Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4 Released


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1126 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1096   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 30/06/2010 - 17:15

Όταν αρχίσεις να ξεμένεις από ram το τηλέφωνο κλείνει αυτές που δε σου χρειάζονται μόνο του για να κάνει χώρο. Σίγουρα πάντως δεν επηρρεάζει την μπαταρία το να τις αφήνεις ανοιχτές.

Βασικά όταν το κινητό ξεμείνει από RAM κάνει respring μονο του :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1097   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 30/06/2010 - 18:11

Το έχεις δοκιμάσει; Γιατί εγώ όταν κάνω restart (όχι Hard reset) οι εφαρμογές "τρέχουν" ακόμα. Βέβαια δεν σβήνω εφαρμογές για να δω τι γίνεται όταν τελειώσει η ram, αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα!

#1098   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 30/06/2010 - 18:56

Το έχεις δοκιμάσει; Γιατί εγώ όταν κάνω restart (όχι Hard reset) οι εφαρμογές "τρέχουν" ακόμα. Βέβαια δεν σβήνω εφαρμογές για να δω τι γίνεται όταν τελειώσει η ram, αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα!

ναι το έχω δοκιμάσει γιατί σε κάποια φάση έκανε συνεχόμενα respring το iphone και μετά από την αφαίρεση μερικών apps πείρε μπρός :D

#1099   juliamed

juliamed

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/06/2010 - 20:14

Καλησπέρα και από εμένα!!!!
Ειμαι αρχαρια με το iphone οπότε θα ήθελα να την βοήθειά σας.
Την 3gs συσκευή μου την αγόρασα από την vodafone πριν λίγο καιρό.
Αυτό που ήθελα να ρωτήσω ειναι το εξής:
Κατέβασα από το site την αναβάθμιση γιατί από το itunes ΣΥΝΕΧΕΙΑ μου έβγαζε error 3259.
Πρέπει να προσπάθησα πάνω από 10 φορές και συνέχεια το ίδιο πράγμα ....γαμώ την σύνδεση μου!!!!!

Τώρα τι κάνω????Ειναι στο desktop το αρχειάκι και το έχω και το βλέπω!!!! Πως περνάει το update στο iphone-ακι μου???????

#1100   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 30/06/2010 - 20:52

Καλησπέρα και από εμένα!!!!
Ειμαι αρχαρια με το iphone οπότε θα ήθελα να την βοήθειά σας.
Την 3gs συσκευή μου την αγόρασα από την vodafone πριν λίγο καιρό.
Αυτό που ήθελα να ρωτήσω ειναι το εξής:
Κατέβασα από το site την αναβάθμιση γιατί από το itunes ΣΥΝΕΧΕΙΑ μου έβγαζε error 3259.
Πρέπει να προσπάθησα πάνω από 10 φορές και συνέχεια το ίδιο πράγμα ....γαμώ την σύνδεση μου!!!!!

Τώρα τι κάνω????Ειναι στο desktop το αρχειάκι και το έχω και το βλέπω!!!! Πως περνάει το update στο iphone-ακι μου???????


καταρχας ηρεμησε και καλως ηρθες
για να περασει το αρχειο στο τηλεφωνο ενωσε το στον υπολογιστη ανοιξε το itunes αν δεν ανοιξη μονο του
και κανε back up το τηλεφωνο (αρκει ενας συγχρονισμος) μετα πατα shift + restore και στο παραθυρο που θα ανοιξη οδηγησε το εκει που εχεις το
αρχειο αν δεν το εχεις κανει ποτε jailbreak οταν σε ρωτησει κανε set up from back up και οχι set up as new για να μην χασεις αρχεια
επειδη υπαρχει περιπτωση να κολλησει την πρωτη φορα τοτε μην ξεσυνδεσεις το τηλεφωνο μονο κλεισε το itunes και ξανα ανοιξε το
οταν στο ζητηση πατα του να κανει ξανα την διαδικασια και θα ειναι ενταξει μετα απο περιπου 10 λεπτα

επισης με λιγο ψαξιμο βρηκα οτι το λαθος που σου βγαζει πιθανον να ειναι απο το τειχος προστασιας σου η καποιο προγραμμα προστασιας απο ιους

#1101   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 30/06/2010 - 23:50

Με 3gs και νορμαλ χρηση η μπαταρια κραταει 1 μερα με το ζορι .. το κινητο ειναι jb αλλά
δεν εχω βαλει καθολου cydia stuff εκτος απο

openssh που ειναι κλειστο
sbsettings
3g κλειστο
Notifications και Push ΦΥΣΙΚΑ κλειστα
και τερματιζω συνεχεια τις εφαρμογες δεν τις αφηνω open

Αυτό σε σχέση με το 3.1.2 είναι περιπου μια μερα λιγοτερο ... και στο 3gs ετρεχα sbrotator, infinidock και αλλα..

Πιστευω πως ειναι θεμα jb, και επειδη το ssh δε με αφηνει να μπω, θα ξανακανω jb οταν στρωσουν τα πραγματα...

#1102   juliamed

juliamed

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/07/2010 - 07:52

καταρχας ηρεμησε και καλως ηρθες
για να περασει το αρχειο στο τηλεφωνο ενωσε το στον υπολογιστη ανοιξε το itunes αν δεν ανοιξη μονο του
και κανε back up το τηλεφωνο (αρκει ενας συγχρονισμος) μετα πατα shift + restore και στο παραθυρο που θα ανοιξη οδηγησε το εκει που εχεις το
αρχειο αν δεν το εχεις κανει ποτε jailbreak οταν σε ρωτησει κανε set up from back up και οχι set up as new για να μην χασεις αρχεια
επειδη υπαρχει περιπτωση να κολλησει την πρωτη φορα τοτε μην ξεσυνδεσεις το τηλεφωνο μονο κλεισε το itunes και ξανα ανοιξε το
οταν στο ζητηση πατα του να κανει ξανα την διαδικασια και θα ειναι ενταξει μετα απο περιπου 10 λεπτα

επισης με λιγο ψαξιμο βρηκα οτι το λαθος που σου βγαζει πιθανον να ειναι απο το τειχος προστασιας σου η καποιο προγραμμα προστασιας απο ιους




ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
:D :D :D :D

#1103   nikolis9

nikolis9

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 08:44

APPLE IPHONE IOS 4.0.1 RELEASE

it is heard that Apple is going to announce the patched version of iOS 4.0 in few days. The patched version named iOS 4.01 and this version overcome the antenna/reception problems on the phone iOS.
So i think that a good new for Iphone iOS 4 user that they can download the latest version of iOS 4.

Keep in mind that Apple has released no official statement as to whether or not they have a update to iOS 4.
But if you want to solve you problem you can download manual (When iOS 4.01 available) or update software in few days. so cross you finger and hope for the best till next week for the patched version of their operating system released.

Read more: http://www.crunchite.../#ixzz0sPVqamVt
Under Creative Commons License: Attribution

Συνημμένα αρχεία



#1104   fusa

fusa

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/07/2010 - 10:23

Παιδιά εχω το iphone 3gs και έβαλα το os4 από το itunes. δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα κατά το update, έκανε restart το κινητό και όλα οκ.

Όμως δεν μπορώ να μπω με τίποτα στο internet μέσω τις σύνδεσης μου (cosmote) ! Με την προηγουμενη εκδοση δεν ειχα κανενα προβλημα... Μήπως ξέρει κανείς γιατί έγινε αυτό και τι μπορώ να κάνω για να έχω internet ; :(

#1105   Jimbo13fe

Jimbo13fe

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimbo13fe

Δημοσίευση 01/07/2010 - 11:17

μου φαινεται οτι πρεπει να ξαναπερασεις τις ρυθμισεις

#1106   ca6pma

ca6pma

    iPH User

  • 132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 12:35

Παιδιά καλησπέρα,

Μετά από αρκετές ημέρες χρήσης της IOS 4 αποφάσισα να κάνω ένα μικρό review.

Κατ' αρχήν να πω ότι έχω ενα 3GS 32GB και ποτέ δεν έκανα JB.
Αρχικά έκανα κατά λάθος update, αλλά μόλις ολοκληρώθηκε η διαδικασία έκανα αμέσως restore και set up as new.

Έχω να πω ότι γενικά το καινούριο OS είναι λίγο βαρύ.
Γενικά βλέπω ότι καθυστερεί στην επέκταση φακέλων αλλά και σε μεγάλες λίστες όταν κάνω γρήγορο scroll.
Όταν λέω καθυστερεί δεν εννοώ μεγάλη καθυστέρηση, αλλά ένα μικρό lag.
Είναι όμως κάτι που δεν είχε συμβεί καθόλου με τις προηγούμενες εκδόσεις του ios.

Ακόμη έχω παρατηρήσει ότι πολλά applications κρασάρουνε προφανώς επειδή δεν έχουν βγει updates.
Άλλα apps γίνανε update χωρίς όμως να υποστηρίζουν κανένα service του multitasking. Πράγμα που με παραξενεύει αν θεωρήσω δεδομένα τα λεγόμενα του keynote για την ευκολία με την οποία γίνεται implement κάτι τέτοιο.

Δεν μπορώ να πω ότι έχω καταλάβει πλήρως για τη λειτουργία του multitasking και κατά πόσο θα λειτουργήσει σωστά στο μέλλον, αλλά θα πρέπει να ενημερωθούν οι περισσότερες εφαρμογές για να το δούμε εκτενώς στην πράξη.

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι το θέμα με τις φωτογραφίες.
Έχω την εντύπωση ότι έχει μειωθεί κάπως η ανάλυση των φωτογραφιών που έχω τραβήξει με το iphone. Δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος γι' αυτό όμως.
Για κάποιο λόγο οι περισσότερες αν όχι όλες οι φωτογραφίες που είχα στις επαφές μου εμφανίζονται zoomαρισμένες όταν με καλούν.
Μετά από αρκετούς συγχρονισμούς και ξανά επιλογή της ίδιας photo σαν contact photo, το πρόβλημα φαίνεται να διορθώνεται.

Επίσης όταν βλέπω μία φωτογραφία και κάνω διπλό tap, κάνει zoom αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό απ' ότι στην 3.1.3. Αν συνεχίσω το zoom με το γνωστό gesture, κάνει zoom σε μεγαλύτερο βαθμό. Δεν ξέρω αν πρόκειται για bug ή για feature.

Επιβεβαιώνω τα λεγόμενα ενός φίλου στο ίδιο topic ότι με τη χρήση bluetooth hands free καθυστερεί να ακουστεί ο ήχος κλήσης αρκετά. Επίσης δεν μπορώ να ξέρω αν πρόκειται για bug ή feature.
Μία καινούρια προσθήκη σε αυτό το θέμα είναι ότι ακούγεται πλέον ο ήχος κλήσεις από το bluetooth handsfee μου αντί για το κλασσικό beep.

Τέλος όσον αφορά την κατανάλωση μπαταρίας δεν μπορώ να πω ότι παρατήρησα μείωση της ζωής της.
Αν εξαιρέσω τις πρώτες ημέρες που του άλλαξα τα φώτα προσπαθώντας να groupάρω 11 σελίδες εφαρμογές και παιχνίδια σε μόλις 1 και κάτι, η μπαταρία καταναλώνεται όπως και πριν.
Από τα καλύτερα features αυτής της αναβάθμισης είναι τα folders απλά για το λόγο που προανέφερα. Είναι κάτι που πραγματικά αλλάζει το πόσο διαχειρίσιμο γίνεται ξαφνικά το iphone αν και πρέπει να συνηθίσεις λίγο τα groupαρίσματα που δημιουργείς για να θυμάσαι που έβαλες το κάθε app.
Βέβαια την ίδια στιγμή γίνεται πολύ εύκολο να ξεχάσεις ότι έχεις διάφορες εφαρμογές ή παιχνίδια που χρησιμοποιείς λίγο, αφού αυτά είναι πλέον κρυμμένα.

Αυτά.

Συγγνώμη για το μεγάλο post και ελπίζω να βοήθησα κάπως κάποιους φίλους.

#1107   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/07/2010 - 13:21

Os 4 και μ@λ@κιες!έχω το 3G και από όταν την έβαλα σε καθε τι που θέλω να ανοίξω αργεί υπερβολικά!το έχω πεντακάθαρο από οτιδήποτε,μόνο 50 επαφές τίποτα άλλο!όσο για την μπαταρία κοντεύει δυο χρόνια στα χέρια μου και αυτήν την στιγμή είμαι σε διακοπές και ασχολούμε μαζί του μόνο όταν κάνω κάποια τηλέφωνα,περίπου 1 κ μισή ώρα σύνολο και κράτησε 4 μέρες εώς ότου αποφασησα να το ξαναφορτησω μην τύχει και σβήσει και το χρειαστω!μου έκανε εντυπώσεις με την χρήση που του κάνω τον υπόλοιπο καιρό!

#1108   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 22:11

θελει σταθεροποιητη βιντεο εικονας παντος


#1109   Lentil

Lentil

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2010 - 11:09

Γειά και χαρά σε όλους σας.

Εχω το εξης προβλημα
Εβαλα πριν 2 μερες το καινουργιο λογισμικο στο IPHONE 3gs μου.(4.0)
Απο τοτε δεν μπορω να μπω στο Internet(σε καθε APPLICATION που χρειάζεται συνδεση Facebook, sport.gt, Safari....)

Το δικτυο που χρησιμοποιω ειναι WIND (Συνδεση)

Πηρα λοιπον τηλ και μου δωσαν μια διευθυνση ΑPN το οποιο δεν υπάρχει στο Ρυθμισεισ- Γενικα- Δικτυο. Μονο VPN εχει.....
Μπορει να βοηθησει κανεις?

Ευχαριστω προκαταβολικά

#1110   ligizos

ligizos

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/07/2010 - 11:44

παιδια αν παρω το iphone 4 απο Γαλλια θα δουλευει κανονικα εδω η χρειαζετε ξεκλειδωματα κτλπ??(ελληνικα θα εχει?)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες