Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4 και προβλήματα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
228 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   justme

justme

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 08:34

Καλημερα σε ολους
Παρακαλουθω αρκετο καιρο το forum και με βοηθησατε για την αγορα
του iphone 3gs και σας ευχαριστω για αυτο
Τωρα το προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι μετα την αναβαθμιση σε iOS 4 (το iphone δεν ηταν jailbreak)
ολες οι φωτογραφιες μου , που εχω κανει sync απο το Pc μου εχουν χαμηλη αναλυση ειναι πια θολες και εχουν καπως περιεργα "ξεπλιμενα χρωματα" πριν φενονταν κανονικα . Ομως οσες φωτογραφιες εχω τραβηξει με το iphone ειναι ΟΚ!!!!!!
Δεν ξερω αν καποιος απο σας το εχει παρατηρησει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Mihos

Mihos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 09:01

ολες οι φωτογραφιες μου , που εχω κανει sync απο το Pc μου εχουν χαμηλη αναλυση ειναι πια θολες και εχουν καπως περιεργα "ξεπλιμενα χρωματα" πριν φενονταν κανονικα . Ομως οσες φωτογραφιες εχω τραβηξει με το iphone ειναι ΟΚ!!!!!!



Ισχύει το παρατήρησα και εγω και δεν εχει να κανει με το j/b γιατι τις εικονες τις ειχα βαλει καθαρα με iTunes. Βεβαια σημερα ή αυριο γιατι δε το βλεπω σημερα θα δοκιμασω να τις ξαναπερασω να δω απο περιεργεια τι παιζει...
Αλλο που παρατηρησα επισης ειναι οτι ΔΕΝ έχει ή δε μπορω να μπορω να βρω το menu που σου ελεγε ποση ωρα εχεις σερφαρει στο internet.

#3   Corinna

Corinna

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Zealgr

Δημοσίευση 22/06/2010 - 09:06

Το ίδιο έκανε και σε μένα, αλλά όταν έκανα restore και καθαρή εγκατάσταση όλα επανήρθαν στο φυσιολογικό τους..

#4   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 22/06/2010 - 09:09

εγω με restore and update και οι φωτο ειναι γυαλι!
ενα μικρο προβληματακι στις επαφες που ειχαν φωτο(τις εδειχνε λες και ειχαν zoom αλλα με το που τις ξανα επελεξα ολα οκ)ξανα πηγα στις εικονες και εκανα προσθηκη στις επαφες ξανα δλδ!και ολα good!

#5   Mihos

Mihos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 09:18

Το ίδιο έκανε και σε μένα, αλλά όταν έκανα restore και καθαρή εγκατάσταση όλα επανήρθαν στο φυσιολογικό τους..


Βασικα αν κανεις restore δε νομιζω να μενει και καμια "δικη" σου photo μεσα... τελικα βρηκα γιατι δεν εβλεπα το Cellurat Data. ειχανε σβηστει οι ρυθμισεις APN,user&pass. Τωρα ολα οκ.

#6   justme

justme

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 09:26

Το ίδιο έκανε και σε μένα, αλλά όταν έκανα restore και καθαρή εγκατάσταση όλα επανήρθαν στο φυσιολογικό τους..

αν κανω restore επειδη τα τραγουδια τα βαζω manual και οχι με sync δεν θα τα χασω ?

#7   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 22/06/2010 - 09:35

Βασικα αν κανεις restore δε νομιζω να μενει και καμια "δικη" σου photo μεσα... τελικα βρηκα γιατι δεν εβλεπα το Cellurat Data. ειχανε σβηστει οι ρυθμισεις APN,user&pass. Τωρα ολα οκ.


αυτο πυστευα και εγω αλλα οταν εκανε συνχρονησμο θα πρεπει να το περασε!

#8   Mihos

Mihos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 09:44

Κατι αλλο που παρατηρησα... με το που παω να κανω κληση μου βγαζει συνεχεια το μυνημα μπροστα Call Forwarding Active και επιλογη για Dismiss.
Μεσα στα options το call forwarding ειναι στο off. Βεβαια καλει κανονικα αλλα ειναι σπασιμο τι το πεταει τωρα ολη την ωρα.

Ευχαριστω.

#9   kostelos

kostelos

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 22/06/2010 - 09:52

Κατι αλλο που παρατηρησα... με το που παω να κανω κληση μου βγαζει συνεχεια το μυνημα μπροστα Call Forwarding Active και επιλογη για Dismiss.
Μεσα στα options το call forwarding ειναι στο off. Βεβαια καλει κανονικα αλλα ειναι σπασιμο τι το πεταει τωρα ολη την ωρα.

Ευχαριστω.

wind εχεις? εμενα αυτο μου το πετουσε οταν ημουν στην wind.. βεβαια μετα το jailbreak ειχε σταματησει.. αλλα τωρα με clean συσκευη και voda δεν μου το βγαζει..

#10   Mihos

Mihos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 09:54

wind εχεις? εμενα αυτο μου το πετουσε οταν ημουν στην wind.. βεβαια μετα το jailbreak ειχε σταματησει.. αλλα τωρα με clean συσκευη και voda δεν μου το βγαζει..


Voda εχω... τιποτα θα κανω το μεσημερι ενα restore και θα του περασω καθαρο iOS4 να δω τι θα κανει.

#11   maksek

maksek

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 10:05

Μετά τη χθεσινή αναβάθμιση σε iΟS4, το mail (gmail) ενώ δείχνει να ενημερώνεται κανονικά (χωρίς μήνυμα λάθους) στην ουσία δεν ενημερώνεται. Επίσης το calendar συμπεριφέρεται με τον ίδιο τρόπο! Αντιμετώπισε κάποιος κάτι παρόμοιο;

#12   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 22/06/2010 - 10:27

Εμενα μου κανει κανονικα ολες τις ανανεωσεις και συμπεριφεται κανονικα.

#13   maksek

maksek

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 10:38

Είναι πραγματικά κουφό και εκνευριστικό. Όταν στέλνω email από το τηλέφωνο, το στέλνει. Όταν προσθέτω ένα γεγονός στο calendar, το προσθέτει στο google calendar! Αντίθετα όταν αυτές οι 2 ενέργειες γίνουν από τον υπολογιστή, ούτε email εμφανίζεται στο τηλέφωνο, ούτε γεγονός στο calendar του τηλεφώνου! Σαν να δουλεύει μονόδρομα...

#14   geosou

geosou

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 13:12

...και με το ios4, το iPhone αναβαθμίστηκε. Όλα είναι (και τρέχουν) πολύ καλά..
Όμως παρουσιάστηκε ένα προληματάκι στο πρόγραμμα NAVIGON. Ενώ και αυτό "τρέχει"
το ίδιο καλά με τν προηγούμενη έκδοση, όταν επιλέξω να εμφανίζεται η τρισδιάστατη
απεικόνηση (PANORAMA) τα γραφικά έχουν πρόβλημα!.
Έχει κάποιος το NAVIGON με το "panorama" εγκατεστημένο, ούτως ώστε να κάνει έναν
έλεγχο?
Σας ευχαριστώ

#15   antonisP

antonisP

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 13:16

ποπο στο 3g δεν εχει το φοντο με τις σταγονες? ελεος!!!!! το zoom 5X αθλιο στο 3g...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες