Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

The First Real Photographs Taken With iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
64 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/06/2010 - 02:00

Neopas σταμάτα να ποστάρεις σε έχω γεμίσει +!


λες; :P

ευχαριστω παντως :lol:
αν υπαρχουν κι αλλοι που σκεφτονται σαν εμενα σημαινει οτι δεν ειμαι παραλογος

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 12/06/2010 - 02:02


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2010 - 08:55

Μου δίνει 5000$ και ένα macBook το χρόνο για να σας κάνω πλύση εγκεφάλου! :lol: :lol:
Και θα το πω, αν δεν ήταν από iPhone 4 θα τις έβαζε η Apple?

Αν σου εδινε τοσα θα ειχες παρει και το μηχανακι(ο θεος να το κανει) που θες . -.-
Τελος το offtopic. :)

#48   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 12:10

δεν εισαι σιγουρος οτι εχεις δικιο, και αντι να το ψαξεις
περιμενεις τους αλλους να σου αποδειξουν αν εχουν αδικο.

ποσο λογικο ειναι αυτο;
Χωρις παρεξηγηση.


οι φωτογραφιες (γιατι γι'αυτο ξεκινησε το θεμα)
ΔΕΝ αποδεικνυουν οτι εχουν περασει photoshop, οπως ΔΕΝ αποδεικνυουν οτι ειναι απο το iPhone!


Mα εγώ δεν είμαι σίγουρος και δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Και είναι προφανές πιστεύω απο τα προηγούμενα μου μηνύματα. Απλά οι άλλοι είναι τόσο σίγουροι ότι είναι fake για αυτό και το είπα. Αυτοί πως και είναι σίγουροι; Και σύμφωνα με εσένα γιατί είναι σίγουροι;(Aφού ούτε και εγώ είμαι σίγουρος όπως σωστά μου επισημένεις.)

Μια πρέπον απάντηση στο θέμα θα ήταν (για αυτούς που πιστεύουν ότι είναι επεξεργασμένες) κατά την άποψή μου:
"Οι φωτογραφίες φαίνονται πολύ καλές και πιστεύω ότι δεν προήλθαν απο το νέο iPhone, ή έχουν υποστεί επεξεργασία. Εν πάση περιπτώση όμως θα το μάθουμε σε ενάμιση μήνα που θα βγάλουμε τις δικές μας φωτογραφίες απο το νέο iPhone και θα τις συγκρίνουμε."

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 12/06/2010 - 12:13


#49   Panar

Panar

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2010 - 22:32

έτερον εκάτερον.

το ότι δεν είμαι πωρωμένος με ότι "πρωτοποριακά" παρωχημένο κάνει η apple
δεν σημαίνει ότι δεν έχει και καλά να προσφέρει.


Το τηλέφωνο το πήρα βασικά γιατί είχε σκληρή οθόνη και κάλο scrollάρισμα,
όχι για όλα τα άλλα που προσφέρει (ή μάλλον ΔΕΝ προσφέρει)

Γνωρίζοντας λοιπόν γιατί το πήρα, είμαι πολύ ευχαριστημένος!

Αλλά ακούγοντας τον Στιβάκο να μας περνάει για ηλίθιους πολλές φόρες,
με τα πόσα πολλά μας προσφέρει, και με την ολοκαίνουρια τεχνολογία-παύλα-πατέντα
που όλοι οι άλλοι την έχουν δεκαετίες, ε δεν θα τον επευφημήσω όπως πολλοί εδώ μέσα.


Γιατί; γιατί έτσι!
Δεν με πληρώνει η apple, εγώ την πληρώνω!


Αυτο μαλλον ειναι που πολλοι παρεξηγουν εδω με την Apple και το iPhone.

Ο Steve Jobs οταν σε καθε keynote παρουσιαζει καποιο νεο χαρακτηρηστικο που εχει το iPhone η το iOS , δεν το συγκρινει απαραιτητα με καποια ΑΛΛΗ συσκευη της αγορας. Το συγκρινει με το παρελθον του ιδιου του iPhone. Δηλαδη σου δινει κατι (πχ Folders) το οποιο πριν δεν το ειχες με το iPhone σου. Σου δινει Multitasking το οποιο επισης δεν το ειχες. Δεν τον νοιαζει αν ειχες αλλη συσκευη που ειχε Multitasking. Μιλαει μονο για το iOS και με αυτο γινεται η συγκριση παντα.

Αρα λοιπον ο Stevakos που λες και συ , δεν μας περναει για ηλιθιους! Απλα παρουσιαζει το progress ενος λειτουργικου συστηματος που ανεπτυξε η Apple για την συσκευη της.
Και video call ειχαμε και εχουμε εδω και 6 χρονια αλλα η Apple εκανε κατι (προφανως) καλυτερο και το ονομασε FaceTime. Συνεπως η video κληση ειναι ΝΕΟ feature για το iPhone αρα και για ολους τους κατοχους iPhone. Σωστα το διαφημιζει λοιπον ως "νεο".

Τελευταία επεξεργασία από: Panar, 12/06/2010 - 22:37


#50   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 12/06/2010 - 22:56

Δεν αντιλέγω, αλλά όχι και να κάνει σαν να ανακάλυψε τον τροχό...

#51   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/06/2010 - 23:07

@Panar
Αυτο δεν καταλαβενεις, αυτο το ιδιο που λες.

Ειναι η κλασσικη αμερικανικη λογικη:
Παω σε μια χωρα που οι κατοικοι τρωνε μονο ψωμι, δεν ξερουν κατι αλλο για φαι,
και τους πουλαω μπισκοτα. Οποτε με ενθουσιασμο λεω "τους εσωσα!"

Συμφωνα με εσενα, και με τον Στιβακο, τους εσωσα!

Γιατι ειναι η λογικη που θελει να υπαρχουν παρωπιδες, και να μην κοιτας περα απο την μυτη σου.
Γιατι με αυτη την λογικη κρατας τον κοσμο ευτυχισμενο. Η αγνοια ειναι χρυσος κλπ κλπ.

ΔΕΝ θες να συγκριθεις με αλλες εταιριες γιατι οι ελειψεις σου επισκιαζουν και υπερκαλυπτουν τις πρωτοποριες σου,
οποτε υπερεκθετεις τις πρωτοποριες σου, που ομως ουσιαστικα ειναι η καλυψη των κενων σου.
Σσσσς! δεν το λεμε δημοσια αυτο!

Αυτο μου την σπαει!



Γενικα ειναι κατι που σηκωνει πολυ συζητηση, γιατι ειναι στρατιγικες αποφασεις
το πως και με ποιο τροπο κινηται μια εταιρια. Παιζει οικονομια, ηθικη, οραμα, κλπ κλπ
που δεν θελω να την ανοιξω τωρα.

Οπως ειπα σταματαω να ασχολουμε με το θεμα των εικονων, ηδη το χαλασα.

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 12/06/2010 - 23:10


#52   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 23:13

Αυτο μαλλον ειναι που πολλοι παρεξηγουν εδω με την Apple και το iPhone.

Ο Steve Jobs οταν σε καθε keynote παρουσιαζει καποιο νεο χαρακτηρηστικο που εχει το iPhone η το iOS , δεν το συγκρινει απαραιτητα με καποια ΑΛΛΗ συσκευη της αγορας. Το συγκρινει με το παρελθον του ιδιου του iPhone. Δηλαδη σου δινει κατι (πχ Folders) το οποιο πριν δεν το ειχες με το iPhone σου. Σου δινει Multitasking το οποιο επισης δεν το ειχες. Δεν τον νοιαζει αν ειχες αλλη συσκευη που ειχε Multitasking. Μιλαει μονο για το iOS και με αυτο γινεται η συγκριση παντα.

Αρα λοιπον ο Stevakos που λες και συ , δεν μας περναει για ηλιθιους! Απλα παρουσιαζει το progress ενος λειτουργικου συστηματος που ανεπτυξε η Apple για την συσκευη της.
Και video call ειχαμε και εχουμε εδω και 6 χρονια αλλα η Apple εκανε κατι (προφανως) καλυτερο και το ονομασε FaceTime. Συνεπως η video κληση ειναι ΝΕΟ feature για το iPhone αρα και για ολους τους κατοχους iPhone. Σωστα το διαφημιζει λοιπον ως "νεο".



Σε αυτό που είπες συμφωνούμε απολύτως!! Να προσθέσω επίσεις ότι πολλές λειτουργίες που προσθέτει η Apple είτε καθηστερημενα είτε όχι πολύ συχνά ο τρόπος με το οποίο της ενδωματώνει ή τις υλοποιεί είναι απείρως καλύτερος απο τον ανταγωνισμο. Όχι σε όλες τις περιπτώσεις, αλλά στις πλείστες!

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 12/06/2010 - 23:16


#53   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/06/2010 - 23:16

εκανε την videoκληση καλυτερη με το facetime;; ως προς τι;
δςν ειναι ΚΑΝ βιντεοκληση με την κλασσικη ενοια.

Σαν να εχεις video-messenger ειναι και μαλιστα με μονο ιδιες συσκευες!

κατι σαν τα walkie-talkie που ειχαμε και παιζαμε στο δημοτικο!
ξερεις αυτα που μιλανε μονο μεταξυ τους!

#54   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 23:25

Καλά αν δεν πιστεύεις ότι η βιντεοκλήση όπως είναι τώρα, έχει τα μαύρα της τα χάλια τότε σταματώ κάθε συζήτηση μαζί σου. Γιατί εδώ και 6+ χρόνια που υπάρχει η βιντεοκλήση δεν κατάφερε να γίνει mainstream; Επειδή είναι χάλια!! Η Apple έκανε μια υλοποίηση του πως πιστεύει ότι πρέπει να είναι η βιντεοκλήση απ' εδώ και στο εξής. Και αυτό που έκανε είναι κάτι πολύ διαφορετικό,ξεχωριστό, και δικό της για αυτό και το παρουσιάζει σαν δικό της. Και δεν είναι πολύ διαφορετικό είναι και πολύ καλύτερο. Τώρα εάν δεν μπορείς και μόνος σου να αντιληφθείς την σκοπιμότητα που το δουλεύει μόνο μέσο wifi προσωρινά τότε δεν αξίζει τον κόπο να σου τους εξηγήσω.

#55   Panar

Panar

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2010 - 23:30

@Panar
Αυτο δεν καταλαβενεις, αυτο το ιδιο που λες.

Ειναι η κλασσικη αμερικανικη λογικη:
Παω σε μια χωρα που οι κατοικοι τρωνε μονο ψωμι, δεν ξερουν κατι αλλο για φαι,
και τους πουλαω μπισκοτα. Οποτε με ενθουσιασμο λεω "τους εσωσα!"

Συμφωνα με εσενα, και με τον Στιβακο, τους εσωσα!

Γιατι ειναι η λογικη που θελει να υπαρχουν παρωπιδες, και να μην κοιτας περα απο την μυτη σου.
Γιατι με αυτη την λογικη κρατας τον κοσμο ευτυχισμενο. Η αγνοια ειναι χρυσος κλπ κλπ.

ΔΕΝ θες να συγκριθεις με αλλες εταιριες γιατι οι ελειψεις σου επισκιαζουν και υπερκαλυπτουν τις πρωτοποριες σου,
οποτε υπερεκθετεις τις πρωτοποριες σου, που ομως ουσιαστικα ειναι η καλυψη των κενων σου.
Σσσσς! δεν το λεμε δημοσια αυτο!

Αυτο μου την σπαει!



Γενικα ειναι κατι που σηκωνει πολυ συζητηση, γιατι ειναι στρατιγικες αποφασεις
το πως και με ποιο τροπο κινηται μια εταιρια. Παιζει οικονομια, ηθικη, οραμα, κλπ κλπ
που δεν θελω να την ανοιξω τωρα.

Οπως ειπα σταματαω να ασχολουμε με το θεμα των εικονων, ηδη το χαλασα.


@Neopas
Ειναι σωστη η θεωρια που αναπτυσεις , αλλα αφορα το κοινωνιολογικο ή Marketing κομματι της υποθεσης. Το τεχνολογικο κομματι ειναι αυτο που σχολιασα εγω.

Στο κατω κατω , αν ειναι ηλιθιος ο κοσμος και δεν καταλαβαινει τι βλεπει μπροστα του για να κρινει δεν φταιει αυτος..Τεσπα οντως ειναι μεγαλο το θεμα...! Η αμερικανικη αγορα δεν εχει καμια σχεση με την ευρωπαικη και μερικα πραγματα μπορει να μας φενονται οντως περιεργα εδω στην Ελλαδα.
Αναμφισβητητα το iPhone ειναι κατι πολυ "δυνατο" σαν προιον οποτε ο Jobs μερικες φορες ισωσ να γινεται λιιιγο υπερβολικος..! Δικαιολογημενα! (γι αυτους που μπορουν να κρινουν! )

#56   Panar

Panar

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2010 - 23:34

εκανε την videoκληση καλυτερη με το facetime;; ως προς τι;
δςν ειναι ΚΑΝ βιντεοκληση με την κλασσικη ενοια.

Σαν να εχεις video-messenger ειναι και μαλιστα με μονο ιδιες συσκευες!

κατι σαν τα walkie-talkie που ειχαμε και παιζαμε στο δημοτικο!
ξερεις αυτα που μιλανε μονο μεταξυ τους!

Η video κληση που παρεχεται τωρα (over 3g) ειναι επιεικως απαραδεκτη. Δεν φταιει το δικτυο. Φταιει σαν τεχνολογια.
Καποτε καναμε σαν τρελοι να παρουμε κινητο με 2 καμερες. Τωρα δεν μας ενδιαφερει και τοοοοσο πολυ. Εκει πατησε η Apple και εβγαλε το FaceTime το οποιο ειδαμε τι ποιοτητα εχει.

#57   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 12/06/2010 - 23:41

Τώρα άμα πω εγώ ότι η βιντεοκλήση όπως υπάρχει τώρα είναι μια χαρά αποδεκτή θα γίνω περίεργος; Εντάξει δέχομαι ότι η ποιότητα της εικόνας δεν είναι η καλύτερη, αλλά την δουλειά σου την κάνεις. Και στο κάτω-κάτω θα γκρεμιζόταν ο κόσμος αν το facetime προσέφερε backwards-compatibility με το σημερινό πρότυπο... Δηλαδή τόσο δύσκολο θα ήταν να μην ήταν full-screen το video που δέχεσαι και να έπιανε το 1/3 της οθόνης;

#58   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 23:51

Όχι δεν θα γινόσουν περίεργος, και δεν είπαμε ότι δεν είναι αποδεκτή. Προσωπικά είπα ότι έχει τα μαύρα της τα χάλια. Όχι απλά η ποιότητα εικόνας δεν είναι η καλύτερη, είναι χάλια, κολλά υπερβολικά, και έχει μέγεθος είκονας μικρότερη απο γραμματόσημο. Πιστεύω ότι πάνω απο το 50% των ατόμων που έκαναν βιντεοκλήση απογοητεύτηκαν και δεν ξαναέκαναν. Και δεν μπορώ να καταλάβω πως απο την στιγμή που κανένας δεν ενδιαφερόταν για τη βιντεοκλήση πριν 1 βδομάδα τώρα όλοι έγιναν ειδικοί και η βιντεοκλήση που την χρησιμοποιούν δήθεν είναι πολύ καλή ενώ το facetime δεν είναι καλό και είναι αντιγραφή κτλ κτλ...

#59   pabou13

pabou13

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 23:58

Παιδια μηπως βγηκατε λιγακι offtopic;
Kαλυτερα να το σταματησουμε εδω με την videoκληση και να συνεχισουμε ontopic..

#60   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 13/06/2010 - 00:02

Κοίτα εγώ την βίντεοκληση την χρησιμοποιώ συχνά-πυκνά. Άλλοι δεν ξέρω τι κάνουν, μιας και οι περισσότεροι ούτε τις ρυθμίσεις για το 3g δεν έχουν ενεργοποιημένες στο κινητό τους. Από εκεί και πέρα καλό σαν ιδέα το facetime αλλά έχει υπερβολικά πολλούς περιορισμούς: δύο άτομα με wifi (συν τον χρονικό περιορισμό του να τύχει τη στιγμή που θες να κάνεις βίντεο-κλήση να είσαι κάτω από wifi), δύο άτομα με iPhone 4 και καμία συμβατότητα με παλιότερα πρότυπα. Για μένα δε θα πετύχει γιατί θα την υποστηρίζει μόνο η Apple και κανένας άλλος και απλά θα ξεχαστεί στο χρονοντούλαπο της τεχνολογίας.

Συγνώμη αλλά άμα έχω wifi προτιμώ να κάνω τη βίντεο-κλήση μου σαν άνθρωπος με το skype, παρά να πιάνομαι κρατόντας το iphone στον αέρα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες