεν συμφωνώ με την άποψη αυτή και την βρίσκω ιδιαίτερα παρατραβηγμένη αλλά καταλάβατε τι θέλω να πω.

#22   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2010 - 21:44

Η Vodafone ήδη έχει πάντως. Τις είδα στο κατάστημα Αλεξανδρούπολης. Ο υπεύθυνος μου είπε όμως "είναι για συσκευές που δεν υπάρχουν ακόμη στην Ελλάδα, όπως το iPad". Χεχε, άλλαξε γνώμη όταν του το έδειξα. Οι τιμές νομίζω είναι 40Ε το μήνα, βάσει του mobile broadband brochure που πήρα.

#23   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 20/06/2010 - 02:10

Η Vodafone ήδη έχει πάντως. Τις είδα στο κατάστημα Αλεξανδρούπολης. Ο υπεύθυνος μου είπε όμως "είναι για συσκευές που δεν υπάρχουν ακόμη στην Ελλάδα, όπως το iPad". Χεχε, άλλαξε γνώμη όταν του το έδειξα. Οι τιμές νομίζω είναι 40Ε το μήνα, βάσει του mobile broadband brochure που πήρα.


χαχαχαχαχα.
Ωραίοςςςςς

#24   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 20/06/2010 - 03:48

εάν είναι έτσι όντως θα πάω να κάνω ένα προγραμματάκι internet για το iPad γιατί το κρατάω μέσα, γιατόσο καιρό δεν είθελα να χαλάσω άλλες κάρτες σίμ που είχα.

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#25   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2010 - 10:49

Κανένα νέο για τις micro sim του iPhone 4;

#26   babylonx

babylonx

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2010 - 09:31

Πάρτε ένα ψαλίδι και κόψτε αυτή που έχετε. Γλιτώνετε 20 ευρώ. Και αν γίνει βλακεία και την καταστρέψετε, μία η άλλη. Πας σε κατάστημα και την κάνεις αντικατάσταση. Αλλά γιατί να πληρώνετε νταβατζιλίκια; Εξτρα που προσωπικά δε ξέρω τι άλλο θα αλλάξει και δε γουστάρω να τρέχω γιατί όλες οι sim μου είναι κλωνοποιημένες...

#27   yelef77

yelef77

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:yelef

Δημοσίευση 26/06/2010 - 12:00

γνωριζει κανεις για πιο λογο η apple λεει οτι η microsim του ipad δεν θα μπορει να μπει στο iphone 4??

Are iPhone 4 and iPad micro-SIM cards interchangeable?

No. Your iPad micro-SIM card will not work with your iPhone

#28   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/06/2010 - 12:05

Μάλλον για το λόγο που το iPhone 3G δεν υποστηρίζει τα wallpaper της iOS 4..:P Δεν βλέπω κάποιο λόγο ώστε να μην λειτουργεί..

ezgif_com_crop_2.gif


#29   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 26/06/2010 - 17:39

Πάρτε ένα ψαλίδι και κόψτε αυτή που έχετε. Γλιτώνετε 20 ευρώ.


Καλά τα λες, όμως επειδή με "καίει" το θέμα της Micro Sim θέλω να ρωτήσω - το δοκίμασε κανείς; Θελω να πω - να κόψει την κανονική του Sim (συγκεκριμένα Cosmote με ενδιαφέρει), να την βάλει στο iPhone 4 και να κάνει κλήσεις και SMS? Δουλεύει σίγουρα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#30   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 26/06/2010 - 17:56

Καλά τα λες, όμως επειδή με "καίει" το θέμα της Micro Sim θέλω να ρωτήσω - το δοκίμασε κανείς; Θελω να πω - να κόψει την κανονική του Sim (συγκεκριμένα Cosmote με ενδιαφέρει), να την βάλει στο iPhone 4 και να κάνει κλήσεις και SMS? Δουλεύει σίγουρα;


Sent from my iPhone using Tapatalk


εαν την κοψεις προσεκτικα, δεν υπαρχει κανενα προβλημα!! Δοκιμασμενο!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες