Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 4 Cases


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
339 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.693 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 21:34

Εγώ πάλι πήρα την Incipio Feather και screen protector και είμαι μια χαρα.

Ναι αλλα φωτο δεν μας ανεβασες να δουμε ποσο ομορφη και λεπτη ειναι γιατι η feather ειναι οντως απο τις πιο λεπτες θηκες που κυκλοφορουν με χαμηλο δεικτη προστασιας παντως,λογικο αλλωστε.Πολυ καλη επιλογη παντως.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   satmasterboy

satmasterboy

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 21:38

SGP Neo Hybrid Matte...την παρελαβα σημερα,πολυ λεπτη θηκη για οποιον δεν θελει ογκο στο κινητο,ερχεται μαζι με προστασια οθονης ultra.Ειναι πιο λεπτη και απο την Speck Pixelskin HD.Σαν κρατημα και αισθηση ασφαλειας υπερτερει η Speck αλλα σαν ογκος και ομορφια σαφως αυτη.Εφαρμοζει πολυ καλα,λιγο προσοχη στον τροπο που μπαινει γιατι ειναι 2 κομματια αλλα εφαρμοζει τελεια.Η πλατη εχει πολυ ωραια αισθηση σαν λεπτο καουτσουκ ενω το περιβλημα που παει φορετο και εδω ειναι στο χρωμα της σαμπανιας,μου φαινεται αρκετα ευθραυστο...θα δειξει.
Γενικα δειχνει πολυ ομορφη θηκη.Αν θελετε αλλες λεπτομερειες και φωτο μου λετε.

Έχω παραγγείλει και εγώ την ιδια….την αναμένω….οποτε αφού έχεις καλές εντυπώσεις μάλλον έκανα καλή αγορά και εγώ!!!!

#153   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 21/10/2010 - 21:47

Λοιπόν παιδιά εγώ τελικά πήρα την scosche
http://www.scosche.c.../productID/1972

Μαζί με τη zagg μπρος πίσω θεωρώ ότι είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί..εμφάνιση κ προστασία χωρίς να κρύβει την ομορφιά του κινητού μας..απλά τέλειο..

#154   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.693 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 22:04

Λοιπόν παιδιά εγώ τελικά πήρα την scosche
http://www.scosche.c.../productID/1972

Μαζί με τη zagg μπρος πίσω θεωρώ ότι είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί..εμφάνιση κ προστασία χωρίς να κρύβει την ομορφιά του κινητού μας..απλά τέλειο..


Πολυ καλη θηκη στυλ bumper που σημαινει οτι απο προστασια δεν ειναι και οτι καλυτερο κυκλοφορει.Μοιαζει υπερβολικα με τη Hula.Δειτε εδω.
Ολες αυτες οι θηκες που αναφεραμε στα τελευταια ποστ ειναι ομορφες θηκες,λεπτες και με διαφορετικο στυλ αλλα απο προστασια δεν διεκδικουν δαφνες.

#155   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 22:09

Για δειτε και εδω!
http://www.vajacases.com/
Ειναι πολλα τα λεφτα περιμενεις και καμια 40 μερες να σου ερθει αλλα αξιζει τον κοπο!!

#156   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 21/10/2010 - 22:35

Όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενο ποστ μου δεν πήρα το κινητο αυτο για κάνω ακροβατικα μαζί του..(πάντα με αίσθηση χιούμορ)οπότε αν πέσει απο λογικό ύψος έχω πλήρη κάλυψη..

#157   andstag

andstag

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:@andstag13

Δημοσίευση 22/10/2010 - 14:00

Nαι δεν εχει ανοιγμα απο κατω αλλα πιστευω θα βγαινει ευκολα απο τη θηκη γιατι στην κορυφη της αφηνει δεξια - αρριστερα κενο οποτε μπορει να το πιανω απο εκει και να το τραβαω εξω απο τη θηκη..
Τωρα για το μεγαφωνο δεν ξερω, αμα ειναι θα του ψηλωσω τερμα την ενταση :lol:
Παντως φαινεται πολυ κυριλε θηκη , αντε να μουρθει να δουμε ;)

την παρέλαυα πριν λίγες ώρες και είναι πολυ ωραία θήκη το μόνο ασχήμο είναι οτι θέλει δύναμη για να βγάλεις το κινητό αλλα ισως να φταίει και το leather skin που έχω πάρε και 2 φοτο


http://img257.images.../img00661i.jpg/
http://img513.images.../img00701a.jpg/

#158   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 22/10/2010 - 14:36

Για δειτε και εδω!
http://www.vajacases.com/
Ειναι πολλα τα λεφτα περιμενεις και καμια 40 μερες να σου ερθει αλλα αξιζει τον κοπο!!

Η vaja πάντα βγάζει ακριβές αλλά ωραίες θήκες.Πιστεύω πως ΚΑΙ της Piel Frama είναι τόσο καλές όσο της vaja.
Καλύτερα θα στα πει ο Έλληνας morpheus aka rromeodim :)

Τελευταία επεξεργασία από: Telephoner, 22/10/2010 - 14:38


#159   Bloodimir

Bloodimir

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2010 - 13:52

Λοιπόν μετά από αρκετό ψάξιμο μάλλον κατέληξα και γώ στη σωστή θήκη για μένα.

Να πω ότι στο 3G μου είχα την Belkin iPhone High Grip Micra Flex Black Case
με την οποία είμαι super ευχαριστημένος μιας και είναι πολύ λεπτή ( τσέπη phone ) και έχει απίστευτη υφή, δεν είναι ούτε το πλαστικό που γλιστράει ούτε το άθλιο καουτσούκ.

Σύμφωνα με αυτή τη θήκη είπα να πάω στην Incipio IPH-512 Feather Case

Τι λέτε; Νομίζω ότι είναι ότι πιο κοντά στην παλιά μου θήκη. (δεν μ αρέσουν οι χοντρές θήκες και το μετακινώ σε τσέπη συνήθως)

#160   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 14:41

Σύμφωνα με αυτή τη θήκη είπα να πάω στην Incipio IPH-512 Feather Case
Τι λέτε; Νομίζω ότι είναι ότι πιο κοντά στην παλιά μου θήκη. (δεν μ αρέσουν οι χοντρές θήκες και το μετακινώ σε τσέπη συνήθως)


Δεν είναι οπτικά άσχημη η Feather, αν όμως εξαιρέσεις το γεγονός πως δεν προστατεύει καθόλου τη συσκευή από χτυπήματα ή τυχόν πτώσεις, πως δεν προεξέχει το πλαστικό χείλος της ώστε να προστατεύει την οθόνη, και πως σε λίγες εβδομάδες ξεφλουδίζει η εξωτερική αντιολισθητική της επίστρωση. Προσωπικά δεν θα την προτιμούσα καθώς ο κύριος λόγος χρήσης μιας θήκης είναι η προστασία της συσκευής από την "κακή στιγμή", κάτι που καμμιά snap-on hard case δεν εξασφαλίζει. :)

#161   Bloodimir

Bloodimir

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2010 - 14:49

Εμένα δε μ αρέσουν οι θήκες που είναι σαν 2 κινητά απο το πάχος, αν και δεν θα διαφωνήσω οτι το προστατεύουν καλύτερα.

Δε θέλω όμως το κινητό να γίνει τουβλάκι.

Σε παρόμοιο στύλ με την Belkin που είχα ξέρετε κάτι ανάλογο και ποιοτικό ?

#162   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 14:56

Λοιπόν μετά από αρκετό ψάξιμο μάλλον κατέληξα και γώ στη σωστή θήκη για μένα.

Να πω ότι στο 3G μου είχα την Belkin iPhone High Grip Micra Flex Black Case
με την οποία είμαι super ευχαριστημένος μιας και είναι πολύ λεπτή ( τσέπη phone ) και έχει απίστευτη υφή, δεν είναι ούτε το πλαστικό που γλιστράει ούτε το άθλιο καουτσούκ.

Σύμφωνα με αυτή τη θήκη είπα να πάω στην Incipio IPH-512 Feather Case

Τι λέτε; Νομίζω ότι είναι ότι πιο κοντά στην παλιά μου θήκη. (δεν μ αρέσουν οι χοντρές θήκες και το μετακινώ σε τσέπη συνήθως)

Θα συμφωνησω με τον Athan οτι η συγκεκριμενη θήκη μετα απο λιγο καιρο ξεφτιζει το πλαστικο της!
Την εχω στην κατοχη μου και το βλεπω καθε μερα! Το κοστος της ειναι κοντα στα 20 ευρω αν δεν κανω λαθος που δεν ειναι και λιγα για αυτη την ποιοητητα!!!!

#163   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 15:05

Εμένα δε μ αρέσουν οι θήκες που είναι σαν 2 κινητά απο το πάχος, αν και δεν θα διαφωνήσω οτι το προστατεύουν καλύτερα.
Δε θέλω όμως το κινητό να γίνει τουβλάκι.

Στις εμφανισιακές προτιμήσεις ο καθένας έχει την δική του απόλυτα σεβαστή άποψη.
Ωστόσο στο θέμα προστασίας, δεν είναι απαραίτητο μια καλή όσον αφορά την προστασία που παρέχει θήκη να κάνει την συσκευή "τουβλάκι". Για παράδειγμα οι PixelSkin HD (rev3 & rev4) μετά βίας προσθέτουν 1mm στο πάχος του iP4 και όμως παρέχουν ικανοποιητικότατη προστασία. Ακόμα και το "πτωχό" bumper της Apple, προστατεύει αισθητά καλύτερα από την Feather τόσο επιφανειακά λόγο της προεξοχής του ελαστικού frame, όσο και στις ακμές που είναι το συνήθες σημείο κρούσης.

#164   Bloodimir

Bloodimir

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2010 - 15:11

Χωρίς να γνωρίζω βέβαια μου φαίνεται λίγο στο καουτσούκ η υφή της Pixel Skin (επειδή είναι σαν τουβλάκια)

Για την Incase Snap τι θα λέγατε?

#165   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 15:34

Χωρίς να γνωρίζω βέβαια μου φαίνεται λίγο στο καουτσούκ η υφή της Pixel Skin (επειδή είναι σαν τουβλάκια)

Για την Incase Snap τι θα λέγατε?

Η PixelSkin είναι σιλικόνης αλλά δεν αναφερόμουν σε αυτή αλλά στην PixelSkin HD. Με εξαίρεση την δεύτερη revision αυτής της θήκης, αυτή δηλαδή που διατίθεται μέσω του Apple Case Program και η οποία είναι φτιαγμένη από PVC, οι υπόλοιπες revisions είναι κατασκευασμένες από θερμοπλαστική πολυουρεθάνη (TPU) που δεν έχει καμμιά σχέση με καουτσούκ ή σιλικόνη, ενώ ταυτόχρονα είναι τόσο σκληρή ώστε να μην απαιτεί πάχος και τόσο ελαστική ώστε να απορροφά τη δύναμη κρούσης σε περίπτωση χτυπήματος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες