Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

θα χει το i phone 4 bluetooth?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 15/06/2010 - 11:50

Απλά εγώ που δεν ενδιαφέρομαι για τις σπασμένες εφαρμογές και είμαι γενικώς κατά των "σπασμένων", είτε αυτό αφορά software είτε hardware, είχα κάνει jailbreak κυρίως για categories και multitasking!!!
Πιστεύω πως το iphone 4 είναι μια καταπληκτική συσκευή με πολύ όμορφο και αρκετά πλήρες για εμένα software και δεν σκοπεύω να κάνω jailbreak!!!
Στο iphone 3g που θα κρατήσω για δεύτερο τηλέφωνο θα κάνω jailbreak και θα βάλω ένα σωρό χακεριές!!!
Όντως το SBSettings είναι όμορφο και χρήσιμο αλλά δεν το θεωρώ αναγκαίο για το iPhone 4!
'Οσο αφορά την ανάπτυξη, δεν είμαι από αυτούς που θέλουν να αναπτύξουν το iPhone και συγκεκριμένα το iPhone 4!!!
Αν στο μέλλον μου δημιουργηθούν τέτοιες επιθυμίες θα τις κρατήσω για το 3g!!!
:) :) :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iMorequende

iMorequende

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 07:22

Και εγώ το ίδιο σκέφτομαι... και πρόσφατα έκανα jb το iphone αλλά κυρίως ήταν για να βάλω σε φακέλους τις εφαρμογές και για να αλλάξω το background στις σελίδες, οπότε τώρα με το iOS 4 σκέφτομαι να ξαναγυρίσω στα αυθεντικά πράγματα... και όταν με το καλό αποκτήσω ένα iphone 4 το 3g θα γίνει πειραματόζωο :blink:

#18   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 17/06/2010 - 07:46

:) :blush:

#19   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 20/06/2010 - 03:06

Ρε παιδιά, απορω με αυτά που βλέπω να γράφονται. είμαι τρελος fan του νέου iphone 4 και εκανα απο τους πρωτους προκρατηση αλλα ξέρετε τη σημαινει jailbreak.

Έχετε ακουστα για το cerebro ή μηπως προτειματε να πληρωνετε μηνιατικο για να εχετε το mobileme. Πολυ σημαντικο και αναφερθηκε για το sbssettings. Μηπως απο εσας που δεν σας ενδιαφερει είστε φραγκάτοι και γουσταρετε να πληρώνετε ενα navigon τοσα λεφτα για να εκμεταλευτητε το gps receiver που ειναι εγκατεστημενο στη συσκευή αλλα για να το δουλέψεις πρέπει να πληρώσεις. Το hackulo ευτυχως μας έχει λυσει τα χέρια.
Συμφωνω να πληρωσω μια εφαρμογη μικρού κοστους για να βοηθησω τον developer αλλά οχι και τοσα λεφτα για να εκμεταλευτώ κάτι που έπρεπε να υπήρχε.

Οταν είχα πρωτοαγοράσει το 3G μου, μου ειχαν πει απο τη vf μη κάνω jailbreak γιατι θα ειναι εκτος εγγύηση και τέτοια παλαβα. Όταν πλέον μπήκα στα βαθιά και το μαθανε οι υπάλληλοι της vf και της cosmote στη περιοχή μου ( παρεπιπτωντος δουλευω εδω και χρόνια σε μεγαλη εταιρια πληροφορικής στη περιοχή) εκείνοι πρωτοι μου εφεραν τις συσκευές τους για να τους τις κανω jb και μου εστελναν και πελατες τους με τα iphone σφραγισμενα. Δεν χρεώνω τίποτα. Το κάνω γιατί το γουστάρω και γουσταρω να βοηθάω και να μοιράζομαι τις γνώσεις μου. Ειμαι 17 χρόνια στη πληροφορική και έχω δει πολλά. Δεν χρεωνω τιποτα , το ξαναλέω, γιατι και εγω αυτά που έμαθα και τα περισσότερα είναι μέσα απο το iphonehellas δεν τα πληρωσα.
Πάντα θα υπάρχει ανάγκη για jb γιατι οπως σωστά αναφέρθηκε αναπτυσεις τη συσκευή σου.
Αν έχετε δωσει 650 ευρω και τωρα ετοιμάζεστε να τα ξαναδωσετε για ενα μηλόφωνο που απλα θα παιρνετε και θα σας παιρνουν τηλέφωνο νομιζω πως έχετε κανει λάθος αγορά εκτος και αν έχετε τη λοξα να λετε οτι έχετε iphone. Εγω προσωπικα εδωσα αυτά τα χρηματα και ετοιμάζομαι να τα ξαναδώσω για να εκμεταλευτώ στο επακρο τη συσκευή και θα είμαι και ο πρώτος που θα κανει το jb μολις βγει για το iPhone 4.

Ζητώ συγνώμη για το μακροσυρτο off-topic post και ελπίζω να σας εβαλα κάποιους προβληματισμους

Φιλικά
Γιωργος

Τελευταία επεξεργασία από: katsulas, 20/06/2010 - 03:11


#20   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 20/06/2010 - 05:21

Ρε παιδιά, απορω με αυτά που βλέπω να γράφονται. είμαι τρελος fan του νέου iphone 4 και εκανα απο τους πρωτους προκρατηση αλλα ξέρετε τη σημαινει jailbreak.

Έχετε ακουστα για το cerebro ή μηπως προτειματε να πληρωνετε μηνιατικο για να εχετε το mobileme. Πολυ σημαντικο και αναφερθηκε για το sbssettings.



Λοιπόν το cerebro ή το MobileMe αν αυτός που θα σου κλέψει το iPhone ( κούφια η ώρα ), ξέρει, δεν το βρίσκεις με τίποτα..

Μηπως απο εσας που δεν σας ενδιαφερει είστε φραγκάτοι και γουσταρετε να πληρώνετε ενα navigon τοσα λεφτα για να εκμεταλευτητε το gps receiver που ειναι εγκατεστημενο στη συσκευή αλλα για να το δουλέψεις πρέπει να πληρώσεις. Το hackulo ευτυχως μας έχει λυσει τα χέρια.
Συμφωνω να πληρωσω μια εφαρμογη μικρού κοστους για να βοηθησω τον developer αλλά οχι και τοσα λεφτα για να εκμεταλευτώ κάτι που έπρεπε να υπήρχε.


Ο κάθε developer δούλεψε για να φτιάξει μια εφαρμογή, το ποσό θα την κοστολογήσει είναι δικό του θέμα, αν σου χρειάζεται την αγοράζεις, εγώ όπως και ο καθένας μας πιστεύω θέλει να πληρώνεται για την δουλειά του ( δεν νομίζω να θέλει κανένας να δουλεύει και να μην πληρώνεται.. ), έτσι είναι και οι developers.. Στο χέρι σου είναι αν θα δώσεις τα λεφτά που ζητάει ή όχι ( το κάλο με το appstore είναι ότι υπάρχουν αρκετές εφαρμογές που κάνουν το ίδιο πράγμα άλλα με διαφορετικές τιμές.. )

Οταν είχα πρωτοαγοράσει το 3G μου, μου ειχαν πει απο τη vf μη κάνω jailbreak γιατι θα ειναι εκτος εγγύηση και τέτοια παλαβα. Όταν πλέον μπήκα στα βαθιά και το μαθανε οι υπάλληλοι της vf και της cosmote στη περιοχή μου ( παρεπιπτωντος δουλευω εδω και χρόνια σε μεγαλη εταιρια πληροφορικής στη περιοχή) εκείνοι πρωτοι μου εφεραν τις συσκευές τους για να τους τις κανω jb και μου εστελναν και πελατες τους με τα iphone σφραγισμενα. Δεν χρεώνω τίποτα. Το κάνω γιατί το γουστάρω και γουσταρω να βοηθάω και να μοιράζομαι τις γνώσεις μου. Ειμαι 17 χρόνια στη πληροφορική και έχω δει πολλά. Δεν χρεωνω τιποτα , το ξαναλέω, γιατι και εγω αυτά που έμαθα και τα περισσότερα είναι μέσα απο το iphonehellas δεν τα πληρωσα.


Γενικά το jailbreak σου δίνει κάποιες δυνατότητες, αν τις θες το κάνεις αν δεν σου χρειάζονται δεν το κάνεις.. Έχω κάνει αρκετά iPhone jailbreak άλλα πλέον στο δικό μου πιστεύω ότι δεν χρειάζεται ( με iOS4 ).

Πάντα θα υπάρχει ανάγκη για jb γιατι οπως σωστά αναφέρθηκε αναπτυσεις τη συσκευή σου.
Αν έχετε δωσει 650 ευρω και τωρα ετοιμάζεστε να τα ξαναδωσετε για ενα μηλόφωνο που απλα θα παιρνετε και θα σας παιρνουν τηλέφωνο νομιζω πως έχετε κανει λάθος αγορά εκτος και αν έχετε τη λοξα να λετε οτι έχετε iphone. Εγω προσωπικα εδωσα αυτά τα χρηματα και ετοιμάζομαι να τα ξαναδώσω για να εκμεταλευτώ στο επακρο τη συσκευή και θα είμαι και ο πρώτος που θα κανει το jb μολις βγει για το iPhone 4.


Ο καθένας αγοράζει το iPhone ( και κάθε iPhone ) για τον δικό του λόγο, είτε άπλα για να παίρνει τηλεφωνά είτε για να σερφάρει στο ίντερνετ είτε για να παίζει παιχνίδια είτε για άλλους λόγους.. Πράγματα που τα κάνεις και χωρίς jailbreak..
Σταματήστε όμως να λέτε ότι όσοι δεν έχουν jailbreak στο iPhone τους είναι φραγκάτοι και ότι το πήραν μονό για μόστρα το κινητό..

#21   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 20/06/2010 - 14:25

Ρε παιδιά, απορω με αυτά που βλέπω να γράφονται. είμαι τρελος fan του νέου iphone 4 και εκανα απο τους πρωτους προκρατηση αλλα ξέρετε τη σημαινει jailbreak.

Έχετε ακουστα για το cerebro ή μηπως προτειματε να πληρωνετε μηνιατικο για να εχετε το mobileme. Πολυ σημαντικο και αναφερθηκε για το sbssettings. Μηπως απο εσας που δεν σας ενδιαφερει είστε φραγκάτοι και γουσταρετε να πληρώνετε ενα navigon τοσα λεφτα για να εκμεταλευτητε το gps receiver που ειναι εγκατεστημενο στη συσκευή αλλα για να το δουλέψεις πρέπει να πληρώσεις. Το hackulo ευτυχως μας έχει λυσει τα χέρια.
Συμφωνω να πληρωσω μια εφαρμογη μικρού κοστους για να βοηθησω τον developer αλλά οχι και τοσα λεφτα για να εκμεταλευτώ κάτι που έπρεπε να υπήρχε.

Οταν είχα πρωτοαγοράσει το 3G μου, μου ειχαν πει απο τη vf μη κάνω jailbreak γιατι θα ειναι εκτος εγγύηση και τέτοια παλαβα. Όταν πλέον μπήκα στα βαθιά και το μαθανε οι υπάλληλοι της vf και της cosmote στη περιοχή μου ( παρεπιπτωντος δουλευω εδω και χρόνια σε μεγαλη εταιρια πληροφορικής στη περιοχή) εκείνοι πρωτοι μου εφεραν τις συσκευές τους για να τους τις κανω jb και μου εστελναν και πελατες τους με τα iphone σφραγισμενα. Δεν χρεώνω τίποτα. Το κάνω γιατί το γουστάρω και γουσταρω να βοηθάω και να μοιράζομαι τις γνώσεις μου. Ειμαι 17 χρόνια στη πληροφορική και έχω δει πολλά. Δεν χρεωνω τιποτα , το ξαναλέω, γιατι και εγω αυτά που έμαθα και τα περισσότερα είναι μέσα απο το iphonehellas δεν τα πληρωσα.
Πάντα θα υπάρχει ανάγκη για jb γιατι οπως σωστά αναφέρθηκε αναπτυσεις τη συσκευή σου.
Αν έχετε δωσει 650 ευρω και τωρα ετοιμάζεστε να τα ξαναδωσετε για ενα μηλόφωνο που απλα θα παιρνετε και θα σας παιρνουν τηλέφωνο νομιζω πως έχετε κανει λάθος αγορά εκτος και αν έχετε τη λοξα να λετε οτι έχετε iphone. Εγω προσωπικα εδωσα αυτά τα χρηματα και ετοιμάζομαι να τα ξαναδώσω για να εκμεταλευτώ στο επακρο τη συσκευή και θα είμαι και ο πρώτος που θα κανει το jb μολις βγει για το iPhone 4.

Ζητώ συγνώμη για το μακροσυρτο off-topic post και ελπίζω να σας εβαλα κάποιους προβληματισμους

Φιλικά
Γιωργος


Κατ'αρχην το mobileme ειναι μια υπηρεσια που πληρωνεις γυρω στα 65-70 ευρω τον χρονο συνδρομη και κυριο της στοιχειο δεν ειναι για να βρεις το κινητο σου εαν στο κλεψουν αλλα για πολλα αλλα πραγματα.Εαν στο κλεψουν κλαφτο και πηγαινε να παρεις αλλο.

Σου εχει χρησιμευσει πολλες φορες το Navigon και το καθε Navigon στο iPhone η το εχεις κατεβασει σπασμενο και απλα λες οτι εχεις GPS στο κινητο σου?Οι περισσοτεροι ετσι εχουν κανει.Για εμενα δεν αξιζει καν ουτε σπασμενο να το βαλεις για πολλους λογους.Με τα ιδια λεφτα που κανει σαν εφαρμογη παιρνεις ενα κανονικο GPS και εχεις το κεφαλι σου ησυχο απο θεμα μπαταριας και ουτο καθ'εξης.

Εγω προσωπικα ημουν απο τους ανθρωπους που εβριζαν τους αλλους οταν μου ελεγαν να παρουν iPhone και τους ελεγα οτι δεν εχει bluetooth κτλ μεχρι που το επιασα στα χερια μου και το ερωτευτικα.Ναι εκανα jb αλλα τωρα δεν το χρειαζομαι πλεον γιατιι και μονη της η συσκευη μου προσφερει αυτα που εγω θελω στην προσωπικη-επαγγελματικη μου ζωη.

Να σου κανω και μια ερωτηση τωρα ακαδημαικη τελειως. Θα επαιρνες το iPhone εαν ηξερες οτι δεν υπαρχει jailbreak στην μεση?Πιστευω πως οχι οπως και πολλοι αλλοι και δυστυχως οι περισσοτεροι που το εχουν παρει και εχουν κανει jb το κανουν μονο για cracked apps ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.

Δεν ειναι προσωπικη επιθεση αυτα που γραφω απλα μια συζητηση και καθαρα η γνωμη μου.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 20/06/2010 - 14:27


#22   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 20/06/2010 - 19:41

Κατ'αρχην το mobileme ειναι μια υπηρεσια που πληρωνεις γυρω στα 65-70 ευρω τον χρονο συνδρομη και κυριο της στοιχειο δεν ειναι για να βρεις το κινητο σου εαν στο κλεψουν αλλα για πολλα αλλα πραγματα.Εαν στο κλεψουν κλαφτο και πηγαινε να παρεις αλλο.

---ΟΚ ! ! ! Αλλά περιλαμβάνεται και αυτό μέσα. Νομίζεται πως όλοι πέρνουν ενα μηλόφωνο και ξέρουν να το χειρίζονται. Και για να απαντήσω και στον προηγουμενο. Βαλε εσύ Lock με κωδικό και να τρέχει απο πίσω το celebro και να το πάρει κάποιος που απλά ξέρει να το χειρίζεται και δεν ξερει τι είναι Restore (γιατί μόνο έτσι μπορείς να πετάξεις μετά κωδικούς και Cerebro

-------------------------------------------------

Σου εχει χρησιμευσει πολλες φορες το Navigon και το καθε Navigon στο iPhone η το εχεις κατεβασει σπασμενο και απλα λες οτι εχεις GPS στο κινητο σου?Οι περισσοτεροι ετσι εχουν κανει.Για εμενα δεν αξιζει καν ουτε σπασμενο να το βαλεις για πολλους λογους.Με τα ιδια λεφτα που κανει σαν εφαρμογη παιρνεις ενα κανονικο GPS και εχεις το κεφαλι σου ησυχο απο θεμα μπαταριας και ουτο καθ'εξης.

--- Ναι , εγώ το δουλεύω φούλ το Navigon. Θεορώ πως είναι από τα καλύτερα GPS Software (Πάντα βέβαια μετά το Destinator Που το έχω σε Win Mobile. Και λες οτι με τα ιδια λεφτά παίρνεις ένα κανονικό GPS. Μα αν δεν δώσεις λεφτά είναι ακόμα καλύτερα. Εγώ με το θέμα μπαταρία προσωπικά δεν έχω πρόβλημα γιατί την έχω αλλάξει με 1600 και είμαι άνετος. Εχω και τον φορτιστή για το αμάξι και ....

---------------------------------
Εγω προσωπικα ημουν απο τους ανθρωπους που εβριζαν τους αλλους οταν μου ελεγαν να παρουν iPhone και τους ελεγα οτι δεν εχει bluetooth κτλ μεχρι που το επιασα στα χερια μου και το ερωτευτικα.Ναι εκανα jb αλλα τωρα δεν το χρειαζομαι πλεον γιατιι και μονη της η συσκευη μου προσφερει αυτα που εγω θελω στην προσωπικη-επαγγελματικη μου ζωη.

--- Και εγώ κορόηδευαν όσους είχαν iphone γιατί δεν μπορούσα να τους στείλω ένα Mp3 και εγώ όταν το έπιασα στα χέρια μου το ερωτεύτικα.


-------------------------------------------------

Να σου κανω και μια ερωτηση τωρα ακαδημαικη τελειως. Θα επαιρνες το iPhone εαν ηξερες οτι δεν υπαρχει jailbreak στην μεση?Πιστευω πως οχι οπως και πολλοι αλλοι και δυστυχως οι περισσοτεροι που το εχουν παρει και εχουν κανει jb το κανουν μονο για cracked apps ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.

---Όχι δεν θα το έπαιρνα. Το jb μου έδωσε την δυνατότητα να τραβήξω video στο 3g μου. Να Κατηγοριοποιήσω τον πανικό που γίνόταν στο Springboard Μου (τώρα έχω 1 1/2 σελίδα μόνο και δεν ψάχνω του σκοτομού) Ναι έχω πολλές Cracked apps. Και , τί να λέει. Μήπως είμαι ο πρώτος ή ο τελευταιός . Τι λέτε τώρα ρε παιδιά. Το παίζουμε όλοι άγιοι. Δηλαδή εσείς πληρώνεται τις εφαρμγές ΟΚ. Τραγούδια από το Net δεν κατεβάζεται??? To P2P έχει πάρει φωτιά. Το gamato έκλεισε και σε χρόνο dt έγινε igamato. Η μισή Ελλάδα έχει Rapid Premium. Δεν έχετε σε κάποιο από τα PC σας μή γνήσιο λογισμικό. Όλοι σας τόσο ματσό είστε. Σε εταιρία πληροφορικής είμαι και βλέπω καθημερινά όλους τους πελάτες να φέρνουν τα pc τους με σπασμένα windows και πολύ έχουν κάνει και τη μαγκιά με wga.

Ναι μου τη δίνει να βλέπω το δικηγόρο να πετάει το iphone πάνω στο τραπέζι και να το έχει μόνο για το θεαθήναι. Αν τον ρώταγες μέχρι χτές τι είναι η Apple θα σου ελεγε ένα μήλο. Τράβα πάρε ρε μάστορα ένα Nokia με 150 € αλλά ναι ξέχασα πρέπει να το παίξω ιστορίας.

Αυτή η ριμάδα η χώρα για αυτό πάντα θα είναι χρεωμένη. Γιατί ζεί για να πουλάει μούρη και δεν κοιτάει την ουσία του θέματος.

Πάντα μια συζήτιση κάνουμε και όταν μιλάω για "έσένα" δεν απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένα αλλά στον καθένα μας εδώ μέσα και πρώτα απ' όλα σε εμένα...

Τελευταία επεξεργασία από: katsulas, 20/06/2010 - 19:46


#23   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/06/2010 - 19:49

Δεν έχετε σε κάποιο από τα PC σας μή γνήσιο λογισμικό. Όλοι σας τόσο ματσό είστε. Σε εταιρία πληροφορικής είμαι και βλέπω καθημερινά όλους τους πελάτες να φέρνουν τα pc τους με σπασμένα windows και πολύ έχουν κάνει και τη μαγκιά με wga.


Επειδή ένα μεγάλο ποσοστό δεν σέβεται κάποια πράγματα και είναι μέσα στην λαμογιά δεν σημαίνει οτι όλοι είναι έτσι, γι' αυτό σε παρακαλώ να αποφεύγονται χαρακτηρισμοί προς ένα ευρύτερο σύνολο ανθρώπων που δεν ξέρεις καν.

#24   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 20/06/2010 - 20:06

Τραγουδια προσωπικα εγω κατεβαζω απο το music-bazaar φιλε μου και τα πληρωνω κανονικα και σε παρα πολυ χαμηλες τιμες.Ναι το λογισμικο μου ειναι official και οχι σπασμενο γιατι ετσι εχω το κεφαλι μου ησυχο απο πολλες αποψεις...Οχι δεν ειμαι ματσο και δεν γουσταρω να ειμαι αλλα αυτα που θελω να εχω προτιμω να τα εχω κανονικα αγορασμενα και να ανταμοιβω αυτους που τα εφτιαξαν για να συνεχισουν να μου προσφερουν τις υπηρεσιες τους.

Ναι για τον δικηγορο συμφωνω αλλα ο δικηγορος τουλαχιστον πληρωνει και εχει αυτα που "εσυ" κατεβαζεις συνεχως σπασμενα...Αυτο ειναι μαγκια και αν μπορεις κανε το και εσυ!!!

Οσον αφορα το να το παιξεις ιστοριας αυτο το κανουν αυτοι που κατεβαζουν σπασμενα και δειχνουν απο εδω και απο εκει το τι κανει το κινητο τους χωρις να εχουν πληρωσει φραγκο γι'αυτα που εχει μεσα.Εγω αυτο το θεωρω βλακεια και οχι μαγκια.

Α!!!Και εφοσον δεν μπορεις να "πουλησεις" μαγκια με αυτο που εχεις μην παιρνεις iPhone απλα και μονο για να το κανεις με τις πλατες των αλλων(σπασμενες εφαρμογες).

Δηλαδη εσενα δεν σε πειραζει που βλεπεις συνεχως σπασμενα λογισμικα στα pc που φτιαχνεις?

Ξεκαθαριζω παλι οτι δεν μιλαω προσωπικα.

#25   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 20/06/2010 - 20:23

Εγω θα πω και πάλι πως η πειρατία δεν θα καταπολεμιθεί από εμας. Δεν θα ήθελα να αναπτυχθούν στο forum σχόλια περί πολιτικών πειρατών που καταχράζονται διάφορους και διάφορα. Δεν είναι ούτε σε σωστό forum να γίνει η συζήτιση ούτε σε σωστό topic. Ότι αναφέρερω είναι καθαρά προσωπική γνώμη. Δεν θέλω να παρερμηνευθεί κάτι.

Εγώ παιδιά ειμαι ένας ιδιοτικός υπάλληλος και δεν έχω ούτε διαμερίσματα να νοικιάζω ούτε θαλαμιγούς. Το κράτος με τσεκουρώνει κάθε χρόνο. Με κλέβει με δοξες και τιμές. Ε ας κάνω και γώ ο μικρός και ασήμαντος καμια λαδιά.

Και στο κάτω κάτω ας μου επέτρεπε η apple να έβαζα επίσημα κάποια πράγματα (έστω και επι πληρωμή) πχ. sbssettings σε γνήσια μορφή. Αλλά ούτε αυτό. Επιτρέπεται συσκευή το 2008 που ήρθε το 3G να μήν μπορεί να τραβήξει βίντεο και να έρχεται ο Sauric να δώσει τη λύση. Μετά βέβαι κατάλαβαν την μεγάλη μ........α που κάνανε και τη διορθώσανε στο 3GS αλλά μέχρι εκεί. Γιατί να άλλαζα το 3G μου σε 3gs. Για το βίντεο ή για την πυξίδα. Τώρα με το 4 μαλιστα. Υπάρχουν λόγοι. Retina display. 5mp camera με front face και flash, HD Video. μεγαύτερος CPU (που θα δώ διαφορά)

#26   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 20/06/2010 - 20:30

Τραγουδια προσωπικα εγω κατεβαζω απο το music-bazaar φιλε μου και τα πληρωνω κανονικα και σε παρα πολυ χαμηλες τιμες.Ναι το λογισμικο μου ειναι official και οχι σπασμενο γιατι ετσι εχω το κεφαλι μου ησυχο απο πολλες αποψεις...Οχι δεν ειμαι ματσο και δεν γουσταρω να ειμαι αλλα αυτα που θελω να εχω προτιμω να τα εχω κανονικα αγορασμενα και να ανταμοιβω αυτους που τα εφτιαξαν για να συνεχισουν να μου προσφερουν τις υπηρεσιες τους.

Ναι για τον δικηγορο συμφωνω αλλα ο δικηγορος τουλαχιστον πληρωνει και εχει αυτα που "εσυ" κατεβαζεις συνεχως σπασμενα...Αυτο ειναι μαγκια και αν μπορεις κανε το και εσυ!!!

Οσον αφορα το να το παιξεις ιστοριας αυτο το κανουν αυτοι που κατεβαζουν σπασμενα και δειχνουν απο εδω και απο εκει το τι κανει το κινητο τους χωρις να εχουν πληρωσει φραγκο γι'αυτα που εχει μεσα.Εγω αυτο το θεωρω βλακεια και οχι μαγκια.

Α!!!Και εφοσον δεν μπορεις να "πουλησεις" μαγκια με αυτο που εχεις μην παιρνεις iPhone απλα και μονο για να το κανεις με τις πλατες των αλλων(σπασμενες εφαρμογες).

Δηλαδη εσενα δεν σε πειραζει που βλεπεις συνεχως σπασμενα λογισμικα στα pc που φτιαχνεις?

Ξεκαθαριζω παλι οτι δεν μιλαω προσωπικα.



Εγώ το iphone το χρησημοποιώ για λόγους που οι περισσότεροι (και δεν μιλάω για άτομα από εδώ μέσα, γιατί πιστεύω πως όσοι είναι εδώ μπορούν να καταλάβουν δυο πραγματα και πολλοί δεν γνωρίζουν και το forum)δεν γνωρίζουν οτι μπορούν να γίνουν με τη συσκευή. Νομίζεις δηλαδή πως όλοι πέρνουν τα mail τους στο iphone. Εγώ χρησιμοποιώ Remote managment στα pc μου και μπαίνω από παντού.(Χρησιμοποιώ free Teamviewer) Το ξέρουν νομίζεις όλοι οτι γίνεται αυτό. Δεν νομίζω. ολοι μου έχουν ένα iphone με Facebook και τι???

#27   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 20/06/2010 - 21:55

Εγω θα πω και πάλι πως η πειρατία δεν θα καταπολεμιθεί από εμας. Δεν θα ήθελα να αναπτυχθούν στο forum σχόλια περί πολιτικών πειρατών που καταχράζονται διάφορους και διάφορα. Δεν είναι ούτε σε σωστό forum να γίνει η συζήτιση ούτε σε σωστό topic. Ότι αναφέρερω είναι καθαρά προσωπική γνώμη. Δεν θέλω να παρερμηνευθεί κάτι.

Εγώ παιδιά ειμαι ένας ιδιοτικός υπάλληλος και δεν έχω ούτε διαμερίσματα να νοικιάζω ούτε θαλαμιγούς. Το κράτος με τσεκουρώνει κάθε χρόνο. Με κλέβει με δοξες και τιμές. Ε ας κάνω και γώ ο μικρός και ασήμαντος καμια λαδιά.

Και στο κάτω κάτω ας μου επέτρεπε η apple να έβαζα επίσημα κάποια πράγματα (έστω και επι πληρωμή) πχ. sbssettings σε γνήσια μορφή. Αλλά ούτε αυτό. Επιτρέπεται συσκευή το 2008 που ήρθε το 3G να μήν μπορεί να τραβήξει βίντεο και να έρχεται ο Sauric να δώσει τη λύση. Μετά βέβαι κατάλαβαν την μεγάλη μ........α που κάνανε και τη διορθώσανε στο 3GS αλλά μέχρι εκεί. Γιατί να άλλαζα το 3G μου σε 3gs. Για το βίντεο ή για την πυξίδα. Τώρα με το 4 μαλιστα. Υπάρχουν λόγοι. Retina display. 5mp camera με front face και flash, HD Video. μεγαύτερος CPU (που θα δώ διαφορά)

Και εμενα με ξεσκιζει το κρατος απο την φορολογια αλλα δυστυχως δεν μπορω να κανω κατι γιατι ετσι ειναι οι νομοι της χωρας μας.Απο εμας εξαρταται η καταπολεμηση της πειρατιας και η καλυτερευση των πραγματων και των υπηρεσιων που θελουμε να εχουμε.Εαν δεν υπηρχε η πειρατια και περισσοτερη δουλεια θα ειχες και εσυ αλλα και ολοι μας αρα και περισσοτερα λεφτα και δεν θα ειχαμε φτασει στο σημειο που ειμαστε τωρα.

Οσο για το video δεν χρειαζεται να εχεις jb συσκευη για να τραβηξεις video γιατι εαν δεις στο appstore υπαρχουν εφαρμογες που κανουν αυτο το πραγμα.Για το sbsettings ναι θα συμφωνησω οτι ειναι μια απο τις must εφαρμογες στο iPhone

Εγώ το iphone το χρησημοποιώ για λόγους που οι περισσότεροι (και δεν μιλάω για άτομα από εδώ μέσα, γιατί πιστεύω πως όσοι είναι εδώ μπορούν να καταλάβουν δυο πραγματα και πολλοί δεν γνωρίζουν και το forum)δεν γνωρίζουν οτι μπορούν να γίνουν με τη συσκευή. Νομίζεις δηλαδή πως όλοι πέρνουν τα mail τους στο iphone. Εγώ χρησιμοποιώ Remote managment στα pc μου και μπαίνω από παντού.(Χρησιμοποιώ free Teamviewer) Το ξέρουν νομίζεις όλοι οτι γίνεται αυτό. Δεν νομίζω. ολοι μου έχουν ένα iphone με Facebook και τι???

Oχι δεν το ξερουν πολλοι και ο λογος ειναι οτι κανουν jb το κινητο τους μονο για cracked apps και τιποτε αλλο οπως προειπα.Εαν δεν μπορουσαν να εχουν jb θα το ειχαν μαθει και αυτο.Πιστεψε με...

#28   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 20/06/2010 - 23:42

Κοίτα να δεις. Προσωπικά αν κάποιος κανει jb τη συσκευή του μόνο για cracked apps OK ειναι μ.......α.

Αλλά αν το κάνει για ανάπτυξη της συσκευής και για εκμετάλευση όλου του hardware με software που δεν έχει δωθεί επίσημα από τη μαμα apple τότε???

Πχ. Υπάρχει θεωρία να επισημοποιηθεί το wifi sync από την apple??? Δεν ξέρουμε. Το υποστηρίζει η συσκευή??? Ναι ( το έχουμε δει και σε video). Θα μας έλυνε τα χέρια??? Σίγουρα. Τότεεεε γιατί όχι.

Εικασίες κάνουμε τώρα αλλά κουβέντα να γίνεται....

#29   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 20/06/2010 - 23:49

Ναι οντως ειναι αλλο θεμα αν το κανει γι'αυτο που πραγματικα αξιζει αλλα...Κοιτα το wi-fi sync ποτε δεν θα εγκριθει απο την Apple για ευνοητους λογους.

Μπορει να υποστηριζεται απο την συσκευη αλλα μην ξεχνας τα προβληματα που εχει δημιουργησει.

Προσωπικα δεν ξερω αν θα μου ελυνε τα χερια και ποτε μου δεν το χρησιμοποιησα.Βεβαια σαν προγραμμα ειναι αρκετα καλο αλλα...

#30   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 21/06/2010 - 00:13

Κοίτα να δεις. Εχω χαλάσει απο την πολύ χρήση 3 καλώδια.Ευτυχώς βρήκα και πήρα ένα aftermarket με ποιο χοντρό καλώδιο και βρήκα την υγειά μου. Τι εννοείς έχει δημιουργήσει προβλήματα το wifi sync???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες