Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iMAME4all: Mame Emulator for iPhone, iPad, iPod Touch


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
65 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 12:32

Αρκετά καλό στο 4άρι ειδικά με το wiimote απίστευτο,θέλει δουλειά ακόμα βέβαια για να μεγαλώσει η λίστα με τα παιχνίδια που είναι συμβατό

/
πως ακριβως το χρησιμοποιεις το wiimote ?
Όποιοι θέλετε ρομς σας έχω καλά νέα. Μάζεψα όλα τα ρομς (τα 2168 που είναι ) και αυτήν την στιγμή έβαλα το crlmame να τα κάνει rebuild για να είναι συμβατα με imame4all. Αν όλα πάνε καλα θα τα βγάλω σε rapidshare και θα σας ενημερώσω για το που θα βρήτε τα λινκς .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   stean202

stean202

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2010 - 21:01

Στην τελευταία έκδοση του emulator αν πατήσεις r2 και επιλέξεις wiimote έχεις την δυνατότητα να κάνεις pair μέσω Bluetooth ένα wiimote,ακουμπάς το τηλέφωνο κάπου και παίζεις με το σταυρό και τα πλήκτρα 1 και 2 με το + και το - βάζεις κέρματα και ξεκινάς το παιχνίδι,είναι σαφώς πιο λειτουργικό από τα touch controls στην οθόνη...

#63   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2010 - 00:16

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση, δεν είχα την ευκαιρια νατο δοκιμάσω με wiimote και ήθελα μια πρώτη άποψη.
Εχω αναρτήσει σε rapidshare τα roms (2268) για imame4all, που τρέχουν κατα 90% ,όποιος θέλει ας μου στείλει ΠΜ για να του τα δώσω

#64   stean202

stean202

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/08/2010 - 01:50

@Aelaos

Αν δεν σου είναι κόπος εξήγησε την διαδικασία μετατροπής με το clrmamepro, πήρα το .dat από τον κατάλογο του παιχνιδιού αλλά δεν κάνει load το profile μέσα από το clrmamepro,μάλλον κάτι κάνω λάθος :-/

#65   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 04:19

@Aelaos

Αν δεν σου είναι κόπος εξήγησε την διαδικασία μετατροπής με το clrmamepro, πήρα το .dat από τον κατάλογο του παιχνιδιού αλλά δεν κάνει load το profile μέσα από το clrmamepro,μάλλον κάτι κάνω λάθος :-/

.
Στο clrmamepro , πάνε στον Profiler πάτα ADD DatFile , βάζεις το .Dat file , και μετα στο κεντρικο μενού rebuild θα πάιξεις λίγο με ρυθμίσεις και είσαι έτοιμος

#66   manosfp

manosfp

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 15:56

Για όποιον δεν ξέρει ή βαριέται να κάνει rebuilt τα roms έχω καλά νέα!
1.Βάλτε το repo http://apt.p2pworlds.co.uk
2.Βρείτε το iMAME4all ROM Pack1 1.0 και εγκαταστήστε το.
3.Ta roms βρίσκονται ήδη εκεί που πρέπει.ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!

Μην ξεχνάτε να τσεκάρετε για μελλοντικά pack.

@Aelaos: Στείλε μου με ενα πμ το λινκ να τα δοκιμάσω κι αυτά!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες