Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MicroSIM Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   vaggos37

vaggos37

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 15:22

Δηλαδή, δεν μπορούμε να πάμε σε ένα κατάστημα Γερμανός και να ζητήσουμε μια Micro SIM για τον αριθμό που ήδη έχουμε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/06/2010 - 15:25

Εγω ξερω οτι εχουν φερει ηδη Cosmote/Vodafone και πουλανε.

#48   vaggos37

vaggos37

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 15:28

Εγω ξερω οτι εχουν φερει ηδη Cosmote/Vodafone και πουλανε.



Εγώ το Σάββατο, πήγα στο Γερμανό για να μετατρέψει η μάνα μου το καρτοκινητό WIND σε Καρτοσυμβόλαιο Cosmote και ρώτησα εάν έχουν φέρει Micro SIM, στην αρχή δίστασε να μου απαντήσει, αλλά μετά μου είπε όχι ακόμα.

Μήπως αργούν να έρθουν εδώ, επειδή είναι νησί?

Έχει πάρει κάποιος να μας πει?

#49   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/06/2010 - 15:31

Δεν ξερω αλλα στην περιοχη που ειμαι εχουν ερθει φιλε μου και εχω δει πως ειναι αλλα δεν εχω αγορασει γιατι ακομα δεν μου χρησιμευει σε κατι.

#50   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/06/2010 - 15:33

Εγώ έχω παραγγείλει ένα "μηχάνημα", το οποίο είναι ειδικά για να κόβει την κανονική σου SIM σε μέγεθος microSIM. Κοστίζει 20 ευρώ και μπορείτε να το βρείτε εδώ. Επίσης μαζί δίνεται και ένας adaptor ο οποίος έχει το μέγεθος κανονικής sim και μπορείς να βάλεις εκεί την micro να την χρησιμοποιήσεις σε κάποιο τηλέφωνο κανονικό.
Διαφορετικά αν δεν θέλετε να δώσετε 20ευρώ μπορείτε να κόψετε πολύ προσεκτικά την sim σας και να αγοράσετε έναν adaptor από ebay σε πολύ χαμηλή τιμή.

Απλά το αναφέρω γιατί είδα κάτι post παραπάνω και νομίζω πως θα βοηθήσει. :)

#51   vaggos37

vaggos37

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 15:37

Μάλιστα...

Θα το κοιτάξω καλύτερα τότε, μόλις τη χρειαστώ...

#52   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/06/2010 - 11:24

Εγω ξερω οτι εχουν φερει ηδη Cosmote/Vodafone και πουλανε.


Αυτές είναι μόνο για το iPad, μου το είπανε και στην Cosmote και στην Vodafone. Δεν ταιριάζουν στο iPhone 4.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#53   yelef77

yelef77

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:yelef

Δημοσίευση 28/06/2010 - 12:24

Που το λέει αυτο; ???


http://store.apple.c...OTY2ODA2OQ#faqs

#54   vaggos37

vaggos37

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 12:39

Εγώ σήμερα που πήγα σε OTE, σε Γερμανό και σε Cosmote, πήγαν όλοι να μου φέρουν Memory Stick, δεν καταλάβαιναν τι τους έλεγα...

Μόνο μια πωλήτρια στον ΟΤΕ κατάλαβε και με ρώτησε αν τη θέλω (Micro SIM) για το καινούριο iPhone 4G (4G είπε όχι 4), της λέω ναι και μετά μου λέει δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην Ελλάδα και να περιμένω να φέρουν κάρτες Micro SIM.

#55   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 13:11

Σύντομα θα έχουν και οι τρεις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας... ας κάνουμε λίγο υπομονή!

#56   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/06/2010 - 13:13

Vaggos37, Δεν σου είπε αν μπορείς να κρατήσεις και την κανονική αλλά και την micro sim με το ίδιο νούμερο; Δηλαδη να μην την ακυρώσουν την κανονική. Με δυο κανονικές ξέρουμε ότι γίνετε με την υπηρεσία TWinSim. Ισχύει αυτό και με την micro sim;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Aster, 28/06/2010 - 13:14


#57   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 28/06/2010 - 13:23

Vaggos37, Δεν σου είπε αν μπορείς να κρατήσεις και την κανονική αλλά και την micro sim με το ίδιο νούμερο; Δηλαδη να μην την ακυρώσουν την κανονική. Με δυο κανονικές ξέρουμε ότι γίνετε με την υπηρεσία TWinSim. Ισχύει αυτό και με την micro sim;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Λογικα ισχυει!! αλλα και παλι μπορει να γινει clone, και να χρησημοποιηθει(εαν δεν κανω λαθος),

#58   vaggos37

vaggos37

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 13:30

Vaggos37, Δεν σου είπε αν μπορείς να κρατήσεις και την κανονική αλλά και την micro sim με το ίδιο νούμερο; Δηλαδη να μην την ακυρώσουν την κανονική. Με δυο κανονικές ξέρουμε ότι γίνετε με την υπηρεσία TWinSim. Ισχύει αυτό και με την micro sim;


Sent from my iPhone using Tapatalk



Όχι δεν έφτασε μέχρι εκεί η συζήτηση, γιατί δεν έχουν λάβει ακόμα Micro SIM. :-(

#59   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/06/2010 - 08:14

Πότε βλέπετε να φέρνουν οι Cosmote & Vodafone microsim για το iphone 4? Εμένα θα μου έρθει τέλη Ιουλίου του νέο Iphone από Αγγλία. Πιστεύετε ότι θα μπορέσω να βρω καινούρια sim? Και πως διατηρείς το νούμερό σου με την νέα sim? Το κόψιμο της παλαιάς είναι δύσκολο?

#60   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/06/2010 - 10:09

Εγώ πιστεύω τέλη Ιουλίου θα έχουν φέρει τις micro sim Cosmote και vodafone.
Το πως διατηρεις το ίδιο νούμερο σε micro sim - ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα, θα λυθούν οι απορίες μας όταν θα κυκλοφορήσουν micro sim για το iPhone 4 εδώ στην Ελλαδα, αλλά λογικά γινεται με την υπηρεσία TWinSim.
Το να κοψεις την κανονική σου sim και να την μετατρεψεις σε micro δεν είναι δύσκολο, απλά θέλει λίγο προσοχή για να μη κοψεις κατα λάθος τα δάχτυλα σου η και παραπάνω από τι πρέπει την κάρτα σου. :) Στο YouTube υπάρχουν πολλά βίντεο πως πρέπει να το κανεις. Το θέμα όμως είναι αν την κοψεις θα δουλεύει στο iPhone 4? θα ταιριάζει; Τωρα τα παιδιά του φόρουμ που είναι πιο εμπειρα από μας και με πιο πολλές γνώσεις λένε πως θα ταιριάζει, για να δούμε...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Aster, 29/06/2010 - 10:11


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες