Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ελληνικό πληκτρολόγιο στην iPhone v2.1- v2.2 - Greek keyboard for v2.1 - v2.2


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
321 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   silversaxo

silversaxo

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2009 - 17:28

Καλησπερα,

το ιδιο και εμενα δεν μου βγαζει τα keyboard L... τεσπα το εκανα install αλλα δεν λειτουργει καμια συντομευση

πχ στο ελληνικο 'Α' (εκατσε πανω στο keyboard L2 που ειχα) και εκει που ηταν παλια το space κ return τωρα εχει κατι ρωσσικα!!! επισης κανει install και το boss prefs το οποιο δεν το θελω γιατι εχω το sb settings.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2009 - 17:48

Μόλις διαπίστωσα την ύπαρξη του SMS160 addon. Το εγκατέστησα και το ενεργοποίησα μέσω bosspref. Γνωρίζει κανείς πώς μπορούμε να διαπιστώσουμε ότι τελικά δε χρεωνόμαστε δύο sms πάνω από τους 70 χαρακτήρες ή 3 sms πάνω από 90 + χαρακτήρες; (εκτός απ΄΄ο το λογαριασμό του τηλεφώνου  :D ). Έχω εγκαταστήσει και το ireal sms.

#303   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2009 - 20:40

Το εχουμε ξαναπει
Το  iRealSMS σου δειχνει οταν γραφεις μηνυμα ποσα letters εχεις γραψει!!!!!!!!


#304   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/01/2009 - 20:50

Quote

Μόλις διαπίστωσα την ύπαρξη του SMS160 addon. Το εγκατέστησα και το ενεργοποίησα μέσω bosspref. Γνωρίζει κανείς πώς μπορούμε να διαπιστώσουμε ότι τελικά δε χρεωνόμαστε δύο sms πάνω από τους 70 χαρακτήρες ή 3 sms πάνω από 90 + χαρακτήρες; (εκτός απ΄΄ο το λογαριασμό του τηλεφώνου  :D ). Έχω εγκαταστήσει και το ireal sms.


Αυτό είναι λίγο δύσκολο. Αν έχεις Nokia, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να στείλεις ένα μήνυμα στο Nokia, και από το Νοkia να κανεις προώθηση και να δεις σαν πόσα μηνύματα στο αναγνωρίζει.

#305   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2009 - 22:01

Quote

Το εχουμε ξαναπει

Το  iRealSMS σου δειχνει οταν γραφεις μηνυμα ποσα letters εχεις γραψει!!!!!!!!


Πρώτα απ'όλα αν γράφεις ελληνικά το irealsms σου δείχνει letters αλλά όχι τον πραγματικό "όγκο" του κάθε χαρακτήρα. Οπότε αν στηριχτείς στο μετρητή του και πληκτρολογήσεις ένα μήνυμα 130 letters (όπως γράφεις) θα χρεωθείς 4 sms. Κατάλαβες το ερώτημα τώρα;

Thanx sepsis. Είδα και το αντίστοιχο topic στο myphone και τις δοκιμές που έκαναν τα παιδιά. Απ'ότι φαίνεται δουλεύει.

#306   silversaxo

silversaxo

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2009 - 06:09

πριν λιγο μπηκα cydia και μου φαινεται πως τωρα ειναι ok!!!

#307   desteni

desteni

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2009 - 13:25

καλημερα  παιδια κι απο εμενα μολις εχτες πηρα το κινιτο κι επαθα πλακα φοβερο αρχισα λοιπον να το πειραζω αφου τα εκανα ολα jailbreak κι τα λοιπα ειπα να βαλω κι ελλινικα εβαλα πρωτα το ελλ/πληκρολογιο κι μετα το igreek ολα τελοια δουλεψανε μια χαρα εκει εκανα κι την μ......... υθελα να γραψω sms με κεφαλαια κι δεν ηξερα πως λεω μαλλον αυτο το πληκρολογιο δεν εχει να κατεβασω καποιο αλλο πηγα λοιπον κι καταβασα το lajout3 ki to περασα απο επανο κι τωρα δεν δουλευει καθολου το ελλινικο πληκρολογιο τη κανω τωρα ? κι πωσ μπορω να εχω ελλινικα κεφαλαια ευχαριστο προκαταβολικα

#308   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 11/01/2009 - 14:01

Κεφαλαια θα εχεις αν πατισεις δυο φορες το βελακι στο πλικτρολογιο μεχρι να γινει μπλε.

#309   yiannisag

yiannisag

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2009 - 14:15

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Παρατήρησα ότι γράφοντας επαφές με αρχικό το "Κ" κατευθείαν στο iphone, μου τις περνάει στην λίστα με τους Αγγλικούς χαρακτήρες. Έχουμε καμία απάντηση σε αυτό το πρόβλημα? Είναι μόνο με το "Κ" ή και με άλλους χαρακτήρες? Όταν το συγχρονίζω, διορθώνει το λάθος...


#310   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 13/01/2009 - 15:21

Quote

Μάλλον υπάρχει προβληματάκι μιας και τα παιδιά προσπαθούν να δουλέψουν με το 160add-on. Θα επανέλθει λογικά


((160add-on))

Eίναι έτοιμο και δουλέυει 100% με το Bite SMS.. Kαι εκτός από αυτό έχετε και αναφορά παράδωσης!!!
Το έγραψα και στο θέμα του BiteSMS :)

Πληροφορίες:
http://www.myphone.g...317#post2644317


#311   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2009 - 15:38

Συγχαρητήρια βρε παίδες. Αλλά δεν μπορείτε να το κάνετε να παίξει και με το irealsms?

#312   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 13/01/2009 - 17:04

Quote

Συγχαρητήρια βρε παίδες. Αλλά δεν μπορείτε να το κάνετε να παίξει και με το irealsms?


Είναι θέμα encoding που δεν καταλαβένει το ireal και γιαυτό δουλέυει στο bite που ήταν στο μόνο που έπαιξε..

Γίνετε μία προσπάθεια να σταλθεί ένα email στους δημιουργούς του μήπως και το φταίξουν και μπορέσει να παίξει και σε αυτό...

Aναμένουμε...

#313   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 13/01/2009 - 17:19

@@You may not modify this post as the time limit for edits has passed.@@


Oπως επίσης και στο Default SMS που εκεί δεν σίγουρα δεν θα παίξει, παρά μόνο φαντάζομαι όταν βάλει ελληνικά η apple...


#314   silversaxo

silversaxo

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2009 - 05:01

ωραια ολα καλα,αλλα να ρωτισω κατι στην περιπτωση που δεν θελω να βαλω bosspref τι γινετε?δεν εχω το 160 add-on?παλια το ειχα και εχω την εντυπωση πως μου ετρωγε την μπαταρια και γι αυτο το λογο εβαλα sb settings δεν θελω να το αλλαξω

#315   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 15/01/2009 - 01:11

Quote

ωραια ολα καλα,αλλα να ρωτισω κατι στην περιπτωση που δεν θελω να βαλω bosspref τι γινετε?δεν εχω το 160 add-on?παλια το ειχα και εχω την εντυπωση πως μου ετρωγε την μπαταρια και γι αυτο το λογο εβαλα sb settings δεν θελω να το αλλαξω


Κοίτα αν δεν το έχεις δεν θα μπορείς να το κάνεις on/off  και έτσι θα έχεις πρόβλημα  με τις επαφές σου και γενικός  στο search.. Εχει γίνει κάποια αλλάγη σε κάποια γράμματα και δεν θα μπορείς να έχεις σωστό πληκτρολόγιο...

Πάντως αυτό που λες για την μπαταρία δεν έχω δει διαφορά και το έχω από την 1.1.1, δεν βρίσκω τον λόγο να σου κάνει κάτι τέτοιο..

Αν θες να το κάνεις σωστά πρέπει να το έχεις..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες