Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Bluetooth Headset compatibility list


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
431 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   uninc620

uninc620

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2008 - 23:47

Γειά σας παιδιά. Νέος στο forum και μελλοντικός ιδιοκτήτης iPhone 3G (το έχω παραγγείλει εδώ και μια βδομάδα αλλα Vodafone και Rainbow μαλλον δεν την κατέχουν τη δουλειά). Anyway θα ήθελα να μου προτείνετε ένα φθηνό Bluetooth headset το οποίο θα είναι συμβατό και με το 2.2 version. To WEP300 της samsung πχ με ικανοποιεί από εμφάνιση και τιμή αλλα ο φίλος πρίν από μένα έγραψε οτι μετά το update δεν κατάφερε να το κάνει να δουλέψει... Συγχαρητήρια κιόλας, το φόρουμ "τα σπάει"!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2.681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 21/12/2008 - 13:56

Να συμπληρώσω ότι πριν από λίγο δοκίμασα το Samsung WEP410 το οποίο δουλεύει άψογα (ήταν ήδη στη λίστα).

#33   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2008 - 15:32

Εγώ έχω το i-tech clip D. Παίζει μια χαρά αλλά κάθε φορά που κλείνω το κινητό ή το handsfree και το ξανανοίγω, θέλει ξανά pairing. Το ίδιο κάνει και στο αυτοκίνητο που έχω ένα Mutlimedia Carkit. Αν τελικά γίνει το pairing όλα καλά αλλά είναι σπάσιμο κάθε λίγο και λιγάκι pairing. Να σημειώσω ότι τέτοια πρόβλήματα δεν είχα με το προηγούμενο κινητό μου (Nokia N73 Music Edition). Πίστευα ότι στην 2.2 έκδοση αυτό θα διορθωνόταν αλλά μάταια. Οπότε δεν ξέρω που να το κατατάξω το handsfree μου.

#34   ZAFIRAOPC

ZAFIRAOPC

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2009 - 20:25

samsung wep350 άψογα

#35   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2009 - 19:31

Είναι σημαντικό να αναφέρετε και ποιά είναι η ποιότητα της επικοινωνίας όταν χρησιμοποιείτε ΒΤ. Εμένα, π.χ. έχουν αναφέρει ότι με ακούνε "στο υπερπέραν", με όλα τα ΒΤ που έχω χρησιμοποιήσει (Nokia BH-801, Nokia BH-800, i-tech clip).

#36   pomolo

pomolo

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/01/2009 - 23:25

Συμφωνώ...

το ΝΟΚΙΑ ΒΗ-803 από ακουστική είναι ΧΑΛΙΑ!  με όποιον μιλώ μου λέει ότι με ακούει χάλια. όσον αναφορά την συνδεσιμότητα και την εμβέλεια με το iPhone 3G τα πάει μια χαρά, αλλά τί να το κάνεις αν δεν σε ακούν...

Επειδή όμως για μένα είναι πολύ σημαντικό να με ακούνε καθαρά και δυνατά χωρίς διακοπές, χρειάζομαι ένα ανάλογο bluetooth που να συνεργάζεται άψογα με το iphone 3G.

Από την εμπειρία σας, ποιο ή ποιά έχετε να προτείνεται για πραγματικά επαγγελματικό bluetooth?



#37   eeee6346

eeee6346

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2009 - 13:44

Να προσθεσω και εγω οτι λειτουργει μια χαρα σε Fiat 500 με το συστημα blue&me...με ακουνε και τους ακουω μια χαρα(αν οχι τέλεια!) ;)

#38   polis

polis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2009 - 17:46

Quote

samsung wep350 άψογα


Το πήρα Σάββατο πρωί και το επέστρεψα Σάββατο απόγευμα!!! Πολύ μέτρια ποιότητα ήχου και στις 2 κατευθύνσεις και είχε πολύ παράσιτο, μόνο αν είσαι πάνω απο το κινητό πιάνει... Δε συζητάμε να πάς μέχρι το μπάνιο που είναι 4 μέτρα μακρυά.....κομπρεσέρ από γρατζάρισμα... Εσένα πώς δουλεύει άψογα, δεν ξέρω........

Τελικά παιδιά υπάρχει ένα ριμαδοbluetooth που να δουλεύει??? Πάντως το γεγονός ότι ακόμα και το apple ακουστικό είναι χάλια όπως λένε κάποιοι πρέπει να προβληματίσει την apple. Είπαμε να μην έχουμε bluetooth ελεύθυερο αλλά όχι να πρέπει να αγοράσουμε ένα σωρό ακουστικά για να δούμε πιο δουλεύει......έλεος πια, βαρέθηκα :( :( :( >:( >:( >:(

#39   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/02/2009 - 19:49

Εγω εχω το Jabra BT530, το οποιο βρισκεται στην λιστα, και μου λενε οτι ακουγωμαι χαλια.......ενοχλητικα χαλια ομως... :(



#40   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2009 - 20:26

Εγώ έχω πρόβλημα με το pairing. Αφού έχω κάνει pairing για πρώτη φορά με μια συσκευή δεν έχω πρόβλημα (i-clip D, Car-Bluetooth). Αν όμως κλείσω ένα από τα τρία (iphone, bluetooth headset ή αυτοκίνητο) ή απομακρυνθώ και χαθεί η σύνδεση, όταν ξαναπλησιάσουν δεν συνδέονται αυτόματα. Πρέπει να τα σβήσω από τις "έμπιστες συσκευές" του iphone και να ξανακάνω pairing για να μπορέσουν να συνδεθούν. Σημειωτέον ότι το iphone στις ρυθμίσεις του bluetooth εμφανίζει κανονικά τις συζευγμένες συσκευές. Υπάρχει κάποιος άλλος με το ίδιο πρόβλημα ή γνωρίζει κανείς κάποια λύση;

#41   spirostaz

spirostaz

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2009 - 18:20

Γεια χαρα σε ολους τους φιλους του iphone, μια καλη αγορα και με συμβατοτητα ειναι το ι-τech με το ραδιο (89Ε)
παρεα και ετσι εχουμε και ραδιο και bluetooth.
Tο εψαξα λιγο γιατι εχω μηχανη και ηθελα το ραδιο,υπαρχει και της motorola αλλα δεν ειναι συμβατο.
 

#42   erpeto

erpeto

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 01/03/2009 - 15:31

Quote

Γεια χαρα σε ολους τους φιλους του iphone, μια καλη αγορα και με συμβατοτητα ειναι το ι-τech με το ραδιο (89Ε)

παρεα και ετσι εχουμε και ραδιο και bluetooth.

Tο εψαξα λιγο γιατι εχω μηχανη και ηθελα το ραδιο,υπαρχει και της motorola αλλα δεν ειναι συμβατο.

   

να ρωτησω και γω πανω σε αυτο κατι γιατι και γω εχω μηχανακι και με το κρανος θα με βολευε κατι τετοιο αλλα απο προηγουμενη αγορα που ειχα κανει με την συγκεκριμενη μαρκα το κουμπακι απαντησης σε κληση βρισκοταν στο μοντελο που ειχα παρει εγω τουλαχιστον πανω στο ακουστικο,με αποτελεσμα να πρεπει να σταματησω να βγαλω το κρανος και να απαντησω,αν ειναι ετσι χαιρετε!!!!ειχα βρει λυση με ενα sony στερεοφωνικό αλλα δυστυχως δεν μου κανει με  το iphone και εχει μενει σε αχρηστια.Το δοκιμασες και ανοιγει απο το κλιπ?η θελει και αυτο βγαλσιμο κρανος και μετα απαντηση?? ???

#43   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 01/03/2009 - 22:55

Κ γιατι δεν βαζετε αυτοματι απαντηση ρε παιδια?εγω εχω ενα της samsung κ κανω την δουλεια μου μια χαρα

#44   erpeto

erpeto

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 01/03/2009 - 23:21

και αν ειναι καποιος λεω τωρα εγω,που δεν θα θελαμε να απαντησουμε και τον φαμε στη μαπα??

#45   polis

polis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2009 - 19:08

Plantronics Voyager 855 Stereo!!! ;D

Όλα καλά και μουσική stereo σε ένα headset!! Κράτησα ένα, έδωσα ένα και έμεινε άλλο ένα....όποιος προλάβει ;D

http://www.iphonehel...g28177.html#new

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες