Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

The First Real Photographs Taken With iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
64 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 08/06/2010 - 23:54

Άλλωστε οι φωτογραφίες εμφανίστηκαν και στο keynote.Επίσης το βίντεο εννοείτε πως είναι τραβηγμένο με το iPhone 4,το έδειξαν και στο keynote αλλά ούτως η άλλως υπάρχει στο site της Apple: http://www.apple.com...-recording.html

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 09/06/2010 - 00:42

Εγω προσωπικα επειδη η Apple παντοτε ξερει να βελτιωνει ακομα και το πιο καλο προϊον πιστευω ακραδαντα πως οι φωτογραφιες αυτες ειναι πραγματικοτατες ιδιαιτερα επειδη ξερω πως η Apple θελει να κανει τους πελατες της ευχαριστημένους κατι που δεν θα κανει αν οι φωτογραφιες αυτες ειναι τροποποιημενες.

Υ.Γ: Για αυτο τι νομιζετε? Και μην ακουσω καμια μ*****α του τυπου τροποποιημενο φιλτραρισμενο κλπ!!!!!

Θα το παίξω κακός αλλά πολύ σταθερό χέρι έχει ο τύπος που τραβάει το βίντεο... 8)

#18   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/06/2010 - 00:53

Εγω προσωπικα επειδη η Apple παντοτε ξερει να βελτιωνει ακομα και το πιο καλο προϊον πιστευω ακραδαντα πως οι φωτογραφιες αυτες ειναι πραγματικοτατες ιδιαιτερα επειδη ξερω πως η Apple θελει να κανει τους πελατες της ευχαριστημένους κατι που δεν θα κανει αν οι φωτογραφιες αυτες ειναι τροποποιημενες.

Υ.Γ: Για αυτο τι νομιζετε? Και μην ακουσω καμια μ*****α του τυπου τροποποιημενο φιλτραρισμενο κλπ!!!!!


Εμένα άλλο μου φαίνεται περίεργο στο βίντεο .. , το συγκεκριμένο ΔΕΝ είναι HD (720p --> 1280x720) αλλά είναι 462x308!! :huh: Γιατί δεν το τράβηξαν με την καλύτερη δυνατή ποιότητα?!
Μ' αρέσει που το έχουν και στην επίσημη σελίδα της Apple! Δεν μπορώ να καταλάβω με τι σκεπτικό το έκαναν!!
(τα στοιχεία του βίντεο αναλυτικά : MPEG4 Video (H264) 462x308 29.94fps )

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 09/06/2010 - 00:58


#19   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 01:00

μας έπεισαν! κατεβάστε τις φωτογραφίες και άμα βρείτε οτιδήποτε στα exif της φωτογραφίας να μου τρυπήσετε την μύτη. Έσβησαν τα πάντα για να μην τους καταλάβουμε, ακόμη και το τύπο κάμερας!

Ε Λ Ε Ο Σ

#20   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 01:03

Είναι εμφανές ότι χρησιμοποίησαν κάποιο τριπόδι για να τραβήξουν το βίντεο. Δεν σημαίνει απολύτως τίποτα όμως. Τώρα όσον αφορά την ανάλυση του βίντεο πολύ πιθανόν να το έκαναν για να μειωθεί το μέγεθος του αρχείου και να μην αργεί να παίξει για να πετύχει καλύτερα το εφέ που έκαναν που έβαλαν το βίντεο να παίζει μέσα απο την εικόνα ενός iphone. Προσωπικά δεν έχω λόγο να πιστεύω ότι αυτές οι φωτογραφίες δεν είναι αληθινές. Θα το μάθουμε πολύ γρήγορα όμως...

#21   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/06/2010 - 01:33

μας έπεισαν! κατεβάστε τις φωτογραφίες και άμα βρείτε οτιδήποτε στα exif της φωτογραφίας να μου τρυπήσετε την μύτη. Έσβησαν τα πάντα για να μην τους καταλάβουμε, ακόμη και το τύπο κάμερας!

Ε Λ Ε Ο Σ


Αυτο ηθελα να πω κι εγω...
Δεν εχει ΚΑΜΙΑ πληροφορια η φωτογραφια, μπορει να ειναι απο οπουδηποτε.

Εξαλλου σε ολες τις διαφημισεις οι εικονες ειναι simulated, μπορει κι εδω το ιδιο

#22   IMarios

IMarios

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/06/2010 - 01:52

Τι καθοσαστε και σκατε?? περιμενετε πρωτα να ερθει στο Ελαδα και μετα βλεπουμε τι ειναι αληθινο και τι οχι.. :rolleyes:

#23   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 09/06/2010 - 09:20

συμφωνω με το μαριο αμα ερθει βλεπουμε

#24   hci1999

hci1999

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/06/2010 - 10:03

πωπω το θεμα μου. εχω να τραβήξω πολύ φωτο ομως! και μαρεσει γιατι μπορεις να τις μοιράζεσαι στο πι και φι με όλη την παρεα απο οπου τραβηξες την φωτο

Τελευταία επεξεργασία από: hci1999, 09/06/2010 - 10:05


#25   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 21:32

Όποιος μπορέσει και αποδείξει ότι έχουν υποστεί επεξεργασία οι παραπάνω εικόνες του χαρίζω το PC μου!

#26   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 17:52

Δε βλεπετε οτι οι φωτογραφιες ειναι γεματες κοκο και σχεδον ολες κουνιμενες? περιμενετε να τις περασαν απο photoshop και να μην το παρατηρησαν ?

#27   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 19:33

Όποιος μπορέσει και αποδείξει ότι έχουν υποστεί επεξεργασία οι παραπάνω εικόνες του χαρίζω το PC μου!


Χαχαχαχαχαχαχ...Εδώ σας θέλω τσακάλια με αετίσιο μάτι. Να δούμε αν το μυαλό σας είναι πιο μακρύ απο το στόμα σας!!!

Μην με παρεξηγήσετε δεν θέλω να προσβάλω κανέναν!!Απλά το συγκεκριμένο θέμα κατάντησε λίγο κουραστικό. Και πριν με κατηγορήσετε δείτε τα προηγούμενα posts μου για να δείτε την άποψή μου για το θέμα.

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 10/06/2010 - 19:36


#28   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/06/2010 - 21:05

Όποιος μπορέσει και αποδείξει ότι έχουν υποστεί επεξεργασία οι παραπάνω εικόνες του χαρίζω το PC μου!


Μαλλον λαθος το ειπες...
Οποιος μπορεσει και αποδειξει οτι ειναι αυθεντικες τραβηγμενες απο του iphone4, μπλα μπλα μπλα

#29   pabou13

pabou13

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 21:32

Παιδια μην τρελενεστε με ολα, σε λιγο καιρο θα ξερουμε τι συμβαινει στα σιγουρα.. :)
Αν και η Apple δεν εχει λογο να τις επεξεργαστει, αφου θα φανει η αληθεια αργα ή γρηγορα..

Τελευταία επεξεργασία από: pabou13, 10/06/2010 - 21:32


#30   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 00:50

Θα είναι μεγάλη σύμπτωση όταν οι μισοί απο αυτούς που είναι κατά σε όλες τις κινήσεις τις apple, θα έχουν στο info τους ως device "iPhone 4"...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες