Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 πολυ φασαρια για το τιποτα.!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
464 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   bacadef

bacadef

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 11:59

Παιδιά σοβαρευτείτε, το παλικάρι είπε την γνώμη του και δεν επιτέθηκε σε κανένα .. οι περισσότερες απαντήσεις που βλέπω παραπάνω δείχνουν διάφορα κόμπλεξ και ανέμελα χρόνια δημοτικού !! Δηλαδή όποιος το πάρει το ρημάδι και για διάφορους λόγους προσωπικούς δεν του αρέσει πρέπει να παλουκωθεί με το ίδιο το κινητό σε μια πλατεία και μετά να εξοριστεί σε άλλη εταιρεία?.. Αναρτημένη εικόνα


Αφού εξαντλήσαμε το βρίσιμο και το ξύλο με τις ομάδες τι άλλο έμεινε?Τα κινητά φυσικα! :blink:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:05

Τελικα μαλλον εχεται καποιοι παρρωπιδες.! Και ειστε aplle maniacs.! Εγω απλα ειπα αυτο που ειδα. Σε σχεση με το 3gs που ειχα εκτος απο το βιντεο, δεν με εντυπωσιασε κατι αλλο.
Δηλαδη θα μας τρελανετε καποιοι; Θα μου πειτε οτι εχετε δει απο κοντα το galaxy και δεν εχει πολυ καλυτερη ευκρινεια οθονης απο το 4? μιλαμε για πολυ παρρωπιδες.!
Δεν ειπα οτι θα παρω το samsung. Ξαναλεω οτι βλεποντας πρωτη φορα το galaxy πραγματικα εντυπωσιαστηκα με την οθονη του.
Κατι που δεν εγινε με το 4 οταν το ειδα.

#18   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:07

Και κατι αλλο.! Πανευκολα και ανωνυμα μπορω και εγω να βρισω πολυ ευκολα, οποιον εχει αντιθετη γνωμη με μενα.! Δεν το κανω ομως.....

#19   taxiarhisv

taxiarhisv

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 298 μηνύματα

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:09

Παιδιά σοβαρευτείτε, το παλικάρι είπε την γνώμη του και δεν επιτέθηκε σε κανένα .. οι περισσότερες απαντήσεις που βλέπω παραπάνω δείχνουν διάφορα κόμπλεξ και ανέμελα χρόνια δημοτικού !! Δηλαδή όποιος το πάρει το ρημάδι και για διάφορους λόγους προσωπικούς δεν του αρέσει πρέπει να παλουκωθεί με το ίδιο το κινητό σε μια πλατεία και μετά να εξοριστεί σε άλλη εταιρεία?.. Αναρτημένη εικόνα


και οι μπουρδες συνεχιζονται... ελεος.

#20   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:12

Τελικα μαλλον εχεται καποιοι παρρωπιδες.! Και ειστε aplle maniacs.! Εγω απλα ειπα αυτο που ειδα. Σε σχεση με το 3gs που ειχα εκτος απο το βιντεο, δεν με εντυπωσιασε κατι αλλο.
Δηλαδη θα μας τρελανετε καποιοι; Θα μου πειτε οτι εχετε δει απο κοντα το galaxy και δεν εχει πολυ καλυτερη ευκρινεια οθονης απο το 4? μιλαμε για πολυ παρρωπιδες.!
Δεν ειπα οτι θα παρω το samsung. Ξαναλεω οτι βλεποντας πρωτη φορα το galaxy πραγματικα εντυπωσιαστηκα με την οθονη του.
Κατι που δεν εγινε με το 4 οταν το ειδα.

Θα κανω μια χαζη ερωτηση: αφου εντυπωσιαστηκες με το galaxy κλπ γιατι δεν πηρες αυτο και κατεληξες σε αυτη την αηδια που λεγεται iPhone 4;

P.S. Εννοειται πως δεν τον εννοω τον χαρακτηρισμο για το 4...

#21   kaklas

kaklas

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:12

Τελικα μαλλον εχεται καποιοι παρρωπιδες.! Και ειστε aplle maniacs.! Εγω απλα ειπα αυτο που ειδα. Σε σχεση με το 3gs που ειχα εκτος απο το βιντεο, δεν με εντυπωσιασε κατι αλλο.
Δηλαδη θα μας τρελανετε καποιοι; Θα μου πειτε οτι εχετε δει απο κοντα το galaxy και δεν εχει πολυ καλυτερη ευκρινεια οθονης απο το 4? μιλαμε για πολυ παρρωπιδες.!
Δεν ειπα οτι θα παρω το samsung. Ξαναλεω οτι βλεποντας πρωτη φορα το galaxy πραγματικα εντυπωσιαστηκα με την οθονη του.
Κατι που δεν εγινε με το 4 οταν το ειδα.


φιε μου εντελως φιλικα η αναλυση της οθόνης του iphone δεν υπαρχει σε αλλο κινητο...

#22   taxiarhisv

taxiarhisv

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 298 μηνύματα

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:13

Τελικα μαλλον εχεται καποιοι παρρωπιδες.! Και ειστε aplle maniacs.! Εγω απλα ειπα αυτο που ειδα. Σε σχεση με το 3gs που ειχα εκτος απο το βιντεο, δεν με εντυπωσιασε κατι αλλο.
Δηλαδη θα μας τρελανετε καποιοι; Θα μου πειτε οτι εχετε δει απο κοντα το galaxy και δεν εχει πολυ καλυτερη ευκρινεια οθονης απο το 4? μιλαμε για πολυ παρρωπιδες.!
Δεν ειπα οτι θα παρω το samsung. Ξαναλεω οτι βλεποντας πρωτη φορα το galaxy πραγματικα εντυπωσιαστηκα με την οθονη του.
Κατι που δεν εγινε με το 4 οταν το ειδα.


ελεος... :lol:

#23   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:19

ελεος... :lol:


Πολυ ελεος................

#24   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:20

Για οποιον εξακολουθει να μην καταλαβαινει τι ενοω, ξαναεξηγω. Δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει το κινητο. Ειπα οτι για το hype που εχει δημιουργηθει γυρω απο το ονομα του και την κυκλοφορια του, προσωπικη αποψη ειναι οτι μαλλον ειναι υπερεκτιμημενο.!
Εδω σε καποια reviews διαβαζα οτι η οθονη του 4 με του 3gs, ειναι η μερα με την νυχτα.! Κατι που φυσικα δεν δεχομαι.!
Παντως αυτο που ηθελε να πετυχει το μεγαλο αφεντικο της apple το πετυχε.
Δηλαδη χωρις να δημιουργησει κατι καινοτομικο σε σχεση με το προηγουμενο μοντελο, δημιουργησε ακομα ποιο φανατικους του iphone. Αλλα οταν εισαι φανατικος σε κατι, δεν εχεις και αντικειμενικη αποψη τις περισσοτερες φορες.!

#25   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:21

Δηλαδή θες να μας πείς οτι η οθόνη δεν έχει διαφορά... Η ταχύτητα του επεξεργαστή δεν έχει διαφορά... Οτι το iMovie δεν κάνει διαφορά...!! :unsure:

Εντάξει σε ελέυθερη χώρα ζουμε και ο καθένας έχει την γνώμη του...!

Αλλά δεν συμφωνώ καθόλου με την άποψή σου!


1ον τι εβαλες 3gs και τι εβαλες στο 4 και απογοητετυτικες τοσο πολυ απο τον επεξεργαστη του.
2ον το iMovie μπαινει και στο 3gs με jb
3ον η οθονη εχει τεραστια διαφορα οντως (αλλα αν αλλξες κινητο για την οθονη, στα ιδια λεφτα επαιρνες μια LED 42'' )


Και εγω μολις εχθες το παρελαβα και ουσιαστικα ασχοληθηκα μαζι του σημερα.

Απο θεμα οθονης ειναι μακραν καλυτερο απο το 3GS. Video το ιδιο, ταχυτητα οχι τρελη διαφορα, οπως 3g με 3gs αλλα υπαρκτη με "βαριες" εφαρμογες.
Πιο μιρκο, πιο ελαφρυ περισσοτερη μνημη (στο 3GS ειχα διαθεσιμη 10-20mb τωρα εχω 250+mb!!)

Εμφανισιακα και εγω δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα αλλα σιγουρα δεν με ενοχλησε κατι


Τωρα αν αξιζει ή οχι ειναι στο καθενα να το κρινει, παντως σιγουρα καλυτερο ειναι


καλυτερο ειναι οντως,αν αξιζει υπαρχει μετρο για να το καταλαβεις.
φανταζομαι η διαφορα στη μνημη ειναι επειδη με το 3gs μπορει να ειχε 30 εφαρμογες μεσα και στο 4αρι να μην ειχες ουτε 10 μιας και το εχεις μια μερα...ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα που αναφερεις νομιζω...


sorry... αλλα δεν μπορω να διαβαζω αλλο μπουρδες για το 4. Εισαι ασχετος και κακος εχεις το 4.


να ενας σχετικος που του θηξαμε την apple....


Το παληκαρι προφανως δεν το εχει.
Αλλιως και μόνο την οθόνη αν δεις δεν ξανακουμπας 3g kai 3gs! κυριολεκτικα!

το αν το εχει η οχι ασε να το ξερει αυτος καλυτερα, γιατι ετσι λεγαμε και για το αλλο παιδι που το ειχε μια μερα πριν την επισημη κυκλοφορια, και το φαγαμε το τιμολογιο στη μαπα!


Aκριβως. Συμφωνω απολυτως μαζι σου taxiarhisv. Εγω πηγα απο 3G σε 4 κατευθειαν και απλα εμεινα με το στομα ανοιχτω. Δεν μπορεις να ερχεσαι σε ενα φορουμ που ειναι για φαν του iPhone και να επιτηθεσαι σε αυτο. Γυρνα πισω στο Galaxy S που ειχες ωστε να εισαι (και καλα) χαρουμενος με την πλαστικουρα της Samsung...


δεν ειναι φορουμ για FANS του iphone ειναι φορουμ συζητησης σε θεματα πανω στο iphone (free iphone for FREE MINDS) βεβαια και αμα θες να ακους ποσο γαματο ειναι ανοιξε ενα blog και πλεξε το εγκομιο του...εδω τα ακους ολα...
και επισης αν δεν κανω λαθος και το 3gs πλαστικο δεν ειναι απο πισω μεχρι προσφατα δεν σας πειραζε...;

xaxaxaxaxa !!! :lol:


τα επιχειριματα....


Κι εμείς την γνωμη μας είπαμε με επιχειρήματα...!

Νο offence :rolleyes:

Και το τραγικό είναι η σύγκριση με Samsung...!
Yποδηλώνει έλειψη γνώσης του αντικειμένου που κρατάει στα χέρια του...!


για καποιους μπορει να ειναι καλυτερο...εσυ πως απογορευεις τη συγκρηση του 4 με ολα τα αλλα κινητα;



αυτα τα ολιγα...και παρτε χαμπαρι οτι δωσατε 700 euro και σας λενε και πως να το κρατατε κιολας!

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 31/08/2010 - 12:31


#26   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:23

Θα κανω μια χαζη ερωτηση: αφου εντυπωσιαστηκες με το galaxy κλπ γιατι δεν πηρες αυτο και κατεληξες σε αυτη την αηδια που λεγεται iPhone 4;

P.S. Εννοειται πως δεν τον εννοω τον χαρακτηρισμο για το 4...


Για λλους λογους δεν το πηρα φιλε μου. Π.χ. Πληθος εφαρμογων στο android. Να εισαι σιγουρος πως αν διαλεγα με κρητηριο οθονης και μονο το galaxy θα επερνα.!

#27   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:23

Κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να εντυπωσιάζεται από διαφορετικά πράγματα όπως κ να έχει διαφορετική άποψη.
Από εκεί και πέρα θα ήταν πολύ πιο δημιουργικό να ανταλλάσσετε απόψεις κ εμπειρίες από το να κάνετε κοκορομαχίες.
Στον τίτλο συμφωνώ. πιο πολύ φασαρία έχει γίνει για το σήμα του παρά για την οθόνη του. Από εκεί και πέρα μ'αρεσει που μίκρυνε δεν μ'αρεσει που έχασε τις καμπύλες του γιατί έγινε παντοφλε.Η Apple παρόλα αυτά είναι η νούμερο ένα !! εταιρία στα κινητά τηλέφωνα κ δεν χρειαζόταν να το πω εγώ αυτό μιας και όλοι πλέον προσπαθούν να την αντιγράψουν απλά.

#28   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:24

φιε μου εντελως φιλικα η αναλυση της οθόνης του iphone δεν υπαρχει σε αλλο κινητο...


Στα χαρτια μπορει. Οπτικα δεν μου το εδειξε και τοσο.!

#29   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:31

Φιλε nikog21 και moviemaker με καλυψατε απολυτα. Καποιοι δεν καταλαβαν τι ενοω προφανως.! Και για καποιον φιλο που ειπε για το imovie, θα ημουν και πολυ μαζοχας εαν επερνα κινητο για να μου βγουν τα ματια να κατσω να μονταρω στο κινητο, απο το να κατσω με την ανεση μου στην 26αρα μου οθονη του σταθερου μου, και να κανω δουλεια με το premiere.! Εδω θα πω. Ελεοςςςς........

******* το iphone4 γενικως ειναι παρα πολυ καλο και με καλυπτει πληρως. **********

#30   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:34

Φιλε μου πηγαινε παρε το galaxy και βγαλε το 4 εδω προς πωληση... ολο και καποιος "βλακας" θα το παρει..... και η οθονη του galaxy ειναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΗ σε συγκρηση με το 4....!
παντα φιλικα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες