Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Consumer Reports confirms iPhone 4 antenna problems -- and so do we


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
121 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/07/2010 - 09:52

Καλα αυτα που γραφετε ειναι για γελια.

Η συσκευη ειναι δεκτης και πομπος.

Τη συσκευη τη "βομβαρδισαν" με σημα μεσα σε ενα απομονωμενο χωρο και μετρησαν με οργανα το σημα της κεραιας του Iphone .


Μετρησεις ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΣΕ DB .

Σε ενα τοσο επιστημονικο τεστ καποιοι αντιπαραθετουν το οτι εχουν σημα στο σπιτι τους ή οτι μονο με το Iphone 4 πιανουν σημα σε δυσκολα σημεια.


Αγαπητοι φιλοι χανετε το point της ολης υποθεσης.

Με ολο αυτο τον πανικο θα προτεινατε σε καποιον να παει να το αγορασει σημερα ;

Οταν ολοκληρη Apple κανει το παγωνι για να μη χασει ουτε cent και θα διορθωσει το προβλημα σε νεες παρτιδες με μονωση της κεραιας στα μουλωχτα ;

Οποιος πιστευει οτι δε θα λυθει το προβλημα με μονωση της κεραιας και οτι το τηλεφωνο θα κυκλοφορει ως εχει μεχρι του χρονου ας το γραψει!!

Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 13/07/2010 - 09:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/07/2010 - 10:02

Το πρόβλημα υπάρχει, είναι 100% hardware related και λύνεται μόνο με την μόνωση της κεραίας.
Ίσως διογκώθηκε υπερβολικά, αλλά η Apple είχε πάντα σχέσεις αγάπης και μίσους...

#33   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/07/2010 - 10:09

Επίσης διαβάστε και το πλήρες άρθρο εδώ. http://blogs.consume...etwork-gsm.html

Επίσης για τους άπιστους, να γνωρίζετε ότι το Consumer Reports δεν είναι τυχαίος οργανισμός. Όταν λέει κάτι, ισχύει και δίνεται μεγάλη βαρύτητα στα λεγόμενά του. Στην Αμερική φυσικά, που τα αυτά τα πράγματα λειτουργούν καλύτερα.
Εδώ, το πολύ πολύ να κάναμε τεστ σε καμιά παραλία με sim της Cosmote.

#34   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/07/2010 - 10:24

Apple drops Consumer Reports/iPhone 4 discussion threads down memory hole

#35   Guesswhoo

Guesswhoo

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/07/2010 - 10:28

Καλημερα σας,

Διαβαζω το φόρουμ εδω και καιρό και έκανα εγγραφή σήμερα μιας και είμαι κάτοχος ενός iphone 4 απο Αγγλία factory unlocked και να πώ ότι το έχω απο την περασμένη Πέμπτη και δεν μου παρουσίασε κανενα πρόβλημα.
Οι κλησεις είναι πεντακαθαρες και οι μπαρες του σήματος 5 όπως και να το κρατω. Όντως περίεργος μετά απο αυτά που διαβάζω το έκλεισα στα χέρια απο όλες τις μεριές και πάλι δεν εχασε ουτε μια μπαρα απο το σήμα.
Να πώ ότι ουτε σε bumper το έχω.

Φιλικά

#36   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 13/07/2010 - 10:29

Για αποφυγή παρεξηγήσεων Jailbreak για το iPhone 4 ΔΕΝ υπάρχει κατά συνέπεια ΟΥΤΕ unlock, οποτε αυτό που είπες φιλε δεν υφίσταται.


Φιλε δε διαβασες καλα αυτο που εγραψα. Μεχρι τωρα εχουν βγει Locked σε καποιο παροχο Iphones και τελειως ξεκλειδωτα οπως αυτο που εχω εγω (factory unlocked).
Αυτο που ρωτησα πριν ειναι αν το Iphone με το οποιο εκαναν το review εδω τα παιδια ειναι Locked σε καποιον παροχο (ξενο προφανως) ή ειναι factory unlocked οπως το δικο μου.

Ρε παιδια ειναι φανερο οτι καποια iphones εχουν πτωση στην ισχυ του σηματος οταν ακουμπησεις το επιμαχο σημειο. Αυτο ειναι γνωστο και αδιαμφισβητητο.
Παμε παραπακατω: Το θεμα ειναι οτι δεν το εχουν ολα και δεν ξερουμε ποιος ειναι ο λογος που δεν το εχουν ολα. Ειναι οπως με την κιτρινιλα στην οθονη που εχουν μερικα κομματια.
Συμφωνω σε αυτο που λετε για τη μονωση της κεραιας οτι θα λυσει το προβλημα σε αυτα ομως που το εχουν.
Εδω μεσα στο φορουμ θελω να πιστευω οτι μπαινει ενα σημαντικο ποσοστο ελληνων κατοχων του iphone 4, οι οποιοι, απ' οσο ξερω, δεν εχουν αναφερει καποιο προβλημα στο σημα.

Εσεις υποστηριζετε δηλαδη οτι ΟΛΑ εχουν προβλημα με την κεραια?

Και εν πασει περιπτωσει εχετε τοσες μαρτυριες εδω που λενε το αντιθετο. Μη μου πειτε παλι για κλειστα δωματια με επιστημονικα οργανα κτλ κτλ γιατι νομιζω οτι αυτο που ενδιαφερει τον κοσμο ειναι
τι γινεται στην πραξη. Και η πραξη ειναι οτι καποια εχουν προβλημα ενω καποια αλλα οχι.

#37   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/07/2010 - 10:29

Apple drops Consumer Reports/iPhone 4 discussion threads down memory hole


Δε μπορείς να πεις... Αντέδρασε πολύ γρήγορα. ;)

#38   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 13/07/2010 - 10:30

Αυτα τα πραγματα ειναι οπως με τα αυτοκινητα...περιμενεις να κυκλοφορησει και μετα απο κανα 3μηνο - 6μηνο καπου εκει βλεπεις τι παιζει απο προβληματα και περιμενεις...

#39   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/07/2010 - 10:42

Καλημερα σας,

Διαβαζω το φόρουμ εδω και καιρό και έκανα εγγραφή σήμερα μιας και είμαι κάτοχος ενός iphone 4 απο Αγγλία factory unlocked και να πώ ότι το έχω απο την περασμένη Πέμπτη και δεν μου παρουσίασε κανενα πρόβλημα.
Οι κλησεις είναι πεντακαθαρες και οι μπαρες του σήματος 5 όπως και να το κρατω. Όντως περίεργος μετά απο αυτά που διαβάζω το έκλεισα στα χέρια απο όλες τις μεριές και πάλι δεν εχασε ουτε μια μπαρα απο το σήμα.
Να πώ ότι ουτε σε bumper το έχω.

Φιλικά



Φίλε αυτό το δοκίμασες με το 3g ανοιχτό ή κλειστό?

#40   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/07/2010 - 10:49

@dusty

Καταρχάς φιλε συγγνώμη δεν κατάλαβα καλά τι έγραψες, επίσης οι διαχειριστές του iPhoneHellas έχουν το iPhone 4 ως κυρια συσκευή στην Ελλάδα οποτε είναι factory unlocked ;)

@polakis

Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό, 1 είναι το σήμα και όχι 48927 από την στιγμή που ΔΕΝ χάνει το σήμα του το κινητό δεν θα αλλάξει κάτι με το 3G ανοιχτό/κλειστό.

#41   Guesswhoo

Guesswhoo

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/07/2010 - 10:55

Φίλε αυτό το δοκίμασες με το 3g ανοιχτό ή κλειστό?



Με το 3G ενεργοποιημένο φίλε μου.
Κανενα απολυτος πρόβλημα δεν αντιμετώπισα. Ούτε στη ποιότητα κλήσεων ουτε στο σήμα.
Δεν ξέρω τι παίζεται. Πάντως είμαι σίγουρος ότι πρόβλημα όντως υπάρχει. Όχι όμως σε ΟΛΕΣ τις συσκευές και όχι παντού.
Αν κάποιος το έχει στην Ελλάδα και όντως βλέπει προβλημα ας μας το πει.

#42   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 13/07/2010 - 11:24

Εχω δοκιμασει το θεμα με το σημα με το 3G ανοιχτο και κλειστο. Καμμια διαφορα οντως.

#43   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/07/2010 - 12:51

http://troktiko.blog...hone-4_863.html

#44   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 13/07/2010 - 13:17

Καλυτερα να παρεις το bumper που ψιλοπροστατευει και τη συσκευη απο το να βαλεις μια μονοτικη ταινια ελεος!
Σκατα τα καταφερε η Apple :P

#45   iliaktida

iliaktida

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/07/2010 - 13:34

Αχ και το περίμενα να βγεί με τοση ανυπομονησία :blink:
Αν είναι έτσι θα μείνω με το 3g μου.
Μόνο με την ιδέα ότι μπορει να μου βγεί ελαττωματικό να μου λείπει. Τόσα λευτά δεν τα βρίσκουμε στο δρόμο.
Το πρόβλημα είναι πως όταν έχεις iphone δύσκολα να πάρεις στα χέρια σου άλλο κινητό όσο πρωτοποριακό και αν είναι ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες