Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Summer Breeze Theme


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
193 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2010 - 15:00

εχω κανει update κανονικα, πως και δεν εβαλες κανα ηχο στο ξεκλειδωμα του τυπου πετρες να χτυπανε το λεω γιατι εγω χρησιμοποιω ηχο στο ξεκλειδωμα και στο κλειδωμα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 11/07/2010 - 15:14

χαχαχα! basketikos φίλε μου πολύ χαίρομαι που το'χεις δεί τόσο πατριωτικά το θέμα και είσαι με χέρια και πόδια μέσα για να βοηθήσεις :D
για unlock σκεφτόμουν να βάλω ένα κύμα θάλασσας (ξέρεις απαλό ... όπως τραβάει το ρέμα πίσω) έτσι ώστε να ταιριάζει κάπως με το slide και για lock δεν είχα σκεφτεί κάτι ακόμα ... για αυτό δεν έβαλα κανένα απ'το δυο ... καλύτερα default παρά ημιτελές ... η ιδέα για πέτρες να χτυπάνε είναι πολύ καλή πάντως :)

θεωρητικά μέχρι τέλος αυγούστου (που θα γυρίσω απο διακοπές -απ'την Κεφαλονιά- που θα'χω πάρει και τα απαραίτητα δείγματα απ'τον Μύρτο (όλο το θέμα στον Μύρτο είναι βασισμένο) θα δείς ένα τρομερό update ... με πολλά features !!)

μέχρι τότε, όποια ιδέα μου λέτε ή σκέφτομαι την καταγράφω σε ένα χαρτί για να υλοποιηθεί το συντομότερο δυνατό ...
το sbsettings ηταν αρκετά έκτακτο και για αυτό το έκανα publish τόσο γρήγορα :)

θες να ποστάρω τη λίστα με τις ιδέες για να προσθέσεις διάφορα? (μιας και σε βλέπω τούμπανο απο ιδέες για το θέμα :P)

#93   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2010 - 15:21

το εχω παρει πολθ ζεστα το θεμα ειναι αυτη το χτυπημα απο πετρες θα ελεγα στο unlock και το κυμα ωπος λεσ θα το προτιμουσα στο lock για ποσταρε τισ ιδεε σου και θα σου ελεγα και μερικα ακομα βασικα icons

#94   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 11/07/2010 - 15:25

πολυ καλο theme μπραβο σου

#95   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2010 - 15:26

επειδη δεν θα βρισκομαι για αρκετη ωρα στον υπολογιστη μου θα βγω εξω θα ποσταρω ξανα το βραδυ μολισ δω τισ ιδεε σου και εχω σκεφτει και αλλα τα λεμε λοιπον

#96   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 11/07/2010 - 15:27

το εχω παρει πολθ ζεστα το θεμα ειναι αυτη το χτυπημα απο πετρες θα ελεγα στο unlock και το κυμα ωπος λεσ θα το προτιμουσα στο lock για ποσταρε τισ ιδεε σου και θα σου ελεγα και μερικα ακομα βασικα icons


εκτιμώ πάρα πολύ την βοήθεια σου, σε 1' θα ειναι πάνω και η λίστα (για την ώρα 6 πράγματα έχουν ζητηθεί)
οτι μπορείς, ακόμα και τα icons που είναι βασικά/άκυρα και σου λείπουν, βοηθάει πολύ να μου τα λες :)

#97   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 11/07/2010 - 15:28

να'σαι καλά φίλε Dream21

έγινε basketike :D ποστάρω ιδέες και οταν μπορέσεις θα μου πείς! και πάλι ευχαριστώ :)

#98   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2010 - 15:33

ok man δεν κανει τπτ

#99   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 11/07/2010 - 15:35

λοιπόν, η λίστα με τα updates που έχουν ζητηθεί και τα θεωρώ οτι είναι καλές ιδέες μέχρι τώρα είναι τα εξής:

1) twitter clients extra icons (by nikolas410)

2) να αλλάξει το background με τον ουρανό στα sms και να μπεί κάτι πιο βοτσαλέ για να είναι ασορτί (by mikexs)

3) καλύτερα ταιριασμένες φούσκες μηνυμάτων (πάλι στα μηνύματα) που να ταιριάζουν με την καινούργια φωτό (δική μου παρατήρηση)

4) κάποια καινούργια γραμματοσειρά (ίσως λίγο πιο παιχνιδιάρικη) (by darkrider)

5) εμφανιζόμενη εικόνα στη lockscreen κατα την φόρτιση μπαταρίας (η μπαταρία η ίδια δλδ) (by basketikos)

6) lock (χτύπημα πετρών) /unlock (ήρεμο κύμα θάλασσας) sounds (by basketikos)

7) extra icons (by everyone - όποιος θέλει κάποιο εικονίδιο ή πιστεύει οτι λείπει κάποιο βασικό ας το ποστάρει :))

#100   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 11/07/2010 - 23:32

λοιπόν ... θα σκέφτομαι πράγματα και οτι πείτε και 'σεις θα το σημειώσω στη λίστα, και θα υλοποιηθεί μάλλον την ερχόμενη Παρασκευή ... (καθώς το φροντιστήριο είπε να αρχίσει να μας μαμάει ανάποδα ...) - ΔΥΣΤΥΧΩΣ

#101   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 08:09

καλημερα!!! οκ μου αρεσουν οι ιδεες που ποσταρες αλλα στο background των μνμ των θα σου προτεινα μια θαλασσα με κανα ηλιο παλι βοτσαλο εχεις βαλει στο background καθως πληκτρολογεις να παρεις τηλ. μην το πολυ φορτονεις με βοτσαλο, οσο για τα extra icons istallous,navigon,live messenger,πυξιδα,athens book,και οτι αλλο σου κανει κεφι,κανα στο icons στο σημα του wi-fi αντι το κανονικο και ακομα ηχο στο volume εγω για παραδειγμα οταν χαμηλωνω τον ηχο κανει σαν mac,και θα σου προεινα στο homescreen να εξαφανιζες αυτα τα μαυρα που ειναι στην ωρα και στο unlock(εμενα θα μου αρεσε καλυτερα) δεν ξερω τη λες και εσυ??

#102   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 12/07/2010 - 11:53

Καλημέρα φίλε μου :) Παραθέτω ένα quote με τη λίσα και τις νέες προσθήκες!

λοιπόν, η λίστα με τα updates που έχουν ζητηθεί και τα θεωρώ οτι είναι καλές ιδέες μέχρι τώρα είναι τα εξής:

1. twitter clients extra icons (by nikolas410)

2. να αλλάξει το background με τον ουρανό στα sms και να μπεί κάτι πιο βοτσαλέ/ανάλαφρο/καλοκαιρινό για να είναι ασορτί (by mikexs & basketikos)

3. καλύτερα ταιριασμένες φούσκες μηνυμάτων (πάλι στα μηνύματα) που να ταιριάζουν με την καινούργια φωτό (δική μου παρατήρηση)

4. κάποια καινούργια γραμματοσειρά (ίσως λίγο πιο παιχνιδιάρικη) (by darkrider)

5. εμφανιζόμενη εικόνα στη lockscreen κατα την φόρτιση μπαταρίας (η μπαταρία η ίδια δλδ) (by basketikos)

6. lock (χτύπημα πετρών) /unlock (ήρεμο κύμα θάλασσας) sounds (by basketikos)

7. extra icons (installous, navigon, live messenger, πυξίδα, athens book (by everyone - όποιος θέλει κάποιο εικονίδιο ή πιστεύει οτι λείπει κάποιο βασικό ας το ποστάρει :))

8. ήχος αλλαγής έντασης του ήχου (by basketikos)

9. αλλαγή των default εικονιδίων για WiFi, 3G κλπ στην status bar (by basketikos)


ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω μόνο ... τι εννοείς να φύγουν τα μαύρα απο το lock screen? μπορείς με ένα screenshot να γίνεις λίγο πιο σαφής? (βαλ'το στο paint και κύκλωσε αυτό που δεν σου "ταιριάζει")

να'σαι καλά :)
(έκανα underline τα πράγματα που είναι καινούργια στη λίστα ;))

Τελευταία επεξεργασία από: einsteinick, 12/07/2010 - 11:54


#103   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 13:22

αυτα τα μαυρα λεω που ειναι η ωρα

Συνημμένα αρχεία



#104   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 13:34

αυτα τα μαυρα λεω που ειναι η ωρα

ωχ ξεχασα να τα κυκλωσω ελπιζω να καταλαβες ποια εννοω???

#105   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 12/07/2010 - 15:35

Όχι ακριβώς ... Τις μαύρες διαχωριστικές εννοείς;; Που είναι σε όλο το πλάτος της οθόνης και ύψος 1 pixel ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες