Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Steve Jobs: "Δε θα δείτε Blu-ray στα Mac"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
123 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   takis4

takis4

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 18:22

Επειδή είμαι σχετικά καινούριος εδώ, ας με ενημερώσει κάποιος, ξεφεύγει μία συζήτηση σε κάποιο thread και σβήνονται 4 σελίδες replies? Έτσι λειτουργεί το forum?

Όχι τίποτα άλλο, να ξέρω αν είναι να μην ξανασχοληθώ δηλαδή.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 18:25

Δεν χρειάζεται να ζητήσω από εσένα συγγνώμη αλλά από τον takis4. Συγγνώμη ειλικρινά απλώς είχα φουντώσει που μόνο που δε με σκοτώσατε που υποστηρίζω mac.

#108   takis4

takis4

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 18:26

Δε με νοιάζει που με έβρισες προφανώς.

Απλά θέλω να ξέρω αν είναι η τακτική του φόρουμ αυτή, να σβήνονται 4 σελίδες replies, για να ξέρω να μην ασχοληθώ ξανά.

#109   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 18:28

To iPhoneHellas.gr πραγματικά κατέχει την πρώτη θέση στο σβήσιμο posts από όσες κοινότητες έχω δει από το 1995. Εγώ είμαι εδώ χάρη στο DIFDUN ο οποίος αν και στο πρώτο post μου είχα ξεφύγει ως πολύ σοβαρός Mod και με humor μου μίλησε τόσο ωραία και πλέον βρίσκομαι εδώ και γράφω με ευχαρίστηση στο να βοηθώ. Κάποιοι άλλοι moderators πραγματικά δε ξέρω τι θέλουν να κάνουν. Να σημειώσω πως ΔΕΝ ξέρω ποιος έσβησε αυτή τη φορά. Αναφέρομαι στο θέμα γενικότερα.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 06/07/2010 - 18:33


#110   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 06/07/2010 - 18:31

To iPhoneHellas.gr πραγματικά κατέχει την πρώτη θέση στο σβήσιμο posts από όσες κοινότητες έχω δει από το 1995. Εγώ είμαι εδώ χάρη στο DIFDUN ο οποίος αν και στο πρώτο post μου είχα ξεφύγει ως πολύ σοβαρός admin και με humor μου μίλησε τόσο ωραία και πλέον βρίσκομαι εδώ και γράφω με ευχαρίστηση στο να βοηθώ. Κάποιοι άλλοι moderators πραγματικά δε ξέρω τι θέλουν να κάνουν. Να σημειώσω πως ΔΕΝ ξέρω ποιος έσβησε αυτή τη φορά. Αναφέρομαι στο θέμα γενικότερα.


Το iPhonehellas δεν σβήνει μηνύματα και δεν τα κλειδώνει με το παραμικρό έστω και αν αυτά είναι εντελώς offtopic. Και εγώ βρίσκομαι σε άλλους χώρους και βλέπω τι επικρατεί.

#111   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 18:40

Το iPhonehellas δεν σβήνει μηνύματα και δεν τα κλειδώνει με το παραμικρό έστω και αν αυτά είναι εντελώς offtopic. Και εγώ βρίσκομαι σε άλλους χώρους και βλέπω τι επικρατεί.


Καλά, για ακόμη μία φορά η πλειοψηφία θα αποφασίσει τι όντως γίνεται και τι όχι. Ούτε εγώ, ούτε εσύ. Οι πράξεις μετρούν, όχι τα λόγια.

Βέβαια δεν είναι αρνητικό καθαρά το όλο γεγονός, δεδομένου πως εάν κάποιος νέος θα μπει να διαβάσει, θα λέει, τώρα τι στο καλό γράφουν εδώ πέρα; Που είναι η λύση στο πρόβλημά μου; Όχι όμως να γίνεται εκτεταμένα.

#112   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 18:43

Υπάρχει κάτι που λέγεται split thread.

Είναι δουλειά του mod όταν βγαίνει offtopic ένα thread να παίρνει όλα τα posts και να τα βάζει σε καινούριο. Όχι να σβήνει 4 σελίδες και να ξεκινάει ένα ασσύληπτο thread "Windows vs Mac", (δηλαδή χειρότερη επιλογή τίτλου δε μπορούσες να κάνεις).


+1, πραγματικά δε γνωρίζω ποιος ορίζει τους moderators και με τι κριτήρια, αλλά είμαι σίγουρος πως αυτά είναι βασικά πράγματα. Επειδή δε θέλω να φαίνεται πως δαγκώνω το χέρι που ταΐζει πολλούς από εσάς, δεν έχω κάτι κατά του iPhoneHellas.gr που έχει ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΚΟΣΜΑΚΙ (μέχρι και το πως να κάνεις slide to unlock), αλλά το υφάκι κάποιων mods όντως είναι ερειστικό. Ευτυχώς που υπάρχουν και οι περισσότερο γνώστες και επαγγελματίες του θέματος.

Διότι φίλοι μου, διαφορετικά εντελώς πράγματα είναι η τεχνογνωσία και η συμπεριφορά.

#113   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 18:45

Και προς τους admin: Όλοι αυτή η συζήτηση γίνεται από άτομα που "σπαταλούν" αξιοσέβαστη ώρα μέσα στην κοινότητα αυτή. Είναι τροφή για προβληματισμό. Δεν είμαστε όλοι ούτε περίεργοι, ούτε δύστροποι.

Τελευταίο post στο thread και να ευχαριστήσω το iPhoneHellas.gr για τη φιλοξενία του και τη βοήθειά του.

#114   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 18:50

Θα συμφωνήσω με τον researcher, το forum και ο οποιοσδήποτε εκπρόσωπός του οφείλει να δείχνει ένα στοιχειώδη σεβασμό στους χρήστες που το κρατάνε ζωντανό. Είναι κρίμα να συμβαίνουν τέτοια ατοπήματα.

Αποχωρώ κι εγώ απ το thread, μπορείτε να σβήσετε ό,τι τραβάει η καρδιά σας ελεύθερα, δικό σας το μαχαίρι, δικό σας και το καρπούζι.

#115   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 06/07/2010 - 19:30

Παιδιά για να μην τρελαθούμε τελείως με αυτές της ιστορίες, εννοείται ότι ο καθένας μπορεί να εκφράζεται ελεύθερα (πάντα κόσμια) μέσα σε αυτήν την κοινότητα.


Δυστυχώς κάποιες φορές δεν μπορούμε να κρατήσουμε την συζήτηση σε κόσμια επίπεδα. (μην ψάχνεται τώρα ποιος φταίει!) καταλαβαίνετε ότι σε σε ένα φόρουμ ο καθένας μπορεί σε κάποια στιγμή να ξεφύγει (θιχτεί) και είναι λογικό.

Όπως είναι λογικό επίσης από την πλευρά μας, να μην δώσουμε συνέχεια σε τέτοιου είδους συζητήσεις (αφού πλέον ξεφύγαμε!) και να την κλείσουμε.


Φιλικα

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 06/07/2010 - 23:24

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#116   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 06/07/2010 - 21:42

Το θέμα που δημιουργήθηκε από τον (πρώην) moderator ήταν απαράδεκτο και ήδη έγιναν οι απαραίτητες κινήσεις.

Η διαγραφή των posts προφανώς δεν πραγματοποιήθηκε από την υπόλοιπη ομάδα διαχείρισης και ήδη επανήλθαν στην θέση τους.

Καταδικάζουμε ενέργειες και συμπεριφορές αυτού του είδους είτε προέρχονται από τα μέλη είτε από τους moderators.

Εκ μέρους του forum σας ζητάμε συγνώμη για ότι έγινε...
Behind the Scenes...

#117   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 06/07/2010 - 21:57

best thread of the year ( ; ) :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: chresto, 06/07/2010 - 21:57


#118   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 00:02

Δε χρειάζεται να αναπαράγουμε τις βλακίες του κάθε fanboy λοιπόν, ας κρατήσουμε ένα επίπεδο στο thread.


To χάσαμε εδώ κ πολλά replies τώρα


παλι ειναι ανομοια πραματα! ας συγρυνουμε το εσωτερικο:

Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα


Ναι πήρες και έδειξες ένα πρόχειρο μηχάνημα και τι χέρεσαι;

Τα εσωτερικά των pc, ή του mac pro πόσο συχνά τα βλέπεις ας πούμε;
Δεύτερον και πιο σημαντικό. ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Ο MAC PRO; KAI ANTE KAI ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ, ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΣΕ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ PC;


Με τα ίδια λεφτά κάνεις 2χ φόρες καλύτερο pc

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 07/07/2010 - 04:31


#119   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 21:06

To iPhoneHellas.gr πραγματικά κατέχει την πρώτη θέση στο σβήσιμο posts από όσες κοινότητες έχω δει από το 1995. Εγώ είμαι εδώ χάρη στο DIFDUN ο οποίος αν και στο πρώτο post μου είχα ξεφύγει ως πολύ σοβαρός Mod και με humor μου μίλησε τόσο ωραία και πλέον βρίσκομαι εδώ και γράφω με ευχαρίστηση στο να βοηθώ. Κάποιοι άλλοι moderators πραγματικά δε ξέρω τι θέλουν να κάνουν. Να σημειώσω πως ΔΕΝ ξέρω ποιος έσβησε αυτή τη φορά. Αναφέρομαι στο θέμα γενικότερα.


εαν εννοεις εμεναυ το nickname ειναι Dinfun.. και οφειλω και εγω μια συγνωμη μιας που ειμαι συνυπευθυνος στην ενοτητα και δεν μπορεσα να προστατεψω τα μελη.. απο τετοιες ανευ λογου κινησεις.. οι mods δεν περνουν θεση σε μια συζητηση αλλα προσπαθουν να την κρατησουν σε ενα επιπεδο.. μη αποδεκτα γινονται μονο υβριστικα posts ή ασχετα με το θεμα που συζητιεται.. και ποτε δεν κλειδωνουμε ενα υtread μονο και μονο επειδη εχουμε εμεις προσωπικα αντιθετη γνωμη με την συζητηση.. ζητω και εγω συγνωμη απο τα μελη του forum και ειδικα απο το νεο μελος που δεχτηκε αυτη τη λεκτικη επιθεση .. και χωρις λογω ευχαριστω! :(

#120   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 08/07/2010 - 12:30

Ποιο blue ray...?? Πεταμένα λεφτά... πόσοι άραγε έχουν blue ray στα σπίτια τους?
Streaming και cloud computing, αυτό είναι το μέλλον.
Και είτε μας αρέσει είτε όχι αυτοί φτιάχνουν το μέλλον...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες