Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

NAVIGON - Mobile Navigator


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1408 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#946   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 14:16

Καλησπέρα παίδες, πολύ πολύ νέος χρήστης iPhone 3GS εδώ. :)

Έχω το Navigon με τον χάρτη της Ελλάδος. Έχω παρατηρήσει ένα μεγάλο αρνητικό όμως, όταν θέλω να βάλω την διεύθυνση προορισμού όλες οι πόλεις/οδοί κτλ. πρέπει να τα γράφω με λατινικούς χαρακτήρες (greeklish κατάσταση) κι είναι πολύ δύσκολο μερικές φορές να βρεις την τοποθεσία που θες.

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσουμε να πληκτρολογούμε τις διευθύνσεις στα Ελληνικά και να γράφει το πρόγραμμα όλους τους προορισμούς στα Ελληνικά αντί για greeklish;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Βασίλης


Εγώ Ελληνικά πληκτρολογω κανονικά.. Χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα.. Το springboard εάν το έχεις στα αγγλικά γυρισε το στα Ελληνικά και θα μπορείς να πληκτρολογεις .. Ελληνικά.. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#947   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 14:44

Η κατανάλωση είναι περίπου 1% το λεπτό άρα όπως καταλαβαίνετε ο φορτιστής είναι απαραίτητος.

#948   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/08/2010 - 15:34

παιδια συγνωμη που το ξαναρωταω απλως καταλαβα οτι μαλλον ημουν σε λαθος θεμα οταν εκανα την ερωτηση πριν μερικες μερες. θα ηθελα να μαθω μιας και ληγει σημερα η προσφορα του navigon, αν το αγορασω και δεν εχω jailbroken iphone, μπορω να επεξεργαστω το ipa μεσα απο τον φακελο που αποθηκευει το itunes στο mac και να μετατρεψω στην συνεχεια σε zip αρχειο, να το ανοιξω και να κανω οποια επεξεργασια θελω και να δουλευει κανονικα? το εχει δοκιμασει κανεις ή μπορει να το κανει?


Το έκανα εγώ χτες και δεν έχω jailbroken συσκευή. Είχα πρόβλημα με την γλώσσα τις εφαρμογής και δεν αναγνώριζε ελληνικές διευθύνσεις.

Μπήκα στα αρχεία τις εφαρμογής αλλάζοντας την κατάληξη σε zip και έκανα ότι αλλαγές ήθελα στα αρχεία.

Αφού το κάνεις αυτό να κάνεις remove την εφαρμογή από το iphone και να την ξαναπεράσεις μέσω του itunes για να γίνουν οι ρυθμίσεις

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 15/08/2010 - 15:35


#949   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 17:42

Το έκανα εγώ χτες και δεν έχω jailbroken συσκευή. Είχα πρόβλημα με την γλώσσα τις εφαρμογής και δεν αναγνώριζε ελληνικές διευθύνσεις.

Μπήκα στα αρχεία τις εφαρμογής αλλάζοντας την κατάληξη σε zip και έκανα ότι αλλαγές ήθελα στα αρχεία.

Αφού το κάνεις αυτό να κάνεις remove την εφαρμογή από το iphone και να την ξαναπεράσεις μέσω του itunes για να γίνουν οι ρυθμίσεις


αρα μπορω να αγορασω κανονικα την εφαρμογη και σε iphone χωρις jailbreak να μπορεσω να επεξεργαστω το ipa αφαιρωντας ή προσθετοντας χαρτες χωρις προβληματα, ειτε και να αλλαξω τα τα voices αρχεια ? ? ?

Τελευταία επεξεργασία από: kapi, 15/08/2010 - 17:42


#950   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 17:49

Από ότι λέει η Marian που το δοκίμασε .. Ναι.. Αρκεί μετά να το μετονομασεις ξανά για να το δει το iTunes..

#951   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 17:58

Από ότι λέει η Marian που το δοκίμασε .. Ναι.. Αρκεί μετά να το μετονομασεις ξανά για να το δει το iTunes..


εννοεις σε ipa? μετα το πετας στο itunes & sync ...χωρις τα περιβοητα error ? ? ? ...

#952   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 18:02

Νομίζω πως ναι.. Δεν το έχω κάνει.. Εγώ στη θέση σου θα εκανα copy το αρχικό.. Θα εκανα τις αλλαγές.. Και εάν δεν πετύχει ξανάβαζω το αυθεντικό :)

#953   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/08/2010 - 18:17

αρα μπορω να αγορασω κανονικα την εφαρμογη και σε iphone χωρις jailbreak να μπορεσω να επεξεργαστω το ipa αφαιρωντας ή προσθετοντας χαρτες χωρις προβληματα, ειτε και να αλλαξω τα τα voices αρχεια ? ? ?


Ναι μπορείς κανονικά!

Πάρε ένα αντίγραφο τις εφαρμογής πρώτα για να είσαι σίγουρος και μην ξεχάσεις όταν τελειώσεις να το ονομάσεις πάλι σε .ipa και αν την έχεις περάσει ήδη στη συσκευή σου να πας στο itunes να την αφαιρέσεις και να την ξαναπροσθέσεις από το apps tab για να περάσει τις αλλαγές

#954   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/08/2010 - 18:18

Νομίζω πως ναι.. Δεν το έχω κάνει.. Εγώ στη θέση σου θα εκανα copy το αρχικό.. Θα εκανα τις αλλαγές.. Και εάν δεν πετύχει ξανάβαζω το αυθεντικό :)


Με πρόλαβες!

#955   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 18:27

Off topic: εάν γιορταζεις .. Πολύχρονη.. !!!

#956   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/08/2010 - 18:42

Ναι μπορείς κανονικά!

Πάρε ένα αντίγραφο τις εφαρμογής πρώτα για να είσαι σίγουρος και μην ξεχάσεις όταν τελειώσεις να το ονομάσεις πάλι σε .ipa και αν την έχεις περάσει ήδη στη συσκευή σου να πας στο itunes να την αφαιρέσεις και να την ξαναπροσθέσεις από το apps tab για να περάσει τις αλλαγές



καλα ρε παιδια πως το εχετε μαθει τοσο καλα το itunes? πιο ηλιθια εφαρμογη δεν εχω ξαναδει. εγω παντως οσα ατομα ξερω, τρεμουν καθε φορα που το συνδεουν με itunes.!!

#957   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 19:04

καλα ρε παιδια πως το εχετε μαθει τοσο καλα το itunes? πιο ηλιθια εφαρμογη δεν εχω ξαναδει. εγω παντως οσα ατομα ξερω, τρεμουν καθε φορα που το συνδεουν με itunes.!!


? ? ? ? ? . . . δηλαδη? τι εννοεις? τι δεν σου αρεσε ή δεν ηταν καλο?

#958   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/08/2010 - 19:46

Off topic: εάν γιορταζεις .. Πολύχρονη.. !!!


Ευχαριστώ! :)

Χρόνια πολλά κιόλας σε όσους γιορτάζουν!

#959   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/08/2010 - 19:54

Χρονιά πολλά Μαράκι..Ότι επιθυμείς:)

ezgif_com_crop_2.gif


#960   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 15/08/2010 - 19:54

kapi να σου ζητησω συγγνωμη που σου ειπα οτι δεν γινεται αυτο που ζητας.

Πηγε το μυαλο μου οτι εφοσον θα πειραξεις την κανονικη εφαρμογη μετα δεν θα μπορεσεις να την συγχρονισεις.Εγω παντως την αγορασα πριν απο λιγο αλλα θα αργησω να την δοκιμασω λιγο διοτι τωρα δεν εχω καθολου iPhone.Κατ'ευθειαν δοκιμη στο iPhone 4.

Συγγνωμη και παλι και ενα μεγαλο μπραβο στην marian.

Επισης χρονια πολλα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)