Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple's press conference on iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
230 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   whiteyez

whiteyez

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Whiteyez

Δημοσίευση 17/07/2010 - 10:41

Στα τεστ που έκανε το iPhoneHellas πάντως δεν υπήρχε το πρόβλημα.

Κατα τη γνώμη μου είναι μερικές παρτίδες, οι οποίες είναι "προβληματικές".


Αααα σε παρακαλώ, υπάρχει πρόβλημα απλά δεν θέλουμε να το βλέπουμε σύμφωνα με τον moviemaker. Με το ζόρι έχει πρόβλημα. :huh:

Τελευταία επεξεργασία από: whiteyez, 17/07/2010 - 10:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/07/2010 - 10:43

Αααα σε παρακαλώ, υπάρχει πρόβλημα απλά δεν θέλουμε να το βλέπουμε σύμφωνα με τον moviemaker. Με το ζόρι έχει πρόβλημα. :huh:


Δεν νομίζω ότι υπάρχει. Εγώ το έχω δει βέβαια το πρόβλημα σε δύο iPhone, αλλά σε άλλα που το έχω δει δεν κατάφερα να πέσουν οι μπάρες.

Εσύ το έχεις το πρόβλημα με το σήμα;

#78   whiteyez

whiteyez

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Whiteyez

Δημοσίευση 17/07/2010 - 10:50

Αυτό λέω και εγώ δεν υπάρχει. ;) Όχι εγώ δεν έχω πρόβλημα με το σήμα εκτός σε σημεία με πάρα πολύ χαμηλό σήμα (λογικό). Έχω βάλει και βίντεο στο forum.

Τελευταία επεξεργασία από: whiteyez, 17/07/2010 - 10:51


#79   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 17/07/2010 - 10:58

Πάντως αυτά που λέει ο jobs είναι μουφες..εχθές ήθελα να το δοκιμάσω στο 3GS..με 5αρι σήμα( στο μετρό μονοστηρακι μάλιστα) το κρατάω με το ένα τπτ...το κρατάω με το αριστερό πάλι τπτ...μέχρι που το κρατησα κ με τα δυο για να δω μπάς και γίνει τπτ..αλλά τπτ..

Αν θέλει να βγάλει όλη την αγορά κινητών προβληματική για να καταφέρει να πείσει..ας του πει κάποιος οτι δεν παίζει..μόνο οι apple addicts θα τα πιστέψουν..

Και πριν βιαστειτε να μ τα χωσετε γτ να θάψει το 3GS..να σας πω οτι στο μάρκετινγκ "σκοτώνεις" τ προηγούμενο για να πουλησεις το επόμενο..

Κ για μένα μια θήκη δεν λύνει τπτ..να βγάλει άλλο hardware μοντέλο αν θέλει να λέγεται εταιρία..

#80   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 10:59

Αααα σε παρακαλώ, υπάρχει πρόβλημα απλά δεν θέλουμε να το βλέπουμε σύμφωνα με τον moviemaker. Με το ζόρι έχει πρόβλημα. :huh:

Ναι η apple αποφάσισε να κάνει δώρο σε όλους "Pampers" ενώ τα χρέωνε 60+$ για την υποψία κ μόνο.

#81   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/07/2010 - 11:00

Ναι η apple αποφάσισε να κάνει δώρο σε όλους "Pampers" ενώ τα χρέωνε 60+$ για την υποψία κ μόνο.


29$ τα χρέωνε :)

#82   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 17/07/2010 - 11:02

Η απαντηση της RIM
http://www.engadget....antenna-statem/

#83   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 11:03

29$ τα χρέωνε :)

Σωστά . Εκ παραδρομής. τόσο έχουν τα "Pampers" οικογενειακή συσκευασία.

#84   whiteyez

whiteyez

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Whiteyez

Δημοσίευση 17/07/2010 - 11:06

Πάντως αυτά που λέει ο jobs είναι μουφες..εχθές ήθελα να το δοκιμάσω στο 3GS..με 5αρι σήμα( στο μετρό μονοστηρακι μάλιστα) το κρατάω με το ένα τπτ...το κρατάω με το αριστερό πάλι τπτ...μέχρι που το κρατησα κ με τα δυο για να δω μπάς και γίνει τπτ..αλλά τπτ..

Αν θέλει να βγάλει όλη την αγορά κινητών προβληματική για να καταφέρει να πείσει..ας του πει κάποιος οτι δεν παίζει..μόνο οι apple addicts θα τα πιστέψουν..

Και πριν βιαστειτε να μ τα χωσετε γτ να θάψει το 3GS..να σας πω οτι στο μάρκετινγκ "σκοτώνεις" τ προηγούμενο για να πουλησεις το επόμενο..

Κ για μένα μια θήκη δεν λύνει τπτ..να βγάλει άλλο hardware μοντέλο αν θέλει να λέγεται εταιρία..


Καθόλου μούφες δεν είναι, απλά γίνονται πάντα υπό ορισμένες συνθήκες, ναι αυτή είναι η πρόταση κλειδί. Έχω δοκιμάσει iphone 3G/3Gs/4 και το είδα με τα μάτια μου, το σήμα πέφτει όταν δεν υπάρχει καλό σήμα, σε αντίθετη περίπτωση που το σήμα είναι καλό δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Έχω κάνει τεστάκια και με το speedtest, έχω βάλει και photos αν θυμάμαι καλά εδώ στο forum.

Τελευταία επεξεργασία από: whiteyez, 17/07/2010 - 11:07


#85   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/07/2010 - 11:32

Μετά την απάντηση της Nokia στη χθεσινή συνέντευξη τύπου της Apple ήρθε αναπόφευκτα και η σειρά της RIM να κάνει τις απαραίτητες δηλώσεις σχετικά με την κεραία των κινητών τηλεφώνων.

Η RIM θεωρεί ότι η Apple προσπαθεί να αποσπάσει την προσοχή του κόσμου από τη δύσκολη θέση στην οποία έχει βρεθεί. Η ίδια η RIM έχει απορρίψει το design της εξωτερικής κεραίας στο παρελθόν για να αποφύγει τον κίνδυνο των dropped calls ειδικά σε περιοχές με χαμηλή κάλυψη.

"Apple's attempt to draw RIM into Apple's self-made debacle is unacceptable. Apple's claims about RIM products appear to be deliberate attempts to distort the public's understanding of an antenna design issue and to deflect attention from Apple's difficult situation. RIM is a global leader in antenna design and has been successfully designing industry-leading wireless data products with efficient and effective radio performance for over 20 years. During that time, RIM has avoided designs like the one Apple used in the iPhone 4 and instead has used innovative designs which reduce the risk for dropped calls, especially in areas of lower coverage. One thing is for certain, RIM's customers don't need to use a case for their BlackBerry smartphone to maintain proper connectivity. Apple clearly made certain design decisions and it should take responsibility for these decisions rather than trying to draw RIM and others into a situation that relates specifically to Apple."

Follow me on twitter


#86   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 17/07/2010 - 12:09

Τα πράγματα είναι απλά, δεν καταλαβαίνω γιατί τραβάει τόσο πολύ σε μήκος αυτή η κουβέντα. Είναι γνωστό εδώ και χρόνια στις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας ότι η εξωτερική κεραία προσφέρει καλύτερη λήψη σήματος, αλλά ταυτόχρονα είναι και πιο επιρρεπής σε drop calls και σε απώλεια σήματος όταν η συσκευή καλύπτεται με συγκεκριμένους τρόπους απο τα χέρια του χρήστη. Γι΄ αυτό άλλωστε το λόγο φρόντισαν να αναπτύξουν τις τεχνολογίες εσωτερικής κεραίας. Και όλοι σχεδόν σήμερα χρησιμοποιούν τεχνολογία διπλής εσωτερικής κεραίας για να εξασφαλίσουν την μέγιστη δυνατή απόδοση, ελαχιστοποιώντας ταυτόχρονα την απώλεια σήματος απο την επαφή του χρήστη. Η Apple τώρα με το iPhone 4 αποφάσισε να χρησιμοποιήσει εξωτερική κεραία, κάτι το οποίο δεν έχει γίνει εδώ και μια δεκαετία τουλάχιστον απο τις άλλες εταιρείες του χώρου. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να έχει καλύτερο σήμα η συσκευή, αλλά ταυτόχρονα να χάνει σήμα και κλήσεις όταν τα δάχτυλα πιέζουν συγκεκριμένα σημεία. Οπότε όλα αυτά ήταν λίγο - πολύ αναμενόμενα. Απο εκεί και πέρα, το "όλοι οι κατασκευαστές έχουν το ίδιο πρόβλημα με τις συσκευές τους", είναι κατά τη γνώμη μου μου κοροϊδία. Γιατί αυτή τη στιγμή δεν βλέπω χρήστες Νόκια ή RIM ή HTC να παραπονιούνται στα fora ότι πέφτει το σήμα τους και ότι χάνουν σήμα. Χρήστες Apple βλέπω. Και το ότι οι άλλοι κατασκευαστές έχουν το ίδιο πρόβλημα δεν αποτελεί δικαιολογία για σένα, ειδικά απο την στιγμή που εσκεμμένα επέλεξες έναν σχεδιασμό κεραίας που επιδεινώνει το πρόβλημα που όπως λές έχουν και οι άλλοι. Για να μην πω ότι κανείς απο τους άλλους δεν διαφήμισε την συσκευή του ως το απόλυτο μάνα εκ΄ ουρανού, την Θεική συσκευή που οι Ουρανοί αποφάσισαν να χαρήσουν στους φτωχούς χρήστες, το τελειότερο smartphone που κατασκευάστηκε ποτέ, και τα λοιπά και τα λοιπά. Κοινώς, ότι σπέρνεις θερίζεις...

#87   ladycy

ladycy

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/07/2010 - 12:35

Επειδη κανενα τηλ δεν ειχε ποτε την επιτυχία που έχει το apple smartphone εδω και τρια χρόνια. Ειδικά τώρα με το 4. όπως μεγαλώνει ο αριθμός των applefans τοσο μεγαλώνει και ο αριθμός των applehaters και είναι λογικό σε μια συσκευή με τόση ζητηση όταν υπάρχουν αντιπαλοι στην παρα περα οχθη και θέλουν και αυτοί να πωλήσουν. Βρητε μου ενα smartphone που πώλησε 3 εκατομμύρια σε 3 εβδομάδες! μόνο ένα, και ο αριθμός θα αυξηθεί με το προβλημα αντέννας και μή. Σε 3 μήνες απο σήμερα θα έχουν πωληθεί 13 εκατομμύρια για να μην πω και 30!! όσο και να λυσσάνε οι αντιπαλοι και οι τόσο πιο πολυ πωλά η apple. θεικό δεν είναι, είναι όμως το τελειότερο από όλα όσα κυκλοφορούν μέχρι σήμερα. Ευχομαι να βγεί καπιος και να κάνει το καλυτερο σε σχεδιασμό απόδοση και με ένα store απο πίσω σαν το apple store και τότε και μόνο τότε η apple θα χάσει τη πρωτιά.

#88   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 12:45

Επειδη κανενα τηλ δεν ειχε ποτε την επιτυχία που έχει το apple smartphone εδω και τρια χρόνια. Ειδικά τώρα με το 4. όπως μεγαλώνει ο αριθμός των applefans τοσο μεγαλώνει και ο αριθμός των applehaters και είναι λογικό σε μια συσκευή με τόση ζητηση όταν υπάρχουν αντιπαλοι στην παρα περα οχθη και θέλουν και αυτοί να πωλήσουν. Βρητε μου ενα smartphone που πώλησε 3 εκατομμύρια σε 3 εβδομάδες! μόνο ένα, και ο αριθμός θα αυξηθεί με το προβλημα αντέννας και μή. Σε 3 μήνες απο σήμερα θα έχουν πωληθεί 13 εκατομμύρια για να μην πω και 30!! όσο και να λυσσάνε οι αντιπαλοι και οι τόσο πιο πολυ πωλά η apple. θεικό δεν είναι, είναι όμως το τελειότερο από όλα όσα κυκλοφορούν μέχρι σήμερα. Ευχομαι να βγεί καπιος και να κάνει το καλυτερο σε σχεδιασμό απόδοση και με ένα store απο πίσω σαν το apple store και τότε και μόνο τότε η apple θα χάσει τη πρωτιά.

Αυτό δεν είναι ούτε fun ούτε hate είναι Maniac έπρεπε να είσαι και εσύ εκεί να τους το εξηγήσεις.
Τώρα που λέμε την γνώμη μας και έχουμε iPhone οι περισσότεροι γίναμε hate. κ ο άλλος είπε ας κάνω ένα δωράκι στα παιδιά που το αγόρασαν έτσι ?

#89   ladycy

ladycy

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/07/2010 - 13:00

Αυτό δεν είναι ούτε fun ούτε hate είναι Maniac έπρεπε να είσαι και εσύ εκεί να τους το εξηγήσεις.
Τώρα που λέμε την γνώμη μας και έχουμε iPhone οι περισσότεροι γίναμε hate. κ ο άλλος είπε ας κάνω ένα δωράκι στα παιδιά που το αγόρασαν έτσι ?



όσο Μ@λ@κ@ς και να έιναι αυτός ο "άλλος", μας πλάσαρε το καλύτερο. Και δικαίωμα του να πράττει όπως θέλει. Δεν θα σου δώσει λογαριασμό για την πολιτική που ακολουθεί.
Ξεκαθαρισε τη θέση του. Και όπως απέδειξε πάντα πράττει με τρόπο πολυ έξυπνο. Εστω και αν μας έχει γραμμένους όλους και το μόνο που τον νοιάζει είναι η αυξομείωση της μετοχής της εταιρείας.
Δεν είμαι μανιακ είμαι απλά apple user, και επηδη τυχανει να εργαζομαι και στο χωρο του μαρκετινκ.
Τι νομιζες δηλαδη οτι θα έλεγε? ελατε 3 εκατομμυρια που αγορασατε ήδη το τηλ να σας δωσω καινουργιο? :rolleyes:

#90   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2010 - 13:03

όσο Μ@λ@κ@ς και να έιναι αυτός ο "άλλος", μας πλάσαρε το καλύτερο. Και δικαίωμα του να πράττει όπως θέλει. Δεν θα σου δώσει λογαριασμό για την πολιτική που ακολουθεί.
Ξεκαθαρισε τη θέση του. Και όπως απέδειξε πάντα πράττει με τρόπο πολυ έξυπνο. Εστω και αν μας έχει γραμμένους όλους και το μόνο που τον νοιάζει είναι η αυξομείωση της μετοχής της εταιρείας.
Δεν είμαι μανιακ είμαι απλά apple user, και επηδη τυχανει να εργαζομαι και στο χωρο του μαρκετινκ.
Τι νομιζες δηλαδη οτι θα έλεγε? ελατε 3 εκατομμυρια που αγορασατε ήδη το τηλ να σας δωσω καινουργιο? :rolleyes:

Τώρα λοιπόν συνεννοηθήκαμε μια χαρά.. είδες ? τα ίδια λέμε τελικά ! χαχαχα "Pumpers"

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες