Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

PwnageTool 4.0 - 4.0.1 Released


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
549 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/07/2010 - 18:43

Παρατήρησα δυστυχώς και ένα πιο σημαντικό περίεργο πρόβλημα: Όταν ενεργοποιώ το 3G για να δω internet μέσω 3G, μου βγάζει το iPhone συνέχεια μηνύματα ότι δεν υπάρχει σύνδεση με το internet και φυσικά σταματά να προσπαθεί να φορτώσει κάτι.
Όταν όπως πάω στις ρυθμίσεις του δικτύου και κάνω μια (σωστή) διόρθωση στο "Κινητό δίκτυο δεδομένων", είτε στο APN, είτε στο όνομα χρήστη ή στο password, και μετά βγω από τις ρυθμίσεις ώστε να εφαρμοστούν, τότε η σύνδεση τη πρώτη φορά που προσπαθώ να μπω κάπου (3G ή GPRS), δουλεύει πάντα μια χαρά (στο Internet, Καιρός, ΤΑ ΝΕΑ, κτλ.)!! Όταν όμως προσπαθήσω να μπω κάπου άλλου (στο Internet, Καιρός, ΤΑ ΝΕΑ, κτλ.) για δεύτερη φορά, πάλι βγάζει ότι δεν υπάρχει σύνδεση με το Internet, ή λέει ότι η σύνδεση απέτυχε κτλ... !!
Αν πάλι πάω και ρυθμίσω κάτι σωστά (π.χ. βαλω κενά στα user και pass, που είναι πάλι σωστό), και πάλι βγω από τις ρυθμίσεις, πάλι τη πρώτη φορά ότι και αν κάνω που έχει σχέση με τον internet δουλεύει μια χαρά πάλι! Μετά, την δεύτερη φορά πάλι τα ίδια (δεν βρίσκει σύνδεση)!!!

Τι κουλό είναι πάλι αυτό;!; Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος μετά την αναβάθμιση στο iOS4 ή μετά το JB με iOS4 (PwnageTool ή άλλο);;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   technomaster

technomaster

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2010 - 19:36

Καλησπέρα παιδια.Θελω μια ερωτηση να κανω.Εχω ipod touch 3gs jailbreaken με spirit με new bootroom.Αν βαλω την ος 4,θα μπορω να το κανω jailbreaken μετα με το redsnow;

#498   xasapakos

xasapakos

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:xasapakos

Δημοσίευση 06/07/2010 - 04:05

Καλησπερα παιδια, εχω ενα iPhone 3GS και το εκανε ενας φιλος μου update sthn 4.0 - μπορουμε να το κανουμε jailbreak? ακομα μπορω μετα κανονικα unlock με το ultrasnow απο cydia? ειχε 3.1.3 και δεν εχει ξανα σπασει ποτε!!

με to Pwnagetool 4.0 i 4.1?

υπαρχει καποιο Link για να το κατεβασω? ευχαριστω πολυ!!

#499   sliolis

sliolis

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Twitter:@sliolis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 06/07/2010 - 09:14

Φίλε Σπύρο, θυμάμαι να βγάζει το "Contacting iTunes Store" και μετά από λίγο στην οθόνη του iPhone λέει "iPhone activated". Και μετά η οθόνη του iTunes βγάζει τα γνωστά πεδία, τις επιλογές για Sync, κτλ. κτλ.
Όπως σου είπχα, πιστεύω ότι μόνο αν κάτι δεν πάει καλά με το PwnageTool 4.01 και κάνει μόνο του ότι "γουστάρει" (ανεξάρτητα τις επιλογές μου), τότε μόνο ίσως να δημιουργείται πρόβλημα μετά τη διαδικασία του JB.


Πλέον είμαι αδιάβαστος. Συνάντησα κάποια προβλήματα που τα έλυσα αλλά φοβάμαι ότι εδώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω. :(

Αν όμως διαβάσω κάπου κάτι σχετικά, θα φροντίσω να ενημερώσω.

Καλή τύχη φίλε μου κι ελπίζουμε να βγει πιο σταθερό εργαλείο σύντομα.

Σπύρος

#500   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:57

Σε ευχαριστώ φίλε Σπύρο.

Ελπίζω σύντομα να βγει κάποιο firmware update που να διορθώνει και αυτό αλλά και το σημαντικό πρόβλημα που περιέγραψα παραπάνω με το Internet access (μέσω GPRS/3G), που αρχικά όταν αλλάζεις ρυμίσεις δουλεύει και μετά τα "παίζει" και λέει ότι δεν υπάρχει καμία σύνδεση με το Internet!

#501   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/07/2010 - 18:01

Παρατήρησα δυστυχώς και ένα πιο σημαντικό περίεργο πρόβλημα: Όταν ενεργοποιώ το 3G για να δω internet μέσω 3G, μου βγάζει το iPhone συνέχεια μηνύματα ότι δεν υπάρχει σύνδεση με το internet και φυσικά σταματά να προσπαθεί να φορτώσει κάτι.
Όταν όπως πάω στις ρυθμίσεις του δικτύου και κάνω μια (σωστή) διόρθωση στο "Κινητό δίκτυο δεδομένων", είτε στο APN, είτε στο όνομα χρήστη ή στο password, και μετά βγω από τις ρυθμίσεις ώστε να εφαρμοστούν, τότε η σύνδεση τη πρώτη φορά που προσπαθώ να μπω κάπου (3G ή GPRS), δουλεύει πάντα μια χαρά (στο Internet, Καιρός, ΤΑ ΝΕΑ, κτλ.)!! Όταν όμως προσπαθήσω να μπω κάπου άλλου (στο Internet, Καιρός, ΤΑ ΝΕΑ, κτλ.) για δεύτερη φορά, πάλι βγάζει ότι δεν υπάρχει σύνδεση με το Internet, ή λέει ότι η σύνδεση απέτυχε κτλ... !!
Αν πάλι πάω και ρυθμίσω κάτι σωστά (π.χ. βαλω κενά στα user και pass, που είναι πάλι σωστό), και πάλι βγω από τις ρυθμίσεις, πάλι τη πρώτη φορά ότι και αν κάνω που έχει σχέση με τον internet δουλεύει μια χαρά πάλι! Μετά, την δεύτερη φορά πάλι τα ίδια (δεν βρίσκει σύνδεση)!!!

Τι κουλό είναι πάλι αυτό;!; Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος μετά την αναβάθμιση στο iOS4 ή μετά το JB με iOS4 (PwnageTool ή άλλο);;;

Αν έχεις κάνει j/b και έχεις περάσει το sb settings, κατέβασε το EDGE toggle και κάντο on

#502   Voulis

Voulis

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 08/07/2010 - 18:24

Φίλε και η 3.1.3 έχει bluetooth. (Αν κατάλαβα γιατί μιλάς)είναι διαθέσιμο στο cydia και λέγετε iBlueNova. Μιλάμε πάντα για iphone 3GS jailbrake (new bootroom). Παιδια ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω κάποιο λάθος γιατί δεν είμαι και πολύ ψαγμένος. Τώρα ξεκινάω και ψάχνομαι.

#503   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/07/2010 - 17:12

SOS SOS SOS
Έχω το 3GS jb στην 4.0 με sn0wbreeze-V1.7, το έκανα εχτές το βράδυ, όλα δείχνουν οκ, όμως όποια κάρτα και να βάλω δεν έχει σήμα ή το χάνει μετά από λίγο (είναι αγορασμένο από Ελλάδα), και όταν ανοίγω τις ρυθμήσεις παρατηρώ ότι δεν εμφανίζει την ένδειξη "φορέας" ή την εμφανίζει για ένα sec και μετά εξαφανίζεται, φυσικά ούτε λόγος για 3G . Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει ; γιατί έχω μείνει χωρίς κινητό.

#504   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/07/2010 - 01:04

Οκ νομίζω ότι βρήκα τι είχα κάνει λάθος.

#505   johnmak

johnmak

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 07:38

παιδια εχω και εγω προβλημα με την 4.0 που αφορα το ιντερνετ.
απο τοτε που την εβαλα δεν εχω ιντερνετ και δεν ξερω τι ρυθμισεις να βαλω.
ειμαι στο δικτυο της voda
καμμια βοηθεια? :unsure:

#506   Voulis

Voulis

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 17/07/2010 - 01:06

Αν έχεις κάνει j/b και έχεις περάσει το sb settings, κατέβασε το EDGE toggle και κάντο on


Φίλε μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς τί είναι το EDGE toggle ή κάποιος άλλος αν γνωρίζει?

#507   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/07/2010 - 16:42

Φίλε μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς τί είναι το EDGE toggle ή κάποιος άλλος αν γνωρίζει?

"EDGE stands for Enhanced Data Rates for GSM Evolution. Another name for this technology is EGPRS (Enhanced GPRS). EDGE basically enhances GPRS so it reaches faster data upload and download speeds of 59.2-236.8kbps depending on the implementation. You should see an "E" symbol in the top left hand corner of the iPhone screen if you are using EDGE."

Με το EDGE toggle, μέσω του SBsetings μπορείς να το ανοιγοκλείνεις. Με αυτόν τον τρόπο οι εφαρμογές που χρησιμοποιούν internet "ξεγελιούνται" ότι δεν υπάρχει σύνδεση data. IP παίρνει κανονικά, αλλά δεν έχεις internet στο κινητό σου, ακόμη και αν έχεις το 3G ανοιχτό.

#508   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/07/2010 - 13:01

παιδια εχω και εγω προβλημα με την 4.0 που αφορα το ιντερνετ.
απο τοτε που την εβαλα δεν εχω ιντερνετ και δεν ξερω τι ρυθμισεις να βαλω.
ειμαι στο δικτυο της voda
καμμια βοηθεια? :unsure:

καρτοκινητό ή συμβόλαιο;

#509   haros

haros

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/07/2010 - 13:16

εγώ έχω αγοραση το iphone με jb πως μπορώ να ξέρω με πιο tool έγινε? iphone 3Gs 16 gb

#510   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/07/2010 - 13:54

ποιο firmware εχει και ποιο baseband?θα τα δεις στις πληροφοριες πηγαινοντας στις ρυθμισεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες