Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS4 vs Windows Phone 7 Browser Perfomance (Early tests)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 24/08/2010 - 14:52

εγώ πάντως εντυπωσιάστηκα από το LG... πραγματικά πολύ καλο... :)

είναι το LG E900 ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   jim82jim

jim82jim

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/08/2010 - 15:49

τα apps για το iphone είναι αυτά που θα το κρατάνε για καιρό ακόμα στην κορυφή.
ακόμη και αν ήταν πιο αργό στο ιντερνετ για 1-2 δευτερόλεπτα πάλι θα ήταν αμελητέο για τις δυνατότητες του.

ΥΣ. πρώην κάτοχος htc touch cruise 2.

#18   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 24/08/2010 - 21:38

Εχουν κολλήσει όλοι και συγκρίνουν τα τηλέφωνα με βάση τον browser . Το θέμα είναι το γενικότερο interface,η χρηστικότητα , το touch ,το feeling και η υποστήριξη στους developers . Εγω προσωπικά ποτέ δεν ευχαριστήθηκα ουτε βρήκα κάποιο τρομερό σε ανταπόκριση και γραφικά παιχνίδι σε windows mobile τύπου need for speed , hawx κ.τλ . Περιμένουμε να δούμε το windows phone 7 αλλα αμα η microsoft δεν ξεκόλλησε απο τα στερεότυπα που είχε τόσα χρόνια και δεν άλλαξε ριζικά το λειτουργικό της δεν βλέπω να καταφέρνει πολλά και ας είναι και 10 δευτερολεπτα πιο γρήγορος ο explorer της .

Τωρα για το android νομίζω οτι έχουμε να δούμε πολλά στο μέλλον .Ειναι ακομα πολύ νέο λειτουργικό και τα πάει ήδη πολύ καλά .το μέλλον θα δείξει ...

#19   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 24/08/2010 - 21:50

Έτσι όπως το είδα στο video και στο official site τα wp7 μου κέντρισαν πολύ το ενδιαφέρον. Προσωπικά με ενδιαφέρει ένα τηλέφωνο να έχει μινιμαλιστική προσέγγιση, χωρίς να χρειάζεται να κάνεις 15 κινήσεις για να κάνεις μια απλή δουλειά. H microsoft με τα wp7 φαίνεται κάτεφερε να ξεπεράσε το iOS σε αυτό τον τομέα και μάλιστα κανείς δεν το περίμενε. Επίσης βλέπω ότι ανταποκρίνεται πολύ καλά στις κινήσεις του χρήστη κάτι που μόνο το iOS είχε μέχρι τώρα. Περιμένω πως και πως να το δοκιμάσω από κοντά.

#20   GadgetMaciac

GadgetMaciac

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/08/2010 - 01:19

To Nexus παντως γενικα τα σπαει! Ειναι ενα πολυ ολοκληρωμενο κινητο

#21   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/08/2010 - 13:51

Μα είναι δυνατόν να ασχολούμαστε με άκυρα συγκριτικά;
Πρώτον τα win 7 δεν έχουν ολοκληρωθεί!
Δεύτερον τα τυπακια αν δεν το έχουν μάθει ακόμα να τους το πούμε εμείς ότι έχει βγει το iPhone 4!
Τρίτον πιστεύω υπάρχουν καλύτερα κινητά με android απο το nexus,να τους το πούμε και αυτο!

#22   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/09/2010 - 19:04

To PocketNow κάνει άλλο ένα βίντεο αυτή τη φορά συγκρίνοντας το λειτουργικό σύστημα του iPhone, iOS, με αυτό των Windows Phone 7 πυο αναμένονται στα τέλη του επόμενου μήνα.

Όπως γνωρίζετε η Microsoft επαναδημιούργησε το λειτουργικό από την αρχή δίνοντάς του την ονομασία Windows Phone 7. Πριν λίγο καιρό είχαμε δει ένα συγκριτικό βίντεο μεταξύ των δύο browser: Safari και Internet Explorer.

Tώρα μας δίνετε η ευκαιρία να δούμε τις βασικότερες διαφορές στο concept μεταξύ των δύο λειτουργιών. Όπως θα δείτε και μόνοι σας η πρόταση της Microsoft δεν είναι καθόλου άσχημη. Μένει να δούμε, βέβαια, στην πράξη τις πραγματικές δυνατότητες των WP7 και αν μπορούν να ανταγωνιστούν το iPhone.

http://www.youtube.com/watch?v=Gngr3RF_eBY

Follow me on twitter


#23   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 22/09/2010 - 19:32

ρε αντε γεια ποια windows 7 ***** μαντολες σε ποιο πλανητη ζουνε τα παλικαρια ρεεεεε.Τι λεει ο τυπας ρε σε λιγο θα μας πει οτι τα κιν με w7 ειναι καλυτερα γτ εχουν πιο ομορφο ονομα.αντε γεια αδερφε μολις ξυπνησεις πες μας.το iphone μονο καφε δεν φτιαχνει ρε κοιμισμενε.παιδες για οσους ειστε αναποφασιστοι μην το ψαχνετε..... IPHONE λεγεται.εσυ παλικαρι μου ξυπνα γτ ζεις αλλου!!!!! kosnic συμφωνω φιλε

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 22/09/2010 - 20:57
asdf


#24   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 22/09/2010 - 19:35

ρε αντε γεια ποια windows 7 **** μαντολες σε ποιο πλανητη ζουνε τα παλικαρια ρεεεεε.Τι λεει ο τυπας ρε σε λιγο θα μας πει οτι τα κιν με w7 ειναι καλυτερα γτ εχουν πιο ομορφο ονομα.αντε γεια αδερφε μολις ξυπνησεις πες μας.το iphone μονο καφε δεν φτιαχνει ρε κοιμισμενε.παιδες για οσους ειστε αναποφασιστοι μην το ψαχνετε..... IPHONE λεγεται.εσυ παλικαρι μου ξυπνα γτ ζεις αλλου!!!!! kosnic συμφωνω φιλε

Γιατί μιλάς μόνος σου σε ένα τοπικ? :/
Θα 'θελα πολύ να μάθω...

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 22/09/2010 - 20:57


#25   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 22/09/2010 - 19:43

gt pira anapodes

Πήρες ανάποδες και κάθεσαι και λες για το παιδί που ασχολήθηκε με 2 συσκευές?
Τι σου φταίει αυτός?
Το iOS είναι καλύτερο ωραία...μέχρι εκεί....εσύ είσαι έτοιμος να σκοτώσεις για ένα λειτουργικό.
Λες και είναι δικό σου και σου έκλεψε τον κώδικα κάνεις.....

Τελευταία επεξεργασία από: Telephoner, 22/09/2010 - 19:44


#26   Ryuky

Ryuky

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 19:57

ρε αντε γεια ποια windows 7 ***** μαντολες σε ποιο πλανητη ζουνε τα παλικαρια ρεεεεε.Τι λεει ο τυπας ρε σε λιγο θα μας πει οτι τα κιν με w7 ειναι καλυτερα γτ εχουν πιο ομορφο ονομα.αντε γεια αδερφε μολις ξυπνησεις πες μας.το iphone μονο καφε δεν φτιαχνει ρε κοιμισμενε.παιδες για οσους ειστε αναποφασιστοι μην το ψαχνετε..... IPHONE λεγεται.εσυ παλικαρι μου ξυπνα γτ ζεις αλλου!!!!! kosnic συμφωνω φιλε


Για πες λοιπόν, πόσα σου δίνει η apple; Από που και ως που βρίζεις κάποιον για ένα κινητό; ΞΥΠΝΑ, ανόητα fanboys που θέλετε να πείσετε τους εαυτούς ότι άξιζαν τα 700 ευρώ που δώσατε. Δεν λέω και εγώ iphone έχω, αλλά δεν κάνω έτσι, διότι πολύ απλά ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟΣ, και καταλαβαίνω πως όσο περισσότερες επιλογές έχει ο καταναλοτής τόσο περισσέτερο οι εταιρίες εργάζονται για να ξεπεράσουν τον ανταγωνιστή = καλύτερα προιόντα. Αλλά τι σου λέω, όλοι εμείς που δεν είμαστε ΟΠΑΔΟΙ της apple και απλώς αγοράζουμε τα προιόντα τους, είμαστε βλάκες, που να καταλάβουμε την υψηλή σου διανόηση.

Αυτά φίλε, χωρίς παρεξήγηση βέβαια.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 22/09/2010 - 20:57


#27   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 22/09/2010 - 19:58

Για πες λοιπόν, πόσα σου δίνει η apple; Από που και ως που βρίζεις κάποιον για ένα κινητό; ΞΥΠΝΑ, ανόητα fanboys που θέλετε να πείσετε τους εαυτούς ότι άξιζαν τα 700 ευρώ που δώσατε. Δεν λέω και εγώ iphone έχω, αλλά δεν κάνω έτσι, διότι πολύ απλά ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟΣ, και καταλαβαίνω πως όσο περισσότερες επιλογές έχει ο καταναλοτής τόσο περισσέτερο οι εταιρίες εργάζονται για να ξεπεράσουν τον ανταγωνιστή = καλύτερα προιόντα. Αλλά τι σου λέω, όλοι εμείς που δεν είμαστε ΟΠΑΔΟΙ της apple και απλώς αγοράζουμε τα προιόντα τους, είμαστε βλάκες, που να καταλάβουμε την υψηλή σου διανόηση.

Αυτά φίλε, χωρίς παρεξήγηση βέβαια.

+1 Από 'μενα.

#28   Leo

Leo

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2010 - 20:04

ρε αντε γεια ποια windows 7 παπαρια μαντολες σε ποιο πλανητη ζουνε τα παλικαρια ρεεεεε.Τι λεει ο τυπας ρε σε λιγο θα μας πει οτι τα κιν με w7 ειναι καλυτερα γτ εχουν πιο ομορφο ονομα.αντε γεια αδερφε μολις ξυπνησεις πες μας.το iphone μονο καφε δεν φτιαχνει ρε κοιμισμενε.παιδες για οσους ειστε αναποφασιστοι μην το ψαχνετε..... IPHONE λεγεται.εσυ παλικαρι μου
ξυπνα γτ ζεις αλλου!!!!! kosnic συμφωνω φιλε


Εσένα φιλε και σκατα να έβγαζε η apple,και έλεγε ότι είναι καλό,και συ καλό θα έλεγες ότι είναι.
Ξυπνά λίγο.Επίδει εσυ δεν γουσταρεις αλλα κινητά δεν σημαίνει ότι θα συμβαίνει το ίδιο με όλους.
Αλλά τι σου λέμε τώρα...

#29   dj_vts

dj_vts

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Twitter:@dj_vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:dj_vts

Δημοσίευση 22/09/2010 - 20:09

Επισης ας περιμενουμε να δουμε και πως θα ειναι η συνδεση με τον υπολογιστη... Το iPhone μας επικοινωνει αποκλειστικα με το δυστροπο iTunes, το WP7 ισως να ειναι πολυ πιο ευκολο να του περασεις μουσικη και βιντεο πχ... Να το βλεπει σαν σκληρο δισκο... Για μενα αυτο ειναι απο τα πιο σημαντικα!

#30   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 20:16

Επισης ας περιμενουμε να δουμε και πως θα ειναι η συνδεση με τον υπολογιστη... Το iPhone μας επικοινωνει αποκλειστικα με το δυστροπο iTunes, το WP7 ισως να ειναι πολυ πιο ευκολο να του περασεις μουσικη και βιντεο πχ... Να το βλεπει σαν σκληρο δισκο... Για μενα αυτο ειναι απο τα πιο σημαντικα!


και με το iPhone γίνεται αυτό, αλλά δεν θυμάμαι πως ακριβώς. αν το θυμάται κάποιος ας το γράψει...
όσον αφορά τα win7 πιστεύω πως ακολουθούν καθαρά την πατέντα της apple με το OS που έχει buttons κτλ...Βέβαια δικαίωμα τους είναι δεν λέω...Απ'οτι βλέπω μπορούν να σταθούν απέναντι στο iOS αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι και καλύτερα. Επίσης να πώ κάτι, σχετικά με την κίνηση της mICrosoft να θάψει το iPhone και το Blackberry. Πιστεύω πως ήταν ανούσια. Αυτοί βγάλαν λειτοργικό. Δεν έχει νόημα να ακυρώνεις ολόκληρη συσεκυή επείδη έβγαλες ε΄να λειτουργικό. Θα ήταν πρέπων να το κάνανε εαν έβγαζαν πέρα απο το νέο λειτουργικό και μια νέα συσκευή που να μπορούσε να ανταγωνιστεί το iphone...Αυτά!

Γενικά: Επίσης, δεν χρειάζεται να ακυρώνουμε κάθε άλλη συκευή επείδη μόνο και μόνο είμαστε οπαδοί μιας συσκευής...Πρέπει να παραδεχομαστε ότι κάποιος κατάφερε να βγάλει κάτι καλύτερο (εαν αυτό συμβεί) και να κοιτάμαι το συμφέρον μας ως καταναλωτές (να αγοράζουμε αυτό που μας συμφέρει περισσότερο)...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες