Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 4 Cases


  • Please log in to reply
339 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   Bloodimir

Bloodimir

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2010 - 15:50

Μάλλον καταντάω κουραστικός, αλλά σε αυτή εδώ δεν αναφέρεσαι ?

PixelSkin HD

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 16:08

Μάλλον καταντάω κουραστικός, αλλά σε αυτή εδώ δεν αναφέρεσαι ?

PixelSkin HD

Ναι σε αυτή, αν και η συγκεκριμένη φωτογραφία είναι της πρώτης revision με την χαρακτηριστική keyhole οπή της κάμερας. Τόσο το σχήμα αυτής της οπής (προς αποφυγή του flash haze), όσο και το υλικό κατασκευής της θήκης έχουν αλλάξει ριζικά στις επόμενες εκδόσεις της. Δυστυχώς στην Ελλάδα κυκλοφορεί μόνο η πρώτη revision (αυτή της φωτογραφίας) και η δεύτερη που διατίθεται μέσω του Apple Case Program και της οποίας το υλικό κατασκευής είναι εντελώς διαφορετικό (χειρότερο). Οι "διορθωμένες" εκδόσεις είναι για την ώρα διαθέσιμες μόνο από ξένα eshops.

Αν ενδιαφέρεσαι για την συγκεκριμένη θήκη, μπορείς να διαβάσεις περισσότερα γι'αυτήν και τις εκδόσεις της στο σχετικό μακροσκελές topic του Macrumors Forum.

#168   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 20:50

Εγω εχω μεινει στη rev3 της pixelskin,δεν ηξερα οτι βγηκε και 4.Τελοσπαντων εχω καιρο να διαβασω το συγκεκριμενο στο macrumors αλλα μερικοι εχουν μετανιωσει που εδωσαν την σκληρη rev2 και πηραν την rev3 που ειναι πιο μαλακη.
Εμενα μου ηρθε με το προγραμμα rev2 και με ενα απλο μειλ μου εστειλαν την rev3 απο την speck.Και στις 2 υπαρχει προβληματακι με την προστασια οθονης αφου σε καποιες γωνιες δεν καθεται καλα η θηκη και ανασηκωνει την προστασια.Επισης με το καιρο η 2 μετατρεπεται σε 3 γιατι μαλακωνει με τη χρηση.Και οι 2 εκδοσεις τριζουν στα πλαγια οταν κρατας το τηλ.Κορυφαια αισθηση στο κρατημα,πραγματικα χαιρεσαι να τη κρατας.
Οσο για την incase μου φαινεται πολυ ακριβη οσο καλη και αν ειναι.
Παρεπιμπτοντως να πω οτι η feather ειναι απο τις τοπ θηκες σε πωλησεις.

#169   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 25/10/2010 - 21:21

Ρε παιδια επειδη με προβληματισατε..επειδη το εψαχνα για θηκη(διοτι περιμενω μπας και βρω καποιο iphone 4 στην voda μιας και λεω να ανανεωσω)και ειχα καταλαξει στην αρχη στην switcheasy colors αλλα επειτα απο διαβασμα σε forums και διαφορα reviews στο youtube ειπα να μην παω για αυτην μιας και ακουσα διαφορα οπως οτι επειτα απο καιρο ξεχιλωνει, η προσθετει πιο πολυ ογκο στην συσκευη απο οτι δειχνει και διαφορα σχετικα με το jelly bean..!
Επειτα σκεφτηκα οτι το κινητο το εχω κυριως σε τσεπες και αν το αφησω στο τραπεζι θα το αφησω με την πλατη...!Οποτε σκεφτομουν για μια incipio feather διοτι λεπτη και απλα προσταυει απο τις γρατσουνιες και σε συνδιασμο με ενα screen protector ειναι οτι πρεπει πιστυεω για εμενα...αλλα με αυτα που διαβασα οτι ξεφλουδιζει και τετοια το σκεφτομαι γιατι και τα 25e δεν μου περισευουν...!
Εσας ποια ειναι η γνωμη σας εχετε κατι αλλο να προτεινετε εκτος απο την Pixelskin HD που ειδα παραπανω...!
Ευχαριστω εκ των προτερων...!Και συγγνωμη αν σας κουρασα...!

#170   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 22:42

Εμενα μου ηρθε με το προγραμμα rev2 και με ενα απλο μειλ μου εστειλαν την rev3 απο την speck.Και στις 2 υπαρχει προβληματακι με την προστασια οθονης αφου σε καποιες γωνιες δεν καθεται καλα η θηκη και ανασηκωνει την προστασια.Επισης με το καιρο η 2 μετατρεπεται σε 3 γιατι μαλακωνει με τη χρηση.Και οι 2 εκδοσεις τριζουν στα πλαγια οταν κρατας το τηλ.Κορυφαια αισθηση στο κρατημα,πραγματικα χαιρεσαι να τη κρατας.

Ακριβώς το πρόβλημα της εφαρμογής λύνει η τελευταία τέταρτη έκδοση. Απόλυτα σωστή εφαρμογή σε όλες τις γωνίες και πλευρές, κανένα τρίξιμο, και ακόμα καλύτερης υφής υλικό τόσο από την πρώτη όσο και από την τρίτη έκδοση. Όσο για την δεύτερη έκδοση αυτή του case program, δυστυχώς δεν "μετατρέπεται" σε rev3 όσος καιρός και αν περάσει. Μαλακώνουν κάπως τα buttons αλλά το PVC σίγουρα δεν γίνεται TPU ούτε σε αίσθηση και υφή, ούτε σε grip.

Γενικά το θέμα της rev2 ήταν ψιλοαπογοήτευση με την αβεβαιότητα που προκάλεσε. Ευτυχώς το customer support της Speck είναι πραγματικά απίστευτο. Μου αντικατέστησαν και μου έστειλαν με fedex τρεις θήκες (1 rev1 και 2 από το πρόγραμμα) χωρίς να τους στείλω πίσω τις παλιές, και χωρίς καν να έχω πια τις αποδείξεις των δύο από αυτές. :)

#171   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 26/10/2010 - 02:07

Ξερει κανεις που μπορω να βρω την συγκεκριμενη θηκη(Incipio NGP smoked) ελλαδα;Και αν ναι υπαρχει καποιο link απο το μαγαζι;
Αν παλι δεν υπαρχει καπου εδω...ξερει κανεις πως φτανουν στο σπιτι;Σαν απλο γραμμα;Ή σαν συστημενα;(Την εχω πατησει απο αγορα online που μου εστειλαν τα πραγματα σαν απλο γραμμα και καποιος ελαφροχερης τα πηρε απο την εισοδο της πολυκατοικιας... :S )
Ευχαριστω εκ των προτερων...

Τελευταία επεξεργασία από: Gianniskaz, 26/10/2010 - 02:09.


#172   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 02:13

Ok τοτε αφου εχουν λυθει αυτα τα προβληματακια πιστευω και εγω οτι ειναι μια παρα πολυ αγορα η συγκεκριμενη θηκη απο καθε αποψη και με βαση φυσικα αυτα που ζηταει ο φιλος μας.
Οντως η Speck εχει κορυφαια εξυπηρετηση πελατων και ειναι μια εταιρια που και μονο για αυτο το λογο την προτεινω ανεπιφυλακτα.
Βεβαια μια τοσο καλη θηκη περασε απο σαραντα κυματα για να τελειοποιηθει αλλα καλλιο αργα παρα ποτε.
Αν ψαχνεσαι για κατι πιο φτηνο δες Εδω.Ειναι αρκετα φρεσκια θηκη,φαινεται καλη,απο ομορφια δεν με τρελλαινει αλλα αυτα ειναι γουστα.Τη βαζω εδω γιατι ετυχε να τη χαζευω τωρα.

#173   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 26/10/2010 - 02:18

Ok τοτε αφου εχουν λυθει αυτα τα προβληματακια πιστευω και εγω οτι ειναι μια παρα πολυ αγορα η συγκεκριμενη θηκη απο καθε αποψη και με βαση φυσικα αυτα που ζηταει ο φιλος μας.
Οντως η Speck εχει κορυφαια εξυπηρετηση πελατων και ειναι μια εταιρια που και μονο για αυτο το λογο την προτεινω ανεπιφυλακτα.
Βεβαια μια τοσο καλη θηκη περασε απο σαραντα κυματα για να τελειοποιηθει αλλα καλλιο αργα παρα ποτε.
Αν ψαχνεσαι για κατι πιο φτηνο δες Εδω.Ειναι αρκετα φρεσκια θηκη,φαινεται καλη,απο ομορφια δεν με τρελλαινει αλλα αυτα ειναι γουστα.Τη βαζω εδω γιατι ετυχε να τη χαζευω τωρα.


Ξερεις μηπως να μου πεις σχετικα με αυτα που ρωτησα παραπανω...;
Ευχαριστω εκ των προτερων...

#174   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 02:25

Ξερει κανεις που μπορω να βρω την συγκεκριμενη θηκη(Incipio NGP smoked) ελλαδα;Και αν ναι υπαρχει καποιο link απο το μαγαζι;
Αν παλι δεν υπαρχει καπου εδω...ξερει κανεις πως φτανουν στο σπιτι;Σαν απλο γραμμα;Ή σαν συστημενα;(Την εχω πατησει απο αγορα online που μου εστειλαν τα πραγματα σαν απλο γραμμα και καποιος ελαφροχερης τα πηρε απο την εισοδο της πολυκατοικιας... :S )
Ευχαριστω εκ των προτερων...

Εδω φερνει Incipio...παρτους τηλεφωνο να ρωτησεις οτι θες.
Αν την παραγγειλεις απο το σαιτ της εταιριας εχει 8 δολλαρια μεταφορικα,δηλ. θα σου ερθει συνολικα γυρω στα 25 ευρω περιπου και η θηκη φυσικα στη πολυκατοικια παρατημενη που σημαινει πρεπει να εχεις το νου σου.Δες και ebay αν δεν βγαλεις ακρη με το δικο μας καταστημα εδω το οποιο τις εχει ομολογουμενως σε καλη τιμη....Τελοσπαντων,ρωτα διαβασε και αποφασιζεις

Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 26/10/2010 - 02:25.


#175   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 26/10/2010 - 02:29

Εδω φερνει Incipio...παρτους τηλεφωνο να ρωτησεις οτι θες.
Αν την παραγγειλεις απο το σαιτ της εταιριας εχει 8 δολλαρια μεταφορικα,δηλ. θα σου ερθει συνολικα γυρω στα 25 ευρω περιπου και η θηκη φυσικα στη πολυκατοικια παρατημενη που σημαινει πρεπει να εχεις το νου σου.Δες και ebay αν δεν βγαλεις ακρη με το δικο μας καταστημα εδω το οποιο τις εχει ομολογουμενως σε καλη τιμη....Τελοσπαντων,ρωτα διαβασε και αποφασιζεις


Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου...ησουν κατατοπειστικοτατος...!Με βλεπω για ενχωριο πραγμα γιατι με την σχολη και την δουλεια δυσκολα να εχω τον νου μου και στην πολυκατοικια και επειδη μια παροιμια λεει φυλαγε τα ρουχα σου για να εχεις τα μισα...αυτο θα κανω και εγω...!
ευχαριστω και παλι...!
Οσο για την θηκη αυτη καθ αυτη τι εχεις να πεις ειναι καλη να την προτιμησω;

#176   iliaszoy

iliaszoy

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 09:51

Καλημέρα σας παίδες!!! Μέσα στις επόμενες μέρες πάω για αγορά του iPhone 4 και χθες έψαχνα γενικά για θήκες. Έχω καταλήξει σε 2. Η μια είναι αυτή εδώ http://www.sgpstore....roducts_id/1607 μαζί με μία SGP Steinheil Ultra Series iPhone 4 Screen Protector [Ultra Oleophobic] και η άλλη είναι αυτή: http://www.speckprod...shell-1408.html (Black ή White). rromeodim τι εντυπώσεις έχεις από την SGP μιας και την είδα στις προηγούμενες σελίδες? Ευχαριστώ

#177   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 10:29

Πάντως θα πρότεινα να ξανασκεφτείς την Candyshell, ειδικά την μαύρη. Μέσα σε λίγες ημέρες το πίσω σκληρό πλαστικό γίνεται αγνώριστο από τις γρατζουνιές. Και σε αυτό μπορείς να προσθέσεις το γνωστό πρόβλημα του εσωτερικού λάστιχου που "μαδάει" συνεχώς γεμίζοντας την συσκευή με ρινίσματα. Για την SGP δεν έχω προσωπική εμπειρία οπότε θα σε ενημερώσει ο rromeodim ή κάποιος άλλος συνάδελφος που την έχει δοκιμάσει. :)

#178   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 17:03

Καλημέρα σας παίδες!!! Μέσα στις επόμενες μέρες πάω για αγορά του iPhone 4 και χθες έψαχνα γενικά για θήκες. Έχω καταλήξει σε 2. Η μια είναι αυτή εδώ http://www.sgpstore....roducts_id/1607 μαζί με μία SGP Steinheil Ultra Series iPhone 4 Screen Protector [Ultra Oleophobic] και η άλλη είναι αυτή: http://www.speckprod...shell-1408.html (Black ή White). rromeodim τι εντυπώσεις έχεις από την SGP μιας και την είδα στις προηγούμενες σελίδες? Ευχαριστώ

Εχω και τις 2 θηκες,εχω ποσταρει και φωτο απο αυτες.Λοιπον SPECK ...ξεκιναω απο τα αρνητικα που εχω διαπιστωσει εγω.Αρκετα παχια θηκη σε σεση με το ποσο λεπτο ειναι το τηλ αλλα της ταξης ολων αυτων των θηκων που προσφερουν σοβαρη προστασια.Η πλατη οντως χαραζει μετα απο συνεχη χρηση αλλα στη λευκη που εχω δεν φαινεται σχεδον τιποτα παρα μονο υπο γωνια.Επισης δεν τριβεται το εσωτερικο της,τουλαχιστον ως τωρα,αντιθετως ειναι οπως την πρωτη μερα.Θετικα....εφαρμογη τελεια στη κυριολεξια,γινεται ενα σωμα με το κινητο,κανενα προβλημα με προστασια οθονης.Ασφαλεια που νοιωθεις μοναδικη,λες οτι και να πεσει κατω ειναι αδυνατον να παθει κατι.
Τωρα SGP...αρνητικα μεχρι στιγμης.Λογω μικρου παχους λες καλυτερα να μην μου πεσει κατω.Το υλικο μεσα στο οποιο καθεται η θηκη παρα πολυ καλο σε αντιθεση με το στεφανι που παει γυρω γυρω το οποιο ειναι πολυ λεπτο σαν κατασκευη και ειμαι σιγουρος οτι αν το πιεσω λιγακι οταν μπαινοβγαζω τη θηκη θα σπασει πιθανον.Επισης το χρωμα του δν ξερω ποσο θα αντεξει σε συνεχη χρηση.Καπου διαβασα παντως οτι πιθανον να μπορεις να αγορασεις σκετα τα στεφανια αυτα σε οτι χρωμα θες.Στα θετικα τωρα.....ενα και μοναδικο.Τραβαει το ματι σαν θηκη γιατι ειναι παρα πολυ λεπτη και δεν μειωνει σχεδον καθολου την εμφανιση του iphone.
Eλπιζω να μην ξεχασα κατι απλα να επισημανω οτι οι 2 θηκες ειναι εντελως διαφορετικες μεταξυ τους.


ΥΓ Ο φιλος που ρωταει για την INCIPIO νομιζω ειναι μια πολυ καλη θηκη αλλα ας δεις και 2-3 βιντεακια αν δεν το εχεις κανει ηδη.Εδω

#179   bravelover

bravelover

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 17:22

Iskin solo carbon Είναι μια απο της θήκες που έχετε βάλει στο διαγωνισμό την παραγγειλα απο το e-galaxy.gr Είναι φοβερή θήκη και κάνει πολυ όμορφο το Κινητο

#180   iliaszoy

iliaszoy

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 23:42

rromeodim ποια από τις 3 θεωρείς καλύτερη άσχετος του διαφορετικού είδους θήκης. SGP iPhone 4 Case Neo Hybrid Matte , Speck CandyShell η Speck PixelSkin HD?

Τελευταία επεξεργασία από: iliaszoy, 26/10/2010 - 23:42.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες