Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Steve Jobs: "Δε θα δείτε Blu-ray στα Mac"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
123 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:37

Δηλαδη ή Apple θα κερδίζει ή η Sony?Δεν μπορουν απλα να μοιράσουν το μερίδιο;Ή του ύψους ή του βάθους;
Εγω δεν ειπα ποτε πως η Apple ειναι πάντα μπροστα αλλα δεν μπορεις να πεις πως ειναι και πίσω επειδη δεν έχει usb 3.0 και Sata 3.0.
Καλομελετα και έρχονται!

Καλά είναι σοβαρή απάντηση αυτή; Ε ας φτιάχνει και οθόνες να μην πληρώνει την samsung, σκληρούς δίσκους για να μην δίνει μια στη hitachi, επεξεργαστές για την intel, και κάρτες γραφικών για την nvidia.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:41

Kαι θα δεις Mac Computer παλι σε 20 χρονια :)

#78   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:42

1)Εξυπναδα....
2)Δεν είναι ελλειψη αλλα πλεονέκτημα!
3)To Steam έχει ένα σωρο παιχνίδια πάνω και γνωστους τίτλους!
4)Δεν μιλάμε για πειρατεία!

2)Για σωπα εσυ....που ειναι και πλεονεκτημα.
4)Εγω μιλαω ομως γιατι ειμαι Pirate :D

#79   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:46

2)Για σωπα εσυ....που ειναι και πλεονεκτημα.
4)Εγω μιλαω ομως γιατι ειμαι Pirate :D

θεωρησε το πλεονεκτημα :
Αναρτημένη εικόνα

#80   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:47

Συγνώμη αλλα βλέπω ότι ποστάρετε pic και καλά ποσο μεγάλο είναι το pc και ποσο μικρό είναι το mac, απλά κάνετε συγκρίσεις 2 διαφορετικά πρότυπα δηλαδή συγκρίνετε ένα mac ΑΙΟ (που είναι σε μια οθόνη όλα) με ένα pc που έχει πύργο. Γιατί δεν βάζετε μια φωτογραφία με το Mac Pro που έχει και αυτό πύργο ?
γιατί δεν κάνετε μια σύγκριση του iMac με ένα TouchSmart ?

Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: slay3rg1, 06/07/2010 - 17:47


#81   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:48

θεωρησε το πλεονεκτημα :
Αναρτημένη εικόνα

Ειναι :D 8)

#82   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:50

Καλά είναι σοβαρή απάντηση αυτή; Ε ας φτιάχνει και οθόνες να μην πληρώνει την samsung, σκληρούς δίσκους για να μην δίνει μια στη hitachi, επεξεργαστές για την intel, και κάρτες γραφικών για την nvidia.

τι σχέση εχει η απαντηση σου με αυτο που έγραψα ;
Είπα το εξης!Δηλαδή η sony ή η Apple θα κερδίζει;Δεν μπορουνε οι καταναλωτες να διαλέξουν;

#83   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:53

Παιδιά δεν μπορούν να είναι όλοι τυχεροί με τα Windows. Όλα τα μηχανήματα έχουν διαφορετικό hardware οπότε εξαρτάται πιο πολύ από εκεί το software. Προσωπικά έχω ένα PC που αρνείται να συζήσει με Windows, για τα 7άρια άστο ούτε να τα βλέπει δε θέλει! Έχω όμως ένα Laptop που είναι καλά με τα 7άρια αν και προχθές μου έσκασε ένα BSOD στα καλά του καθουμένου έπειτα από 6 μήνες. Παρ'όλα αυτά έχω βάλει και τα Leopard και Snow Leopard σε άλλα partition. Ας μη μιλήσω καλύτερα....It's something magical. Αυτό το iLife δεν υπάρχει πουθενά! Έχω βάλει και VirtualDJ και Photoshop και τα πάντα όλα και ακόμα πηγαίνει γρήγορα! Ευτυχώς δεν πιάνει και ιούς! Από την άλλη τα 7 είναι έτοιμα να καταρρεύσουν. Boot time: κάπου στα 3 λεπτά...Boot time στα Mac: Κάπου στα 15 δευτερόλεπτα. Τυχαίο; Δεν νομίζω...

#84   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:55

Συγνώμη αλλα βλέπω ότι ποστάρετε pic και καλά ποσο μεγάλο είναι το pc και ποσο μικρό είναι το mac, απλά κάνετε συγκρίσεις 2 διαφορετικά πρότυπα δηλαδή συγκρίνετε ένα mac ΑΙΟ (που είναι σε μια οθόνη όλα) με ένα pc που έχει πύργο. Γιατί δεν βάζετε μια φωτογραφία με το Mac Pro που έχει και αυτό πύργο ?
γιατί δεν κάνετε μια σύγκριση του iMac με ένα TouchSmart ?

παλι ειναι ανομοια πραματα! ας συγρυνουμε το εσωτερικο:

Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: iPodTouchPro, 06/07/2010 - 18:00


#85   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:56

Δικαιότατη η σύγκριση εσωτερικών, εύγε, αμερόληπτο σε βρίσκω.

Αναρτημένη εικόνα

Μια πρόχειρη, φυσικά υπάρχουν και πολύ καλύτερες.

Τελευταία επεξεργασία από: angmar, 06/07/2010 - 18:03


#86   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:59

παλι ειναι ανομοια πραματα! ας συγρυνουμε το εσωτερικο:

Θες να μου πεις ότι όταν αγοράζεις εσύ pc (mac ότι θες) κοιτάς πως είναι από μέσα ; και προσωπικά πιστεύω πως εδώ δεν φαίνεται τίποτα γιατί απλά η apple μπροστά από τα καλώδια έχει βάλει ένα μεταλλικό κάλυμμα να μην φαίνεται τίποτα, πια η διαφορα ;

Τελευταία επεξεργασία από: slay3rg1, 06/07/2010 - 18:00


#87   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:59

Παιδιά δεν μπορούν να είναι όλοι τυχεροί με τα Windows. Όλα τα μηχανήματα έχουν διαφορετικό hardware οπότε εξαρτάται πιο πολύ από εκεί το software. Προσωπικά έχω ένα PC που αρνείται να συζήσει με Windows, για τα 7άρια άστο ούτε να τα βλέπει δε θέλει! Έχω όμως ένα Laptop που είναι καλά με τα 7άρια αν και προχθές μου έσκασε ένα BSOD στα καλά του καθουμένου έπειτα από 6 μήνες. Παρ'όλα αυτά έχω βάλει και τα Leopard και Snow Leopard σε άλλα partition. Ας μη μιλήσω καλύτερα....It's something magical. Αυτό το iLife δεν υπάρχει πουθενά! Έχω βάλει και VirtualDJ και Photoshop και τα πάντα όλα και ακόμα πηγαίνει γρήγορα! Ευτυχώς δεν πιάνει και ιούς! Από την άλλη τα 7 είναι έτοιμα να καταρρεύσουν. Boot time: κάπου στα 3 λεπτά...Boot time στα Mac: Κάπου στα 15 δευτερόλεπτα. Τυχαίο; Δεν νομίζω...

Kαι με το Snow Leopard εκτος το οτι δουλευεις γρηγορα κανεις τιποτα που δεν κανεις στα Windows?

#88   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/07/2010 - 18:02

Αν σου χτυπήσει κάτι στον pro σε hardware τι κανείς? Το PC μπορεί να είναι μπ@@@@ο μέσα αλλά δεν είναι ανάγκη να το πάω πίσω στην αντιπροσωπεία για να μου πουν πως βρήκαν υγρασία ή κάποια άλλη warranty voiding ασθένεια, το φτιαχνω μόνος μου.

Πέραν της πλάκας όμως, στο pro βάζεις χέρι?

#89   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 06/07/2010 - 18:03

Παιδιά δεν μπορούν να είναι όλοι τυχεροί με τα Windows. Όλα τα μηχανήματα έχουν διαφορετικό hardware οπότε εξαρτάται πιο πολύ από εκεί το software. Προσωπικά έχω ένα PC που αρνείται να συζήσει με Windows, για τα 7άρια άστο ούτε να τα βλέπει δε θέλει! Έχω όμως ένα Laptop που είναι καλά με τα 7άρια αν και προχθές μου έσκασε ένα BSOD στα καλά του καθουμένου έπειτα από 6 μήνες. Παρ'όλα αυτά έχω βάλει και τα Leopard και Snow Leopard σε άλλα partition. Ας μη μιλήσω καλύτερα....It's something magical. Αυτό το iLife δεν υπάρχει πουθενά! Έχω βάλει και VirtualDJ και Photoshop και τα πάντα όλα και ακόμα πηγαίνει γρήγορα! Ευτυχώς δεν πιάνει και ιούς! Από την άλλη τα 7 είναι έτοιμα να καταρρεύσουν. Boot time: κάπου στα 3 λεπτά...Boot time στα Mac: Κάπου στα 15 δευτερόλεπτα. Τυχαίο; Δεν νομίζω...


Έχω macbook pro. Χρόνος boot: 50secs. Έχει κολλήσει 2 φορές σε διάστημα 2 μηνών ενώ τα 7 τόσο καιρό BSOD ούτε μια φορά. So fucking what;

#90   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 18:03

Kαι με το Snow Leopard εκτος το οτι δουλευεις γρηγορα κανεις τιποτα που δεν κανεις στα Windows?

Συνημμένο αρχείο  Στιγμιότυπο οθόνης 2010-07-06 σε 7.00.53 μ.μ..jpg   414,36KB   6 λήψεις
Συνημμένο αρχείο  Στιγμιότυπο οθόνης 2010-07-06 σε 7.00.40 μ.μ..jpg   458,76KB   7 λήψεις
Συνημμένο αρχείο  Στιγμιότυπο οθόνης 2010-07-06 σε 7.01.19 μ.μ..jpg   162,7KB   7 λήψεις
Συνημμένο αρχείο  Στιγμιότυπο οθόνης 2010-07-06 σε 7.01.45 μ.μ..jpg   270,87KB   2 λήψεις
αυτα για αρχη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες