Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

iPhone 4 στην Ελλάδα. Πότε; Πόσο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2029 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1396   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 26/08/2010 - 16:13

χαχα...ναι 100%.Αντε να σας δωσουν Bumper....τιποτα αλλο δεν νομιζω :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1397   Asprobouboulis

Asprobouboulis

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2010 - 16:13

Μα bumper θελω ουτως η αλλος :D

#1398   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 26/08/2010 - 16:22

ΑΠΟ MYPHONE FORUM
Θέμα: iStorm: Τεχνολογική καταιγίδα... με επώνυμο Apple
AppleΜε ειδική ενημέρωση που έγινε σε εκπροσώπους του Τύπου μέσω mail, η Info-Quest ανακοίνωσε τη δημιουργία του iStorm, του πρώτου καταστήματος Apple store στην Ελλάδα, που αναμένεται να ανοίξει τις πύλες του στις 2 Σεπτεμβρίου. Το iStorm θα στεγαστεί στην καρδιά του Κολωνακίου, στην πλατεία Φιλικής Εταιρείας, στο σημείο που βρισκόταν το Ελληνικό.

Το πρώτο ελληνικό App Store θα είναι... αρκετά μεγάλο σε μέγεθος, αφού θα καταλαμβάνει 250 τ.μ. Σύμφωνα με το δελτίο Τύπου της εταιρίας, μέσα από αυτό το κατάστημα η Info-Quest ευελπιστεί να προσφέρει μία εξαιρετική εμπειρία επικοινωνίας, εξυπηρέτησης και αγοράς, αντάξια της ποιότητας, της απλότητας και της καινοτομίας που χαρακτηρίζει τα προϊόντα της Apple αφού το νέο κατάστημα είναι κατασκευασμένο με τις προδιαγραφές των καταστημάτων της αμερικανικής εταιρείας σε όλο τον κόσμο ενώ το προσωπικό είναι πιστοποιημένο. Για όσους... αδημονούν, έχουμε πληροφορίες ότι την πρώτη ημέρα της επίσημης λειτουργίας του, το κατάστημα θα έχει διαθέσιμα αρκετά iPhones 4 σε χωρητικότητες 16 και 32GB (σε μαύρο μόνο χρώμα φυσικά), έτσι όσοι δεν προλάβουν να αγοράσουν συσκευή από τα δίκτυα μπορείτε άνετα να... κάνετε ουρά στα εγκαίνια του iStorm.

Το iStorm αποτελεί μία πρωτοβουλία της Info Quest η οποία σε ένα μήνα περίπου και σε συνεργασία με την ACE Hellas, θα ξεκινήσει το δεύτερο κατάστημα στο εμπορικό κέντρο Golden Hall προκειμένου να καλύψει τις ανάγκες των Β. Προαστείων ενώ θα ακολουθήσουν δύο ακόμα καταστήματα στην Αττική και ένα στη Θεσσαλονίκη.

Σας εφτιαξα ? ::)

Τελευταία επεξεργασία από: hercules, 26/08/2010 - 16:22


#1399   alxkal

alxkal

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2010 - 16:25

Λοιπον δουλευω σε καταστημα απο εχθες τεταρτη εχουμε 12 i-phone 4 9 16aria kai 3 32ria.
η διαθεση τους αρχιζει την παρασκευη και μονο τοτε γιατι βλεπω κατι αποδειξεις που κυκλοφορουν στο internet αγορασμενα απο vodafone που ειναι μουφα.υπαρχει ρητρα 500 χιλιαρικα και δεν αφηνουν κανενα καταστημα να πουλησει ,ουτε καν να ενεργοποιησει .θα μου πεις βλακεια αλλα...
Τα 32ρια ειναι προπληρωμενα οποτε τελος.Οσο αφορα τα αλλα αν καποιος θελει και δεν βρισκει θα δω αν μπορεσω να κανω κατι να βοηθησω εξαρταταιαπο την κινηση απο δευτερα γιατι δεν νομιζω να φυγουν ολα μεχρι τοτε.

#1400   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 16:25

ΑΠΟ MYPHONE FORUM
Θέμα: iStorm: Τεχνολογική καταιγίδα... με επώνυμο Apple
AppleΜε ειδική ενημέρωση που έγινε σε εκπροσώπους του Τύπου μέσω mail, η Info-Quest ανακοίνωσε τη δημιουργία του iStorm, του πρώτου καταστήματος Apple store στην Ελλάδα, που αναμένεται να ανοίξει τις πύλες του στις 2 Σεπτεμβρίου. Το iStorm θα στεγαστεί στην καρδιά του Κολωνακίου, στην πλατεία Φιλικής Εταιρείας, στο σημείο που βρισκόταν το Ελληνικό.

Το πρώτο ελληνικό App Store θα είναι... αρκετά μεγάλο σε μέγεθος, αφού θα καταλαμβάνει 250 τ.μ. Σύμφωνα με το δελτίο Τύπου της εταιρίας, μέσα από αυτό το κατάστημα η Info-Quest ευελπιστεί να προσφέρει μία εξαιρετική εμπειρία επικοινωνίας, εξυπηρέτησης και αγοράς, αντάξια της ποιότητας, της απλότητας και της καινοτομίας που χαρακτηρίζει τα προϊόντα της Apple αφού το νέο κατάστημα είναι κατασκευασμένο με τις προδιαγραφές των καταστημάτων της αμερικανικής εταιρείας σε όλο τον κόσμο ενώ το προσωπικό είναι πιστοποιημένο. Για όσους... αδημονούν, έχουμε πληροφορίες ότι την πρώτη ημέρα της επίσημης λειτουργίας του, το κατάστημα θα έχει διαθέσιμα αρκετά iPhones 4 σε χωρητικότητες 16 και 32GB (σε μαύρο μόνο χρώμα φυσικά), έτσι όσοι δεν προλάβουν να αγοράσουν συσκευή από τα δίκτυα μπορείτε άνετα να... κάνετε ουρά στα εγκαίνια του iStorm.

Το iStorm αποτελεί μία πρωτοβουλία της Info Quest η οποία σε ένα μήνα περίπου και σε συνεργασία με την ACE Hellas, θα ξεκινήσει το δεύτερο κατάστημα στο εμπορικό κέντρο Golden Hall προκειμένου να καλύψει τις ανάγκες των Β. Προαστείων ενώ θα ακολουθήσουν δύο ακόμα καταστήματα στην Αττική και ένα στη Θεσσαλονίκη.

Σας εφτιαξα ? ::)


Αρκετα !!!

#1401   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 26/08/2010 - 16:26

Παιδια μην ξεχνατε και τα ote shops εχουν παραλαβει και αυτα και δεν εχουν τοσες κρατησεις οσο ο Γερμανος κτλ.

Ακριβως και να προστηεσω απο την εμπειρια μου πως οταν μηλουσα ευγενικα με εξυπηρετουσαν αψογα και μου ελεγαν και την αληθεια, ενω οταν μπροστα στα ματια μου καποιοι εμπαιναν φορτισμνοι (προφανως απο αλλους πωλειτες οι οποιοι τους δουλευαν) οι ιδιοι υπαλληλοι που εξυπηρετουσανε εμενα, τους ελεγαν ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ οτι ναναι προκειμενου να τους ξεφορτωθουνε....
Απο την μια δικιο ειχε ο υπαλληλος που τους ελεγε οτι ναναι προκειμενου να φυγει ο οριομενος πελατης αλλα απο την αλλη και εμειες οι πελατες που παιρνουνε τηλ στις εξυπ. πελατων (ο Θεος να τις κανει εξυπ. πελατων) και μας μπαρουφιαζουνε με κοτσανες και ΨΕΜΑΤΑ, εμ τοτε και εμεις σαν πελατες οταν δουμε αυτοπροσωπος καποιον απο την εταιρια "γκαζονουμε"
Παντως ειχε δικιο ο φιλοσ που εγραψε πως " ΕΜΕΙΣ αμα θελουμε αγοραζουμε αυτο που πουλατε....! Δεν αγοραζουμε και ΕΣΕΙΣ ΑΜΑ ΘΕΛΕΤΕ μασ το πουλατε....!"
Αλλα προφανως καποιοι μαγαζατορες επειδη εχουνε τα μηλοφωνα στην αποθηκη τους νομιζουνε πως πιασανε τον Παπα απο τα @@δια...?

Σε καταστημα Βοντα στο Μαινζ της Γερμανιας καταγγελθηκε ο μαγαζατορας πως "βολεψε" εναν φιλο του με το νεο μηλοφωνο ενα καιρο ελλειψης απο αλλο πελατη.... και το μαγαζακι του το εκλεισε η ιδια η Βοντα και ανοιξε παραδιπλα παλι Βοντα (σιγα μην εχανε την πιατσα της η Βοντα και καλα εκανε στο κατω κατω) με νεα διευθηνση.... Περιστατικο που εκανε μεγαλο σαλο στο Μαινζ και ιδιεταιρα στην Ελληνικη Κοινοτητα της Περιοχης (ειναι η αδερφη μου εκει και παλιοτερα εμενα και ο ιδιος εκει) μιασ και ο Διευθηντης που "ξηλωθηκε" ηταν Ελλην!

Δεν ηθελα να ενημερωσω το φορουμ, αλλα με αυτα που βλεπω και διαβαζω, εσκασα το παιδι!

#1402   C0n

C0n

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 16:28

εγω πηγα σε cosmote καταστημα σημερα (τρικαλα) κ επειδη εκανα αιτηση φορητοτητας απο voda σε cosmote μου δινουν 350ε σε οποια συσκευη θελω σε συγκεκριμενο προγραμμα που με βολευει απιστευτα! οποτε βαζω αλλα 300 κ το παιρνω το αιφονι!


Αγαπητε για πες λεπτομέρειες, γιατι σκοπεύω να κάνω ακριβώς το ίδιο....απο βόντα σε κοσμοτε. Ποιο πρόγραμμα να ζητήσω?????

#1403   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/08/2010 - 16:29

Ακριβως και να προστηεσω απο την εμπειρια μου πως οταν μηλουσα ευγενικα με εξυπηρετουσαν αψογα και μου ελεγαν και την αληθεια, ενω οταν μπροστα στα ματια μου καποιοι εμπαιναν φορτισμνοι (προφανως απο αλλους πωλειτες οι οποιοι τους δουλευαν) οι ιδιοι υπαλληλοι που εξυπηρετουσανε εμενα, τους ελεγαν ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ οτι ναναι προκειμενου να τους ξεφορτωθουνε....
Απο την μια δικιο ειχε ο υπαλληλος που τους ελεγε οτι ναναι προκειμενου να φυγει ο οριομενος πελατης αλλα απο την αλλη και εμειες οι πελατες που παιρνουνε τηλ στις εξυπ. πελατων (ο Θεος να τις κανει εξυπ. πελατων) και μας μπαρουφιαζουνε με κοτσανες και ΨΕΜΑΤΑ, εμ τοτε και εμεις σαν πελατες οταν δουμε αυτοπροσωπος καποιον απο την εταιρια "γκαζονουμε"
Παντως ειχε δικιο ο φιλοσ που εγραψε πως " ΕΜΕΙΣ αμα θελουμε αγοραζουμε αυτο που πουλατε....! Δεν αγοραζουμε και ΕΣΕΙΣ ΑΜΑ ΘΕΛΕΤΕ μασ το πουλατε....!"
Αλλα προφανως καποιοι μαγαζατορες επειδη εχουνε τα μηλοφωνα στην αποθηκη τους νομιζουνε πως πιασανε τον Παπα απο τα @@δια...?

Σε καταστημα Βοντα στο Μαινζ της Γερμανιας καταγγελθηκε ο μαγαζατορας πως "βολεψε" εναν φιλο του με το νεο μηλοφωνο ενα καιρο ελλειψης απο αλλο πελατη.... και το μαγαζακι του το εκλεισε η ιδια η Βοντα και ανοιξε παραδιπλα παλι Βοντα (σιγα μην εχανε την πιατσα της η Βοντα και καλα εκανε στο κατω κατω) με νεα διευθηνση.... Περιστατικο που εκανε μεγαλο σαλο στο Μαινζ και ιδιεταιρα στην Ελληνικη Κοινοτητα της Περιοχης (ειναι η αδερφη μου εκει και παλιοτερα εμενα και ο ιδιος εκει) μιασ και ο Διευθηντης που "ξηλωθηκε" ηταν Ελλην!

Δεν ηθελα να ενημερωσω το φορουμ, αλλα με αυτα που βλεπω και διαβαζω, εσκασα το παιδι!


ηδη έχει γινει χαμός σε κατάστημα Voda στην Αθήνα που πούλησε σήμερα iPhone 4 σε πελάτη. η Apple έχει συμβόλαιο με την Voda και Cosmo για έναρξη πωλήσεων ΑΥΣΤΗΡΑ στις 27.

Τελευταία επεξεργασία από: Braker, 26/08/2010 - 16:31


#1404   marcus0

marcus0

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/08/2010 - 17:00

Να και μια δική μου λίστα με καταστήματα Vodafone Θεσσαλονίκης που *δεν* έχουν διαθέσιμες μη προκρατημένες συσκευές για αύριο Παρασκευή :

Ωραιόκαστρο
Αγιος Αθανάσιος
Σίνδος
Κορδελιό

.. και Γερμανοί (πάλι Θεσσαλονίκης) που επίσης δεν έχουν συσκευές μη προκρατημένες :

Mediterranean Cosmos
Βασ. Ολγας 101
Τσιμισκή 79

Ισως να έχει αύριο κάποιες συσκευές ο Γερμανός στην Κλεάνθους & Ανατολικής Θράκης 1, Τηλ 2310945335 . Αν ενδιαφέρεται
κανείς ας δοκιμάσει λίγο μετά τις 11:00.

Αυτά για να μην τους παίρνουμε συνέχεια τηλέφωνο :)

ΥΓ: Pontiaras, σε ευχαριστώ για τη λίστα που ανέβασες πριν :)

Τελευταία επεξεργασία από: marcus0, 26/08/2010 - 17:05


#1405   mixos_str

mixos_str

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:mixos_str

Δημοσίευση 26/08/2010 - 17:01

μολις γυρισα απο γερμανο και εκλεισα το iphone μου!! επειδη εκανα φορητοτητα θα πρεπει να περιμενω να εγκριθει για να το παρω στα χερια μου! το ειδα ομως.. :) ειχε μαλιστα και στον υπολογιστη του το νεο τιμοκαταλογο για τα προγραμματα. εγω εκανα το 35+ιντερνετ για 18 μηνες και πηρα το 16ari 420 ευρω.

Τελευταία επεξεργασία από: mixos_str, 26/08/2010 - 17:02


#1406   batjump

batjump

    iPH Contributor

  • 1.467 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/08/2010 - 17:06

Λοιπον
Με καθε επιφυλαξη
οπως ξερετε μερικοι δουλευα σε καταστημα germanos

Και οvτως εχει ερθει ενημερωση για το iphone 4
δεν αναφερεται ομως πουθενα η τιμη του,
ουτε η ημερα διαθεσης του.
Τουλαχιστον οχι επισημα.

Παρολα ταυτα
η φραση που ακουστηκε απο τους υψηλα ισταμενους
ειναι:

"Γυρω στα 600 ευρω"

Και μην αρχισετε να λετε Μ@----3$ οι κακοπροαιρετοι
για αυτα που λεω
αυτο εμαθα και ειπα να το μοιραστω μαζι σας.


Αυτα
Ευχαριστω




Ενημερωση τιμων C0sm0t3

iPhone 4 16GB Τιμη --> 679-680 Ευρω

iPhone 4 32GB Τιμη --> 759-760 Ευρω



Αυτα ειναι επισημα αλλα αυριο θα δουμε αν θα επιβεβαιωθουνε
οι τιμες που μου ειπανε ή μου λενε Μ@λ@κι3ς


#1407   mixos_str

mixos_str

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:mixos_str

Δημοσίευση 26/08/2010 - 17:08

655 ευρω το 16αρι,απο γερμανο.πριν απο λιγο ειδα τον τιμοκαταλογο στον υπολογιστη του γερμανου.

#1408   Kaloutsikos

Kaloutsikos

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 17:14

φιλε στο κεντρο λογικο να μην βρεις τπτ... πανε σε πιο μακρια, περαια, επανωμη, θερμη.. εκει θα εχουν σιγουρα


Ρε αδερφέ πλάκα μας κάνεις? Πήρα τηλ. στην Περαία και μου είπαν απο βδομάδα.

#1409   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 26/08/2010 - 17:21

655 ευρω το 16αρι,απο γερμανο.πριν απο λιγο ειδα τον τιμοκαταλογο στον υπολογιστη του γερμανου.


το 32αρι?εχω παραγγειλει 32 αρι απο γερμανο

Τελευταία επεξεργασία από: spl, 26/08/2010 - 17:22


#1410   tomklm

tomklm

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tomklm

Δημοσίευση 26/08/2010 - 17:21

καλησπερα...
εγω το πηρα σημερα το πρωι...

χωρις νεο συμβολαιο!!!

σκετη συσκευη 659€ μαυρο 16 gb

αυτο που ηθελα δλδ :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες