Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS4 vs Windows Phone 7 Browser Perfomance (Early tests)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   dj_vts

dj_vts

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Twitter:@dj_vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:dj_vts

Δημοσίευση 22/09/2010 - 20:23

και με το iPhone γίνεται αυτό, αλλά δεν θυμάμαι πως ακριβώς. αν το θυμάται κάποιος ας το γράψει...

Εννοω χωρις jailbreak κλπ, για τον απλο χρηστη. Οι περισσοτεροι απο μας δεν χρησιμοποιουσαμε iTunes πριν απο το iPhone και τωρα ειμαστε υποχρεωμενοι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 20:25

Εννοω χωρις jailbreak κλπ, για τον απλο χρηστη. Οι περισσοτεροι απο μας δεν χρησιμοποιουσαμε iTunes πριν απο το iPhone και τωρα ειμαστε υποχρεωμενοι...


Συμφωνώ, μαζί σου είμαι! παρόλα αυτά η νέα έκδοση του iTunes είναι ερκετά γρήγορη ακόμη και σε Windows και κάνει το περιβάλλον πιο εύχρηστο έτσι ώστε να μην είναι τόσο οδυνηρή η διαδικασία του Sync! 8)

#33   tommis

tommis

    iPH Enthousiast

  • 492 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/09/2010 - 20:33

εγώ νομίζω όσο αντικειμενικά μπορώ να γράψω λόγω (iphone) :rolleyes: το iphone μου φάνηκε πιο εύκολο στην αλλαγή προγραμμάτων

#34   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/09/2010 - 20:37

Παντως απο τα βιντεο που εχω παρακολουθησει μεχρι στιγμης δεν ειδα πουθενα οτι μπορουν να ανταγωνιστουν αμεσα το iOS. Δεν μου εκαναν καθολου εντυπωση και ουτε ειναι τοσο user friendly οσο ειναι ενα iphone. Eχουν πιστευω πολυ δουλεια εκει στην microsoft ωστε να φτασουν σε ενα επιθυμητο επιπεδο ανταγωνισμου.
Once You Go Mac You Never Go Back

#35   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 22/09/2010 - 20:59

Όσοι δεν καταλαβαίνετε τι έχει να γίνει με τα "live tiles" και πόσο πιο άμεσο αποτέλεσμα θα δίνουν στον χρήστη σας προτείνω να ξαναδείτε το βίντεο μέχρι να καταλάβετε.

#36   drpantelisk

drpantelisk

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 22/09/2010 - 21:05

Εσένα φιλε και σκατα να έβγαζε η apple,και έλεγε ότι είναι καλό,και συ καλό θα έλεγες ότι είναι.
Ξυπνά λίγο.Επίδει εσυ δεν γουσταρεις αλλα κινητά δεν σημαίνει ότι θα συμβαίνει το ίδιο με όλους.
Αλλά τι σου λέμε τώρα...



Μην το κατηγορειτε το παλικαρι. Κι εγω οταν ειδα το βιντεο μπορω να πω οτι αμφιταλαντευτηκα να αρχισω τα ιδια γιατι μας τα εχουν πρηξει για το νεο λειτουργικο που θα σκισει το iphone και ομολογω πως δεν με εντυπωσιασε καθολου μα καθολου. Αυτα τα live tiles δινουν ωραια αισθηση γιατι ζωντανεουν την αρχικη εικονα αλλα περα απο την επιφανεια απολυτη απογοητευση. Το ios4 ειναι μακραν οτι καλυτερο υπαρχει σε αξιοπιστια, ταχυτητα και ενδεχομενως φιλικοτητα. Ασφαλως και μπορει να βελτιωθει οπως και ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ διαρκως τα τελευταια χρονια και ειναι προς τιμην της Apple που σεβεται τον καταναλωτη και προσπαθει να εξελισσεται διαρκως. Και οσο για τον φανατισμο που μερικοι απο εμας επιδεικνυουν μερικες φορες για τα προϊοντα της Apple, σκεφθειτε το εξης: ασφαλως και δεν τους (μας) πληρωνει ο Steve για να τον προμοταρουμε, γιατι τοτε τετοιο "κολλημα¨" με τα προϊοντα του? Μηπως επειδη ειναι τα πιο ομορφα, αξιοπιστα και αποτελεσματικα και η ποιοτητα τους απο μονη της μας κανει να τα υπερασπιζομαστε σαν να τα φτιαξαμε εμεις? Και οχι, δεν νομιζω οτι ειναι η πολλη διαφημιση. Ειναι αυτο το κατι που εχουν οι συσκευες της Apple που οταν τις αγγιξεις δεν ξεκολλας... Γι'αυτο μην φωναζετε... δειξτε κατανοηση...

#37   Metallium

Metallium

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 21:20

Κατά τη γνώμη μου η Microsoft έχει κυρίως έλλειψη αξιοπιστίας στα προϊόντα της.
Δεν νομίζω ότι το πρόβλημα τους θα είναι το πόσο user friendly θα είναι το λειτουργικό (κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα θα διορθώσουν/προσθέσουν αντίστοιχες λειτουργίες με το iOS).

Εκείνο που θα κοιτάξω εγώ είναι το πόσο "σταθερό", ασφαλές και αν αντέχει στη "φθορά" που προκαλείται με τη χρήση.
Τι εννοώ "σταθερό"; Να λέμε "ναι ΟΚ, κάνει αυτό, αλλά καμιά φορά..."
Τι εννοώ ασφαλές; Πρώτα απ'όλα ιοί αλλά όχι μόνο, στο κινητό η ασφάλεια πάει ένα βήμα παραπέρα και όπως και να 'χει μέσα στο κεφάλι μου τη Microsoft την έχω σαν μια εταιρία που προσπαθεί να λύσει το πρόβλημα μετά την εμφάνισή του και δεν το προλαμβάνει.
Τι εννοώ "φθορά" λόγω χρήσης; Προφανώς και ΔΕΝ μιλάω για φυσική φθορά, αλλά για "φθορά" σε επίπεδο λογισμικού λόγω της προσθαφαίρεσης προγραμμάτων/αρχείων κλπ με ότι υπολείμματα/αλλαγές αφήνουν μετά τη χρήση τους.

Άσχετα με την αξιοπίστια των προϊόντων της, εμένα προσωπικά μου φαίνεται ελκυστικό αισθητικά και πρακτικά (από τα λίγα που είδα σε videos) το συγκεκριμένο smartphone που έχει πάνω τη beta των Windows Phone 7. Δεν μπαίνω σε σύγκριση όμως με το iPhone 4/iOS4 το οποίο θεωρώ ότι είναι (αρκετά) πιο μπροστά σε σχέση με αυτό το τωρινό στάδιο ανάπτυξης των Windows Phone 7.

Αυτά από εμένα και ελπίζω να μπει δυναμικά η Microsoft στη συγκεκριμένη αγορά, ώστε τα smartphones να γίνουν καλύτερα και πιο προσιτά.

#38   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 21:48

Μην το κατηγορειτε το παλικαρι. Κι εγω οταν ειδα το βιντεο μπορω να πω οτι αμφιταλαντευτηκα να αρχισω τα ιδια γιατι μας τα εχουν πρηξει για το νεο λειτουργικο που θα σκισει το iphone και ομολογω πως δεν με εντυπωσιασε καθολου μα καθολου. Αυτα τα live tiles δινουν ωραια αισθηση γιατι ζωντανεουν την αρχικη εικονα αλλα περα απο την επιφανεια απολυτη απογοητευση. Το ios4 ειναι μακραν οτι καλυτερο υπαρχει σε αξιοπιστια, ταχυτητα και ενδεχομενως φιλικοτητα. Ασφαλως και μπορει να βελτιωθει οπως και ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ διαρκως τα τελευταια χρονια και ειναι προς τιμην της Apple που σεβεται τον καταναλωτη και προσπαθει να εξελισσεται διαρκως. Και οσο για τον φανατισμο που μερικοι απο εμας επιδεικνυουν μερικες φορες για τα προϊοντα της Apple, σκεφθειτε το εξης: ασφαλως και δεν τους (μας) πληρωνει ο Steve για να τον προμοταρουμε, γιατι τοτε τετοιο "κολλημα¨" με τα προϊοντα του? Μηπως επειδη ειναι τα πιο ομορφα, αξιοπιστα και αποτελεσματικα και η ποιοτητα τους απο μονη της μας κανει να τα υπερασπιζομαστε σαν να τα φτιαξαμε εμεις? Και οχι, δεν νομιζω οτι ειναι η πολλη διαφημιση. Ειναι αυτο το κατι που εχουν οι συσκευες της Apple που οταν τις αγγιξεις δεν ξεκολλας... Γι'αυτο μην φωναζετε... δειξτε κατανοηση...


συγκεκριμενα , αν τυχον ειχε η apple τα Live tiles και ελειπαν απο την MS θα πεφτατε να τη φατε...2ον πραγματικα γιατι δεν μας λες που συγκεκριμενα ειναι τοσο καλυτερο το iOS; αν μιλαμε για τα applications μπορει σου λεω η τελικη εκδοση να εχει πολους τροπους viewing...3ον σχεδον σιγουρα θα ειναι ποιο προσβασιμα με περισσοτερη παρεμβαση του χρηστη στο λειτουργικο..4ον ουτε εμενα μου αρεσε το Multιtasking...5ον δεν εχεις δουλεψει wp7 για να ξερεις αν ειναι αξιοπιστα και η ταχυτητα φανηκε ικανοποιητικη...5ον και σημαντικοτατο ειδαμε το σεβασμο της apple στους καταναλωτες και πελατες της με το iphone4 (ολοκληρομενη συσκευη σου λεει μετα)...6ον το ειναι τα καλυτερα και τα πιο ομορφα αποψη σου, υπαρχουν και αλλες αποψεις...να σκεφτομαστε τι λεμε γενικοτερα...

#39   23James

23James

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2010 - 22:52

περιμενετε να βγει η κανονικη εκδοση και μετα...ας κρινουμε...εμενα μου φανηκαν φοβερα..και οπως ειπανε και πιο πανω..λογικα θα ειναι πιο ευκολη η προσβαση σε εναν κοινο χρηστη.

#40   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 22/09/2010 - 22:54

ρε παιδια ζητω συγνωμη απο βαθους καρδιας ημουν οντως αυστηρος και καποια παιδια εχετε δικιο.καποιοι αλλοι οχι.σιγα να μην με πληρωνει η apple να λεω οτι λεω και σιγα να μην εχει το iphone 700 ευρω οπως καποιος προανεφερε.στο τελος θα ακουσω οτι ειμαι και πρακτορας της cia.απλα ειδα το video και με ενα σκληρο-λανθασμενο τροπο προσπαθησα να πω την αποψη μου οχι για να πεισω αλλα για να την υποστηριξω.και στο κατω κατω δεν ειμαστε ρομποτακια ο καθενας λεει την αποψη του.δεν προσεβαλλα καποιον απο εσας.εκτος και αν στο βιντεο ειναι καποιος απο εσας.γτ τοτε αν εγω οπως καποιος ειπε οτι πληρωνωμαι απο την apple ο αλλος στο βιντεο απο που πληρωνεται?????????????και παλι συγνωμη ξερω δεν πρεπει να τα γραφω αυτα εδω αλλα εχω την εντυπωση οτι επρεπε να απολογηθω για καποια πραγματα που ειπα με λαθος τροπο.

#41   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 23:16

και μονο που δεν βλεπω ενα λειτουργικο αντιγραφη του ios εμενα μου αρκει. στην αρχη μου ειχε προξενησει αρνητικη εντυπωση το UI-γιατι ειναι πραγματικα κατι το καινουργιο- αλλα παρατηρωντας το απο τα διαφορα βιντεακια οχι μονο μου αρεσε αλλα μου αφησε την εντυπωση οτι προκειται για ενα τακτοποιημενο και ευκολο στη χρηση λειτουργικο. προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εαν η μικρομαλακη(sic) κοψει καποιες βλακωδεις στρατηγικες αλα apple -βλεπε απωλεια multitasking τουλαχιστον στις πρωτες εκδοσεις που εχουμε δει- και παρει τη σωστη υποστηριξη απο τους developers και απο τις μεγαλες εταιρειες video-games (ενας πολυ σημαντικος τομεας τα παιχνιδια ισως ο σημαντικοτερος) τοτε μπορει να ανακοψει τη ξεφρενη πορεια του android και να παρει μεριδιο χρηστων και απο το ios (το οποιο επειδη εχει χιλιαδες εφαρμογες δυσκολα θα "πεσει" ).επισης μην ξεχναμε και τη ποικιλια σε hardware -αρκετα ισχυρο oxi σαν του android- το οποιο απο μονο του παιζει ρολο για την επιλογη μιας συσκευης ανεξαρτητα απο το OS. ενα ειναι το μονο σιγουρο οτι οσο ο ανταγωνισμος μεγαλωνει τοσο τα καλυτερα για ολους του καταναλωτες ερχονται! ;)

Τελευταία επεξεργασία από: djibril13, 22/09/2010 - 23:18


#42   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2010 - 00:05

Έχω δει όλα τα βίντεο του pocketnow. Σε γενικές γραμμές μου έχουν αρέσει τα wm7. Έχουν πρωτότυπες ιδέες και τις υλοποιούν ωραία και επίσεις ακολουθούν διαφορετική φιλοσοφία απο iOS και Android. Κρατάω το γεγονός ότι το Software αλλά και το Hardware είναι beta ακόμα, οπόταν θα καλυτερέψει (λογικά) όταν κυκλοφορήσουν. Το θέμα είναι ότι παρόλο που μου άρεσαν δεν με εντυπωσίασαν σε κανένα τομέα. Δεν με έκαναν να τα θέλω όπως με το HTC Evo ή με τον Ευρωπαικό αδελφό του το HTC Desire HD.

Επίσεις η έκφραση "πόσα σου δίνει η Apple;" είναι εκνευριστικά γελοία....

Όσοι δεν καταλαβαίνετε τι έχει να γίνει με τα "live tiles" και πόσο πιο άμεσο αποτέλεσμα θα δίνουν στον χρήστη σας προτείνω να ξαναδείτε το βίντεο μέχρι να καταλάβετε.

To έχουμε καταλάβει και καλά μάλιστα φίλε μου. Προσωπικά δεν με εντυπωσίασαν. Ναι είναι ωραία και πρωτότυπη ιδέα και ζωντανεύει την οθόνη αλλά δεν καίγομαι προσωπικά. Επίσεις πιστεύω ότι θα έχει απήχηση μόνο στους εθισμένους του Facebook και Twitter ( όταν θα το υποστηρίξει). Σε όλους εμάς όμως που δεν είμαστε εθισμένοι στα αναφερθέντα δίκτυα δεν κάνει καμμία απολύτως διαφορά ή αίσθηση.

Φιλικά.

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 23/09/2010 - 00:12


#43   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 23/09/2010 - 08:24

Μην το κατηγορειτε το παλικαρι. Κι εγω οταν ειδα το βιντεο μπορω να πω οτι αμφιταλαντευτηκα να αρχισω τα ιδια γιατι μας τα εχουν πρηξει για το νεο λειτουργικο που θα σκισει το iphone και ομολογω πως δεν με εντυπωσιασε καθολου μα καθολου. Αυτα τα live tiles δινουν ωραια αισθηση γιατι ζωντανεουν την αρχικη εικονα αλλα περα απο την επιφανεια απολυτη απογοητευση. Το ios4 ειναι μακραν οτι καλυτερο υπαρχει σε αξιοπιστια, ταχυτητα και ενδεχομενως φιλικοτητα. Ασφαλως και μπορει να βελτιωθει οπως και ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ διαρκως τα τελευταια χρονια και ειναι προς τιμην της Apple που σεβεται τον καταναλωτη και προσπαθει να εξελισσεται διαρκως. Και οσο για τον φανατισμο που μερικοι απο εμας επιδεικνυουν μερικες φορες για τα προϊοντα της Apple, σκεφθειτε το εξης: ασφαλως και δεν τους (μας) πληρωνει ο Steve για να τον προμοταρουμε, γιατι τοτε τετοιο "κολλημα¨" με τα προϊοντα του? Μηπως επειδη ειναι τα πιο ομορφα, αξιοπιστα και αποτελεσματικα και η ποιοτητα τους απο μονη της μας κανει να τα υπερασπιζομαστε σαν να τα φτιαξαμε εμεις? Και οχι, δεν νομιζω οτι ειναι η πολλη διαφημιση. Ειναι αυτο το κατι που εχουν οι συσκευες της Apple που οταν τις αγγιξεις δεν ξεκολλας... Γι'αυτο μην φωναζετε... δειξτε κατανοηση...

σε ευχαριστω!

#44   webarchitect

webarchitect

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/09/2010 - 09:02

Έχω βαρεθεί να διαβάζω τέτοιου είδους συζητήσεις! Όποιος έχει iPhone γίνεται αυτόματα και Apple fan boy και λέγεται με τέτοιο τρόπο λες και είναι ένα άβουλο ον που αγοράζει ότι του πασάρουν! Δεν καταλαβαίνω ορισμένους, που ενώ είναι ερωτευμένοι με το Android, Symbian, WM7 τους ή όπως αλλιώς το λένε, κάθονται και ασχολούνται με το iPhone. Μπορεί να ισχύει αυτό για τους Apple fans αλλά σίγουρα ισχύει και το ότι "όσα δεν φθάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"! Κάθε 15 μέρες βγαίνει και ένα iPhone killer που για κάποιο περίεργο λόγο δεν μπορώ να θυμηθώ καν πως το λένε (ίσως έχω αρχίσει να γερνάω :-)).

Καλό και το Android, καλή προσπάθεια και μπράβο στην Microsoft που έκανε κάτι πρωτότυπο από την αρχή. Αλλά μην ξεχνάτε ότι ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και ζητάει διαφορετικά πράγματα από το κινητό του. Αν ρωτήσεις 100 ανθρώπους τυχαία τι είναι το multitasking στο κινητό πόσοι νομίζετε ότι θα ξέρουν να απαντήσουν?

Ως προγραμματιστής μπορώ να καταλάβω κάποια πράγματα παραπάνω από τους περισσότερους. Έχω φυσικά ένα iPhone το οποίο πριν καν το ανοίξω το είχα κάνει jailbreak, του άλλαξα τελείως την εμφάνιση με κάποια ωραία themes που δεν είχαν καμμιά σχέση με το UI του iPhone κτλ. Μετά όμως από τόσο καιρό με jailbreaking απλά βαρέθηκα! Μαμά το κινητό τώρα για πολύ καιρό! Δεν θέλω να κάνω customize την αρχική, δεν θέλω themes, δεν θέλω άπειρους φακέλους, το iTunes μου δουλεύει μια χαρά κτλ κτλ. Αυτά που κάνω καθημερινά στο κινητό μου τα καταφέρνει και τα κάνει με απίστευτη ταχύτητα που με ικανοποιεί είτε αυτό λέγεται τηλέφωνα, μηνύματα, emails, internet και φυσικά μερικά απίστευτα και καλοσχεδιασμένα apps.

Τώρα για το αν αξίζει τα λεφτά του... Τι να σας πω... Έπιασα στα χέρια πριν λίγες μέρες ένα Samsung Galaxy S. Πολύ καλό δεν μπορώ να πω. Ωραίο interface, πολύ γρήγορο και γενικά όμορφο κινητό. Μετά από λίγο όμως έπιασα και ένα iPhone 4 που έχει περίπου την ίδια τιμή. Αμέσως το Samsung μου φάνηκε πλαστικούρα και υπερβολικά μεγάλο. Είναι και θέμα γούστου...

Καλός ή κακώς η Apple με την φιλοσοφία της έχει καταφέρει αυτό που οι περισσότεροι ονειρεύονται. Και δεν είναι απλώς marketing! Κάτι καλό έχουν οι συσκευές που πουλάει και σίγουρα ξεχωρίζουν αλλιώς μετά από τόσα χρόνια η φούσκα απλώς θα είχε σκάσει. Έκανε καλό στον ανταγωνισμό και τώρα βλέπουμε πολύ αξιόλογα κινητά με UI γραμμένο για αυτά (ε όχι, δεν θέλω να βγάζω στικάκι για να γράψω ένα μήνυμα).

Ελπίζω να μην έγινα κουραστικός!

#45   Korbas

Korbas

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2010 - 10:17

Έχω βαρεθεί να διαβάζω τέτοιου είδους συζητήσεις! Όποιος έχει iPhone γίνεται αυτόματα και Apple fan boy και λέγεται με τέτοιο τρόπο λες και είναι ένα άβουλο ον που αγοράζει ότι του πασάρουν! Δεν καταλαβαίνω ορισμένους, που ενώ είναι ερωτευμένοι με το Android, Symbian, WM7 τους ή όπως αλλιώς το λένε, κάθονται και ασχολούνται με το iPhone. Μπορεί να ισχύει αυτό για τους Apple fans αλλά σίγουρα ισχύει και το ότι "όσα δεν φθάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"! Κάθε 15 μέρες βγαίνει και ένα iPhone killer που για κάποιο περίεργο λόγο δεν μπορώ να θυμηθώ καν πως το λένε (ίσως έχω αρχίσει να γερνάω :-))....


Δεν quotάρω όλο το μήνυμα για προφανείς λόγους.

Πιστεύω ότι είναι η πιο καλογραμμένη και ολοκληρωμένη άποψη σε όλο το συρφετό από μηνύματα που έχω διαβάσει όλο αυτό το καιρό.

Όσο και να κατηγορεί κάποιος την Apple για τα στραβά της (που υπάρχουν εννοείται) δε γίνεται να μη παραδεχτεί ότι όχι μόνο έχει θέσει τις βάσεις που πατάνε όλοι τώρα, αλλά είναι πάντα ένα βήμα μπροστά με αποτέλεσμα όλοι να τρέχουν να τη φτάσουν. Στο τέλος ο μεγάλος κερδισμένος σε αυτό το παιχνίδι των εταιριών είναι ο καταναλωτής.

Αν θυμάστε κάποτε χαιρόμασταν που είχαμε το P800 και λέγαμε ότι έχουμε smartphone και τώρα δείτε τη πληθώρα των προτάσεων που υπάρχουν στην αγορά. Τα smartphones τείνουν να γίνουν (και θα γίνουν) λύση όχι μόνο για τους επαγγελματίες και τους advanced users αλλά για τον απλό χρήστη.

Εν κατακλείδι, όλοι οι χρήστες (windows, symbian, apple-haters και μη) θα πρέπει να ευγνωμονούμε που υπάρχει η apple και προκαλεί τους πάντες να φτάσουν τον πήχη.

Υ.Γ. Όσον αφορά τα WP7 έχω να πω συγχαρητήρια στη Microsoft που τολμά να κάνει κάτι από την αρχή. Χαίρομαι που ξεφεύγει από παγιωμένες αντιλήψεις του παρελθόντος και προτείνει κάτι "φρέσκο". Δε ξέρω αν θα έχει επιτυχία ή όχι αλλά όπως και να έχει είναι μια καλή αρχή. Τώρα για το αν θα είναι iPhone killer έχω να πω ότι πιο πιθανό είναι να πάρει το τίτλο ένα λειτουργικό που δεν είναι αντιγραφή του iOS παρά τα clopy/paste που κυκλοφορούν (γνωρίζετε για ποία μιλάω).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες