Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1546   AlxT

AlxT

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 17:06

Ε? προσπαθω να κανω restore για να ειναι το τηλ καθαρο και να περασω την 4.0.1 και παιρνω αυτο. Καμια ιδεα? 3gs 3.1.3 spirit jailbreak

the iphone could not be restored. the device isnt eligible for the requested build.

ε πως δεν ειναι...αφου με αυτην ηρθε.

Τελευταία επεξεργασία από: AlxT, 02/09/2010 - 17:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1547   ALBA

ALBA

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 18:10

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το iPhone 3GS και είμαι ακόμα στην 3.1.2 και έχω κάνει jailbreak με το blackrain.
Σκέφτομαι να κάνω νέο jailbreak με το jailbreakme, αλλά έχω την εξής απορία:
Κάθε φορά που συνδέω το iphone στο itunes (9.2.1.5) μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση στην 4.0.1
Μου κάνει εντύπωση γιατί διαβάζω σχεδόν όλους ότι τώρα πλέον γίνεται αναβάθμιση από το itunes μόνο στην 4.0.2
και ότι για να βάλεις την 4.0.1 πρέπει να ακολουθήσεις άλλη διαδικασία.
Τι λέτε? Υπάρχει περίπτωση από την στιγμή που μου λέει ότι θα πάει σε 4.0.1 να πάει τελικά στην 4.0.2 και να την πατήσω?
Τί να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας.

#1548   time

time

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 02/09/2010 - 18:16

πραγματικά υπάρχει κανείς που να ΜΗΝ έχει κάνει jailbrake...? :P

#1549   ALBA

ALBA

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 18:16

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το iPhone 3GS και είμαι ακόμα στην 3.1.2 και έχω κάνει jailbreak με το blackrain.
Σκέφτομαι να κάνω νέο jailbreak με το jailbreakme, αλλά έχω την εξής απορία:
Κάθε φορά που συνδέω το iphone στο itunes (9.2.1.5) μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση στην 4.0.1
Μου κάνει εντύπωση γιατί διαβάζω σχεδόν όλους ότι τώρα πλέον γίνεται αναβάθμιση από το itunes μόνο στην 4.0.2
και ότι για να βάλεις την 4.0.1 πρέπει να ακολουθήσεις άλλη διαδικασία.
Τι λέτε? Υπάρχει περίπτωση από την στιγμή που μου λέει ότι θα πάει σε 4.0.1 να πάει τελικά στην 4.0.2 και να την πατήσω?
Τί να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας.



...και πιο συγκεκριμένα μου βγάζει αυτό το μήνυμα
Συνημμένο αρχείο  iPhone.jpg   133,3KB   20 λήψεις

#1550   vixos

vixos

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 18:16

Αγοράζω χθες το 4 απο Γερμανό με 4.0.1 , κάνω jailbreak με jailbreakme.com , μπαίνω στο cydia , καποια στιγμή κανει restart και μένει κολημένο στο μηλαράκι. Κατεβάζω την 4.0.1 για iphone 4, μπαίνω σε dfu mode, shift-restore διαλέγω το αρχείο που κατέβασα, προσπαθεί να πάρει εγκριση απο apple και ΤΖΙΦΟΣ , βγάζει ενα error. Ξαναπροσπαθώ σε αλλο pc τα ίδια. Οποτε πατάω restore και μου βάζει 4,0,2. Πως δουλεύει το shift-restore ρε μάγκες; Δεν σας βγάζει error οταν προσπαθεί να πάρει αδεια απο την apple?

#1551   userX

userX

    iPH Member

  • 245 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:teopless

Δημοσίευση 02/09/2010 - 18:25

Αγοράζω χθες το 4 απο Γερμανό με 4.0.1 , κάνω jailbreak με jailbreakme.com , μπαίνω στο cydia , καποια στιγμή κανει restart και μένει κολημένο στο μηλαράκι. Κατεβάζω την 4.0.1 για iphone 4, μπαίνω σε dfu mode, shift-restore διαλέγω το αρχείο που κατέβασα, προσπαθεί να πάρει εγκριση απο apple και ΤΖΙΦΟΣ , βγάζει ενα error. Ξαναπροσπαθώ σε αλλο pc τα ίδια. Οποτε πατάω restore και μου βάζει 4,0,2. Πως δουλεύει το shift-restore ρε μάγκες; Δεν σας βγάζει error οταν προσπαθεί να πάρει αδεια απο την apple?

Η διαδικασία ήταν ολόσωστη.Η Apple έχει σταματήσει να υπογράφει άδειες για 4.0.1,όμως.

#1552   ALBA

ALBA

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 18:33

Η διαδικασία ήταν ολόσωστη.Η Apple έχει σταματήσει να υπογράφει άδειες για 4.0.1,όμως.


Δηλαδή και εμένα παρόλο που μου βγάζει μήνυμα ότι θα πάει στην 4.0.1, θα κολλήσει?

#1553   AlxT

AlxT

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 18:57

Δηλαδή και εμένα παρόλο που μου βγάζει μήνυμα ότι θα πάει στην 4.0.1, θα κολλήσει?

Και εμενα μου βγαζει σε αυτο το σημειο error (13). Αυτο σημαινει οτι τζαμπα το restore?Δεν υπαρχει τροπος να περασουμε την 4.0.1?

#1554   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 02/09/2010 - 19:09

Δηλαδή και εμένα παρόλο που μου βγάζει μήνυμα ότι θα πάει στην 4.0.1, θα κολλήσει?



Και εμενα μου βγαζει σε αυτο το σημειο error (13). Αυτο σημαινει οτι τζαμπα το restore?Δεν υπαρχει τροπος να περασουμε την 4.0.1?


οποιος δεν εχει κανει jailbreak και κρατηση shsh αρχεια μεσω cydia πριν η apple σταματηση να υπογραφει τις εκδοσεις λογισμικου δεν μπορει να περασει καμμια αλλη εκδοση εκτος απο αυτην που υπογραφει αυτη την στιγμη δηλαδη την 4.0.2

#1555   ALBA

ALBA

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 19:15

οποιος δεν εχει κανει jailbreak και κρατηση shsh αρχεια μεσω cydia πριν η apple σταματηση να υπογραφει τις εκδοσεις λογισμικου δεν μπορει να περασει καμμια αλλη εκδοση εκτος απο αυτην που υπογραφει αυτη την στιγμη δηλαδη την 4.0.2


Δηλαδή εγώ που έχω κάνει jailbreak (blackra1n) δεν μπορώ να περάσω την 4.0.1 κανονικά μέσω itunes (παρόλο που μου βγάζει κανονικά μήνυμα)?
Όταν λέω μέσω itunes, εννοώ κανονικά όπως θα γινόταν η οποιαδήποτε αναβάθμιση και όχι
με την διαδικασία που περιγράφεται σε προηγούμενα post.

Τελευταία επεξεργασία από: ALBA, 02/09/2010 - 19:17


#1556   AlxT

AlxT

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 19:16

οποιος δεν εχει κανει jailbreak και κρατηση shsh αρχεια μεσω cydia πριν η apple σταματηση να υπογραφει τις εκδοσεις λογισμικου δεν μπορει να περασει καμμια αλλη εκδοση εκτος απο αυτην που υπογραφει αυτη την στιγμη δηλαδη την 4.0.2

Ναι αλλα εχω τα shsh αρχεια για 4.0.1 στο cydia. οποτε θεωρητικα πρεπει να μπορω να την περασω και φταιει κατι αλλο για το error ?

#1557   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 19:19

Ναι αλλα πως κλεινουν ολα μαζι γιατι μενουν μετα 100 προγραμματα ανοιχτα;

Μεγαλη μανουρα να τα κλεινεις ενα ενα

Εγκατάσταση SBSettings και μετά από cydia κάνεις εγκατάσταση το "Remove Background SBSettings Toggle" 8)
Είναι πολύ χρήσιμο .

#1558   AlxT

AlxT

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 19:35

οποιος δεν εχει κανει jailbreak και κρατηση shsh αρχεια μεσω cydia πριν η apple σταματηση να υπογραφει τις εκδοσεις λογισμικου δεν μπορει να περασει καμμια αλλη εκδοση εκτος απο αυτην που υπογραφει αυτη την στιγμη δηλαδη την 4.0.2

To θεμα λυθηκε με μια αναβαθμιση του itunes. Ναι ναι δεν ειχα παρατηρησει οτι υπαρχει 10....

#1559   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 02/09/2010 - 20:28

Δηλαδή εγώ που έχω κάνει jailbreak (blackra1n) δεν μπορώ να περάσω την 4.0.1 κανονικά μέσω itunes (παρόλο που μου βγάζει κανονικά μήνυμα)?
Όταν λέω μέσω itunes, εννοώ κανονικά όπως θα γινόταν η οποιαδήποτε αναβάθμιση και όχι
με την διαδικασία που περιγράφεται σε προηγούμενα post.



Ναι αλλα εχω τα shsh αρχεια για 4.0.1 στο cydia. οποτε θεωρητικα πρεπει να μπορω να την περασω και φταιει κατι αλλο για το error ?


εφοσον υπαρχουν τα shsh αρχεια μεσω cydia τοτε μπορουμε να ακολουθησουμε τις οδηγιες απο εδω
http://www.iphonehel...ότερο-os-pcmac/
και να περασουμε οποια εκδοση λειτουργικου θελουμε αρκει να εχουμε τα αντιστοιχα αρχεια shsh και για εκδοσεις πανω απο 4 χρειαζεται το τελευταιο i tunes τα προηγουμενα π.χ. i tunes 8 δεν περνανε την 4 και πανω και για να μην μπερδευτητε ο οδηγος μπορει να λεει για downgrade αλλα ισχυει και για μεταβαση απο την 3.Χ.Χ στην 4.Χ.Χ

Τελευταία επεξεργασία από: ggian, 02/09/2010 - 20:29


#1560   ALBA

ALBA

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 21:56

εφοσον υπαρχουν τα shsh αρχεια μεσω cydia τοτε μπορουμε να ακολουθησουμε τις οδηγιες απο εδω
http://www.iphonehel...ότερο-os-pcmac/
και να περασουμε οποια εκδοση λειτουργικου θελουμε αρκει να εχουμε τα αντιστοιχα αρχεια shsh και για εκδοσεις πανω απο 4 χρειαζεται το τελευταιο i tunes τα προηγουμενα π.χ. i tunes 8 δεν περνανε την 4 και πανω και για να μην μπερδευτητε ο οδηγος μπορει να λεει για downgrade αλλα ισχυει και για μεταβαση απο την 3.Χ.Χ στην 4.Χ.Χ


Αυτό τον τρόπο τον έχω διαβάσει αλλά θέλω αν γίνεται να τον αποφύγω.
Εγώ άλλο πράγμα ρώτησα. Το θέμα μου είναι αν η αναβάθμιση που μου
προτείνει το itunes σε 4.0.1 (στην φωτό που πόσταρα)θα γίνει κανονικά ή θα κολλήσει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)