Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4 Released


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1126 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1051   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 22:20

Αυτο που λεει με το σημα το χει και το δικο μου 3G αλλα το απεκτησε απο την 3.1.3 κ οχι τωρα στην iOS 4.... Πεφτει το σημα καμια φορα οταν ειμαι σε υπογειο ή περναω απο γεφυρα και μετα δεν ξανανεβαινει.... μου βγαζει no service καμια φορα μεσα στο κεντρο της πολης και γενικα κανει κατι κουλά.... :S

Και στο 3GS μου καμια φορά μετα την 3.1.3 όπως λες ξαφνικά απο vodafone 3G το σήμα πηγαίνει σε 1 γραμμή GPRS και σταδιακά ανεβαίνει και ξαναγυρνάει σε 3G.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1052   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 22:23

Θεμα vodafone ειναι αυτοο... Εκει που εισαι ακινητος και διαβαζεις κατι στο iphone ξαφνικα πεφτει στην 1 γραμμη το σημα και ανεβαινει σταδιακα και σπαστικα!!! :excl:

#1053   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 22:44

Θεμα vodafone ειναι αυτοο... Εκει που εισαι ακινητος και διαβαζεις κατι στο iphone ξαφνικα πεφτει στην 1 γραμμη το σημα και ανεβαινει σταδιακα και σπαστικα!!! :excl:

Οκ άκυρο τότε (δεν γίνεται να κάνω edit το ποστ μου)

#1054   Ibeintaris

Ibeintaris

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 23:03

Λειτουργει σε ολα τα ονοματα και πιανει τα παντα απο επαφες στο δικο μου κινητο..Δηλ. καλυτερα και απο το να λεω παιξε michael jackson!!! :P

Ευχαριστώ φιλε μου

#1055   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 23:17

Καλησπέρα παιδιά, δοκιμασε κανείς ελληνικό voice dialing με επαφες αποθηκευμενες με ελληνικά ονόματα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Λειτουργει παρα πολυ καλα. Το καλυτερο voice control γενικως που εχω δοκιμασει. Μπορει να κανει call αναλογα με το ονοματεπωνυμο αλλα και απευθείας αν του πεις αριθμους εναν εναν πχ 6 9 3 6 και οχι διψήφια η τριψήφια δεν καταλαβαίνει 69 η 693.

Θα ήθελα και ενα σήμα επιβεβαίωσης με απαντηση (οπως οταν εχεις πολλαπλά τηλέφωνα στην επαφή σου και σε ρωτάει σε πιο να πάρει) πριν την καθε ενεργεια .γιατι καμια φορα του λες να παιξει μουσικη και αυτο καλει την ανθη :D και αντε να προλαβεις το ακυρο. Σε γενικές γραμμές ομως δουλεύει παρα μα πάρα πολυ καλα

:D

#1056   ksara

ksara

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 23:30

Δοκιμασα σημερα 3 iphone 4 σε καταστημα της O2 στην Αγγλια, και κανοντας αυτο που φαινεται στο βιντεο με την ενωση των κεραιων διαπιστωσα οτι δυστυχως ειναι αληθεια. Και τα τρια iphone 4 ερριξαν το σημα απο 5 σε 1 γραμμη . Δεν βγηκαν εκτος δικτυου ομως. Ελπιζω να διορθωθει συντομα και να ειναι εντος θεμα software

#1057   ligizos

ligizos

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 23:38

ρε παιδια εχει ακουσει κανενας κατι για το προβλημα των mms που μου ερχοντε οι φοτο σε πολυ μικρη αναλυση?{θολες)

#1058   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2010 - 23:41

φιλοι μου μια ερωτηση
βρηκα αυτο το λινκ http://www.redmondpi...-redsn0w-0.9.5/

το οποιο εχει για winwos το jailbrake αλλα σε beta μορφη

αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να ξανακανω jb ξανα οταν θα βγει επισημα?????

#1059   fillipos

fillipos

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 00:33

Σήμερα παραρατήρησα, πως αν από τα settings των sms ενεργοποιήσω την επιλογή Character Count, γράφει ακόμα και στα Ελληνικά με 160 χαρακτήρες και δεν μετατρέπεται σε 70! Το παρατήρησε και κάποιος άλλος αυτό?

#1060   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/06/2010 - 01:11

Εαν εχεις Vodafone αυτο συμβαινει.Εαν εχεις Cosmote θα δεις οτι οι χαρακτηρες(δυστυχως) ειναι στους 70.

#1061   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/06/2010 - 01:18

Παιδιά, σχετικά με το Voice Control, εμένα τουλάχιστον δεν αναγνωρίζει τους αγγλικούς τίτλους συγκροτημάτων/τραγουδιών στο iPod.app αλλά μόνο ελληνικούς. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Λίγο βλακεία μου φαίνεται

Follow me on twitter


#1062   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 27/06/2010 - 01:32

Παιδιά, σχετικά με το Voice Control, εμένα τουλάχιστον δεν αναγνωρίζει τους αγγλικούς τίτλους συγκροτημάτων/τραγουδιών στο iPod.app αλλά μόνο ελληνικούς. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Λίγο βλακεία μου φαίνεται

Ισχύει. Εγώ το έχω στα Αγγλικά όπου αναγνωρίζει όλους τους αγγλικούς τίτλους άλμπουμ και τους ελληνικούς απλά αν του πεις: "Play album Κεφάλι γεμάτο Χρυσάφι" θα σου πει: "Playing Album" και θα το το παίξει κανονικά. Δηλαδή το αναγωνρίζει, αλλά δεν το διαβάζει. Δουλεύει και με τους καλλιτέχνες, αλλά όχι τόσο καλά όσο με τα άλμπουμ.

Βασικά απ'ότι έχω παρατηρήσει είναι κάποια ονόματα η τίτλοι άλμπουμ που δεν γίνεται να παίξουν με τίποτα!

#1063   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 01:48

γιατί εγώ λέω "πεζε τραγούδι από pink floyd" και παίζει κανονικα;

#1064   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/06/2010 - 02:21

γιατί εγώ λέω "πεζε τραγούδι από pink floyd" και παίζει κανονικα;


ναι όντως και μένα καμιά φορά το πιάνει αλλά όχι πάντα δυστυχώς

Follow me on twitter


#1065   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 02:23

επανερχομαι παλι εκτός θέματος απλα θελω να απαντήσω στον φιλο για το αν τοσα εκατομμύρια μαμακες ειναι αυτοι που αγοραζουν το Iphone ή αν τελος παντων τους δουλευει το μήλο.
Συμπτωματικά έπεσα σε αυτο το αρθρο για την απαντηση του στιβ για το προβλημα με την κεραία στο Iphone 4.0
http://www.enet.gr/?...logia&id=177213
Ο ίδιος ο Στιβ Τζομπς, σύμφωνα με το BBC, απάντησε σε ένα χρήστη από το site Ars Technica που του έστειλε προσωπικό ερώτημα με e-mail, λέγοντάς του «απλώς μην το κρατάς με αυτό τον τρόπο». «Όλα τα τηλέφωνα έχουν ευαίσθητες περιοχές», πρόσθεσε ο επικεφαλής της Apple.
Εναλλακτικά, σύμφωνα με την εταιρία, οι χρήστες μπορούν να αγοράσουν μια θήκη για να προστατεύουν την αντένα, η οποία βρίσκεται όχι στο εσωτερικό του κινητού, αλλά ενσωματωμένη στο μεταλλικό εξωτερικό περίβλημά του, κάτι που –όπως φαίνεται- δημιουργεί και το πρόβλημα, το οποίο, σύμφωνα με τα παράπονα των χρηστών, αφορά ακόμα περισσότερο τους αριστερόχειρες χρήστες.
Σε γραπτή ανακοίνωσή της η εταιρία αναφέρει ότι «το κράτημα οποιουδήποτε κινητού τηλεφώνου θα έχει ως αποτέλεσμα την εξασθένηση της απόδοσης της κεραίας, με ορισμένα σημεία να είναι χειρότερα από άλλα, ανάλογα με την τοποθέτηση της κεραίας».

Δηλαδη συγνώμη τώρα....αλλά δεν μπορώ να μην το σχολιάσω. Εκτός απο το ιδιο ηλίθιο ringtone θα εχουμε και τον ιδιο τρόπο κρατήματος του κινητού? Ξερεις οπως πίνεις το κρασι με το μικρο δαχτυλακι να πετάει για να εχουμε σήμα ....καμπάνα...... :rolleyes: Απο τα πολλά λεφτά δεν εχει καταλάβει ο άνθρωπος οτι ο αλλος δίνει εναν μισθό για το κινητο του.Το οποίο το 2010....πρεπει να έχει σήμα....ανεξάρτητα απο το πως το κρατας...Το θέμα είναι η απαντηση και η προσέγγιση στο θέμα και οχι αν θα διορθωθεί που φυσικά θέλοντας και μη θα το διορθώσουν.

Δηλαδη πραγματικα είναι λολ η κατάσταση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες