Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1531   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 01/09/2010 - 17:37

Καλησπερα σε ολους.

All seems chinese to me ::)

Ζητω συγνωμη προκαταβολικα για την ασχετοσυνη μου.

Να ρωτησω αρχικα 2 πραγματακια.

Θελω να κανω jailbreak απο 3.1.2 που εχω σε 4.0.1.Πριν κανω jailbreak μπηκα στο cydia και πατησα το makemylife easier.Ολα πηγαν καλα,δεν κολλησε πουθενα.Τωρα μου βγαζει "this device has been pending tss request".Απο οτι διαβασα στο φορουμ θα πρεπει να περιμενω(ισως και 1-2 μερες) μεχρι να μου βγαλει ενα πρασινο πραγματακι που θα λεει κατι για shsh..Πειραζει που δεν εκανα πρωτα jailbreak?Ή ουτως η αλλως το jailbreak γινεται μετα?

Απο τι στιγμη που θα πετυχει το jailbreak,χανω ολα τα αρχεια και θα πρεπει να τα ξαναπερασω?

Το κινητο μου ειναι αγορασμενο απο voda.



Μην αγχώνεσαι φίλε. Cydia = Jailbreak. Οπότε απλά περίμενε να ενημερωθεί το Cydia για το ποια shsh έχει και μετά προχωράς...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1532   Luciferia

Luciferia

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2010 - 17:39

μετά από πολύ διάβασμα τελικά είδα ότι γίνεται με downgrade
το έχει κάνει κανείς;
δουλεύει;
αξίζει να πάω σε 4.0.1 από 3.1.3;

αν θες να εχεις multitasking μαμα..αξιζει!κατα τ'αλλα δεν υπαρχουν και τρελλες διαφορες!downgrade απο που θες να κανεις??4.0.2??

#1533   nknknk

nknknk

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 17:52

Τωρα μου φαινονται ακομα πιο chinese ::)

Δηλαδη περιμενω να μου βγαλει για τα shsh και μετα παω στο jailbreakme.com??

Πρεπει να αποθηκευσω καπου τα shsh για να μπορω να κανω downgrade αν χρειαστει?Πως γινεται αυτο?

Σκεφτομαι να ακολουθησω τα παρακατω βηματα.

http://www.iphonehel...jailbreakmecom/

Πως γινεται να μην χασω επαφες,φωτογραφιες και apps?Με το restore θα αδειασει το iphone?Θα πρεπει να εχω τις επαφες περασμενες στο outlook,τις φωτογραφιες και τα apps σωσμενα στον υπολογιστη ετσι ωστε μετα το restore να τα μεταφερω ξανα στο iphone?

Εχω χιλιαδες ερωτησεις... :(

#1534   RedLoki

RedLoki

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 18:43

Οχι δεν κανεις !!


Απλά είμαι λίγο επιφυλακτικός με το θέμα των επαφών μου.. καθώς δεν είναι συγχρονισμένες με το outlook.. απλά τις πέρασα απο τη sim.. Τώρα όμως έχουν προστεθεί αρκετές απο τη μέρα αγοράς του iphone και δεν ξέρω πώς να εξασφαλίσω τις επαφές μου.. help!

Και είμαι οκ με τα SHSH? right?

Συνημμένα αρχεία



#1535   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 01/09/2010 - 18:58

Απλά είμαι λίγο επιφυλακτικός με το θέμα των επαφών μου.. καθώς δεν είναι συγχρονισμένες με το outlook.. απλά τις πέρασα απο τη sim.. Τώρα όμως έχουν προστεθεί αρκετές απο τη μέρα αγοράς του iphone και δεν ξέρω πώς να εξασφαλίσω τις επαφές μου.. help!

Και είμαι οκ με τα SHSH? right?


ναι εισαι οκ με τα SHSH τωρα οσο για τις επαφες σου συγχρονισετες με το outlook για να μην τις χασεις
και κανε και ενα back up με συγχρονισμο μεσω itunes για τα υπολοιπα φωτο εφαρμογες κ.λ.π.

#1536   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 01/09/2010 - 19:16

Πως γινεται να μην χασω επαφες,φωτογραφιες και apps?Με το restore θα αδειασει το iphone?Θα πρεπει να εχω τις επαφες περασμενες στο outlook,τις φωτογραφιες και τα apps σωσμενα στον υπολογιστη ετσι ωστε μετα το restore να τα μεταφερω ξανα στο iphone?

Εχω χιλιαδες ερωτησεις... :(


Οκ λοιπόν:

Πρώτα θα φροντίσεις να περάσεις ό,τι υπάρχει μέσα στο κινητό σου, στον υπολογιστή. Δεξί κλικ στο iTunes πάνω στη συσκευή και transfer purchases. Στη συνέχεια θα συγχρονίσεις επαφές και φωτογραφίες. Καλό θα είναι ακόμα να πάρεις ένα συνολικό backup σε περίπτωση που κάτι στραβώσει...

Στη συνέχεια, θα δεις αν σου δείχνει το Cydia τα SHSH files. Δες την φώτο του Redloki στο παραπάνω post. Όταν τα δεις είσαι έτοιμος να ξεκινήσεις την διαδικασία του upgrade. Θα πρέπει αρχικά να πειράξεις τα host files για να μπορέσεις να κάνεις restore στην 4.0.1. Δες εδώ για το πως θα το καταφέρεις.

Αν φτάσεις μέχρι εκεί τα υπόλοιπα είναι παιχνίδι! Κατεβάζεις το firmware που θέλεις από εδώκαι στη συνέχεια βάζεις το τηλέφωνο σε DFU mode και τέλος στο iTunes με Shift-Restore για windows ή Alt-Restore για Mac, περνάς το firmware.

Όταν τελειώσει η διαδικασία, επέλεξε Set up as a new phone στο iTunes και synchronize back επαφές κλπ.

Τέλος, για να ξανακάνεις jailbreak το κινητό, άνοιξε το Safari και πήγαινε στο jailbreakme.com, slide και είσαι έτοιμος!!!

#1537   RedLoki

RedLoki

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 19:55

Οκ λοιπόν:

Πρώτα θα φροντίσεις να περάσεις ό,τι υπάρχει μέσα στο κινητό σου, στον υπολογιστή. Δεξί κλικ στο iTunes πάνω στη συσκευή και transfer purchases. Στη συνέχεια θα συγχρονίσεις επαφές και φωτογραφίες. Καλό θα είναι ακόμα να πάρεις ένα συνολικό backup σε περίπτωση που κάτι στραβώσει...

Στη συνέχεια, θα δεις αν σου δείχνει το Cydia τα SHSH files. Δες την φώτο του Redloki στο παραπάνω post. Όταν τα δεις είσαι έτοιμος να ξεκινήσεις την διαδικασία του upgrade. Θα πρέπει αρχικά να πειράξεις τα host files για να μπορέσεις να κάνεις restore στην 4.0.1. Δες εδώ για το πως θα το καταφέρεις.

Αν φτάσεις μέχρι εκεί τα υπόλοιπα είναι παιχνίδι! Κατεβάζεις το firmware που θέλεις από εδώκαι στη συνέχεια βάζεις το τηλέφωνο σε DFU mode και τέλος στο iTunes με Shift-Restore για windows ή Alt-Restore για Mac, περνάς το firmware.


Όταν τελειώσει η διαδικασία, επέλεξε Set up as a new phone στο iTunes και synchronize back επαφές κλπ.

Τέλος, για να ξανακάνεις jailbreak το κινητό, άνοιξε το Safari και πήγαινε στο jailbreakme.com, slide και είσαι έτοιμος!!!


Η ποιο κατατοπιστική απάντηση και ολοκληρωμένη μέχρι στιγμής.. Αψογος!

Τελευταία επεξεργασία από: RedLoki, 01/09/2010 - 20:01


#1538   nknknk

nknknk

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 20:30

ntinaras

Σε ευχαριστω για την απαντηση,θα ακολουθησω κατα γραμμα αυτα που εγραψες.

Προς το παρον περιμενω να αλλαξει αυτο που γραφει στο cydia "This device has a pending TSS request".

#1539   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/09/2010 - 21:36

παιδια καλησπερα μια βοηθεια σας παρακαλω.παω τωρα να βαλω την 4.0.1 απο την 3.1.2 με blackrain1 που εχω στο 3gs και αφου πατησω shift kai restore στο itunes μου βγαζει αυτο. γνωριζει κανεις κατι?

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: laniel, 01/09/2010 - 21:42


#1540   userman

userman

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 00:53

Η ποιο κατατοπιστική απάντηση και ολοκληρωμένη μέχρι στιγμής.. Αψογος!

Δυο παραδειγματα χρησης του ΠΙΟ & ΠΟΙΟ
1. η πιο κατατοπιστικη απαντηση...
2. δεν ξερω ποιο απο ολα ηταν...

άλλο ΠΙΟ και αλλο ΠΟΙΟ...
φιλικα και με αφθονη δοση χιουμορ... :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: userman, 02/09/2010 - 00:55


#1541   AlxT

AlxT

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 13:59

Οκ λοιπόν:

Πρώτα θα φροντίσεις να περάσεις ό,τι υπάρχει μέσα στο κινητό σου, στον υπολογιστή. Δεξί κλικ στο iTunes πάνω στη συσκευή και transfer purchases. Στη συνέχεια θα συγχρονίσεις επαφές και φωτογραφίες. Καλό θα είναι ακόμα να πάρεις ένα συνολικό backup σε περίπτωση που κάτι στραβώσει...

Στη συνέχεια, θα δεις αν σου δείχνει το Cydia τα SHSH files. Δες την φώτο του Redloki στο παραπάνω post. Όταν τα δεις είσαι έτοιμος να ξεκινήσεις την διαδικασία του upgrade. Θα πρέπει αρχικά να πειράξεις τα host files για να μπορέσεις να κάνεις restore στην 4.0.1. Δες εδώ για το πως θα το καταφέρεις.

Αν φτάσεις μέχρι εκεί τα υπόλοιπα είναι παιχνίδι! Κατεβάζεις το firmware που θέλεις από εδώκαι στη συνέχεια βάζεις το τηλέφωνο σε DFU mode και τέλος στο iTunes με Shift-Restore για windows ή Alt-Restore για Mac, περνάς το firmware.

Όταν τελειώσει η διαδικασία, επέλεξε Set up as a new phone στο iTunes και synchronize back επαφές κλπ.

Τέλος, για να ξανακάνεις jailbreak το κινητό, άνοιξε το Safari και πήγαινε στο jailbreakme.com, slide και είσαι έτοιμος!!!


Ευχαριστω για τον οδηγο, θα τον ακολουθησω συντομα αλλα εχω μια nooboερωτηση. Διαβασα για την διαδικασια του downgrade και απο οτι βλεπω τα shsh μου ειναι οκ sto cydia αλλα εγω αυτη την στιγμη ειμαι σε 3.1.3 οποτε πριν κανω αυτη την διαδικασια πρεπει να κανω update απο το itunes που μου βγαζει σε 4.0.2? και μετα με αυτη την διαδικασια θα γυρισω σε 4.0.1 για να κανω το jailbreakme.com?

#1542   theofilos

theofilos

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 02/09/2010 - 14:37

paidia egw evala thn 4.0.2!! mporw na kanw kati gia na kanw jb? tpt downgrade..??

#1543   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 02/09/2010 - 15:35

Σε περίπτωση που το firmware που θέλετε να περάσετε δεν είναι το πιο πρόσφατο (δηλαδή η έκδοση αυτή δεν υπογράφεται πλέον από την Apple), το downgrade και το upgrade έχουν ακριβώς την ίδια διαδικασία: έλεγχο για shsh blobs στο Cydia, πείραγμα hosts, DFU και manual restore από iTunes.

#1544   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 02/09/2010 - 15:38

Ευχαριστω για τον οδηγο, θα τον ακολουθησω συντομα αλλα εχω μια nooboερωτηση. Διαβασα για την διαδικασια του downgrade και απο οτι βλεπω τα shsh μου ειναι οκ sto cydia αλλα εγω αυτη την στιγμη ειμαι σε 3.1.3 οποτε πριν κανω αυτη την διαδικασια πρεπει να κανω update απο το itunes που μου βγαζει σε 4.0.2? και μετα με αυτη την διαδικασια θα γυρισω σε 4.0.1 για να κανω το jailbreakme.com?


Όχι, δεν χρειάζεται να πας στην 4.0.2

Ακολουθείς τον οδηγό και περνάς 4.0.1

#1545   Mikos13

Mikos13

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 16:38

Μάγκες θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω ένα iphone 3gs 3.1.3 και το έχω κάνει unlock και jailbreak. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν το κάνω update σε 4.0.2 ή σε 4.0.1 θα πρέπει να κάνω πάλι unlock και jailbreak??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)