Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Eρωτήσεις και Προβλήματα χρηστών σε σχέση με συμβατότητα των προγραμμάτων του cydia και της μεθόδου jailbreakme.com


  • Please log in to reply
212 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 06/08/2010 - 21:24

To iBlueNova δεν λειτουργει στην iOS 4.0/4.0.1 απ'οσο ξερω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/08/2010 - 21:28

εμενα μια χαρα λειτουργει.. (iPhone 3GS με iOS 4.0.1....)

#138   Djusher

Djusher

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα

Δημοσίευση 07/08/2010 - 12:58

Καλημέρα παεια θα ηθελα την βοηθεια σας για εχω απελπιστει... εχω ενα iphone 3G το εκανα uptade απο 3.1.3. σε 4.0. αλλα με το που βαζω προγραμματα κρασαρει συνεχεια το sprinngboard... apofasisa na gyrisv se 3.1.3 αλλα δν μπορει να μου το κάνει εγκαταστασει και ετσι προχωρησα στο 3,1,2 στην 3.1.2. κανει κανονικα εγκατασταση αλλα σταματαει λιγο πριν το τέλοσ και μου βγαζει σφάλμα 1015 τι να κανς ρε παιδια πειτε μου λυσεισ γιατι θα τρελαθω

#139   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5,344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 07/08/2010 - 15:49

υπαρχει και αλλος τροπος να το κανεις!

μπορεις να φτιαξεις μονος σου σε png 60*20 αναλυση το carrier logo που θες και μεσω του προγραμματος iPhoneBrowser, να μπεις στο iPhone σου και να βαλεις στο σωστο φακελο την εικονα με το carrier logo.. μπορω να φτιαξω εναν οδηγο εαν θελετε! :)

...Να είσαι καλά φίλε μου, γνωρίζω τον εναλλακτικό τρόπο, μονό που βαριέμαι να μπω σε ssh και να αλλάξω τα ντοσιέ....




Υ.Γ. Όσο για τον οδηγό, ευγενική η πρόσφορα σου, αλλά υπάρχει ήδη! εδώ :-)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#140   georgeelectronic

georgeelectronic

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 18:34

γεια σας παιδια εχω την 3.1.3 και εκανα jailbreakme και προσπαθω να κανω restore και δεν κανει μπορειτε να με βοηθησετε?

#141   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/08/2010 - 19:12

Απο εχτες παρατηρώ τη μπαταρία να μειωνετε δραματικα. Μετά το jailbreak διάβασα οτι το iphonedelivery παίζει να μειώνει τη μπαταρία ισχύει κάτι τέτοιο; Εκτός απο αυτό και το openssh κ installous δεν πρέπει να εχω περάσει κάτι άλλο. Και εχω βάλει όλες τις συμβουλες για διατήρηση της μπαταρίας; Ξέρετε μήπως κάτι άλλο το επηρεζει; Επισης παρατήρησα χτες οτι μου έκανε παρεμπολες στα ηχεία στο αμάξι επειδή το ειχα κοντά στο ραδιόφωνο. Οποίος μπορεί ας βοηθήσει.

#142   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 08/08/2010 - 09:50

εμενα μια χαρα λειτουργει.. (iPhone 3GS με iOS 4.0.1....)


Δουλεύει το iblunova σε 3gs/4.0.1?
Είσαι βέβαιος;
Εγώ το έχω αγοράσει το πρόγραμμα, εγκαθίσταται κανονικά στην 4.0.1 στο 3gs μου, αλλά μόλις πάω να στείλω κάποιο αρχείο κρασσάρει.

#143   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/08/2010 - 10:04

Δουλεύει το iblunova σε 3gs/4.0.1?
Είσαι βέβαιος;
Εγώ το έχω αγοράσει το πρόγραμμα, εγκαθίσταται κανονικά στην 4.0.1 στο 3gs μου, αλλά μόλις πάω να στείλω κάποιο αρχείο κρασσάρει.

ευτυχως για την ωρα δεν μου εχει παρουσιασει καποιο προβλημα, εχω στειλει σε nokia, samsung και sony ericsson..


κατι αλλο θα ηθελα να ρωτησω, στο cydia πανω-πανω στην αρχικη, μου εμφανιζει οτι εχω shsh files για την 3.1.3 (που ειχα πριν βαλω την 4.0.1) και για την 4.0 την οποια δεν εχω βαλει.. για την 4.0.1 γιατι δεν αναφερει τιποτα, μιας και αυτη ειναι που εχω εγκατεστημενη..?

#144   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/08/2010 - 10:26

ευτυχως για την ωρα δεν μου εχει παρουσιασει καποιο προβλημα, εχω στειλει σε nokia, samsung και sony ericsson..


κατι αλλο θα ηθελα να ρωτησω, στο cydia πανω-πανω στην αρχικη, μου εμφανιζει οτι εχω shsh files για την 3.1.3 (που ειχα πριν βαλω την 4.0.1) και για την 4.0 την οποια δεν εχω βαλει.. για την 4.0.1 γιατι δεν αναφερει τιποτα, μιας και αυτη ειναι που εχω εγκατεστημενη..?


+1

Εγώ είχα κρατήσει shsh για την 4.0 με το umbrella και τώρα τελευταία κράτησα και για την 4.0.1 με τον ίδιο τρόπο. Παρόλα αυτά εμφανίζει κ σε μένα μόνο για την 3.1.3 και για την 4.0
Στο cydia μετά το jb δεν υπήρχε πουθενα το make my life easier ???

#145   tasosmi

tasosmi

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2010 - 10:33

Λοιπόν παίδες έχω jailbroken 3GS 4.0.1 . Εγκατέστησα το sbsettings και όλα δούλευαν ρολόι. Κάποια στιγμή κατεβάζω ένα θέμα για το sbsettings από το modmyi (το blackbold). Από τότε δεν μου εμφανίζει το κουμπάκι για την ενεργοποίηση του ssh. Φυσικά έχω επιλέξει να εμφανίζεται από τις επιλογές. Έκανα απεγκατάσταση του θέμα, απεγκατάσταση το sbsettings, επανεκκινήσεις το iphone αλλά τίποτα. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι;

#146   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 08/08/2010 - 11:08

ευτυχως για την ωρα δεν μου εχει παρουσιασει καποιο προβλημα, εχω στειλει σε nokia, samsung και sony ericsson..


κατι αλλο θα ηθελα να ρωτησω, στο cydia πανω-πανω στην αρχικη, μου εμφανιζει οτι εχω shsh files για την 3.1.3 (που ειχα πριν βαλω την 4.0.1) και για την 4.0 την οποια δεν εχω βαλει.. για την 4.0.1 γιατι δεν αναφερει τιποτα, μιας και αυτη ειναι που εχω εγκατεστημενη..?


Σ΄εμένα δείχνει και για την 4.0.1 κανονικά...
Έχεις original bluenova ή σπασμένο;

#147   tonis

tonis

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2010 - 11:21

Παιδιά εγώ προσπαθώ εδώ και 3μερες για το jailbrake,αρχικά όταν εμπαινα στη σελίδα η μπάρα δεν κουνιοταν..και απο χθες μου λέει ότι δεν μπορεί να βρει server..ισχυει;;τι πρέπει να κάνω;;;βοήθεια παρακαλώ!!!!!

#148   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/08/2010 - 11:30

Σ΄εμένα δείχνει και για την 4.0.1 κανονικά...
Έχεις original bluenova ή σπασμένο;


εχω το σπασμενο iBluenova Cr@ck3d apo SiNfuL... :)

#149   tonis

tonis

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2010 - 11:32

Κάποιος βοήθεια!!!

#150   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1,055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 08/08/2010 - 11:34

Μάλλον δεν έχεις εγκαταστήσει το OpenSSH από Cydia



Λοιπόν παίδες έχω jailbroken 3GS 4.0.1 . Εγκατέστησα το sbsettings και όλα δούλευαν ρολόι. Κάποια στιγμή κατεβάζω ένα θέμα για το sbsettings από το modmyi (το blackbold). Από τότε δεν μου εμφανίζει το κουμπάκι για την ενεργοποίηση του ssh. Φυσικά έχω επιλέξει να εμφανίζεται από τις επιλογές. Έκανα απεγκατάσταση του θέμα, απεγκατάσταση το sbsettings, επανεκκινήσεις το iphone αλλά τίποτα. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες