Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Consumer Reports confirms iPhone 4 antenna problems -- and so do we


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
121 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/07/2010 - 13:12

Πολυ λασπολογια σε ενα ποστ, χωρις αποδειξεις... τοσο ραδιο αρβυλα μπορει να πει ο οποιοσδηποτε.. Συνελθετε λιγο και μην παραπληροφορειτε το κοσμο αν δεν εχετε στοιχεια.


Εγω υποστηριζω οτι το προβλημα ειναι υπαρκτο . Μπορεις να βγαλεις αναξιοπιστο καποιον που το ΣΚ ηταν Αγγλια , που ειδε τις συσκευες απο κοντα και εμπορευτηκε και 2 απο αυτες.

Εγω μπορει να ειμαι αναξιοπιστος και να μην ξερω τι λεω. Παρε αν θελεις ενα τηλεφωνο σε Αpple Store στη Νεα Υορκη για παραδειγμα και ρωτα αν μπορει καποιος να επιστρεψει το Iphone 4 χωρις να πληρωσει το πεναλτυ 10 %.

Επισης εγω λεω οτι το προβλημα θα διορθωθει με μονωση της κεραιας σε μελοντικες παρτιδες και προτεινω στον κοσμο που δεν εχει λεφτα για πεταμα να περιμενει.

Εσυ που ΔΕΝ παραπληροφορεις τον κοσμο βγες και πες οτι ολα ειναι καλα και οτι μπορει ο καθενας να αγορασει αφοβα τη συσκευη.

Δωσε μας ομως και τα στοιχεια σου σε περιπτωση που αποδειχτεις αναξιοπιστος για να ξερουμε ποιον να κυνηγαμε γιατι εδω μιλαμε για λεφτα...

Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 14/07/2010 - 13:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 14/07/2010 - 13:13

Σωστα. Αρα λοιπον δεν εχουν ολα τα iphones 4 το προβλημα αυτο... Και ποια το εχουν? Αυτα που ειναι Αμερικη, Ευρωπη ή οπου αλλου κυκλοφορησαν μεχρι τωρα??
Περιπλεκεται το θεμα...

#78   chris

chris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/07/2010 - 13:26

Εσυ που ΔΕΝ παραπληροφορεις τον κοσμο βγες και πες οτι ολα ειναι καλα και οτι μπορει ο καθενας να αγορασει αφοβα τη συσκευη.

Εγω δεν μιλαω επι του θεματος γιατι δεν εχω αποδειξεις. Το μονο που μπορω απλα να δηλωσω ειναι οτι το 4αρι που εχω εδω στην Ελλαδα τρεχει απροβληματιστα. Δε τιθεται θεμα σηματος. Αυτο και βαζω τελεία.
Οσον αφορα το αλλο σκελος περι στοιχειων μου, αυτα ειναι σκεψεις παιδιου (το πολυ) δημοτικου..

#79   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/07/2010 - 13:38

Εγω δεν μιλαω επι του θεματος γιατι δεν εχω αποδειξεις. Το μονο που μπορω απλα να δηλωσω ειναι οτι το 4αρι που εχω εδω στην Ελλαδα τρεχει απροβληματιστα. Δε τιθεται θεμα σηματος. Αυτο και βαζω τελεία.
Οσον αφορα το αλλο σκελος περι στοιχειων μου, αυτα ειναι σκεψεις παιδιου (το πολυ) δημοτικου..


Οταν κατηγορεις καποιον για λασπολογια και για ραδιο αρβυλα καλο ειναι να μπορεις να παρεις και την ευθυνη οσων λες.

Το ποστ μου ηταν πολυ συγκεκριμενο και με ξεκαθαρες αναφορες.

Μιλαμε για μια συσκευη που δεν κυκλοφορει επισημα Ελλαδα και πρεπει να δωσεις ενα σκασμο λεφτα για να την αγορασεις.

Παιδι του δημοτικου μπορει να μην ειμαι αλλα σιγουρα εχω νομικο συμβουλο ολη τη διαρκεια του χρονου.

#80   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2010 - 13:39

Μπορεί να έχει να κάνει με το γεγονός ότι καθώς το iphone4 δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην ελλάδα, δεν υπάρχει ικανός αριθμός χρηστών για να παρατηρηθεί και να αναφερθεί το πρόβλημα. Πόσα iPhone 4 υπάρχουν στην ελλάδα και πόσοι από τους χρήστες τους είναι ενεργοί σε ανάλογα φόρα για να αναφέρουν τυχών προβλήματα?

Επειδή το πρόβλημα αν δεν ήταν πολυσύνθετο δεν θα είχε περάσει από τους μηχανικούς της Apple.και επειδή δεν εχω κανένα απολύτως λόγο να αμφισβητήσω τα παιδιά που το έχουν,νομίζω ότι στην Ελλάδα δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα απολύτως .τώρα 20 τηλέφωνα σε περιαγωγή ίσως..

#81   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 14/07/2010 - 13:53

Το τηλεφωνο εχει οντως σοβαροτατο προβλημα με τον πομποδεκτη.

Το συζητησα το ΣΚ που ημουν Αγγλια με ανρθωπο που τα εμπορευεται καθως και με 2 γνωστους που το εχουν ηδη αγορασει.

Στην Αμερικη εδω και μια βδομαδα μπορεις να το επιστρεψεις και να παρεις τα λεφτα σου πισω χωρις να πληρωσεις πεναλτυ (η apple χρεωνει πεναλτυ 10% της αξιας στις επιστροφες).

Οταν παρουσιαζονται ερευνες μηχανικων με συσκευες ακριβειας ειναι γραφικο να λενε καποιοι οτι το τηλεφωνο τους δεν εχει προβλημα.

Η ιδια η apple στην αρχη μας ειπε οτι το κραταμε λαθος και στη συνεχεια μας ενημερωσε για δηθεν προβλημα στο software .


Η αληθεια ειναι οτι ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΡΟΜΠΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ.

Η κεραια θα μονωθει εσωτερικα σε 2-3 μηνες σε μελλοντικες παρτιδες και το τηλεφωνο θα εχει σημα καμπανα.

ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΚΛΑΙΝΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΕΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!


Εδω εσυ μας λες γραφικους -ξεκαθαρα- και ηλιθιους -εμμεσως πλην σαφως- λεγοντας οτι προσπαθουμε να πεισουμε τους εαυτους μας οτι δεν υπαρχει προβλημα.
Ε λοιπον σε μας ΔΕΝ υπαρχει προβλημα ρε φιλε πως να το κανουμε τωρα?
Αν υπαρξει οτιδηποτε θα το αναφερουμε για να το γνωριζουν και οι μελλοντικοι αγοραστες του 4αριου.
Δεν ειμαστε τεχνικοι, απλοι χρηστες ειμαστε που εκθετουμε την εμπειρια μας και τιποτα παραπανω.
Δεν υποστηριζουμε την Apple. (εγω προσωπικα δεν τη χωνευω καθολου σαν εταιρεια. Ειδικα μετα τις αφαιρεσεις στα fora της των Posts που αναφερονται στο πειραμα των Consumers)

Αλλαξε υφακι σε παρακαλω γιατι ο τροπος σου δεν ειναι καθολου ωραιος.

#82   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/07/2010 - 14:03

Μακάρι, πάντως προσωπικα ένα πράγμα υποστηρίζω πάντα. Οι early adopters συνήθως την πατανε. Επίσης, καλά είναι ο κόσμος να έχει υπομονή και να περιμένει την επίσημη διάθεση του iPhone στην Ελλάδα, έτσι και unlocked θα είναι και πιο πρόσφατη παρτίδα (και μπορεί κάποια προβλήματα να έχουν διορθωθεί είτε software είτε hardware)

#83   chris

chris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/07/2010 - 14:05

έτσι και unlocked θα είναι


Σεβαστη η αποψη σου, απλα να προσθεσω οτι και το δικο μου (Apple Store Αγγλιας) factory unlocked ειναι

#84   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/07/2010 - 14:16

Δύο σημεία που πρέπει να προσέξουμε:

1. Στην αρχή του άρθρου: We've received only one report, so take it with a hill of salt.

2. Στο τέλος του άρθρου: We doubt Apple would do something like this.

Πάντως για μένα αυτή είναι η μόνη λύση. Δηλαδή να περαστεί (μάλλον με ψεκασμό) μια ουσία (coating, 1-2μ αρκούν) η οποία θα είναι διαφανής, ανθεκτική στην χρήση, (τριβές, πτώση, κτλ) και κυρίως πάνω από όλα θα μονώνει τις μεταλλικές επιφάνειες. Αυτό βέβαια προϋποθέτει άμεση κινητοποίηση όσον αφορά την εύρεση του κατάλληλου υλικού, να γίνουν τα απαραίτητα εργαστηριακά τεστ, να μπει στην παραγωγική διαδικασία της εταιρίας που προμηθεύει με τις κεραίες τα εργοστάσια όπου συναρμολογούνται τα iPhones για να έρθει τελικά στην αγορά. Κάτι καθόλου εύκολο, και αρκετά χρονοβόρο. Έχω την εντύπωση ότι η Apple ήξερε από πριν το πρόβλημα, απλά προτίμησε να παραδώσει παρά να αναστείλει. Έτσι κέρδισαν σημαντικό χρόνο πριν "ξεσπάσει" το πρόβλημα. Θα στοιχημάτιζα ότι πολύ σύντομα (αν όχι ήδη) η Apple θα αρχίσει να διαθέτει την διορθωμένη έκδοση.

#85   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/07/2010 - 14:22

Σεβαστη η αποψη σου, απλα να προσθεσω οτι και το δικο μου (Apple Store Αγγλιας) factory unlocked ειναι

Από το Apple store, είναι η μαγική φράση. Πολλά παιδιά όμως αγοράζουν από το ebay. Το ίδιο έγινε με το 3gs λόγω μη διαθεσιμότητας στην Ελληνική αγορά και μετά άλλος έψαχνε sim από AT&T άλλος από orange και όλοι περίμεναν το jailbreak και το unlock. ;)

#86   chris

chris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/07/2010 - 14:23

Αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο. Ο καθενας ειναι υπευθυνος για το τι και απο ποιον το αγοραζει.

#87   niathan

niathan

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/07/2010 - 14:57

Καλησπερα

Δυστυχως το προβλημα υπαρχει. Απο 3Gs πηγα σε 4G 16GB εδω και 15 μερες . Αγορασμενο απο Apple store UK με προπαραγγελια. Εχω drop calls σε μερη που το 3Gs δουλευε τελεια .

#88   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/07/2010 - 15:08

Καλησπερα

Δυστυχως το προβλημα υπαρχει. Απο 3Gs πηγα σε 4G 16GB εδω και 15 μερες . Αγορασμενο απο Apple store UK με προπαραγγελια. Εχω drop calls σε μερη που το 3Gs δουλευε τελεια .



Φίλε τί εταιρεία έχεις και πες αν το προβλημα υπάρχει και χωρίς 3g ενεργοποιημένο...

#89   niathan

niathan

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/07/2010 - 15:14

Φίλε τί εταιρεία έχεις και πες αν το προβλημα υπάρχει και χωρίς 3g ενεργοποιημένο...



Vodafone . To 3g δεν το ειχα απενεργοποιησει για να εχω σαφη εικονα αλλα μαλλον δεν αλλαζει κατι γιατι η συνδεση μου δεν εχει καθολη GPRS ( ειναι εταιρικη )

#90   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/07/2010 - 15:52

Και για να ποσταρουμε και την άλλη πλευρά:

http://www.minyanvil...id/29154?page=1

Διαβάστε και κρίνετε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες