Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Eρωτήσεις και Προβλήματα χρηστών σε σχέση με συμβατότητα των προγραμμάτων του cydia και της μεθόδου jailbreakme.com


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
212 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 05/08/2010 - 01:07

Εχεις το cracked ή το κανονικό;

τι γινεται με το ifile? το κανω εγκατασταση μολισ το ανοιγω και παω να πληκτολογησω με παταει εξω συμβαινει και σε κανεναν αλλον αυτο?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 07:20

καλημερα!!! το κανονικο εχω

#123   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 10:01

εχω παρατηρησει και κατι αλλο οταν κανω reboot to iphoni χανει της ρυθμισεις του δικτυου(ιντερνετ και μμς) ενω πριν ανεβω στην 4.0.1 δεν ειχα αυτο το προβλημα

#124   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2010 - 11:32

Μέσω cydia βγηκε αναβάθμιση του installous το οποίο προσωπικα σε εμενα μου έλυσε το πρόβλημα με τα updates που εμπαινα και κρασαρε.

#125   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 05/08/2010 - 13:19

Παρατήρησα ότι έχει σχέση με Lock Screen, π.χ. "Clear lockscreen", Carrier Logos, WiFi logos, charging battery, δεν ειναι ακομα συμβατα με iOS 4.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#126   fragment

fragment

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:dennmtr

Δημοσίευση 05/08/2010 - 17:25

για το ibluenova σε 4.0.1. ποτε θα βγει σχετικη αναβαθμιση ... μου ανοιγει αλλα κλεινει οταν παω να στειλω ... κανενασ με το ιδιο προβλημα;;;

#127   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/08/2010 - 19:14

Παιδια μετα το jailbreak 4.01 δεν υπαρχει η δυνατοτητα mms και ουτε η επιλογη να βαλω τις ρυθμισεις οταν παω γενικα/δικτυο γιατι μετα δεν εχει την επιλογη κινητο δικτυο που τις βαζεις χειροκινητα. Κανεις αλλος το αντιμετωπισε αυτο?

#128   rooky

rooky

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2010 - 20:27

θα ηθελα να ρωτησω (ρητορικη ερωτηση)αν τα παρακατω προγραμματα δουλευουν σε ios 4.0.1
safari download manager
mxtube
yourtube
RMFEGlebo


οσο για το ifile εμενα μου δουλευει cracked απο hackstor
και για terminal εβαλα το pTerm απο τον installous και παιζει μια χαρα

Τελευταία επεξεργασία από: rooky, 05/08/2010 - 20:33


#129   ksotiko

ksotiko

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 20:37

Με το ibluenova τι γινεται ρε παιδια ξερει κανεισ??????

#130   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/08/2010 - 20:42

Παρατήρησα ότι έχει σχέση με Lock Screen, π.χ. "Clear lockscreen", Carrier Logos, WiFi logos, charging battery, δεν ειναι ακομα συμβατα με iOS 4.


Carrier Logos, slider και battery charging τα έχω τροποποιήσει με επιτυχία και μπορώ να πω ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που δούλευαν με την 3.1.2 που ήμουν πριν. Δηλαδή τα carrier με την βοήθεια του Makeitmine και τα slider & battery charging φτιάχνοντας δικά μου θέματα τα οποία φορτώνω με το Winterboard. Σε αυτό που δεν είχα επιτυχία ήταν τα Wifi logos.

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

θα ηθελα να ρωτησω (ρητορικη ερωτηση)αν τα παρακατω προγραμματα δουλευουν σε ios 4.0.1
safari download manager


To safari download manager δυστυχώς δεν δουλεύει και μου λείπει αρκετά.

#131   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 05/08/2010 - 20:52

Θα ήθελα να επισημάνω ότι τα carrier logos δουλεύουνε και σε εμένα με το Makeitmine (λάθος δικό μου παραπάνω που ανέφερα ότι δεν δουλεύουνε) από την άλλη, ότι έχει σχέση με Lock Screen, και charging battery, μέσω Winterboard, δεν μου αλλάζει κανένα? Δεν γνωρίζω αν ευθύνεται ότι το επιχειρώ σε ένα iPhone 4, η στο ότι κάτι μπλοκάρει στην διαδικασία. (περιττό να πω ότι έχω κάνει αρκετές προσπάθειες, σβησίματα ανοίγματα, εγκαταστάσεις, απεγκαταστάσεις)...??

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 05/08/2010 - 20:53

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#132   dasken

dasken

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/08/2010 - 17:54

ποιο source πρεπει να βαλω για το ibluenova???οποιος μπορει ας μου πει παρακαλω!!!!

#133   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 06/08/2010 - 19:20

Για να μην ρωτάτε τα ίδια και τα ίδια:

http://modmyi.com/fo...ility-list.html

Αυτή είναι η επίσημη λίστα συμβατότητας εφαρμογών του Cydia με το IOS 4.

To iFile είναι μερικώς συμβατό (που σημαίνει ότι έχει προβλήματα). Το iBlueNova είναι ασύμβατο. Όπως είναι ασύμβατο και το Cydget που με ενδιαφέρει. Απο εκεί και πέρα, το SBSettings είναι συμβατό, απλά υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το Activator, με συνέπεια σε μερικές οθόνες να μην λειτουργεί το swipe για το άνοιγμα του SBSettings. Αν κάνει κανείς τον κόπο να διαβάσει τις οδηγίες του SBSettings στην οθόνη της εφαρμογής στο Cydia, θα δεί ότι αναφέρεται αυτό το πρόβλημα, και προτείνεται να ενεργοποιείσετε απο το Activator και το παρατεταμένο κράτημα του home button για την ενεργοποίηση του SBSettings. ΤΟ Five Icon Dock δουλεύει μια χαρά, το ίδιο και τα PrivaCy, afcAdd. To 3G Unrestrictor δεν λειτουργεί με κάποιες εφαρμογές όπως το YouTube.

Κάντε ένα κόπο και διαβάστε την λίστα για να δείτε ποιές απο τις εφαρμογές που σας ενδιαφέρουν είναι συμβατές και ποιές όχι. Δεν χριεάζεται με το παραμικρό να ποστάρετε. Αν μια εφαρμογή στην λίστα αναφέρεται ως μη συμβατή, δεν πρόκειται κανείς απο εδώ να σας πει κάτι διαφορετικό...



Καλησπερα σε ολους
παρακολουθηστε τη λιστα με θετικη επιφυλαξη, καθως μερικες εφαρμογες ανανεωνονται και γινονται πλεον συμβατες, πχ fivecolums.

#134   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/08/2010 - 21:20

Θα ήθελα να επισημάνω ότι τα carrier logos δουλεύουνε και σε εμένα με το Makeitmine (λάθος δικό μου παραπάνω που ανέφερα ότι δεν δουλεύουνε) από την άλλη, ότι έχει σχέση με Lock Screen, και charging battery, μέσω Winterboard, δεν μου αλλάζει κανένα? Δεν γνωρίζω αν ευθύνεται ότι το επιχειρώ σε ένα iPhone 4, η στο ότι κάτι μπλοκάρει στην διαδικασία. (περιττό να πω ότι έχω κάνει αρκετές προσπάθειες, σβησίματα ανοίγματα, εγκαταστάσεις, απεγκαταστάσεις)...??


υπαρχει και αλλος τροπος να το κανεις!

μπορεις να φτιαξεις μονος σου σε png 60*20 αναλυση το carrier logo που θες και μεσω του προγραμματος iPhoneBrowser, να μπεις στο iPhone σου και να βαλεις στο σωστο φακελο την εικονα με το carrier logo.. μπορω να φτιαξω εναν οδηγο εαν θελετε! :)

#135   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/08/2010 - 21:23

ποιο source πρεπει να βαλω για το ibluenova???οποιος μπορει ας μου πει παρακαλω!!!!

μπορεις απο το http://sinfuliphonerepo.com και απο το http://cydia.xsellize.com :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες