Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4 Released


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1126 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1081   takisx

takisx

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 18:13

Έχω το 3GS με τη νέα bootrom (Model MC... κ.λπ.)
με την 3.1.3 το έκανα jailbreak με το spirit
το αναβάθμισα σε 4 και restore και setup as new device (ή phone, καταλαβαίνετε...)
λόγω κάποιων προβλημάτων με το 3G και των carrier settings (είχε το COSMOTE 7.0, χρειαζόταν το 7.1)
πρέπει να το κάνω jailbreak μόνο με spirit; Όταν θα βγει, εννοώ...
ή με οποιαδήποτε άλλο εργαλείο βγει;
Ευχαριστώ.

Να το επαναφέρω μήπως απαντήσει κανείς;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1082   osnik

osnik

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 18:16

Κάποιος με εγκατεστημένη την iOS 4 μήπως μπορεί να μου πει αν όταν εχεις κλειδωμένο το τηλ. και δεχτείς μια κλήση και απαντήσεις, αργότερα όταν ξεκλειδώσεις το τηλ. αν σου πετάει ακομα τις πρόσφατες κλήσεις?

#1083   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 27/06/2010 - 19:48

Κάποιος με εγκατεστημένη την iOS 4 μήπως μπορεί να μου πει αν όταν εχεις κλειδωμένο το τηλ. και δεχτείς μια κλήση και απαντήσεις, αργότερα όταν ξεκλειδώσεις το τηλ. αν σου πετάει ακομα τις πρόσφατες κλήσεις?


ναι το κανει το ειδα πριν απο λιγο τουλαχιστον σε μενα

#1084   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 27/06/2010 - 20:02

Ειναι φυσιολογικό
Για να σου βγάλει προσωπα χρειάζεσαι το iPhoto (ή κάπως έτσι) στο Mac σου (αν έχεις)

Με λίγα λόγια χρειάζεσαι ειδικό πρόγραμμα σε mac υπολογιστή

ΟΚ παιδια ευχαριστω, δε το ηξερα..

#1085   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/06/2010 - 20:26

Έχω το 3GS με τη νέα bootrom (Model MC... κ.λπ.)
με την 3.1.3 το έκανα jailbreak με το spirit
το αναβάθμισα σε 4 και restore και setup as new device (ή phone, καταλαβαίνετε...)
λόγω κάποιων προβλημάτων με το 3G και των carrier settings (είχε το COSMOTE 7.0, χρειαζόταν το 7.1)
πρέπει να το κάνω jailbreak μόνο με spirit; Όταν θα βγει, εννοώ...
ή με οποιαδήποτε άλλο εργαλείο βγει;
Ευχαριστώ.


Κάθε εργαλείο ενημερώνει για τις προύποθέσεις κάτω από τις οποίες μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, όταν βγαίνει. Οπότε πως να σου απαντήσει κάποιος για κάτι το οποίο δεν έχει βγει;

Ενδείξεις υπάρχουν μόνο. Π.χ. μέχρι στιγμής Pwnage 4.0.1. για Mac και Snowbreeze 1.6.1 για win, προϋποθέτουν να έχεις παλιά bootrom και να είσαι jailbreaked στην 3.1.2 με κάποιο αντίστοιχο εργαλείο και όχι 3.1.3 με Spirit. Πάντως, όπως μπορείς να διαβάσεις και σε άλλο thread, ο δημιουργός του spirit δουλεύει και ήδη παρουσίασε jailbroken iPhone 4 (με iOS4 φυσικά). Οπότε, υπομονή.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικά με τα carrier settings. Βλέπω που αναφέρεστε σε Cosmote 7, Cosmote 7.1. Εγώ πάντα αποδεχόμουν τις αλλαγές σε carrier settings που μου πρότεινε το itunes (έχω το 9.2) στο 3GS μου. Εβαλα και το iOS4 αλλά γύρισα πίσω στην 3.1.2 γιατί τα περισσότερα Cydia προγράμματα δεν δουλεύανε. Και τώρα έχω την παρακάτω εικόνα:

Αναρτημένη εικόνα

Που αναφέρει carrier: Cosmote 4.1. Κοιτάω σε λάθος σημείο ή έχω χάσει κάποιο carrier settings update ?

#1086   takisx

takisx

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 20:42

Κάθε εργαλείο ενημερώνει για τις προύποθέσεις κάτω από τις οποίες μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, όταν βγαίνει. Οπότε πως να σου απαντήσει κάποιος για κάτι το οποίο δεν έχει βγει;

Ενδείξεις υπάρχουν μόνο. Π.χ. μέχρι στιγμής Pwnage 4.0.1. για Mac και Snowbreeze 1.6.1 για win, προϋποθέτουν να έχεις παλιά bootrom και να είσαι jailbreaked στην 3.1.2 με κάποιο αντίστοιχο εργαλείο και όχι 3.1.3 με Spirit. Πάντως, όπως μπορείς να διαβάσεις και σε άλλο thread, ο δημιουργός του spirit δουλεύει και ήδη παρουσίασε jailbroken iPhone 4 (με iOS4 φυσικά). Οπότε, υπομονή.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικά με τα carrier settings. Βλέπω που αναφέρεστε σε Cosmote 7, Cosmote 7.1. Εγώ πάντα αποδεχόμουν τις αλλαγές σε carrier settings που μου πρότεινε το itunes (έχω το 9.2) στο 3GS μου. Εβαλα και το iOS4 αλλά γύρισα πίσω στην 3.1.2 γιατί τα περισσότερα Cydia προγράμματα δεν δουλεύανε. Και τώρα έχω την παρακάτω εικόνα:

Αναρτημένη εικόνα

Που αναφέρει carrier: Cosmote 4.1. Κοιτάω σε λάθος σημείο ή έχω χάσει κάποιο carrier settings update ?

Αντιμετώπισα πρόβλημα μετά την αναβάθμιση σε 4 με το 3G.
Δεν δούλευε.
Η cosmote μου είπε ότι χρειάζομαι carrier setting 7.1 για να δουλέψει

#1087   BASDA

BASDA

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 02:36

Δλδ δεν μπορώ να κρατήσω και τις επαφές και τις εικόνες και να κάνω και set up as new device; Πρέπει να περάσω χειροκίνητα τις επαφές;


Τις επαφες σου μπορεις να τις κρατησεις αφου θα εχεις βαλει τις απαραιτητες ρυθμισεις στο itunes, στην καρτελα info, δηλαδη να δηλωσεις το email sou(gmail, hotmail, yahoo) οποτε οπως και να κανεις το τηλεφωνο σου οταν ξαναβαλεις τις ρυθμισεις του μαιλ σου θα επαναφερει ολες τις επαφες οπως τις ειχες!

Τωρα για τις φωτο, θα σου πω το τροπο που τις κανω εγω backup. Οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη, μου ανοιγει και ενα παραθυρο (autoplay) και επιλεγω το open device to view files και μπαινω στο DCIM φακελο και βρισκω ολες τις φωτο που τραβηξα με το κινητο. Τις υπολοιπες λογικα τις εχεις και στον υπολογιστη σου, οποτε δε χρειαζεται να τα κανεις backup. :)

Ελπιζω να βοηθησα λιγο....

#1088   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2010 - 11:05

Παιδιά παρατήρησε κανείς άλλος ότι η μπαταρία φεύγει πολύ πιο εύκολα στο 3GS με εγκατεστημένο OS4 ή μόνο εγώ το βλέπω;
Δεν το έχω κάνει JB οπότε multitasks δεν έχει, κλειστά όταν δεν χρειάζονται wi-fi, 3g, local settings και ότι άλλο "τρώει" την μπαταρία!

#1089   Jimbo13fe

Jimbo13fe

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimbo13fe

Δημοσίευση 30/06/2010 - 11:21

Φιλε μου οταν βγαινεις απο τις εφαρμογες τις κλεινεις οριστικα, ή συνεχιζουν να τρεχουν στο παρασκηνιο???

#1090   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2010 - 11:24

Το κουμπί πατάω για να βγω, δεν κλείνουν οριστικά έτσι όπως παλιά; :o

#1091   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 30/06/2010 - 11:57

Όχι δεν κλείνουν. Μένουν σε μια στάση αναμονής. Δεν τρέχουν όμως για να σου τρώνε μπαταρία. Απλά πιάνουν λίγη Ram (λιγότερη από όταν ήταν ανοιχτές).

#1092   Jimbo13fe

Jimbo13fe

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimbo13fe

Δημοσίευση 30/06/2010 - 11:57

Οχι, πρεπει να το πατησεις γρηγορα δυο φορες, και στη συνεχεια στην μπαρα που θα εμφανιστει πατας πολυ ωρα πανω σε μια απο τις εφαρμογες αυτες, και στη συνεχεια πατας το κυκλακι με μια παυλα σε καθεμια απο αυτες, και ετσι κλεινουν οριστικα

Τελευταία επεξεργασία από: Jimbo13fe, 30/06/2010 - 11:59


#1093   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2010 - 12:00

Ήταν όλες οι εφαρμογές που έχει το τηλέφωνο πάνω ανοικτές! :lol: :lol: :lol: Βεβαίως σβήστηκαν αμέσως!! 8)
Ευχαριστώ!

#1094   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 30/06/2010 - 12:18

Όταν αρχίσεις να ξεμένεις από ram το τηλέφωνο κλείνει αυτές που δε σου χρειάζονται μόνο του για να κάνει χώρο. Σίγουρα πάντως δεν επηρρεάζει την μπαταρία το να τις αφήνεις ανοιχτές.

#1095   ligizos

ligizos

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2010 - 17:07

παιδια υπαρχει καποιος με την ios4 και WIND να μου πει εαν στελνει mms στο νουμερο του και του ερχοντε οι φοτο κανονικα η θολες!??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες